Sprawdź nas też tutaj

News

Anatom o aferze z Janem Pawłem II: „Jest mi strasznie przykro”

Raper, który przed laty się nawrócił komentuje wydarzenia związane z Papieżem.

Opublikowany

 

anatom papież

Dokument o Janie Pawle II, który kilka dni temu ujrzał śwaitło dzienne wstrząsnął opinią publiczną na całym świecie. Autorzy podkreślają w nim, że Papież miał pełną świadomość o skalii pedofilii w polskim kościele i nic z tym nie zrobił. Anatom, który wiele lat temu mówił o swoim nawróceniu odniósł się do tej publikacji.

– Jest mi strasznie przykro. Bo Polska, o której zjednoczenie i wolność tak usilnie walczył przez całe swoje życie Święty Jan Paweł II znowu daje się rozerwać na kawałki jak przemoknięta kartka papieru. Polacy, którzy tak samo jak ja, nie mieli okazji na własnej skórze doświadczyć okupacji radzieckiej i wszystkiego, co z nią związane, za wiarygodne źródła traktują archiwalne materiały bezpieki, która, gdyby było to możliwe, zrównałaby Kościół z ziemią a wraz z nim naszą tożsamość narodową. Trzeba przecież pamiętać o tym, że w czasach komuny, między innymi na Mszach Świętych odprawianych przez Ks. Jerzego Popiełuszkę, uprowadzonego z resztą i brutalnie zamordowanego przez funkcjonariuszy SB, gromadziły się tysiące ludzi, nie tylko wierzących. Jednoczyło ich jednak wszystkich pragnienie wolności, potrzeba utrwalania zakazanej przez władze prawdy i duch patriotyzmu. Kościół w tym czasie odegrał ważną rolę, jestem głęboko przekonany, że kluczową, w procesie podtrzymywania przy życiu polskości w sercach pokolenia naszych dziadków i rodziców – komentuje raper.

Antom odniósł się również do uchwały ws. obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II, która została przyjęta przez Sejm kilka dni po emisji wspomnianego dokumentu.– Politycy partii rządzącej po raz kolejny dolewają oliwy do ognia, który już od kilku lat pożera nasz podzielony naród od wewnątrz, wprowadzając uchwałę mającą na celu obronę dobrego imienia Świętego Jana Pawła II. Czy człowiek, który przez całe swoje życie służył na froncie wydarzeń, nie tylko dla Polski ale całej ludzkości, życzyłby sobie aby teraz chować go za kuloodporną szybą prawnych obwarowań? Takie uchwały podświadomie tylko zachęcają sceptyków i jawnych przeciwników Kościoła Katolickiego i naszego Świętego Papieża do jeszcze zacieklejszej batalii, przecież od zawsze tak to działało.

A mój ukochany Kościół, tak mocno już zdruzgotany, niekoniecznie tylko przez swoich wrogów z zewnątrz ale często sam przez siebie i swoje grzechy, milczy i zamyka archiwa na cztery spusty tworząc w ten sposób żyzny grunt dla domysłów i przeróżnych teorii ludzi wątpiących w szlachetność i świętość Jana Pawła II.

Wierzę w to, że gdyby nasz Papież był nadal fizycznie obecny między nami, sam otworzyłby te archiwa. Jeżeli byłoby tam coś, do czego miałby się przyznać to z pewnością pierwszy by to zrobił. Nie przekreśliłoby to jednak w mojej opinii Jego świętości. Jak we wszystkich sprawach z przed wielu lat, należy zawsze brać pod uwagę kontekst historyczny i ówczesną świadomość społeczeństwa i Kościoła. Problem, który dzisiaj wydaje nam się powszechnie znany, do rozwiązywania którego mamy coraz więcej skutecznych metod i narzędzi, wtedy kompletnie taki nie był. Czy to jest usprawiedliwieniem dla niewłaściwych decyzji podejmowanych w tamtym czasie i generalnie w przeszłości w różnych kwestiach? Jakkolwiek to nie zabrzmi, w pewnym stopniu tak, biorąc pod uwagę, że kościół jako instytucja jest hierarchiczny i pewne mechanizmy działania spadają na nas ‚z góry’.

Życzyłbym sobie, Kościołowi, Polsce i całemu światu aby problem został rozwiązany przez rzetelne badania historyczne, które raz na zawsze zamknęłyby przestrzeń dla spekulacji a nam wszystkim, do finalnego efektu takich badań jak i później, życzyłbym spojrzenia pełnego Miłości i czystego serca pragnącego dobra i pokoju, poszukującego prawdy, nie taniej sensacji.
‚Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi – TEJ ZIEMI.’ Święty Janie Pawle II, módl się za nami! – dodaje Anatom.

 


47 komentarzy
47 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
40 LETNI PRUTAS Z PUPY XDXD
14 dni temu

CO NA TO SENTINO?

Kyle Katarn
14 dni temu

Jedyna słuszna religia to JEDI.
W przeciwieństwie do pedofili w sukienkach, my przynajmniej potrafimy się napi**dalać, mamy laserowe miecze i przesuwamy rzeczy siłą myśli.
Kalkulacja jest więc prosta.

YA YEBE
14 dni temu
Reply to  Kyle Katarn

Granice hipergamii

Kobieta zawsze będzie dążyć do mężczyzny z „jak najwyższej półki”. Liczy się wygląd, majątek, status społeczny… Mężczyźni zaś będą dążyć do młodych, pięknych, zdrowych i zadanych kobiet – kiedy jednak będą one nieosiągalne, to będą obniżać swoje standardy…
wy kop.pl/artykul/6987959/granice-hipergamii

YA YEBE
14 dni temu

EHHH chuop by chciał tylko taką szarą myszkę 4/10. Nie musi mieć ładnych zębów ani wielkich piersi. Byle tylko kochała chłopa i nie przypalała go papierosami ehhhhhhhhhhh
http://www.ibb.co/71shMXV

AntyFan
14 dni temu

Bardziej można zadać pytanie co na to Paluch?

Rychu Peja rapu nadzieja
14 dni temu

Kontekst historyczny i kulturowy jest taki, że typy w sukienkach pchali wacki w dzieciaki. Katołby będą teraz robić fikołki z potrójnym tullupem, żeby zakląć rzeczywistość

Gdzie jestes
14 dni temu

W pl jest teraz ok 24000 księży. Z 5 z nich pewnie pchalo wacka, powinni trafic do kryminalu a sprawa nie powinna byc zamiatana pod dywan.

Rrr
14 dni temu
Reply to  Gdzie jestes

O 5 to słyszałem tylko w moim rejonie. Jakby dołożyć cały kraj i dodać tych, których po cichutku przenieśli na inną parafię to nagle zrobi się ich sporo. Nie rozumiem czemu na siłe żyją w pseudocelibacie, kiedy czują pociąg – czy to do kobiety, czy do dzieci. Jeśli czują, że mają potrzeby to niech zrzucą sutannę, albo walczą o zmiany w prawie kościoła. Nikt by im problemów nie robił.

A tak to roochają po cichu, ukrywają to, krzywdzą innych i imię kościoła. To jest poebane i trzeba coś z tym robić.
Wystarczy posłuchać co wysyłał/nagrywał ten ksiądz z białego stoku – to była taka segzualna odklejka, że powinni go poddać badaniom, a finalnie sprawa ucichła i jest git. Przecież przeprosił…

xxx
14 dni temu
Reply to  Rrr

Kosciol przetrwal tyle lat bo jest niezmienialny, niech nie wchodza w jego strukture, jak nie chca zyc w celibacie. do kryminalu ich

Stary Matczak
14 dni temu
Reply to  Rrr

jasne, od razu 50 xD i ja akurat żyję w Polsce B, gdzie przecież takich księży powinno być na pęczki i cię zaskoczę, bo w moim rejonie o żadnym takim nie słyszałem.

SKÓRWYSYN JĖBANY® Dominacja Genetyczna
14 dni temu
Reply to  Rrr

KTO CIE PYTAŁ O ZDANIE CWELU BITY?

Ali
14 dni temu

“Trzeba przecież pamiętać o tym, że w czasach komuny, między innymi na Mszach Świętych odprawianych przez Ks. Jerzego Popiełuszkę, uprowadzonego z resztą i brutalnie zamordowanego przez funkcjonariuszy SB, gromadziły się tysiące ludzi, nie tylko wierzących. Jednoczyło ich jednak wszystkich pragnienie wolności, potrzeba utrwalania zakazanej przez władze prawdy”

Wlasnie takiej zakazanej prawdy, szukaja ludzie, ktòrzy stworzyli ten dokument.

“Wierzę w to, że gdyby nasz Papież był nadal fizycznie obecny między nami, sam otworzyłby te archiwa.”

Miał na to kilka dekad za życia, a jednak zataił, wiec nie sàdzę. Co innego złapany na goracym uczynku, a co innego z dobrej woli i chęci pokuty

“Jak we wszystkich sprawach z przed wielu lat, należy zawsze brać pod uwagę kontekst historyczny i ówczesną świadomość społeczeństwa i Kościoła”

Czyli co? W 60’ 70’ 80’ 90’ latach pedofilia była akceptowalnym zjawiskiem? Ku**a nie sàdzę.

Rrr
14 dni temu
Reply to  Ali

A najlepsze jest to, że poprzedni news o anatomie to ~”większość byłaby tam gdzie jedker, gdyby wyplynely wszystkie brudy”, ale jak nagle wypłyneło o jp2 to wchodzi narracja o tle historycznym, dobrym imieniu, a poza tym to dzieci lubią batony i segz.
Przestań anatom mieszać rap z religią, bo średnio to wychodzi i widać błędy logiczne

SKÓRWYSYN JĖBANY® Dominacja Genetyczna
14 dni temu
Reply to  Rrr

ZAMKNIJ RYŁO KÓRWO

Archiwista Watykanu
14 dni temu
Reply to  Ali

Akceptowana to nie, ale bagatelizowana to i owszem, jeszcze jak. Ci księża co ich do więzień w PRL wsadzili to ile dostali od tych strasznych reżimowych sędziów, 2-3 lata i tyle. Jeden to po roku wyszedł chyba, więc co to za kara.

dr szur
14 dni temu
Reply to  Ali

Papaj tuszował te wszystkie gigantyczne afery pedofilskie z USA, Meksyku, Argentyny itd. ale gdyby żył to otworzyłby polskie archiwa. No złoty człowiek XDDD

Urban
14 dni temu

Aaa czyli jego nawrócenie polegało na uwierzeniu w kościół nie Boga? W kościele niema nawet pierwiastka Boga. Jeśli Bóg istnieje to nigdy nie pozwoliłby na powstanie czegoś tak ku.r.ewskiego jak kościół.

Bubibi
14 dni temu
Reply to  Urban

Nie ma dowodów na to, że
Jan Paweł II gwałcił małe dzieci.

Aaa
14 dni temu

Jan Paweł Drugi chronił pedofilów.

SKÓRWYSYN JĖBANY® Dominacja Genetyczna
14 dni temu
Reply to  Aaa

TWÓJ STARY TEŻ CWELU

Aaa
14 dni temu

Mój stary nie chronił twojego.

SKÓRWYSYN JĖBANY® Dominacja Genetyczna
14 dni temu
Reply to  Aaa

I DLATEGO CIĘ WYRÓCHAŁ, CWELU 😀

wasz_ziom
14 dni temu

JP2GMD

A kiedy
14 dni temu
Reply to  wasz_ziom

Nie zdajesz sobie sprawy z wagi tych słów

A Jezusowi Kazali Spać Znów
14 dni temu
Reply to  A kiedy

Niemniej jednak, tak właśnie było.

Bezbek
14 dni temu

ANAL TOM

Bydlak 18 cm
14 dni temu

Wtf?!

aspartan
14 dni temu

Bo sie kur.wo stoczyłas

Czarodziej
14 dni temu

Mnie także jest strasznie przykro. Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień. Najłatwiej kogoś opluć, ocenić, podsumować, zamiast starać się dociec prawdy, zrozumieć. Nie jest prawdą, że nic z tym nie robił i zamiatał pod dywan. Jest jakaś obrzydliwa podłość w tym, jak bardzo próbujemy zrównać z ziemią, ośmieszyć, wykpić naszego człowieka, naszego rodaka. Przecież to jest nasz ziomek. Dlaczego w jednej chwili przekreślamy wszystko, cynicznie i bez skrupułów. Próbował i to jest najważniejsze. Może zabrakło mu siły, odwagi, sposobności. Nie wiemy tego.
Wiecie, co jest w tym wszystkim najgorsze? Pogarda wobec ludzkiej słabości, że ktoś czemuś nie sprostał. Nie ma niczego gorszego od pogardy wobec słabości. To nas odczłowiecza.
Gdy widzę te wszystkie memy, że za mało żółty, że popierał pedofilię, to… Poczytajcie jego książki, wiersze, może wówczas podejdziecie do niego jak do człowieka, a nie jak do mema. To będzie bardziej sprawiedliwa postawa.

Profesooor Traaapu Naczelnik Sicarios Glamrapu
14 dni temu
Reply to  Czarodziej

DOBRA, ZAMKNIJ JUŻ TEN TWÓJ PYSK STARA ŹDZIRO!

Czarodziej
14 dni temu

Widzisz, kolejne niespełnione marzenie na Twojej liście. Ja rozumiem, że przeżywasz dysonans poznawczy, że pojawiła się tu kobieta i to dla Ciebie nowa sytuacja – niczym zmiana bielizny na czystą, ale to Twój problem i musisz sobie z nim sam poradzić. A, i jeszcze jedno – przestań za mną chodzić, bo będę musiała nadać Ci imię, Azor może być? To poczciwe imię dla poczciwego pieska.

Halal masarny
14 dni temu

wiara a kościół to zazwyczaj dwie różne sprawy

AntyFan
14 dni temu

Jestem załamany tym co się ostatnio dzieje w Polsce! Niszczone są wszystkie wartość! Patriotyzm też nie jest modny tylko właśnie modne jest plucie na Polskę Polaków!

PRAWDA O RAPERACH
13 dni temu

Każdy pedofil powinien zap.ier.dalać w kamieniołomie przez 30 lat, a potem krzesło bez mokrej gąbki, aż się ku.r.wa jedna z drugą usmaży. Każdy obrońca pedofili, katol, muslim i każdy idiota wierzący w bożków powinien przejść reedukację albo za.pie.rd.alać na podatki normalnych ludzi.

Yunj
2 dni temu

Wierzę, że jp 2 nie był święty. 33 stopień masoński nie bierze się u ludzi świętych i oddanych Chrystusowi. A raczej u jego przeciwnikow.

w koncu to cos
14 dni temu

bardzo dobrze ze to wyszlo
kazdy go nienawidzi jak cb
kto w to wierzyl mial watpliwosci
to wszystko przed laty mowilo samo za siebie jak i zamach na jego zycie

Kozanostra
14 dni temu

Anatom obrońca pedofili

Ziominho
14 dni temu

Z pedofilia w kosciele jest jak z gwaltami simpow na kobiety – wystarczy ze spojrzysz lub zagadasz i juz gwalt

Imię*
14 dni temu
Reply to  Ziominho

DOKŁADNIE

BEKA Z NORMIKÓW

Stary Matczak
14 dni temu

Tylko szkoda, że w tym dokumencie nie padły żadne przekonujące dowody, bo jeśli ktoś wierzy w notatkę i donos UBeka to ma nierówno pod kopułą. W tamtych czasach Kościół i Papież byli wrogami numer jednej ówczesnej władzy. A gimby trochę niech poczytają historię Polski ostatnich 50 lat to może zrozumieją jaki wpływ miał JPII na to żeby Polska była wolna, jaki wpływ miał na świat itp.

Gdzie jestes
14 dni temu
Reply to  Stary Matczak

Wazne ze pasuje do narracji mlodych wyksztalconych po uniwersytetach. Nie wazne czy prawda, przeciez jechali po papiezu juz lata wczesniej to teraz w ogole sie cieszą:) nie przejmuj sie tym, taki swiat, wiekszosc idzie do zaglady jak lemingi, to zbiorowy mozg i organizm napedzany strachem i karmiony dopaminą. Ludzie chca tylko moc umotywować swoja przemoc. Przemoc jest zawsze w 'slusznej sprawie’. Nawet teraz jak ta banda napadla na tego dzieciaka i przypalali go papierosem. Internet chce zrobic dokladnie to samo tym nastolatkom. W pierwszej mysli uznasz to za zasadne, ale. Oni uznali ze zasadnym jest katowanie chlopaka za pare zlotych, ty uznasz za zasadnym katowanie ich z powodu zemsty. Kazdy widzi w tym swoją slusznosc. ja widze przede wszystkim chec uczynienia zla komus a slusznosc to taka zaslona. Nikt sie nie przyzna ze zaje.bal. komus w lampe bo miak taka chec ( poza socjopatami i psychopatami) normalny czlowiek tez ma taka chec, tylko on przejmuje sie konsekwencjami i swoim

Perspirant
14 dni temu
Reply to  Gdzie jestes

Mądre słowa kolego. Masz (+) ode mnie.

Gdzie jestes
14 dni temu
Reply to  Gdzie jestes

Sumieniem, ktore by go zjadało. Dlatego kazdy szuka motywacji i rozpatruje w glowie 'czy to odpowiedni motyw’ 'ten gosciu ukradkl mi rower wiec moge mu przywalic w czambo i nikt nic nie powie. 1Podsumowujac, ludzie w większości sa zli (ja tez) 2 chcemy czynic zlo i szukamy motywow zeby zlo nie bylo jawne, zawsze jakis powod, bo ten bo ta itd. 3 Religia katolicka staje na drodze takiemu postepowaniu, cytuje Jezusa „zlo dobrem zwyciezaj” dlatego jest nieslychana nagonka na Kosciol

Perspirant
14 dni temu
Reply to  Gdzie jestes

Ok, mogłeś nie pisać drugiego komentarza bo wszystko zepsułeś. Jezus a kościół to 2 kompletnie różne sprawy. Nagonka na kościół nie ma nic wspólnego z nagonką na Jezusa. Kościół to banda złodziei, manipulatorów i podła sekta powstała w czasach około-średniowiecznych by przejąć kontrolę nad ogłupionym społeczeństwem. Dziś biznes skupiony głównie na wyzyskiwaniu starszych ludzi. Jezus był dobrym człowiekiem a kościół to zło wcielone.

xxx
14 dni temu
Reply to  Perspirant

Jezus założył Kościół na Ziemi, a ja dzięki niemu dowiedziałem się o Jego istnieniu

Shaq
14 dni temu
Reply to  Gdzie jestes

Są też akta sprawy gdzie koleś został skazany z pedofilię na 3 lata a potem pozwolono mu dalej pracować z dziećmi bo biskup wojtyła uznał że godzina już został ukarany, tylko że u pedofilów to tak nie działa.

Old Leosia
14 dni temu
Reply to  Stary Matczak

Przecież sam Franciszek przyznał, że wtedy były takie czasy, że wszystko było tuszowane xD

Popularne