Sprawdź nas też tutaj

Recenzja

Aero – „Blockbuster”

Spora dawka osiedlowych bangerów.

Okładka płyty Aero "Blockbuster"

Opublikowany

 

„Blockbuster” to pierwsze solowe wydawnictwo Aero – reprezentanta gdańskiej sceny hip-hopowej, który w swojej twórczości stawia przede wszystkim na charyzmatyczność, bezkompromisowość oraz bezpośredniość wyrażania swoich przekonań. Jego styl to intrygująca mieszanka klasycznego ulicznego brzmienia i newschoolowych trendów muzycznych. Po udanym legalnym debiucie pod koniec 2017 roku raper postanowił odejść ze Step Records, stając się przy tym całkowicie niezależnym artystą. Dzięki współpracy z marką Środowisko Miejskie udało się sfinalizować produkcję jego najnowszego albumu, którego oficjalna premiera miała miejsce 4 kwietnia br.

Pierwszy solowy krążek członka kolektywu Troya jest zbiorem 12 utworów, które zrealizowane zostały w dość nowatorski sposób – emocjonalna warstwa liryczna osadzona jest na wyrazistych ulicznych bitach podanych w nieco odświeżonej formie. Połączenie streetowego stylu z elementami współczesnego trapu sprawia, że po „Blockbustera” mogą sięgnąć fani zarówno osiedlowych, jak i bardziej „syntetycznych” brzmień. Teksty utworów opowiadają o trudach współczesnego życia, o walce ze słabościami oraz o determinacji w dążeniu do celu. Artysta wyraźnie akcentuje także swoje stany emocjonalne oraz mówi o towarzyszących mu w życiu wartościach moralnych.

Aero na swój nowy album zaprosił aż ośmiu reprezentantów polskiej sceny rapowej. Gościnne zwrotki bardzo dobrze współgrają z flow gdańskiego rapera, tworząc wyjątkowo spójny materiał. Na szczególną uwagę zasługuje singiel tytułowy, który jest jedną z najbardziej wyrazistych kompozycji na płycie. Dużym plusem tego utworu jest dobór wykonawców uczestniczących – zwrotki Kobika, Gedza, Kizo i Frostiego Rege tworzą unikatową kompilację odmiennych osobowości oraz stylów muzycznych. Kawałek „Blockbuster” jest także jednym z najczęściej odtwarzanych numerów pomorskiego artysty w serwisie YouTube – klip do tego utworu na kanale BLOCKBUSTERTV został obejrzany ponad 232 tysiące razy.

Pierwszy solowy krążek Aero zawiera dużo osiedlowych bangerów (m.in. „Hate Speech”, „Polski sen” czy „Anangaranga”), mimo tego można znaleźć tam także utwory mocno stawiające na melodyjność (m.in. „Stres”, „Dzień po dniu” czy „Intro”). Analizując warstwę instrumentalną tego materiału, należy zwrócić uwagę na bardzo wysoką jakość konstrukcji bitów. Za powstanie podkładów do „Blockbustera” odpowiadają tacy producenci jak APmg, Fast Life Sharky czy Fryta Beatz, którzy mają duże doświadczenie w tworzeniu instrumentali dla największych wykonawców hip-hopowych w Polsce. Wyraziste linie melodyczne oraz głębokie bassy w dużym stopniu przykładają się do podwyższenia oceny ogólnej krążka.

„Blockbuster” to płyta, która z pewnością przypadnie do gustu dużej części fanów polskiego rapu. Wydawnictwo to jest potwierdzeniem bardzo dobrej formy twórczej Aero i zwiastuje dalszy rozwój jego kariery w branży hip-hopowej. Za sprawą wyjątkowej stylistyki będzie on w stanie pozyskać odbiorców z różnych przedziałów wiekowych, którzy na dłuższy czas staną się obserwatorami poczynań tego należycie zapowiadającego się artysty.

7.5 Ocena redakcji
6.9 Ocena słuchaczy (4 głosy)
Teksty7
Bity8
Flow7.5
  Zaloguj się, żeby ocenić
Sort by:

 

Verified

Show more
{{ pageNumber+1 }}
 
10 komentarzy

10
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
O to toto.

Pierwsze słyszę. Ale za to dokładnie widzę wysyp rozmaitej maści łebków, którzy bawią się w raperów i chcą jeszcze za to przytulić pęgę. Moja rada: weźcie się do uczciwej, ciężkiej pracy i nie nazywajcie się raperami, jak i ja zrobiłem jakiś czas temu. Szanujmy się.

AbDuL All_KOzYEB

Dokładnie swego czasu głupie puste lale leciały na takich przez co każdy mial parcie na bycie raperem..

Odb(yt)

Aerobuster- blok

80Procent90TutajtoZjebyiNiedorozwoje

HURTOWE DODAWANIE PLUSÓW I MINUSÓW, W KILKA SEKUND…!!!

SKANDAL!

ROBICIE BAGNO I ROZPIERDALACIE GLAM RAP, TAK JAK HIP HOP PL …!!!

PRZEGRYWY ŻYCIOWE PO DOPALACZACH, JEBAĆ, TFU KURWY, CWELE, FRAJERZY, OBSZCZAŃCY, OBSRAŃCY, ŻYCIOWE PATAŁACHY, POPAPRAŃCY Z GULEM I BÓLEM KAPSKA, ZBOCZUCHY DO WORA…!

Rado-RDW Analorgi

słabe to słabe oj słabe. próbują się wozić wieśniaczki z gda ale wiadomo że w trójmieście tylko Analogia rządzi

AbDuL All_KOzYEB

W TRÓJMIEŚCIE TYLKO ARECZKA SIĘ LICZY.
SILALALALALALALA

cezary

to prawda! Arka Gdynia 4 life

kękikike

Oreo to kot nad koty

Odb

Aebuster-„Blockro”

00:12 i 17

Opublikowany 52 minuty temu Przez Michał Krawczyk

22:22 57

Popularne