GLAMRAP POLECA: Hip Hop Festival w Poznaniu. Kup bilety już teraz!

Sprawdź nas też tutaj

News

Artyści legendarnej wytwórni Ninja Tune wystąpią w Polsce

Opublikowany

 

Uznany nowojorski producent BLOCKHEAD ponownie połączy siły z ARMS AND SLEEPERS oraz producentem i songwriterem YPPAH. Pod koniec 2018 roku koncertowali wspólnie po Ameryce Północnej, gdzie zagrali razem 33 koncerty. Wspólnie też nagrali epkę z remiksami, zatytułowaną „Hermit Kingdom: Remixes”. Jesienią ruszają w trasę koncertową po Europie. Podczas tournee zagrają w Polsce trzy koncerty: 30 września w poznańskim klubie Meskalina, 1 października w warszawskich Hybrydach i dzień później, 2 października w krakowskim ZetPeTe.

Tony Simon, występujący pod pseudonimem BLOCKHEAD już od dwóch dekad w osobliwy i wyjątkowy sposób wyłuskuje to, co w fuzji hip-hopu i eksperymentalnej elektroniki jest najciekawsze. Bez wątpienia jego produkcje można uznać za solidny trzon legendarnej wytwórni Ninja Tune, z którą współpracował od czasów swojej debiutanckiej płyty. W styczniu 2019 roku wydał świetnie przyjęty album „Free Sweatpants” z gościnnym udziałem raperów Aesop Rock oraz Open Mike Eagle.

ARMS AND SLEEPERS podczas swojej 13-letniej działalności dorobił się już 30 oficjalnych wydawnictw! Mając na koncie współpracę z dziesiątkami wybitnych artystów (Tom Brosseau, Fat Cat Records, Serengeti of Anticon, Philip Jamieson z projektu Caspian i Victor Ferreira z Sun Glitters). The Huffington Post określił brzmienie projektu jako fuzję mocno rytmicznego hiphopu z ambitną elektroniką, pełną ambientowych progresji. Ostatni album ARMS AND SLEEPERS „Find and Right Place” został wydany w Pelagic Records w kwietniu 2018 r. we współpracy z amerykańską alternatywną wokalistką Steffaloo i raperem INFIDELIX, a na jesień zaplanowana jest premiera 9 studyjnego albumu.

Twórczość YPPAH (Joe Corrales Jr.) to śmiały powrót do przeszłości, za sprawą umiejętnych i przemyślanych nawiązań do twórczości klasyków z Ninja Tune takich jak m.in. Bonobo i The Cinematic Orchestra. Jego inteligentne kompozycje można określić jako śmiały romans chilloutowej elektroniki i rozmarzonych gitar “wyjętych” z najciekawszych shoegazowych utworów. W trakcie swojej dynamicznej kariery wydał za pośrednictwem Ninja Tune cztery świetnie przyjęte albumu studyjne: “You Are Beautiful At All Times” (2006), “They Know What Ghost Know” (2009), “Eighty One” (2012) oraz “Tiny Pause” (2015). Kolejny długo wyczekiwany album, ujrzy światło dzienne pod koniec tego roku za pośrednictwem wytwórni Future Archive Recordings.

Muzycy podczas nadchodzącej trasy koncertowej zaprezentują własne autorskie sety, złożone ze swoich dotychczasowych dokonań oraz najnowszych utworów. Każdy wieczór to kilkugodzinne spotkaniem z oryginalnej fuzją muzyki elektronicznej i hop-hopu. Na koncertach w sprzedaży będą dostępne winyle ich wspólnej epki „Hermit Kingdom: Remixes” i limitowane gadżety.

Bilety dostępne na GoOut i w aplikacji Going w cenie 49 zł.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

News

Quebonafide na Move 2. Raper zagra w piłkę z influencerami

Sędzią piłkarskich pojedynków został Szymon Marciniak.

Opublikowany

 

W sobotę 7 października odbędzie się wydarzenie Move 2. Udział w nim wezmą nie tylko influencerzy, ale również raperzy. Na boisku pokażą się Quebonafide, Krzy Krzysztof oraz Filipek.

Quebonafide i jego hypeman zostali zawodnikami drużyny Team Emeritos Banditos, której liderem jest Pashabiceps. Natomiast Filipek ma swoją własną drużynę, w której znaleźli się m.in. Alan Kwieciński oraz Mateusz „Tarzan” Leśniak. Kapitanowie pozostałych drużyn to: Japczan, Lexy, Franio, Jawor, Kwolczi oraz Wojtek Gola.

Głównym sędzią piłkarskich zawodów będzie Szymon Marciniak, sędzia klasy UEFA Elite i najwyżej oceniany polski arbiter. Poniżej zapoznacie się z oficjalnym trailerem i drużynami, w których znaleźli się raperzy.

Team Emeritos Banditos (koszulki fioletowe)

 • Jarosław „Pashabiceps” Jarząbkowski (kapitan)
 • Piotr „Izak” Skowyrski
 • Krzysztof „Krzy Krzysztof” Kondracki
 • Paweł „Saju” Pawelczak
 • Michał „Wampir” Pasternak
 • Kuba „Quebonafide” Grabowski

Team Filipek (koszulki jasnoniebieskie)

 • Filip „Filipek” Marcinek (kapitan)
 • Alan Kwieciński
 • Damian „Karpi” Kasprzak
 • Grzegorz Milewski
 • Norbert „Noras” Daszkiewicz
 • Mateusz „Tarzan” Leśniak

Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Taco Hemingway: „Z Quebo już koniec przyjaźni, bo to brat już”

Będzie drugi projekt Taconafide?

Opublikowany

 

Przez

Dzisiaj premiera nowej płyty Taco Hemingwaya „1-800-Oświecenie”. Krążek dociera już do preorderowiczów, a jego gospodarz daje nadzieję na drugą wspólną płyę z Quebonafide i kontynuację albumu club2020.

Taco i Quebonafide nagrają Taconafide 2?

Fani Taco i Quebonafide powinni dobrze przesłuchać numer „Main Stage Freestyle”. To w nim padają wersy związane z ciechanowskim raperem. – Z Quebo już koniec przyjaźni, bo to k*rwa brat już – nawija Taco. Część osób błędnie interpretuje te wersy twierdząc, że między raperami jest konfiflikt. Jest zupełnie odwrotnie.

W dalszej części numeru Taco daje nam nadzieję na kolejny krążek „club2020”, a także na drugą płytę z Quebonafide. – Chcieliby dać nam mandat, fuck that, kończymy track i jest back na kwadrat / Potem są nowe rzeczy – nawinął, na co Quebo odpowiedział: „Raz, dwa”.

Pierwszą wspólną płytą „Soma 0,5 mg” Taco i Quebo rozbili bank i w spektakularny sposób wyprzedali siedem aren widowiskowych w całym kraju. O ich powrocie jako Taconafide mówi się już od jakiegoś czasu, więc istnieje duża szansa na drugi wspólny projekt raperów.

Taco Hemingway – trasa koncertowa

Premierowe koncerty albumu “1-800-Oświecenie” odbędą się na przestrzeni maja i
czerwca 2024. Na ten moment Taco Hemingway zaprosił fanów na występy w Katowicach,
Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie i Warszawie. Poniżej szczegółowy harmonogram
wszystkich zaplanowanych występów:

 • 17.05 MCK | Katowice
 • 19.05 MTP 5 | Poznań
 • 24.05 Ergo Arena | Gdańsk
 • 07.06 Hala Stulecia | Wrocław
 • 15.06 TAURON Arena Kraków | Kraków
 • 22.06 Letnia Scena Progresji | Warszawa

Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Piotr Parker „Letnia impreza” – oldschool w połączeniu z innymi gatunkami

„Wydłużamy lato”.

Opublikowany

 

Piotr Parker zaprezentował solowy album „Letnia impreza”. To wydawnictwo składające się z siedmiu kawałków, które są połęczeniem wielu gatunków muzycznych.

Lato się kończy, ale letnia impreza może trwać w nieskończoność – szczególnie dla pokolenia Z. Na „Letniej Imprezie” można znaleźć wiersze „z rana ollie na desce, a wieczorem kreska”, a ich autor miota się nie tylko pomiędzy sposobami na spędzanie czasu, ale też pomiędzy gatunkami: electrodance, house i hyperpop są tu obok UK-grime’a i klasycznego oldschoola. Łączy ten miks wesołe brzmienie – na pierwszy rzut oka, i nieuchronna tęsknota – gdzieś głębiej, pomiędzy wierszami.

Akcent lekko wschodni, styl mocno warszawski. – Wydłużamy lato – komentuje gospodarz krążka, którego album jest dostępny na wszystkich platformach streamingowych oraz do odsłuchu poniżej.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2023.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)