Sprawdź nas też tutaj

Recenzja

Taco Hemingway „Jarmark/Europa”: populizm goni populizm – recenzja

Jakoś płytko i nudno na tym Jarmarku.

Opublikowany

 

Mógłbym napisać o tym albumie, że tematycznie trafia w wiele sfer życia w polskim społeczeństwie. Wspomnieć o tym, jak kapitalne obserwacje socjologiczne poczynił przy jego tworzeniu autor. Zapewne zaznaczyłbym także unikatowe brzmienie, momentami wręcz rewolucyjne. Mógłbym, gdyby nie to, że dzisiaj poddamy recenzji razem dwa najnowsze albumy Taco Hemingwaya – Jarmark i Europę. Czemu na raz, a nie oddzielnie? Nie mam weny na opisywanie tego samego fecesu dwa razy. Z rapera roku według naszego portalu za 2018, do największej porażki w 2020. Kto by się spodziewał. 

Pracowałem jako kelner parę zmian
Bardzo ciężka praca, więc do dziś szanuję gastro
A jak nie zostawiasz żadnych tipów, jesteś dla mnie klaun

“Europa”. Teoretycznie, banalnie prosty format albumu. Filip Szcześniak “jeździ” po Europie, a kolejne numery są zbiorem jego poszczególnych wspomnień z tegoż wojażu. Dopełnieniem formuły są bridge na końcach utworów, formowane w formie nagrań dyktafonem. Fala żenady, jaka mnie uderzyła podczas ich odsłuchu, jest porównywalna tylko i wyłącznie z doznaniami z wiązanymi z każdym kolejnym compact disciem Zbuka. Przepraszam, nie mam dwunastu lat, żeby inspirowały mnie cnotliwe wnioski rodem z instagramowych cytatów. Sytuacji nie poprawiają proste linie melodyczne, które zanudziły mnie już przy pierwszym odsłuchu. Twarde podbitki zupełnie niepasujące do barwy głosu Filipa, czy nieudolne wyciąganie wyższych tonów. No to może chociaż liryka? Nic z tego, jeśli nie imponują wam rzucane w ślepo metafory bez kontekstu lub przegadane gry słowne. Powtórz jeszcze raz, że kopiesz kopie, bo to rewolucyjny wers. Może jeszcze, że zamiast na studia poszedłeś do studia? Nie raz też brak rymu lub sylaby raper łata przeciągnięciem, co samo w sobie nie jest niczym złym bądź odkrywczym. Jednak Filip zdecydowanie nadużywa tej formuły, co boli. Przejdźmy dalej. Niezwykle zaintrygował mnie fragment “W ’07 ciągle sam w szkole, w torbie gram / Choć to nie był pewnie mądry plan / Teraz jestem dilerem tych linii, kiedy zwrotę pcham”. Musiałem aż popytać się paru znajomych dziennikarzy, czy tylko ja te wersy interpretuje jako przyznanie się do dilerki. No niestety wnioski mieliśmy podobne. Szczerze wierzę, że to tylko felerne nieporozumienie, bo inaczej zaraz wybuchnę śmiechem. Jeszcze jedno. ‘Toskania Outro” chyba już jawnie sprawdzenie ostatecznej linii tolerancji słuchacza. Tak okropnie sfałszowanego numery to jeszcze Filipie nie miałeś. Gościnnie Europę zobaczyli Bedoes, Oki, Szpaku. Co by tu więcej powiedzieć, niż to, że featuringi lepiej mi się słucha od samego gospodarza. Oprócz Szpaka. Ten jegomość to ustawił Młody Simba text generator i zarzucił generyczną do bólu zwrotką. Eh.

Na toście mielą awokado
Jest trochę twarde, bo te miękkie w sklepach mają rzadko
Ich kelner się wychował w dzielni, w której raczej słabo
Za te trzy dychy chyba by wyżywił całe stado

“Jarmark”. Tym razem koncept albumu oparty na trzech łańcuchach – kiosk, korek i korpo. Każdy z nich okraszony głosem Artura Rojki, ma za zadanie złożyć fabularnie materiał, co się niewątpliwie udało. Moje predylekcje są tutaj spełnione, same spójne flace wokół. Szkoda tylko, że poza samym założeniem, nie ma  tutaj zupełnie niczego ciekawego. “Jarmark”, który miał skupiać się lirycznie nad polską rzeczywistością, to goniące się w tańcu populizmy. Ludzie zażywają narkotyki, praca w korporacji jest ciężka, politycy przerzucają się tymi samymi oskarżeniami, a influencerzy to slogany reklamowe. W imieniu użytkowników portalu glamrap chciałbym podziękować Hemingwayowi za te prawdy objawione. Taco zdaje się wykorzystuje popkulturować rapu i nabytych tym samym nowych odbiorców, których może szokować poruszanie tejże tematyki w muzyce. Niestety dotychczas małoktóry artysta miał odwagę tak otwarcie skrytykować, chociażby instytucję Kościoła. Już nawet pomijając fakt, iż muzyka popularna rządzi się ogromnymi korporacjami, które by na to nie pozwoliły za nic. Dochodzi do tego, że Maria Peszek traktowana jest jako ewenement, a tutaj proszę – przychodzi Filip Szcześniak, którego przecież cenzura nie dotyczy. Dla nowych słuchaczy rapu (przyjmijmy umownie na potrzebę tego tekstu, iż są to wszystkie osobny mające kontakt z raperem po Somie), trafiają na album przeszyty każdym możliwym tabu. Tyle że na “nas” nie zrobi to żadnego wrażenia, bo hip-hop poruszał te kwestia od swoich zalążków i zdecydowanie zaszedł w tym dalej niż Filip. Jakoś tu płytko i nudno. Jedyne numery warte przesłuchania to “Nie mam czasu” oraz “1990s Utopia”. Reszta to reszta, dziękuję, nie trzeba. Gościnnie udzielili się Artur Rojek, CatchUp, Gruby Mielzky oraz Katarzyna Kowalczyk. Szczególnie Tomasz za swoją zwrotkę powinien zostać nagrodzony jakimś specjalnym popkillerem.

Kto ty jesteś? Polak mały
Piękny mój krajobraz ujebany jest w bilboardach cały
Zdarzy się, że widzę znajomego na wieżowcu czasem
Proszę, by przestali, lecz się śmieją, mówią: „Dobra stary, ty no, kurwa, weź”

Mam taką jedną myśl, która nurtowała mnie nieprzerwanie podczas pracy nad tym tekstem, a zdaje się idealnie skomponować z podsumowaniem “Europy” i “Jarmarku”. Albumy zdają się jakby… tworzone na szybko? Pomijając już ich treść, osadzoną (w czasie rzeczywistym) po lockdownie, to czysto lirycznie zupełnie nic się tutaj nie dzieje. Mnóstwo generycznych zapychaczy, poprzez które nawet te ciekawsze linijki giną pomiędzy wydziwionym hurrapatriotyzmem i powierzchowną kazuistyką. Szkoda. Miałem jeszcze w planach krytykę moralizatorskiego podejścia autora, po które się tak chętnie i dumnie pokusił. Odpuszczę sobie już ten akapit, jednakże przywołam moim zdaniem najbardziej krzywdzący w tym aspekcie fragment. Skoro krytykujemy marihuanę, traktując każdego blanta jako chemola (co swoją drogą wywołuje uśmiech na mej twarzy), nie promujmy w zamian opioidów. To się nazywa hipokryzja. Jeśli chodzi o producentów, bez zmian. Na obydwu krążkach udzielają się Borucci i Rumak. Jarmark odwiedzili dodatrkowo CatchUp, Lanek, Pejzaż. Natomiast przez Europę przelecieli 2latefor, Atut, D3W, Deemz, Keeko, Lanek, Sergiusz, jak i Zeppy Zep. Z tej listy na pochwałę zasługuje przede wszystkim Atutowy, którego to coraz częściej mam okazję słyszeć na płytach – i bardzo dobrze. Na sam koniec, krótka i mam nadzieję wymownie wulgarna parafraza od dziennikarza: dla niektórych pół Norbi pół Norwid, ale dla mnie raczej na pół odpierdol.

W ’07 ciągle sam w szkole, w torbie gram
Choć to nie był pewnie mądry plan
Teraz jestem dilerem tych linii, kiedy zwrotę pcham

Ocena płyty Taco Hemingway „Jarmark/Europa”: 4.3/10

4.3 Ocena redakcji
5.5 Ocena słuchaczy (9 głosy)
Teksty3
Bity6
Flow4
  Zaloguj się, żeby ocenić
Sort by:

 

Verified

Show more
{{ pageNumber+1 }}
 
143 komentarze

143
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Jaco Taco Okiwa

Czy jesteśmy świadkami przebudzenia, że redaktorzy GR przestają wierzyć w populizmy? Czy po prostu Ciepłota wyrasta już z rapu? A może Taco przyoszczędził na reklamie? Na te pytania odpowiemy w najbliższym Cafe Futbol, Bożydar Iwanow.

Beka

Beka że akurat te albumy zostały pociśnięte za chujową treść i dostały 3 za teksty gdy Ciepły wielokrotnie wychwalał tu piszczące pizdy z tekstami „Robię flex jem se chleb” i dostawały 7 za tekst. Mam w to wyjebane. Ciepłota jesteś największym debilem jakiego znam.

Do Beka

Przecież Ciepelski to menago Bedoesa. Kiedyś na swoim fejsie miał selfie w ich bluzie. Wstyd jak napisanie słowa „chuj” prez samo „h”

ciepłota

Zniszcze cie

Do Beka

Ty sam siebie niszczysz takimi wysrywami, parówczaku.

YEBAĆ p0lki

Przypomniała mi się sytuacja, jak w dawnej klasie licealnej,(15 facetów, 15 kobiet) każda kobieta miała chłopaka starszego o kilka lat, który był atrakcyjny fizycznie, a każdy facet z klasy walił konia i marzył o kobiecie. Żadna z koleżanek nie była dziewicą. Oczywiście facetom wmawiano, że to oni są zboczeni i myślą tylko o ruchaniu, tylko, że oni nie ruchali, oczywiście kobiet nie karcono za to, że puszczały się w wieku 16-18 lat z jakimś chadem. Jak taki atrakcyjny gość ją skrzywdził, to nagle zwykłym biednym prawiczkom wmawiano, że są świniami, a oni nawet nie dostali szansy na zaruchanie. Sram na edukację, która wmawia mężczyznom, że są zbokami chcącymi tylko zaruchać, a kobietom na wszystko przyzwala, sram na edukację, gdzie przeciętnego faceta prawiczka wini się za bogate życie seksualne chada. Wiek inicjacji seksualnej kobiety to 16-18 lat, a faceta 20-22 lat. Kiedyś wmawiano facetom, że wiek inicjacji seksualne dla każdego to 18 lat, a potem obalono te badania, bo się okazało, że przeprowadzono je tylko na kobietach xD. Na zasadzie wykazano, że kobiety mają swój pierwszy raz w wieku 18 lat, to uznano, że faceci też xD Gdy badania obalono, to okazało się, że wiek inicjacji seksualnej dla mężczyzn jest znacznie późniejszy. Dla kobiety oczywiście wynik się zgadzał, jest to 16-18 lat. Po prostu większość kobiet w wieku 16-18 lat puszcza się z pewną wąską grupą atrakcyjnych starszych od nich mężczyzn. To tłumaczy, czemu wiek inicjacji seksualnej faceta jest inny niż kobie

YEBAĆ p0lki

To tłumaczy, czemu wiek inicjacji seksualnej faceta jest inny niż kobiety. Edukacja seksualna w szkole to gówniane feministyczne kłamstwo.

YEBAĆ p0lki

Najlepiej traktują i doceniają swoją kobietę zwykłe Krzyśki z zakolami, brzuszkiem, mordą 5/10 i dobrym sercem oraz poczciwym charakterem. Właściwie można powiedzieć że nieba by jej przychylili. Niestety najczęściej ostatecznie kończą wyjebani na cacy ,,przez tą jedyną”

YEBAĆ p0lki

Dlaczego walenie konia jest złe? To prawda, że poprzez obalanie komunizmu dajemy swojemu mózgówi „szybką nagrodę” i przez to nie mamy tyle testosteronu, żeby szukać drugiej partnerki. Ale czy to źle? Przecież wiemy, że obecny rynek matrymonialny serwuje nam taki twór w postaci #p0lka i jak się zwiążemy z czymś takim, a jeszcze nie daj boże będziesz miał dziecko i ślub, to masz już zniszczone życie, gorzej jak po narkotykach xD.
A tak, to sobie wykuję Hefajstosa, nastąpi fala euforii, potem lekki smutek i chwilę później mogę zająć się swoją pasją, obejrzeć jaki chcę film, czy przeczytać książkę, żeby poczuć się mądrym xD. Takich dogodnosci mieć nie będę z #rozowepaski, której trzeba cały czas dawać atencję. Także doszedłem do wniosku, że walenie konia chroni nas przed zniszczeniem życia, przynajmniej w tym kraju xD.

YEBAĆ p0lki

U was w Polsce gminnej też są takie p0lki wielkie panie co powróciły z wojewódzkich gdzie były rozepchane przez Mokebe, Oscara i Alvaro i teraz udają nie wiadomo jakie światowe osoby?
U mnie są takie i szukają mężów-beciaków (najlepiej z powiatowego) którzy będą na nie łożyć $ w zamian otrzymując fochy i wieczne niezadowolenie XDD

EJ TY KOLO !!!

EJ CHUJE DO SZCZANIA, CZEKAM W CHUJ NA KOLEJNĄ PORCJĘ PRAWDZIWEGO RAPU OD TACO HEMINGWAY. WSZYSTKIE PŁYTY STOJĄ W ORGINALE NA PÓŁECZCE!

MISIEK Z PIŹDZISZYNA

BARTŁOMIEJU CIEPŁOTO WRESZCIE COŚ MĄDREGO NAPISAŁEŚ. TEN MAGISTER KULTUROZNAWSTWA PO PROSTU RZUCIŁ W ETER HASŁA TYPU „CAŁA POLSKA CZYTA CELEBRYTOM, 5G, SZCZEPIONKI, CHEMTRAILS, KORPORACJE”. CZUJE SIĘ LEPSZY OD SPOŁECZEŃSTWA, A TAK NAPRAWDĘ JEST ZWYKŁYM DZBANEM SERWUJĄCYM PEDAGOGIKĘ WSTYDU. NIECH ZBIJE PIONĘ Z TEŚCIEM I ADAMEM MICHNIKIEM.

Odb

Tico Hemingay „Wanna/Rafalala”: anal goni anal – ANALiza

obozowy kapo

„Pracowałem jako kelner parę zmian
Bardzo ciężka praca, więc do dziś szanuję gastro
A jak nie zostawiasz żadnych tipów, jesteś dla mnie klaun”

no tiktok hujmingwej toś kurwa zabłysnoł przed studenciakami lewacki kurwiszonie nawet Ciepłota po tobie jedzie bo kurwa nie zostawiłeś dobrego tipa dla redakcji GLAM RAP hahah

Stefan 95

Aż sie przypomiał ten Jarmark europa i płytki pirackie za 10 zł ,czasy bez youtuba.Kolekcja tych pirackich płytek to zawalona cała piwnica.Płyta Taco srednia ,mam wrażenie ze koleś na siłe pcha te płyty zeby wykorzystać swoje 5 minut,ani to odkrywcze ani dobrze nawiniete troche smenty i nudy

Robert Lewandowski

Szczerze to jeszcze się nad tym nie zastanawiałem

............

Wiadomo że Taco Sraco to populista i jedzie na modnych tematach które są na czasie

ta płyta to Gówno dla młodych zjebów oraz twitterowych juleczek wojowniczek

EJ TY SUKO!

MASZ JAKIŚ PROBLEM DO LEWAKÓW TY JEBANA GŁUPIA PIZDO GWAŁCONA OSPERMIONYMI KUTASAMI WIELOKROTNIE SUKO!!!!

Warszawiak z Teresina

Przez tyle lat byłem tak antysystemowy, że należy mi się kasa od Pepsi. Tak po prostu.

Warszawiak z Teresina

Słuchanie polskiego rapu jest jak oglądanie seksu transwestytów. Słuchanie polskiego ulicznego rapu jest jak oglądanie porno z kulturystkami na sterydach. Słuchanie nowej szkoły polskiego rapu jest jak oglądanie TVP. A czytanie GlamRapu jest kurwa jak poznawanie traktatu Erazma z Rotterdamu pt. Pochwała Głupoty.

Elo!

pxxxxr - gotuj z pxxxxr

@Warszawiak z Teresina Siema

Nastoletnia Kurwa

Uwielbiam jeść gofry z bitą spermą , i jak mi chłopak wsadza do odbytu kutaski :O . Jestem kurwą, szmacę się przed kamerką , chodzą ubrana pół nago po szkole! jestem pierdoloną szmatą dziwką!!!!! Szmacę się na każdym kroku!

EJ TY SUKO!

Nastoletnia kurwo ty jebana dziwko jak cię zgwałcę ty kurwo! W Zawodówce takie kurwy jak ty obmacywałem , i wsadzałem kutasy spocone do odbytów!

EJ TY SUKO!

OK, trochę popuściłem wodze fantazji. W zawodówce owszem wsadzało się w odbyt nieraz, ale kolegom z sąsiednich wiosek. Jeszcze częściej zaś samemu przyjmowałem włochatego krasnala do swojej czekotubki!

Wdycham szlugi i kalafiory

Najlepszy jest nurt rapu tzw. inteligentnego, którego treści są komentarzem do przeczytanych artykułów w lewicowych mediach. Zero własnych przemśleń – nomen omen – antysystemowych. Prym wiodą w tym Łona, Taco Hemingway i Ten Typ Mes. Sojowcy są zachwyceni głębią tych tekstów.

Nie daję tipów

Mam poglądy lewicowe jeśli chodzi o ochronę praw pracowniczych i państwo opiekuńcze bo jestem za obrona słabszych na rynku pracy i sam odkąd jestem na rynku pracy mam ciągle pod górkę. Jednocześnie nie popieram lgbt. Nie to że bym gonił homo z widłami ale są mi po prostu obojętni. wkurwia mnie tzw postępowa lewica z warszawki co to pije latte w Starbucksie i pierdoli o Ochronie środowiska. Hipsterów rozjeżdżałbym walcem. Nie popieram blm. Jestem przeciwko przyjmowaniu imigrantów muzułmańskich. Wkurwia mnie poprawność polityczna. Nie lubię soi i nie krzyczę na wszystkich prawaków faszysci. Nie przyklejaj łatki wszystkim osobom o poglądach lewicowych. Nie wszyscy to skrajna debilna lewica

Canis majoris

Zuch

Gorzka Prawda

Wiecie, co mnie wkurwia najbardziej w retoryce takiego Taco i jego podobnych a w zasadzie, w całym pl rapie? Jechanie na pracę w korpo. Ja pracowałem w wielu korporacjach, tych hujowych i tych naprawde zajebistych.Jeszcze sto lat temu jedenastoletnie dzieci zapierdalaly na budowach za miskę zupy mlecznej, a te huje jebane w wąsach na sztorc z lampką apperola będą sie użalać, że muszą posiedzieć 40 godzin w tygodniu przed biurkiem i coś poklikac. Do tego nie zarabiaja jak na Polske źle, maja jebanego luxmeda, Multisporta, 26 dni urlopu, czyli z weekenadami wychodzi to prawie poltorej miecha wolnego, dolicz do tego jeszcze tak z tydzień L4 wziete rocznie bez przypalu, święta wolne itp. I tym skurwysnom źle. Kurwa większość Polaków marzy bo takich warunkach pracy plus zarobkach +5 kola po paru latach doświadczenia, ale tym skurwysnom jest dalej źle. I taki Sraco na tym ugrywa kapital. Z drugiej strony mamy Palucha, Kaza pierdolacych o korposzczurach jakies odrealnione wersy, gdzie te huje to nie maja pojęcia jak wygląda zwykła robota. Korpo nie jest źle w porównaniu do innych zawodów ktore oferuje rzeczywistość. Korpo to nie bajka, ale Korpo Cie nauczy dużo i da ci duzo jak nie jesteś cymbał. A jak jesteś leszcz to czy w korpo czy w magazynie bedziesz jebana ofiarą. Wiec kurwa bez przesady.

Ps. Ciepłota props.

Nie daję tipów

Pracuję na umowie śmieciowej. Wykonując inteligencki zawód misyjny. Ciężko pracuję. Mimo to jestem obywatelem drugiej kategorii i liczę się z każdą złotówka. Nie będzie mi jakiś uprzywilejowany banan mówił że jestem klaunem bo nie dałem napiwku. Jeśli kelner nie może wyżyć bez tipów to znaczy że za mało zarabia. Nie będziesz miernoto zwalal na mnie winy za błędy systemu. Nie ja go tak ustawiłem. Nie ode mnie zależą warunki na rynku. Niech mnie kelner zaprowadzi do szefa to chętnie mu nawrzucam że żeruje na taniej sile roboczej sam żyjąc w przepychu. To że dam napiwek nie poprawi sytuacji prekariusza kelnera. Raczej utwierdzi go w stagnacji bo przecież nie jest tak źle tipy są da się żyć. Tu potrzeba zmiany mentalności żeby prekariuszom się polepszyło a nie pierdolenia że ktoś jest clown bo nie daje napiwków. Dążenia do zmiany sytuacji na rynku pracy na której panują takie a nie inne warunki, na które ty sam sako pedałgeju i twoja rodzina dajecie przyzwolenie bo zapewnia elitom tania siłę robocza co. Jest wam na rękę bo ma wam kto robić latte w Starbucksie. Napiwek to łaska pana względem plebejusza zatrudnionego na gówno stanowisku

Banda złodziei i decydentów

Normalnie Cygan z Torunia 20 lat później xD Złoto xD

Nie daję tipów

. Może trochę tak to zabrzmiało. Ale prekariuszy czy tych których niewidzialna ręka rynku pracy dotyka w złym miejscu jest w Polsce od zajebania bo warunki na rynku pracy są jakie są. Nie wiem czy sam pracujesz a jeśli pracujesz to na jakich warunkach ale może jeszcze sam doświadczysz tego a jeśli nie to polecam nie być ślepym na warunki na jakich pracują niektóre osoby w Polsce.

Nie daję tipów

Uczciwie pracuję. Może nie żyje w biedzie ale muszę się zastanawiać jak wydaje pieniądze. Mi nikt nie daje tipów. Pracuje za takie stawki za jakie pracuje. I przychodzi mi jakiś taco, który sobie żyje wygodnie za pieniądze z tych swoich rymowanek, który jest ustawiony na ileś lat do przodu i on mnie będzie pouczał ze swojej uprzywilejowanej pozycji że jak nie dam napiwku nisko opłacanej kelnerce to jestem be. To skoro ma taką pozycje jaka ma i wysoko postawionych rodziców to może jakaś inicjatywa na rzecz praw pracowniczych? Jakaś kampania? Nie kurwa bo taco by musiał za kawę w Starbucks zapłacić więcej niż teraz płaci wraz z napiwkiem

ChadaSynBałwana

Dupa cie boli biedna kurwo bo kelnerzy z tipów po pięć stów dziennie wyciągają+do tego podstawa i twoją śmieszną pensję robią w 4 dni, nie dawaj tipów dalej, oni sobie dadzą radę tylko się nie zdziw później jak obiadek dostaniesz z melą bo kelner od razu umie wyczaić który gość ma klasę a który to biedak co się przyszedł poczuć kimś przez moment

Obiektyw

Jebnięty jesteś bałwanie, ale czego się dziwić po synu bałwana i chady. Nawet stanowisko kelnera w mcDonaldzie to zbyt wysokie progi jak na takiego idiotę

ogar

Na potrzeby okladki podpalili auto pelne plastiku które podczas spalania wydziela miliony szkodliwych zwiazków chemicznych w atmosfere ale jak wiadac jego eko tesciowa Kinga Rusin siedzi cicho bo w koncu jej srodowisko i taka artystyczna ta okladka. Gdyby jakis prawicowiec zrobil to samo Kina by ujadala wsciekle toczac piane z pyska jak pies na lancuchu. Podwójne standardy lewackie!

Konfident

Dlaczego frajerzy są określani „w dupę dętymi”, jeśli to gitowcy najchętniej oddają się takim uciechom?

LIRYC TERRORIST

Gity nie dają dupy, tylko w nią walą, co nie zmienia faktu, że to jest pedalskie

Sheiße der Bus ist da ich muss laufen!

Nie jest, jeśli to TY walisz, gejowskie jest jedynie bycie pasywnym. A tak przynajmniej uważają sztywni „przodownicy heteroseksualizmu”, brzydzący się pedalstwem. Czaicie co tam się odbywa w ich głowach?

Lek na COVID-19

Jerzy Zięba donosi, że chorzy na COVID-19 po przesłuchaniu polskiego rapu szybko zostali wyleczeni poprzez akt samobójstwa.

Andziej

Odnosząc się do Państwa prośby o ułaskawienie Oliwiera R. – artysty znanego pod pseudonimem Bonus RPK – z powagą informuję, że dopierdalam kolejne 10 lat i gratisowe czyszczenie gierów z gruzu.

Quelle

***** Taco!!! A co mysleliscie ze sluchacze rapu sa jacys wymagajacy. Tesco Hemingej reprezentuje kwadratowy rap dla sojowych zjebów ze starbaksa i ludzi glosujacych na Trzaskowskiego czyli resortowe srodowisko Warszawki! Banaly o zyciu jaki to ja hipsterski i postepowy a reszta to cebulaki którzy nie akceptuja srodowisk LGBT jak mu zle w Polsce to niech wyjedzie do kraju swoich ojców. Nie ma nic bardziej wkurwiajacego niz zarozumialy lewak którzy mysli ze ma cos madrego do powiedzenia!

Remik aka wini ty kurwa gruby debilu

Boisz sie napisac slowa jebac? Co za jebana pizda z ciebie

Copywriter piszący uszami

GR to dobre pole do trollingu i ćwiczenia kreatywności. Ciekawe, czy czytający bawią się również tak samo dobrze jak piszący.

Czytający

Bawię się dobrze. Pozdrawiam

Copywriter piszący uszami

Miło mi to słyzeć! Pozdrowienia!

Bongmen

Ostatnio mój 6 letni syn chciał zjeść jogurt, ale nie mógł zdjąć sreberka, po kilku chwilach zmagania z opakowaniem wykrzyczał:
– JEBANE W PIZDĘ SREBERKO!
Usłyszała to żona i od razu z wielkim grymasem popatrzyła na mnie i powiedziała:
– Ja już dobrze wiem skąd on to wziął!
Z politowaniem popatrzyłem na nią i odrzekłem:
-Jak to skąd? Z lodówki głupia kurwo.

Pfffff

Największe beka to z jego fanek idiotek który gardzą wszystkim i wszystkimi ludźmi dla nich liczy się tylko kasa kasa jeśli nie masz kasy jesteś śmieciem robakiem

ale wiadomo że one robią z siebie damy i że mają wartości

a prawda jest taka że jak podjedziesz Ferrari to sami wiecie co dalej

a jak jesteś biedny to oplują cie i w ich oczach jesteś śmieciem

Prawnik po medycynie

Jebać EJ TY KOLO i tego chłopa, który przykleja tutaj pasty o Polkach. Nie dzielmy kurew na płeć, tylko na charakter.

Ave 60!

Babcia Wiesia

Już po 14, wnuczęta zjedli rosołek. Powiedzieli, że im bardzo smakował. Teraz wybieram się z nimi oraz córką i moim zięciem na spacer do parku. Kocham ich nad życie. Szkoda, że Andrzeja już z nami nie ma…

...........

Dlaczego kobieta mówi że trzeba na nią zasłużyć i zabiegać o nią miesiącami haha

przecież ona się jebała wcześniej z 50 i nawet nie trzeba było nic robić poprostu na imprezie 20 minut rozmowy i do łóżka

śmiech na sali musisz na nią zasłużyć a Alvaro z hiszpani oraz Aleskandro z włoch mieli ją w moment już nie wspominając o innych nacjach narodowych

Smek Maj Bycz Ap

Nie ma różnicy między polskim rapem, disco-polo a klubowymi pompkami – change my mind.

pxxxxr - gotuj z pxxxxr

klubowa muzyka jest spoko bo nikt tam nie jęczy na majku. disco polo to w sumie też poziom wyżej od polskiego rapu bo do tego to chociaż potańczyć można.

pxxxxr - gotuj z pxxxxr

*w sensie do disco polo

Smek Maj Bycz Ap

Byczku, ale ja nie pisałem tu o muzyce klubowej takiej, jak Trance, House, Dubstep, Big Room, tylko o remizowych sprężynkach typu Szmitek, DJ Makro i Wiesław Rozpierdalacz. Pozdrowienia.

B1Lą

Big Room to właśnei taka remizowa sprężynka w wersji 2.0.
Chociaż chyba już nikt nie gra big róomów – i bardzo dobrze.

This is the reebok of the Nike!

Masz racje kolego!

Smek Maj Bycz Ap

Dziękuję Ci bardzo! A nazwa Twojego nicku to pewnie odniesienie do „Rhythm Of The Night” Corony :).

Mateusz

Dzisiaj podczas transmisji meczu Polska-Finlandia opowiem więcej o aferze tajskiej. Ukłony.

ObrazPOlka

Przedwiośnie. Powieść polityczna napisana przez Stefana Żeromskiego w 1924. Czego się tam można dowiedzieć?
A tego, że przyjeżdża biedny gościu z terenów aktualnego Azerbejdżanu do Polski i nagle wszystkie panienki za nim lecą. Karolina się w nim zakochuje, to samo robi Wanda no i na koniec kwiatuszek – zaręczona z innym gościem (swoją drogą też wdowa) Laura ma z nim romans xDDDDDDDDDDD
Prawie 100 lat temu już było wiadome jakie są p0lki. Przyjedzie gość bez kasy z innego kraju i nagle wymagania Polek znikają nie ważne że nie masz pieniędzy ważne że jesteś z zagranicy

Bonas PKR

Jestem konfidentem

EJ TY SUKO!

WYPIERDALAJ!!!!!!!!

Rozwaga w humorze

Najlepsze jest to, że teatr – czyli kultura wysoka – i kino – uważane za kulturę „masową” – pierdolą o tych samych rzeczach, tylko w inny sposób. Najlepsi są miłośnicy tego pierwszego uznający siebie za bardziej inteligentnych. Beka z takich ludzi.

Telegram z Urantii

Beka z raperów, któzy nie potrafią rozpoznać życiowych schematów i na każdej płycie pierdolą o miłości, nie wiedząc, że ich „miłość” to zwykły dopaminowy haj. Powiedz jednemu z drugim coś o okscytocynie, to będzie myślał, że gadasz mu o jakimś nowym dopalaczu. A idź Pan w chuj z takimi manieczkowymi filozofami.

Bartosz Wanaszek

Bez wnikania w treść wiem, że ten tekst czytało się chujowo, ale żenująco.

Tedzik

Porno rap Sir Micha pewnie zjada dupą i jest dojrzalszy niż te wszystkie „poważne” nagrywki rapowych tuzów z mądrościami z Demotywatorów.

Kasia

Bartłomiej, kiedy wreszcie zaczniesz płacić alimenty na mnie i Marysię? Obiecałeś, że zaczniesz zarabiać jako prostytutka – taka fizyczna, bo dziennikarską już jesteś.

Fajnie, fajniusio

Do jutra, do godziny 12 ma być tutaj 200 komentarzy. Bo jak nie, to przyjdę do Ciebie i napijemy się herbatki z cukrem, bez cytrynki.

JurnyStefan

Jebalem twoja stara kurwe.

Fajnie, fajniusio

Właśnie mi o tym opowiadała. Zaprasza Ciebie we wtorek. Tylko się umyj następnym razem :*

Kielecki Rekin Biznesu

Siemano, wyjebuję Borixona z Chillwagonu – chcesz się przyłączyć Fifi? Twoją dziewczynę też przyjmiemy do naszego składu.

PS. Jak masz jakieś buty na oddanie, to chętnie przygarnę.

Baczny obserwator rzeczywistości

Niezły jarmark się zrobił w komentarzach.

Mentalny buntownik

Jebać dopaminę i orgazm, który jest pierwotnym narkotykiem.

Non-mainstream Insights

Nie uważacie, że niektóze prostytutki mogą być bardzo mądrymi i pociągającymi wewnętrznie kobietami? Abstrahując już od tego, czym się zajmują – mierzą się często z sytuacjami intymnymi, w któych część mężczyzn ma z tym problem. Nie mówię tutaj o błahych „kompleksach” typu mały penis czy lekka nadwaga. Wspominam tutaj chociażby o braku zaufania do drugiego człowieka, do pokazania własnej niewinności. Zajebisty wykład dała na ten temat Nicole Emma w Tedx. Polecam.

POlkaSciera

„Cześć misiu! No na orgazm..eee..erazmusie, a gdzie? No fajnie jest poznałam dwóch francuzów Camaria i Aluna ugościli mnie francuska kuchnia to ja tez odwdzięczyłam się czymś francuskim. Mają taką GRUBĄ osobowość i DUŻY charakter nie to co polscy faceci, coo nie bądź zazdrosny jasne że to cb najbardziej kocham! A co tam u ciebie? Mówisz że dalej pracujesz po 12h, 6 dni w tygodniu w chłodni w Belgii żeby zarobić na nasze cztery kąty w Polsce?Wspaniale, nigdy się nie poddawaj i pamiętaj wszystko siedzi w głowie! a jak z zakwaterowaniem? Co z 5 Rumunami w jednym pokoju żeby ciąć koszty życia? Wiem jak ci ciężko, sama czasem śpię z Camariem i Alunem w jendym łóżku! Dobra misiu muszę kończyć bo mnie wołają!

Bartosz Ciepłotta

EJ TY KOLO, ProfesorNaukk, obozowy fapo, Wnuk Tedego to jedna i ta sama osoba – Maksymilian Hujzer.

Jebać

TACO SRAKO

YEBAĆ p0lki

Mmoj znajomy zakonczyl wlasnie znajomosc z #p0lka gdy okazalo sie, ze posuwalo ja naraz dwoch typow. ona wielce zaskoczona, ze jak to tak, przeciez jak smiesz mnie oceniac incelu XDD
znacie tego typu zbezczeszczone femoidy? dla mnie taka julka jest z automatu skreslona. facet, ktory sie godzi na zwiazek z takowa, jest totalnym cuckiem i zerem

Plance

Ruszasz się jak w naczosach, smakujesz jak mleko z wora.

Mistrz elektronicznego pióra

Spędziłem prawie godzinę, płodząc tutaj ponad 40 komentarzy. Dziękuję wszystkim za przeczytanie. Bawiłem się wyśmienicie. Pozdrowienia i miłej niedzieli życzę!

Pytacz

A co tam u Chady słychać? Dawno nic nie nagrywał. On żyje jeszcze?

JWL

Jeszcze nie.

Bongmen

Dlaczego w pierwszej klasie nikt nie bije małego Cygana?

Bo jego ojciec chodzi do szóstej.

HAHAHAHAHAHAHA\

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHA

EJ TY SUKO!

CO SIĘ ŚMIEJESZ!!!!!!!! JESTEM PEDOFILEM I JESTEM KRÓLEM!!!!

pxxxxr - gotuj z pxxxxr

CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.
CIEPŁOTA
TO
CHUJ.

ciepłota

Zniszcze cie

Ciemnota

Zniszczyć to możesz deskę klozetową na Dworcu Wileńskim, patafianie.

Saint-Denis Tytanov

Łoniaki Williams.

Ziominho

Po tytule stwierdzam ze recenzent kuma troche rapu.

ObrazPOlka

POlka mówi że musisz na nia zasłużyć i latać za nią miesiącami a nawet rok

a już nie powie o tym że jebała się z 70 facetami w swoim życiu i robili z nią co chcieli po 20 minutach znajomości

a potem pyta się facet ile miałas kochanie a ona odpowiada 3 haha

Najgorsze jest to żę Ten facet ja kocha troszczy sie o nią a ona zawsze będzie marzyła o chadzie którzy ja wyjebie jak szmatę

on będzie tylko beciakiem kukiem

takie właśnie są POlki

za młodu dają dupy wszędzie alvaro aleksandro oskarkrowi Markowi oraz połowie osiedla a potem pierdoli taka że nią trzeba zasłużyć i zabiegać haha

EJ TY SUKO WEŹ PSYCHOTROPY

jak w nicku

EJ TY SUKO

TY KURWO JEBANA PIERDOLONA SZMATO OD TYŁU ZAPINANA PRZEZ MURZYNA , PIERDOLONA W POLU PRZEZ PIERDOLONYCH DECYDENCKICH CYGANÓW, TY KURWO JEBANA PRAWICOWA DZIWKO JESTEŚ NIKIM TY PIZDO, GDY BYŁAŚ JESZCZE NASTOLATKĄ TO KURWO BYŁAŚ OBMACYWANA PRZEZ STARYCH TY PIZDO JEBANA RUCHANA WYPIERDALAJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

EJ TY SUKO

JESTEŚ TYLKO GŁUPIĄ PIZDĄ GWAŁCONĄ W ODBYT. TY SZMATO PIERDOLONA, OD SIEDMIU BOLEŚCI RUCHANA W DUPSKO TY PIZDO GŁUPIA, SPRÓBUJ SIĘ TYLKO POKAZAĆ , A KURWO ZOSTANIESZ ZGWAŁCONA , TAK BĘDZIESZ TY PIERDOLONA LAFIRYNDO GWAŁCONA , ŻE SPERMA Z TWOJEJ WIELOKROTNIE GWAŁCONEJ DUPY PIERDOLONEJ BĘDZIE SAMA PŁYNEŁA, DOSTANIESZ KURWO TAKI WPIERDOL TY DZIWKO, WIESZ CO TO ZNACZY OBRAZIĆ EJ TY SUKO! NAWET NIE WIESZ TY KURWO, I CI KURWO MÓWIĘ ŻE JAK CIE NAMIERZĘ TO TWÓJ PIERDOLONY STANIK ROZERWĘ NA CZĘŚCI , ROZPIERDOLE CIĘ , POWIESZĘ I BĘDĘ NAPIERDALAŁ JAK WOREK TRENINGOWY , A JAK TWOJA PIERDOLONA RODZINA GORĄCYCH SUK ZROBI TWÓJ PIERDOLONY POGRZEB TO WYKOPĘ ZWŁOKI I JE OSIKAM , OSRAM I ORZYGAM , I WYSMARUJĘ SPERMĄ Z KUTASÓW I PONOWNIE ZGWAŁCE I DAM WPIERDOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

EJ TY SUKO

TY SZMATO PIERDOLONA JEBANA. KURWO GWAŁCONA , SUKO PIERDOLONA WYPIERDALAJ , ROZBIERAJ SIĘ DZIWKO PIERDOLONA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

EJ TY SUKO WEŹ PSYCHOTROP

Nawet nie przeczytałem tych twoich mentalnych rzygowin. Lepiej idz spac, bo o szostej w psychiatrykach jest sniadanko.

Atencyjny śmieć

Większość ludzi bez atencji nie miałaby, po co żyć.

POlka

typowa POlka dostała wszystko za darmo a na końcu jeszcze opluła

prof. Brownczyk

Używanie poprawnej interpunkcji w tekście pisanym jest uważane za knajactwo w oczach hołoty.

Boa Gasiciel

Widzę tytuł i już wiem że to ciepłota. ‚Truizm goni truizm’ warchlaku, populizm to zjawisko społeczne a nie oczywisty wers pod publiczkę. Płyty nie słuchałem, recenzja chujowa (naturalnie nie czytałem)

Popularne