szybkie donosy
Reebok #thisISventilator – 11 tracków na 25 urodziny
Składanka #thisISventilator to przekrój tego, co w polskiej muzyce miejskiej najświeższe. Płyta ukaże się 25 lat po premierze klasycznego modelu Reebok Ventilator, który w tym roku powraca w wielu nowych odsłonach. Każdy z jedenastu artystów występujących na albumie wyprodukował z tej okazji premierowy utwór.
Kompilacja #thisISventilator zostanie opublikowana już 4 maja na youtube'owym kanale wytwórni Asfalt Records – jednej z najbardziej cenionych niezależnych oficyn wydawniczych w Polsce. Na trackliście znajdzie się jedenaście niepublikowanych dotąd kawałków utrzymanych w bardzo różnych muzycznych stylistykach, ale połączonych wspólnym mianownikiem wysokiej jakości. W projekcie wzięli udział nie tylko starzy wyjadacze klubowej sceny, jak choćby Tom Encore czy Mentalcut, ale też utalentowani newcomerzy, jak np. zespół Małe Miasta.
Część artystów obecnych na składance to przyjaciele Reebok Classic, którzy mieli już okazję uczestniczyć w różnych przedsięwzięciach marki – Czarny HiFi zremixował Fisza, a Du:It wyprodukował beat dla Onara w ramach Reebok Classic Trax. Poza nimi tracklistę #thisISventilator współtworzą Chloe Martini, Zeppy Zep, Tom Encore, Patryk Niedziela. Mentalcut, Małe Miasta, Spisek Jednego, Szatt i R.A.U. Jeszcze przed premierą albumu w sieci zostaną opublikowane dwa utwory z płyty, m.in. najnowszy kawałek Du:ita.
Inspiracją do stworzenia kompilacji #thisISventilator był model Reebok Ventilator. Ten niezwykły but, zaprojektowany specjalnie dla biegaczy, miał swoją premierę w 1990 roku. Błyskawicznie odniósł sukces w środowisku sportowców, zaraz potem przenikając do świata miejskiej mody. W rezultacie Reebok Ventilator stał się jednym z najsłynniejszych modeli w dotychczasowej historii sneakersów. Charakterystycznym, innowacyjnym elementem Ventilatorów są wykonane z meshu panele, które umożliwiają skuteczną cyrkulację powietrza wewnątrz buta. Z okazji 25 urodzin Ventilatorów Reebok wypuścił pakiet Reebok Ventilator Day Glo, w którego skład wchodzą 4 nowe, jaskrawe kolorystyki.
Spora część dj-ów i producentów biorących udział w projekcie zagra już 16 maja na urodzinowej imprezie Venitlatorów, będącej jednocześnie oficjalnym afterparty targów Mustache. Dokładna lokalizacja nie została jeszcze ujawniona. Wiadomo jedynie, że impreza odbędzie się w zabytkowym warszawskim budynku.
szybkie donosy
O.S.T.R. w Stodole – szczegóły premierowego koncertu
szybkie donosy
Deys i Pikers we wspólnej trasie – ciąg dalszy koncertów
szybkie donosy
Pal Hajs TV: Chmielaki (odc. 59): Wuwunio testuje piwa na krasnostawskich Chmielakach
szybkie donosy
Fokus i Rahim w programie „Wojtek Jagielski Na Żywo”
szybkie donosy
Justin Timberlake „Man of the Woods” – premiera + teledysk
-
News2 dni temuDziwne zachowanie Sokoła na koncercie w Gdańsku wywołało falę spekulacji
-
News1 dzień temuPolak, który trafił na europejskie listy
-
News1 dzień temuDJ Buhh znów chce pieniędzy i chyba je dostanie
-
News3 dni temuMiasto Gdańsk na oficjalnej stronie informuje, że Edziowi grożą gangsterzy z Chicago
-
teledysk2 dni temuNowy Polak jara jak Snoop Dogg
-
News3 dni temuWspólnik Bonusa RPK ostrzega, kto może stracić na odebraniu orderu Zełeńskiemu
-
News2 dni temuWrogie przejęcie u Tedego. DJ Buhh nadaje na żywo
-
Współpraca partnerska2 dni temuCzy polskie festiwale zaczęły grać zbyt bezpiecznie? Polish Hip-Hop Festival idzie pod prąd