Sprawdź nas też tutaj

Wywiad

AMOS: „SEZONOWE POKOLENIE SŁUCHACZY, BAZUJĄCE NA MODZIE”

Opublikowany

 

W dniu dzisiejszym mam przyjemność rozmawiać z Marcinem Czerechowiczem, czyli wrocławskim producentem hip-hopowym, znanym jako Amos – The Ancient Prophet.

 

1. Spotykamy się po dłuższej przerwie. Obserwując polski mainstream i underground, muszę stwierdzić, iż nadal brak jest tam Twojej osoby. Dlaczego?

Trudno powiedzieć, jednak wydaje mi się, iż moja twórczość od strony stylistycznej, technicznej oraz ogólnego jej klimatu, nie wpasowuje się w aktualne trendy rządzące w polskim mainstreamie. Na chwilę obecną po prostu nie ma tu dla mnie miejsca, ale wierze, że historia lubi się powtarzać i lata 90’te kiedyś powrócą, a wtedy takie dziecko old-schoolu jak ja, stanie się samcem alfa tego gatunku w Polsce.

 

Jeśli chodzi o underground, to sprawa wygląda o wiele lepiej. Mam sporą ilość fanów i jest kilka osób, z którymi współpracuję, ponieważ nadajemy na tych samych muzycznych falach. Pozdrawiam serdecznie Wołominiaków (Szaman i Zyziek), Konstruktora, Sennego Mojżesza oraz Mortena za wiedzę o korzeniach muzyki hip-hop oraz walkę o powrót tych korzeni do naszego kraju. Jako producent muzyczny współpracuje też z wrocławską drużyną footballu amerykańskiego – Panthers Wrocław.

 

2. Jesteś osobą, która nie boi się własnego zdania i zawsze mówi co myśli. To przeszkadza czy pomaga w kontaktach międzyludzkich?

Szczerość i bezpośredniość, to tak naprawdę miecz obosieczny. Z jednej strony zjednuje tym ludzi, a z drugiej sprawiam, że mnie nie lubią. Z jednej strony otwiera mi to pewne drogi, a z drugiej zamyka. Inaczej mówiąc, czasami to przeszkadza, a czasami pomaga. Wszystko ma swoje plusy i minusy, ale dla mnie najważniejsze jest, że zachowuje autonomiczność i działam w zgodzie z własnym sumieniem oraz światopoglądem.

 

3. Zanim skoczymy w świat, to pogadajmy chwilę o wrocławskiej scenie. Z kim się trzyma Amos w swoim rodzinnym mieście?

Przede wszystkim z moim przyjacielem One Man Army. Oprócz niego bez zastanowienia mogę wymienić takie osoby jak WB Motyv, Królik, Blasq, DJ Dżino oraz grupę Natural Dread Killaz. Serdecznie pozdrawiam chłopaków i duży szacunek za wszystko co robicie!

 

4. No właśnie – One Man Army. Kilka lat temu nawiązaliście współpracę, a niedawno ukazał się Wasz pierwszy wspólny album pod tytułem „Awakening”, który ostatecznie został wytłoczony własnym sumptem. Nie było żadnej propozycji z Polski i zagranicy na wydanie tego tytułu?

Najpierw muszę skorygować informacje zawarte w pytaniu. Faktycznie to ja zrobiłem większość bitów na ten album, załatwiłem wszystkich gości oraz kilku innych producentów dla urozmaicenia, a do tego zrobiłem mix oraz master i ogarnąłem okładki. Jednak mimo wszystko, ten album to nadal One Man Army solo i nie mam prawa rościć sobie żadnej „wspólnoty” w kontekście ów projektu. To jest jego przebudzenie! Jeśli chodzi o drugą część pytania, to prowodyrem tego albumu był Waldemar Kasta, który namówił nas do jego zrobienia i zaoferował wydawnictwo. Koniec końców skończyło się jednak na gadaniu.

 

5. Wiem, że za sprawą wspomnianego One Man Army zacząłeś rapować (a raczej wróciłeś do rapowania). To coś poważniejszego czy tylko jednorazowe wybryki?

Rozpocznę może od pierwszych dwóch linijek mojej najnowszej napisanej zwrotki:

„Zacznę od tego że nie jestem raperem

a mój flow i technika, równa się z zerem…”
 

Wbrew temu co myślą niektórzy, ja całkowicie zdaje sobie sprawę, że żaden ze mnie MC, ale wiem też, iż jest wielu gorszych. Moim największym plusem jest moja specyficzna, dla niektórych genialna (choć trudna oraz kontrowersyjna) liryka i dlatego to robię. Uważam, że mam dobre teksty, lubię sobie popluć do mikrofonu i dlatego jak mam na to ochotę oraz trafie na fajny bit, to pozwalam sobie na nagranie w Popular Station Studio pod czujnym uchem Paxona lub Mesajaha.

Niemniej jednak na chwilę obecną to zdecydowanie tylko jednorazowe „wybryki”, ale chciałbym żeby było to coś poważniejszego i dlatego cały czas ostro trenuje hehe.

6. OK, wyskoczmy teraz dalej w świat. Na co dzień reprezentujesz amerykańską grupę The Lost Children Of Babylon (LCOB) oraz współpracujesz z ludźmi z prawie całego świata. Powiedz jak wygląda taka współpraca przez Internet.

Zacznę od tego, że przede wszystkim reprezentuję samego siebie czyli Ancient Productions, ale należę do kliku grup, które wspieram i które wspierają mnie. Te grupy to Revolt Motion Recordings, Sadhu Militia, Vherbal Industries oraz LCOB – moja grupa „matka”.

Praca z „prawie całym światem” to mocna przesada, aczkolwiek przez moje bity przewinęli się MC z Meksyku, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Szkocji, Polski, Kolumbii, Gambii, a nawet Korei. Niemniej jednak moimi docelowymi i głównymi współpracownikami są Raperzy z USA oraz GB.

Jeśli chodzi o kwestie internetowej współpracy, to jest bardzo prosta. Wystarczy dobre łącze, komunikatywność, znajomość języka angielskiego i posiadanie dobrych bitów. Dalej to już tylko rozmawianie z ludźmi, wysyłanie bitów, otrzymywanie wokali oraz poprawki i korekty. Jest to bardziej czasochłonne, niż praca z danym artystą na żywo w studio i mniej przyjemne, bo nie mam opcji wypicia z ów artystą dobrej whisky, ale ostatecznie lepsze to niż nic 😉

7. Najpoważniejsi MC, których można usłyszeć na Twoich bitach?
Killah Priest, Timbo King, Beretta 9, Holocaust, Solomon Childs, Canibus, Bomshot, Planetary, Chief Kamachi, Lord Lhus, Rasul Allah. Jeszcze w tym roku, to bardzo zacne grono się powiększy.

 

8. Całe LCOB jak i większość ludzi z którymi współpracujesz, ma odmienny światopogląd od tego, który mieści się w przyjętych normach społecznych. Czym spowodowane jest to, że społeczeństwa masowe są tak ogłupione i nie poszukują "prawdy"?

Zasadniczo „prawda” to jedynie indywidualny punkt widzenia i nie ma czegoś takiego jak uniwersalna prawda. Jako człowiek możesz wiedzieć więcej lub mniej, albo myśleć mądrzej lub głupiej.

Generalnie problem polega na tym, że każdy sam dla siebie jest tym najmądrzejszym i najwięcej wiedzącym, a jedyni którzy mogą wpłynąć na myślenie takich osób są ich idole w różnej postaci – polityków, artystów muzycznych czy sportowców.

Moim zdaniem to spory problem ponieważ masy się przez to zamykają na innych, a szczególnie na nieprzeciętne indywidualności, często nie wiedząc, że ich idole są tutaj tylko po to by ogłupiać społeczeństwo, które gdy jest ograniczone intelektualnie oraz bardziej podatne na wszelkie sugestie światopoglądowe, to lepiej służy krajowi.

Nie oszukujmy się, ale żaden rząd nie pragnie mądrego społeczeństwa, bo takim jest trudno rządzić. Od dawien dawna usuwano lub ośmieszano silne indywidua, by nie dopuścić aby wpłynęły na masy, które w konsekwencji mogłyby otworzyć oczy i doprowadzić do rewolucji.

Istnieją też ludzie, którzy po prostu wolą wierzyć, że ziemia jest płaska i w centrum wszechświata, bo tak im dobrze, bezpiecznie oraz wygodnie. Niektórzy po prostu nie są gotowi na zmiany, ani otwarci na nowe.

To wszystko są tak zwane tematy spiskowe, na które można dyskutować całe noce, a ja nie chce się wymądrzać ani filozofować. Wyraziłem pewną opinię, a wszystkich chętnych i zainteresowanych tematem zapraszam do dyskusji ze mną na portalu FaceBook.

 

9. Wiem, że rapu jako takiego słuchasz od dawien dawna. Nie jesteś dzieciakiem, a więc na pewno pamiętasz debiuty polskich "legend". Jakie jest Twoje aktualne zdanie na temat polskiego rapu?

Polski rap jest dla mnie bardzo ważny, ponieważ wychowywał mnie i przynosił otuchę przez wiele lat mojego życia. Dla mnie złota era polskiego rapu to 1996-2002. Zaczęło się od Liroya oraz Nagłego Ataku Spawacza, ale to nie była muzyka z przesłaniem. Dopiero Kaliber 44 ustanowił pewne normy koncepcyjne dla tego gatunku w naszym kraju. Ja kochałem takie grupy jak Molesta, ZIP Skład, JedenSiedem (Pih & Tymi), Proceder, Fenomen, Siedem Łez, Wzgórze YA-PA 3, Trzycha oraz wszystkie albumy DJ 600V. Z perspektywy mojego osobistego gustu muzycznego polski hip-hop mi się aktualnie nie podoba.

Liryka i muzyka nie dorównują temu co było przed laty, a do tego ideologia tworzenia tej muzyki jest zupełnie inna. Inne jest też pokolenie słuchaczy – bardziej sezonowe i bazujące na modzie. Telewizja, Internet oraz kolorowe pisma skutecznie robią sieczkę w głowach młodych ludzi na czym zarabiają artyści, bo to co teraz zdarza mi się usłyszeć nie jest w stanie zaimponować człowiekowi w moim wieku, a młodzi często wykazują fanatyczne wręcz zachowania wobec swoich idoli.

Myślę, że w polskim rapie źle się dzieje, ale wierze w nadejście lepszego.

 

10. Mamy 2014 rok. Masz 30 lat, produkujesz muzykę, grasz na konsolach i pewnie dobrze się bawisz. Gdzie widzisz siebie za 15 lat?

Na szczycie piramidy.

 

11. Zakładamy sytuację, że nudzi Ci się lub nie wychodzi produkowanie muzyki. Co robi Amos w takiej sytuacji?

Zostaje zawodowym pisarzem, albo szukam pracy w branży związanej z grami video.

 

12. Na koniec opowiedz nad czym aktualnie pracujesz i jak zamierzasz się reklamować, aby polski słuchacz rapu znowu nie stracił Cię z radarów?

Aktualnie pracuję nad kilkoma albumami oraz wieloma singlami, ale jest tego za dużo by teraz wymieniać i opowiadać. Proponuje po prostu śledzić mój FaceBook, YouTube oraz SoundCloud.

Jeśli chodzi o „reklamowanie się” to na pewno gabloty przy-kościelne, słupy informacyjne, prasa młodzieżowa i tabloidy oraz reklamy w Polsacie… A tak na serio to nie jestem produktem, a więc nie mam w planach reklamowania się. Jak wcześniej mówiłem, jest FaceBook, YouTube, SoundCloud – tam można znaleźć wszystkie istotne informacje i nowości związane z moją osobą oraz moją twórczością.

0 0 vote
Article Rating
 
60 komentarzy
60 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
chuje
6 lat temu

pierszy chyje

Jebak
6 lat temu

[img]https://i.wp.pl/a/f/jpeg/33434/mu3.jpeg[/img]

papiesz
6 lat temu

co to za no nejm

FIlipke
6 lat temu

WYJEBANE NA TO, PROPS TEDE SERIO PROGRES I ODBIŁEŚ

CHAPELLE
6 lat temu

Nie znam łaka [img]https://i61.tinypic.com/2m3rama.jpg[/img][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=YqJAnQTwmJs[/youtube]

#hopsin
6 lat temu

KURWA KTO TO?

CHYBA LANOS.

[img]https://tuningmania.pl/tuning&serwis/auta/lanossrebny/l13.jpg[/img]

KORASEK
6 lat temu

Idealny przykład
[img]https://img.sadistic.pl/pics/2d5c6bc49ab4.jpg[/img]

LeoŚ
6 lat temu

A tede to łak

majek
6 lat temu

znam typa, slyszalem produkcje. w polsce niedoceniany i raczej nie znany, ale na zachodzie robi kariere. dla mnie jego bity to miazga szczegolnie dla fanow starej szkoly i wutangu. taki troche donatan andergrandu

rastafari
6 lat temu

fajny konkretny wywiad. moze troche zbyt intelektualny, ale celem gimbaza raczej nie jest wiec jebac to. bity kosa chociaz nie moj klimat. spox!

4908401282419
6 lat temu

„Mam old-school w sercu, na mic’u new-school daję” by VNM

PO CHUJ WRACAC DO CZEGOS, CO JEST TECHNICZNIE 1000 LAT SWIETLNYCH DO TYLU?

asdadfsdf
6 lat temu

kto kto kto kto kto kto? co za wack?

master kermit
6 lat temu

nie popłacz się cebulaku.

wezuwiusz
6 lat temu

wspolczuje komentarzy lol. nie wiem po chuj sie pchasz do polski przeciez to krolestwo gimbazy i stolica ciemnogrodu. rob swoje tam gdzie robisz i tyle bo u nas to kariery nie zrobisz.

zombek987
6 lat temu

[quote name=”Jebak”]https://i.wp.pl/a/f/jpeg/33434/mu3.jpeg[/quote]

to to jest dopiero kurewka ale bym ja zalal.najlepsza dupa z polskiego show biznesu.ikona sexu szkoda ze w pornolach nie gra

DWQWD
6 lat temu

[quote name=”Jebak”]https://i.wp.pl/a/f/jpeg/33434/mu3.jpeg[/quote]
RUCHAM CI MATKE CWELU JEBANY A TWUJ STARY RUCHA CIE W ANALA CHUJ CI W DUPE KURWO PIERDOLONA DZIWKO ZAJEBANA NIEDOJEBANA UMYSLOWO PATOLOGICZNO PROSTYTUTKO

SEBA MULIŃSKI
6 lat temu

„Liryka i muzyka nie dorównują temu co było przed laty, a do tego ideologia tworzenia tej muzyki jest zupełnie inna. Inne jest też pokolenie słuchaczy – bardziej sezonowe i bazujące na modzie.”

CO TEN MATOŁ PIERDOLI? NAPRAWDĘ TRZEBA BYĆ CIĘŻKO SPOWOLNIONYM, ŻEBY STRZELIĆ TAKIM TEKSTEM, ŻE DZIŚ PRODUCENCI NIE DORÓWNUJĄ TEMU, CO BYŁO W TEJ JEGO JEBANEJ „ZŁOTEJ ERZE POLSKIEGO RAPU 1996-2002”.

O LIRYCE SIĘ NIE WYPOWIADAM, BO NIE SŁUCHAM CEBULAKÓW NA MAJKACH.

no no
6 lat temu

kaen to kaen ale kto to kurwa jest tede?

lol
6 lat temu

Jest jeszcze video z pociskiem na emenima do obejrzenia?

starywyga
6 lat temu

mega props za featy! w kraju nikt sie takim dorobkiem nie pochwali. licze ze do grona dolaczy Sick Jacken i Vinnie Paz!

zielonka
6 lat temu

chyba troche to za madre na nasz kraj.ja tam i tak wole reagge. kiedys tez sie jaralem 600V. powodzenia i jahbless!

ftw
6 lat temu

Kto?
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=P54Xmsr4cXw[/youtube]

starywyga
6 lat temu

[quote name=”SEBA MULIŃSKI”]”Liryka i muzyka nie dorównują temu co było przed laty, a do tego ideologia tworzenia tej muzyki jest zupełnie inna. Inne jest też pokolenie słuchaczy – bardziej sezonowe i bazujące na modzie.”

CO TEN MATOŁ PIERDOLI? NAPRAWDĘ TRZEBA BYĆ CIĘŻKO SPOWOLNIONYM, ŻEBY STRZELIĆ TAKIM TEKSTEM, ŻE DZIŚ PRODUCENCI NIE DORÓWNUJĄ TEMU, CO BYŁO W TEJ JEGO JEBANEJ „ZŁOTEJ ERZE POLSKIEGO RAPU 1996-2002”.

O LIRYCE SIĘ NIE WYPOWIADAM, BO NIE SŁUCHAM CEBULAKÓW NA MAJKACH.[/quote]

jakym wiedzial ze znasz historie rapu od lat 70’tych, to moze nawet przez chwile pomyslal bym ze wiesz o czym mowisz. sztuczka polaga na tym ze znajac korzenie tej muzyki nie pisal bys tego co piszesz. typowy reprezentant mlodego pokolenia i hip-popu.

tedetopizda
6 lat temu

nagraj z tede,gimby cie po lubia hahaha

odlE
6 lat temu

JEBAĆ WACKA, TYP OD LAT LECI NA TYM, ŻE BYŁ/JEST W WU-TANG FAMILY HAHAHA

starywyga
6 lat temu

[quote name=”odlE”]JEBAĆ WACKA, TYP OD LAT LECI NA TYM, ŻE BYŁ/JEST W WU-TANG FAMILY HAHAHA[/quote]

Bo jest LOL! 🙂
A jedyne na czym leci to mega dobre biciwa

Bonux CGB.
6 lat temu

Amos i całe LCOB na mega kosmicznym propsie , a ci co nie znają myślą że wack a to nieprawda. Sreg .

gadzi
6 lat temu

Rap gowno na powierzchni

Vladimir Putin
6 lat temu

co to za pizda?

Ozjasz Dominik
6 lat temu

KTO??? Ogolnie beka totalna. Ze zacytuje klasyka – Jestes po prostu nikim.

franki
6 lat temu

[quote name=”Ozjasz Dominik”]KTO??? Ogolnie beka totalna. Ze zacytuje klasyka – Jestes po prostu nikim.[/quote]

hehe, zapewne ty jestes KIMS bardzo waznym i sporo juz w zyciu osiagnales 😉 lepiej spakoj sie do szkoly bo wakacje sie koncza?

Antonio154545
6 lat temu

[quote name=”franki”]hehe, zapewne ty jestes KIMS bardzo waznym i sporo juz w zyciu osiagnales 😉 lepiej spakoj sie do szkoly bo wakacje sie koncza?[/quote]
Ty matole „spokuj” sie pisze , pierdolony cwaniaczku

A111
6 lat temu

Niektórzy są żałości… Gimbaza jak zwykle pocisk robi w komentarzach, bo to przecież w ich stylu… Nie uchronimy się od głupoty, ale Tobie Panie Amosie gratuluję spokoju, bo ja bym wszystkie kurwy rozstrzelał po jajach za cwaniakowanie… POZDRO i rób dalej swoje, bo Ty przynajmniej nie narzekasz tylko działasz! Od Ciebie powinni uczyć się młodociani, żeby przypadkiem w dupach im się nie poprzewracało, bo na moją emeryturę nie będzie miał kto robić. Peace

A111
6 lat temu

[quote name=”Antonio154545″]Ty matole „spokuj” sie pisze , pierdolony cwaniaczku[/quote]
Raczej mu chodziło o spakowanie plecakado szkoły, a nie o spokój… Najmądrzejsi…

SEBA MULIŃSKI
6 lat temu

[quote name=”starywyga”]jakym wiedzial ze znasz historie rapu od lat 70’tych, to moze nawet przez chwile pomyslal bym ze wiesz o czym mowisz. sztuczka polaga na tym ze znajac korzenie tej muzyki nie pisal bys tego co piszesz. typowy reprezentant mlodego pokolenia i hip-popu.[/quote]

MAM WYJEBANE JAJA NA TWOJE WZNIOSŁE GADKI KORZENIACH I LATACH 70. SŁUCHAM TEJ MUZYKI OD PRAWIE 20 LAT I DAWNO UODPORNIŁEM SIĘ NA TAKICH MĘDRKÓW I MALKONTENTÓW JAK TEN RAMOS Z WYWIADU I TY, KTÓRZY PRZED PRZESŁUCHANIEM PŁYTY KONIECZNIE MUSZĄ SPRAWDZIĆ W ENCYKLOPEDII PRAWDZIWEGO HIP HOPU CZY ABY NA PEWNO SĄ TU KORZENIE I PRZEKAZ, LINIJKĄ ODMIERZĄ JAKOŚĆ RYMÓW I ZROBI SIĘ IM MOKRO OD CIEPŁEGO SAMPELKA Z THE SUPREMES, CHUJ W TO, ŻE OGRANEGO NA 40 SINGLACH SPRZED 20 LAT.

starywyga
6 lat temu

[quote name=”SEBA MULIŃSKI”]MAM WYJEBANE JAJA NA TWOJE WZNIOSŁE GADKI KORZENIACH I LATACH 70. SŁUCHAM TEJ MUZYKI OD PRAWIE 20 LAT I DAWNO UODPORNIŁEM SIĘ NA TAKICH MĘDRKÓW I MALKONTENTÓW JAK TEN RAMOS Z WYWIADU I TY, KTÓRZY PRZED PRZESŁUCHANIEM PŁYTY KONIECZNIE MUSZĄ SPRAWDZIĆ W ENCYKLOPEDII PRAWDZIWEGO HIP HOPU CZY ABY NA PEWNO SĄ TU KORZENIE I PRZEKAZ, LINIJKĄ ODMIERZĄ JAKOŚĆ RYMÓW I ZROBI SIĘ IM MOKRO OD CIEPŁEGO SAMPELKA Z THE SUPREMES, CHUJ W TO, ŻE OGRANEGO NA 40 SINGLACH SPRZED 20 LAT.[/quote]

no tak, na forum kazdy jest „ekspertem” dlatego lepiej niech przemowi muzyka i niech kazdy slucha co lubi. ale polecam sprawdzic produkcje „ramosa” i gwarantuje ze nie znajdziesz cieplych sampelkow.

dasdasd
6 lat temu

łusiejacy frajer!

RadioSprzedaj
6 lat temu

To ten karzel co jedzie na fajmie wu family odpoczatku a na oczy nie widzial nikogo bo kontakt przez siec dobrze ze Wally ich wydymal bo mi sie szkoda sztrajta zrobilo

makaron
6 lat temu

ten typ to podbierdulka bujal sie po klubie zawsze by sobie focie cyknac ze znanym raperem tak tez poznal legendy wroclawskie

sdasadsa
6 lat temu

hahaha co to za pozer amos
nie czytaleml, nie sprawdzalem jego ksywy
fame i tak tu nie zdobecie
WYPIERDALAC

samaPrawda
6 lat temu

Hahaha! Chyba jedna osoba napisała trzy osobne komentarze… Ktoś to komuś zazdrości!!! Ciuś ciuś ciuś! Albo za skórę koledze zaszedł… Ludzie ogarnijcie się, bo nie znacie zioma a pierdolicie głupoty. Ja znam o wiele gorsze lszcze, które bujają się po klubach, zaczepiają legendy wrocławskie po to, by wbić się na salony bez żadnego talentu a jedynie przez chęć bycia „lepszym” bo mają niską samoocenę… Polskie leszczyki tak mają, jak i gimby… Weźcie się sami za robotę, zajdźcie tak daleko jak Amos, a dopiero wtedy pierdolcie. Od niego przynajmniej kupują bity za grube dolce które banglają jak petarda, a od Was za darmo by paczki nie wzieli beztalencia… Wieśniaki ipozerzy… Talent to Wy macie tylko do jednego – pierdolenia, ale tylko gębą.

poznansynu!
6 lat temu

[quote name=”makaron”]ten typ to podbierdulka bujal sie po klubie zawsze by sobie focie cyknac ze znanym raperem tak tez poznal legendy wroclawskie[/quote]

to we wroclawiu sa jakies legendy? wow, musze przyjechac i poznac! polska to wogole kraj gdzie kazdy jest celebryta albo legenda 😉

wnb
6 lat temu

[quote name=”RadioSprzedaj”]To ten karzel co jedzie na fajmie wu family odpoczatku a na oczy nie widzial nikogo bo kontakt przez siec dobrze ze Wally ich wydymal bo mi sie szkoda sztrajta zrobilo[/quote]

Fejm ktorego nie lizniesz nawet przez pancerna szybe zią hehe

Ps: Rudy to ty?! tzn „radio” sorry

Mixo Pikolo
6 lat temu

Amores kopsnij bity nagramy cos wierze, Radio konfident

burry
6 lat temu

[quote name=”4908401282419″]”Mam old-school w sercu, na mic’u new-school daję” by VNM

PO CHUJ WRACAC DO CZEGOS, CO JEST TECHNICZNIE 1000 LAT SWIETLNYCH DO TYLU?[/quote]

Mysl kurwa mniej egoistycznie, ze ty głosujesz na PO nie znaczy ze kazdy chce i ma ochote na nich głosowac.

trzemeska
6 lat temu

Jebac tego pozera amosra konfident

awencjus
6 lat temu

[quote name=”trzemeska”]Jebac tego pozera amosra konfident[/quote]

jebać tych co jebią! amos props / gimby hejt!
jestem dumny ELO!

widze go u kuby wojewódzkiego, ale nie zobacze, bo tam tylko sprzedajne dziwki i dziwni ludzie wystepują. modne osobistosci heh. dzisiaj nikt nie docenia talentu i skarbów narodowych!

komentami się nie martw, to portal z gimbiastą publiką pełna kompleksów.
rób swoje, joł!

Kalen Fan club
6 lat temu

Many grajek ciagle na tej samej sciemie z Wu tangiem jebac CIe

Ave molesta
6 lat temu

W swoim miescie pogardliwie traktowany uchodZi za przydupasa Kasty

Popularne