Sprawdź nas też tutaj

News

Artyści legendarnej wytwórni Ninja Tune wystąpią w Polsce

Opublikowany

 

Uznany nowojorski producent BLOCKHEAD ponownie połączy siły z ARMS AND SLEEPERS oraz producentem i songwriterem YPPAH. Pod koniec 2018 roku koncertowali wspólnie po Ameryce Północnej, gdzie zagrali razem 33 koncerty. Wspólnie też nagrali epkę z remiksami, zatytułowaną „Hermit Kingdom: Remixes”. Jesienią ruszają w trasę koncertową po Europie. Podczas tournee zagrają w Polsce trzy koncerty: 30 września w poznańskim klubie Meskalina, 1 października w warszawskich Hybrydach i dzień później, 2 października w krakowskim ZetPeTe.

Tony Simon, występujący pod pseudonimem BLOCKHEAD już od dwóch dekad w osobliwy i wyjątkowy sposób wyłuskuje to, co w fuzji hip-hopu i eksperymentalnej elektroniki jest najciekawsze. Bez wątpienia jego produkcje można uznać za solidny trzon legendarnej wytwórni Ninja Tune, z którą współpracował od czasów swojej debiutanckiej płyty. W styczniu 2019 roku wydał świetnie przyjęty album „Free Sweatpants” z gościnnym udziałem raperów Aesop Rock oraz Open Mike Eagle.

ARMS AND SLEEPERS podczas swojej 13-letniej działalności dorobił się już 30 oficjalnych wydawnictw! Mając na koncie współpracę z dziesiątkami wybitnych artystów (Tom Brosseau, Fat Cat Records, Serengeti of Anticon, Philip Jamieson z projektu Caspian i Victor Ferreira z Sun Glitters). The Huffington Post określił brzmienie projektu jako fuzję mocno rytmicznego hiphopu z ambitną elektroniką, pełną ambientowych progresji. Ostatni album ARMS AND SLEEPERS „Find and Right Place” został wydany w Pelagic Records w kwietniu 2018 r. we współpracy z amerykańską alternatywną wokalistką Steffaloo i raperem INFIDELIX, a na jesień zaplanowana jest premiera 9 studyjnego albumu.Twórczość YPPAH (Joe Corrales Jr.) to śmiały powrót do przeszłości, za sprawą umiejętnych i przemyślanych nawiązań do twórczości klasyków z Ninja Tune takich jak m.in. Bonobo i The Cinematic Orchestra. Jego inteligentne kompozycje można określić jako śmiały romans chilloutowej elektroniki i rozmarzonych gitar “wyjętych” z najciekawszych shoegazowych utworów. W trakcie swojej dynamicznej kariery wydał za pośrednictwem Ninja Tune cztery świetnie przyjęte albumu studyjne: “You Are Beautiful At All Times” (2006), “They Know What Ghost Know” (2009), “Eighty One” (2012) oraz “Tiny Pause” (2015). Kolejny długo wyczekiwany album, ujrzy światło dzienne pod koniec tego roku za pośrednictwem wytwórni Future Archive Recordings.

Muzycy podczas nadchodzącej trasy koncertowej zaprezentują własne autorskie sety, złożone ze swoich dotychczasowych dokonań oraz najnowszych utworów. Każdy wieczór to kilkugodzinne spotkaniem z oryginalnej fuzją muzyki elektronicznej i hop-hopu. Na koncertach w sprzedaży będą dostępne winyle ich wspólnej epki „Hermit Kingdom: Remixes” i limitowane gadżety.Bilety dostępne na GoOut i w aplikacji Going w cenie 49 zł.

3 komentarze
3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
MACIUŚ
3 lat temu

Jestem w szoku, że wreszcie jakiś news o prawdziwym rapie.

Lamusy nie znają.

49 zł.
3 lat temu

Tanie bilety…

Odb
3 lat temu

Legendarni ninja wystąpią w polsce jako ochrona koncertów cwelwagon.

Popularne