Sprawdź nas też tutaj

Felieton

Atak na koncerny, polityków i choroba psychiczna. Co się dzieje z Kanye Westem? |KOMENTARZ

Opublikowany

 

Raper zaatakował największe światowe koncerny i polityków, by chwilę później trafić na obserwację psychiatryczną.

Nie przepadam za teoriami spiskowymi, ale ostatnie wydarzenia związane z Kanye Westem na pewno zasługują na chwilę refleksji. O przemówieniu rapera z Sacramento pisaliśmy kilka tygodni temu. Raper zaatakował Google, Facebooka, a także Baracka Obamę, Hillary Clinton oraz Jaya Z. Amerykańskie media bardzo różnie interpretowały słowa Westa, które wielu osobom nie były na rękę. Przemówienie rapera było komentowane naprawdę szeroko przez większość największych stacji telewizyjnych, dzienników, gazet oraz oczywiście serwisy internetowe. Komentatorzy zapraszani do studia nie byli jednak zbyt przychylnie nastawieni do rapera.

 

Co powiedział Kanye West

Wybory prezydenckie wygrał Donald Trump, jednak jak dziś wiemy, to Hillary Clinto zdobyła o ok. 3 miliony głosów więcej od swojego politycznego rywala. Mimo to przegrała ona wyścig o fotel prezydencki, bo w Stanach obowizązuje skomplikowany sposób wyborów pośrednich, w których decydują głosy elektorskie.

 

Kanye West był więc od samego początku na straconej pozycji, kiedy podczas koncertu w San Jose stwierdził, że jeżeli głosowałby w wyborach, swój głos oddałby na Trumpa. Został wygwizdany. To był jednak dopiero przedsmak przed długim monologiem, o którym dzisiaj informują wszystkie media.

 

Podczas występu w Sacramento, 19 listopada – raper zagrał tylko dwa numery, po czym wygłosił długi monolog nawiązując m.in. do wygranej Trumpa. – Wiele osób będących dziś tutaj czuje się jakby przegrali. Wiecie dlaczego? Dlatego, że Was okłamano. Google Was okłamuje. Facebook Was okłamuje – krzyczał ze sceny raper.  – Wystawiam swoją karierę, moje życie, mój wysoki status społeczny na próbę, kiedy o tym do Was mówię – dodał.

 

Kanye stwierdził, że często zbyt bardzo wczuwamy się w politykę zapominając o tym, kim tak naprawdę jesteśmy. – Chcemy jedynie wygrywać. Pierdolić wygrywanie! Pierdolić luzacki styl! Jestem tu po to, aby przekazać Wam prawdę, nawet jeżeli będę ryzykował własnym życiem, nawet jeśli będę ryzykował swoim sukcesem, własną karierą. Jestem po to, aby przekazać wam prawdę – powtarzał ciągle.

 

– Uczucia się liczą, zgadnijcie dlaczego? Wszyscy w Ameryce środkowej odpadli (odlecieli) demonstrując wszystkim jak to zrobić. Uczucia mają znaczenie bracia. To jest nowy świat. To jest nowy świat Barrack. To jest nowy świat Jay Z. To jest ta aura, to jest przyszłość. W taki sposób należy myśleć abyśmy sprawili, by Ameryka ponownie stała się wspaniała

 

Raper też po raz kolejny nawiązał do rasizmu. – Czarnoskórzy powinni przestać się skupiać na kwestii rasizmu. Ten świat jest pełen rasizmu, tak? Lecz przestańmy się rozpraszać wszystkim i skupiać na tej kwestii w tym samym czasie – powiedział.

 

Oprócz Google i Facebooka zaatakował on też stacje radiowe twierdząc, że nie dają one szansy osobom, które chcą nieść w swoich utworach prawdę o świecie. – Pieprzyć ludzi, którzy pracują w radio. Są prawdziwi ludzie, którzy muszą wykarmić swoje dzieci, a nie pozwala im się grać tego, co płynie im z serca. Im się wydaje, że aby wyżywić swoje dzieci muszą grać w kółko to samo. Ja dorastałem na DMX'ie, to ostatni prawdziwy murzyn – stwierdził dumnie.

 

Reakcje po koncercie

Jeden z największych zwolenników Hillary Clinton – Snoop Dogg natychmiast zareagował na występ Westa w Sacramento. – Palę trawę, ona nie wywołuje takich reakcji, więc czym u licha on się stymuluje? – stwierdził chwilę po zakończeniu koncertu w filmiku na Instagramie Snoop Dogg.

 

Słynny koszykarz z Sacramento – Anthony Tolliver napisał na Twitterze: – Ten koleś Kanye ukradł kasę od 22 tysięcy fanów w 25 minut. To najbardziej szalona rzecz jakąwidziałem w świecie rozrywki. Dwa utwory, tyrada… po czym uciekł – napisał.

 

Występ Kanye Westa był komentowany również w śniadaniowym programie kanadyjskiej telewizji Global.  – Jest to rodzaj choroby psychicznej – stwierdził zaproszony do studia ekspert.  – Przypuśćmy, że tak, widzieliśmy już niezwykłe wybuchy emocjonalne Kanye'a w przeszłości, lecz te najświeższe wydarzenia dają nam do myślenia, czy wszystko jest w porządku – stwierdziła gospodarz programu. – To była 17 minutowa tyrada w trakcie koncertu, trwała 17 minut!… to trwało wieki – dodał ekspert.

 

Choroba psychiczna

Dwa dni po występie w Sacramento, Kanye Westa z jego domu zabiera karetka. Ma to miejsce chwilę po tym, jak raper odwołał wszystkie koncerty na trasie "The Saint Pablo Tour". Serwis NBC News powołując się na komentarz policji poinformował, że lekarz rapera zdecydował o hospitalizacji ze względu na "zdrowie i bezpieczeństwo" pacjenta.

 

– Kanye West trafił dziś do szpitala po serii niedawnych dziwnych wydarzeń – informowała stacja CBS. W innym programie na tym samym kanale mogliśmy usłyszeć. – Gwiazdor hip hopu zgodnie z doniesieniami został zabrany do szpitala uniwersyteckiego w UCLA, po tym jak kilka razy w niewyjaśniony sposób wybuchł emocjonalnie na scenie. West zgodnie z doniesieniami jest pod opieką psychiatrów, co uniemożliwia mu opuszczenie szpitala.

 

Telwizja CBS z Los Angeles podała natomiast:  – W chwili interwencji Kanye stawiał opór ratownikom medycznym, musiał zostać przykuty do noszy.

 

W większości stacji hospitalizacja Kanye Westa była numerem jeden tego dnia. – To nie było normalne zachowanie, lecz pomijając to, Kanye anulował wszystkie koncerty na przestrzeni półtora miesiąca, co będzie go wiele kosztować w sensie finansowym. Coś jest w tym bardzo niedobrego – stwierdził komentator zaproszony do studia stacji ABC.

 

Więcej ciekawostek na temat stanu zdrowia rapera mogliśmy wyczytać w znanych serwisach internetowych. – Kanye West czuł się jakby był ofiarą ataku spirytualnego, zanim jego lekarz wezwał pogotowie. – podał magazyn TheFix. – Raper czuje się tak, jakby był pod atakiem duchowym i odczuwa to już od pewnego czasu – możemy przeczytać na łamach People. – Według źródła, ciężko to wyjaśnić, lecz ostatnio coś się wydarzyło, on nie jest taki jakim wszyscy go znają.

 

Wsparcie

Kanye West nie otrzymał wsparcia od 50 Centa, który zdecydował się wyśmiać jego chorobę psychiczną publikując prześmiewczy filmik ze wszystkimi kontrowersyjnymi wypowiedziami Yeezusa, a także sugerując, że udaje on chorobę, aby wyłudzić odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej.

 

Kanye West otrzymał jednak wsparcie m.in. od DMX'a, o którym jeszcze kilka dni wcześniej ciepło się wypowiadał na koncercie w Sacramento. – Chcę skierować swoje słowa do Kanye'ego. Niech wie, że modlę się za niego, moja rodzina modli się za niego. Przypominam tylko, że Bóg jest dla nas. Kto ci się sprzeciwi? Nikt i nic! Trzymaj się dzielnie bracie. Bóg jest w naszym narożniku – napisał DMX na Instagramie.

 

Refleksja

Dajcie znać w komentarzu jak widzicie tę sytuację i to co się dzieje wokół rapera w ostatnim czasie

33 komentarze
33 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Flash Player
5 lat temu

Koleś chce się wyrwać z tego ścierwa w jakim jest ten marny jay z i większość elity, nie będę zaskoczony jeśli popełni niby samobójstwo albo zginie w jakiś dziwnych okolicznościach. Trzymaj się Kanye

Rothko
5 lat temu

Powiedział prawde to z niego zrobili wariata.trzymaj sie Kanye.

hehehah
5 lat temu

Mówisz prawdę to cie w kaftan zajebia 🙂

Czester
5 lat temu

Niektóre komentarze mnie powalają!! Kanye jestem z tobą !! DMX też walczył z elitą i wjebali go do pierdla za rzekome drobne wykroczenia, a to zwykłe kłamstwa były!! Teraz z Ciebie chcą zrobić wariata!! Michael krzyczał, że go chcą zabić i zabili, bo się sprzeciwiał !! Ja pierdole boję się jak to się dalej potoczy !! Świat zmierza jak na razie do samozatracenia !! Ale są jeszcze ludzie tacy jak Kanye West, DMX, czy ALex Jones, który siedzi już w tym od długich lat !!
A Snoop Dogg to jebana pizda zjarana, gdyby 2pac żył prędzej czy później by też się odwrócił od niego, bo 2pac cały czas walczył z system a Snoop teraz pierdoli, że Kanye nie rozumie no ja pierdole co za pizda jebana gangsta dziwka śmieszna !!

Talon Kempingłej
5 lat temu

POLECAM TOMB BIOPALIWO.

_aqq_
5 lat temu

głąby nie wiedzo :)))

Osoby przetrzymywane w Guantanamo poddawane są łamiącym przepisy prawa międzynarodowego technikom przesłuchań. Są m.in. obnażani, ośmieszani (również w aspekcie seksualnym), zastraszani, izolowani, szczuci psami, ustawiani na wiele godzin w niewygodnych pozycjach, czy przetrzymywani w pomieszczeniach ze skrajnie niską temperaturą. Sekretarz obrony Donald Rumsfeld oficjalnie zatwierdził stosowane techniki jako zgodne z prawem w kwietniu 2003.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wi%C4%99zienie_Guantanamo

CIA od lat jest zainteresowane technikami kontrolowania umysłu. W Guantanamo nie dochodziło do „przesłuchań jeńców”, ale do sprawdzania, w jaki sposób islam tworzy bojowników (a zwłaszcza samobójców), w jaki sposób można te techniki przenieść na grunt USA i w jaki sposób można je neutralizować.

#władcy umysłów

[img]https://patternsofmeaning.files.wordpress.com/2016/04/mind-control.jpg?w=562&h=316[/img]

zyg zyg
5 lat temu
Reply to  _aqq_

Gdyby nie wszechobecny kwik lewactwa twojego pokroju nt. Guantanamo to może nie byłoby Paryża, Nicei, Berlina…

zyg zyg
5 lat temu
Reply to  _aqq_

Gdyby nie wszechobecny kwik lewactwa twojego pokroju nt. Guantanamo to może nie byłoby Paryża, Nicei, Berlina…

_aqq_
5 lat temu

wykładów z podstaw kontroli tłumu proszę sobie poszukać w archiwach Glamrapu :)))

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6R4qwE8x-fk[/youtube]

sterowanie jednostką jest o wiele trudniejsze

_aqq_
5 lat temu

przypomnę tylko rolę muzyki i odpowiedzialność artysty

Pojedynczy lub zbiorowy charakter mają uwarunkowane kulturowo stany ekstatyczne, cechujące się wyraźnym zwężeniem świadomości, fantazjami rzekomourojeniowymi, omamami histerycznymi (np. wizje religijne, niebiańska muzyka, nadziemskie zapachy), silnymi emocjami dodatnimi (przeżywanie niezwykłego uniesienia, zachwycenia, a często rozkoszy o zabarwieniu seksualnym itp.), oderwaniem od rzeczywistości, znieczuleniem na przykre bodźce, a czasem osłupieniem. W różnych kulturach od wieków znane są stany transu (też najczęściej o charakterze ekstatycznym) przeżywanego przez osoby biorące udział w zbiorowym tańcu rytualnym, wykonywanym w takt oszałamiającej muzyki lub rytmicznego, głośnego powtarzania modlitwy czy zaklęć magicznych (por. Kiev, 1964). W miarę narastającego odgłosu instrumentów muzycznych (bębnów, tamburynów, cymbałów itp.) wzrasta napięcie emocjonalne, zwęża się świadomość, następuje częściowe lub całkowite zerwanie kontaktu z otoczeniem, zmniejszenie wrażliwości na bodźce zewnętrzne, zanik kontroli zachowania przy równocześnie utrzymującym się jakby zautomatyzowanym wykonywaniu rytmicznych ruchów i pląsów. W głębokim transie występują zaburzenia spostrzegania (np. omamy zbliżone do histerycznych lub hipnagogicznych). Indywidualny trans często poprzedza medytacja i koncentracja wzroku na jednym punkcie lub wizerunku bóstwa oraz stosowanie środków stymulujących (np. narkotyków).
https://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=98

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=G5goISKPSH8[/youtube]

_aqq_
5 lat temu

i przy okazji :)))

Obecny wynik wyborów z 8 listopada, z uwzględnieniem wciąż spływających głosów oddanych korespondencyjnie, to 65,7 mln głosów dla Clinton i 62,9 mln dla Trumpa. Przegrać wybory mimo tak wielkiej przewagi – 2 proc. w skali kraju i 2,840 mln głosów w liczbach bezwzględnych – to już doprawdy ekwilibrystyka najwyższej próby. I ewenement, bo czegoś takiego we współczesnej historii Ameryki jeszcze nie było. Już kiedy w 2000 r. Al Gore przegrał z George’em W. Bushem, mimo iż dostał pół miliona więcej głosów, mówiło się o gorzkim paradoksie. Jak w takim razie nazwać to, co stało się w tegorocznych wyborach?!
https://wyborcza.pl/7,75968,21105851,amerykanski-sennik-coraz-dziwniejsze-wybory-w-usa-trump-wygral.html

można to nazwać minimalizacją wysiłku potrzebnego do osiągnięcia celu

[img]https://i1.memy.pl/obrazki/defe931534_minimalizacja_kosztow.jpg[/img]

LOL
5 lat temu

Tylko czekać jak jego zona Kim K. wystąpi do sadu o rozwód.

_aqq_
5 lat temu
Reply to  LOL

nie sądzę :)))

Kanye w wersji blond

[img]https://pbs.twimg.com/media/CzkO7MwW8AADmtL.jpg[/img]

LOL
5 lat temu
Reply to  _aqq_

Ona jest z nim dla fejmu nie dla kasy, on ma długi nie mówiąc o tej trasie co odwołał. Będą negatywne komentarze na jego temat, zaczną się kłócić i zostawi go. Związki celebrytow amerykańskich szybko sie kończą!

Doman69
5 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VDIsnAEP21c[/youtube]

SPRAWDZAJCIE !

chase
4 lat temu

[img]https://www.youtube.com/watch?v=YAZUM9xHubU[/img][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=YAZUM9xHubU[/youtube]

Kendra Sunderland
4 lat temu

[img]https://i68.tinypic.com/24eb439.gif[/img]

jaszczury
5 lat temu

reptalianie go porwali, wroci podmieniony i bedzie glosol nowa prawde

rrr
5 lat temu
Reply to  jaszczury

Kanye powiedział, co mu leżało na sercu. Może nie każdy jest w stanie to zrozumieć, trzeba być empatycznym, czytać między wierszami. Prawdopodobnie jest tak, że media łatwo podchwyciły niewygodny temat i robią z niego wariata. Wpierdolili go do psychiatryka i gościu będzie pozabierany. Tak się gasi oponentów systemu. You can hate me now. Pozdrawiam Was serdecznie ludzie.

globglob
5 lat temu
Reply to  jaszczury

sentino tylko wersja usa

ObozowyKapo
5 lat temu

KANJE WPADA W PARANOJĘ, BO OPŁACIŁ PREORDER PŁYTY TOMBA, A ONA DALEJ NIE DOSZŁA.

Talon Kempingłej
5 lat temu

Kanye to już pierdolona marionetka waluty. On nawet powie ze w ciąży niedługo jest byle by followersi i wyświetlenia się zgadzaly. Z całym szacunkiem ale ten nigga to już powinien dzielić los 2paca

asas
5 lat temu

gimbie nie porównuj 2paca do tego łaka

cydży
5 lat temu

JEBAC TEGO BURAKA MARNEGO PRODUCENCINE I RAPERZYNE.

Człowiek_dobry
5 lat temu

Kanye, przestaj ćpać

ineed
5 lat temu

CHUJ MNIE OBCHODZI TO MIERNE BEZTALENCIE PIERDOLONE I JEBANY ŁAK. JEGO MUZYKA TO JEDNO WIELKIE GÓWNO I ŚCIERWO I SZKODA JEJ WŁĄCZAĆ NAWET BEZ DŹWIĘKU. DEBIL CAŁE ŻYCIE WYWYŻSZAŁ SIĘ PONAD INNYCH I MYŚLAŁ ŻE JEST JAKIMŚ BOGIEM, A TERAZ KARMA GO DOPADŁA. NAWET MI GO NIE SZKODA, TAK KOŃCZĄ FRAJERZY

666jestemblisko
5 lat temu

Illuminati

MEFEDRONIARZ
5 lat temu

Gwiazdor hip hopu zgodnie z doniesieniami został zabrany do szpitala uniwersyteckiego w UCLA, po tym jak kilka razy w niewyjaśniony sposób wybuchł emocjonalnie na scenie.

TO NIE CHOROBA PSYCHICZNA TYLKO ZWYCZAJNE BURACTWO I SODOWA JEBAC KANYE CWELSTA I JEGO KURWE

GŁOMB 1
5 lat temu

A CO MA SIĘ DZIAĆ, MELANŻUJE NA WRZECIONIE Z TOMBEM GŁOMBEM W SIEDZIBIE PONTON RECORDS

[img]https://glamrap.pl/images/stories/c15/tomb-3y5h.jpg[/img]

xxx
5 lat temu

TOŻ TO ILUMINATI

ELORACZO
5 lat temu

https://southparksite.pl/odcinki-online/s13e05-fishsticks/

I WSZYSTKO JASNE, SOŁF PARK JUŻ DAWNO ODKRYŁ, ŻE ON JEBNIĘTY NA ŁEB JEST

NWP
5 lat temu

Jak byście mieli dwie teściowe to też by wam odjebało

Polo Polo
4 lat temu
Reply to  NWP

zrobiłes mi dzień xD

Popularne