Sprawdź nas też tutaj

Recenzja

BeCeKa „Bragga Stilo”: do zapomnienia, byle szybko – recenzja

Debiut najbardziej niewyżytego seksualnie rapera na scenie.

Opublikowany

 

To naprawdę nie jest tak, że ja czerpię nadzwyczajną przyjemność z pisania skrajnie negatywnych recenzji. Po takich publikacjach, autorzy tych gniotów produkują się pod moim adresem na instagramach, a ich fani wypisują mi wyzwiska w prywatnych wiadomościach. To akurat przestało mnie bawić 3 lata temu. Nie mówiąc już o samym fakcie tego, że ja sam przecież muszę spędzić masę godzin, słuchając tej kakofonii. Masę godzin, które mógłbym poświęcić na słuchanie Sentino. Dlatego raczej próbuję stronić od takich wydawnictw. Dzisiaj mam jednak dla was perełkę. Debiut najbardziej niewyżytego seksualnie rapera na scenie.

Wale konia do lesbijek, robiących sobie palcówke
Mam władze nad żywiołami, przybył do rapgry Avatar

Już tłumaczę. Przez całą płytę BeCeKa zwierza nam się ze swoich fantazji. Przy czym są to wersy, przy których skrajnie skręca cię żołądek z żenady. Cieszę się, że raper chce „językiem wylizać pussy”, zamiast wchodzić do konkretnych wanien, ale nie musiałem tego wiedzieć. Na osiem numerów tylko w jednym obyło się bez takiego lirycznego ekscesu, na szczęście już na kolejnej ścieżce muzyk nadrobił swoje zaległości. Zresztą, reszta wersów nie stoi na wyższym poziomie: “Odpierdalam kino – Tarantino”, to coś pokroju „budzić / buzi”. Słyszeliśmy to setki razy, mało oryginalnie. Niestety, BCK opiera całą płytę na tytułowym „bragga stilo”. Co to znaczy? Ciężko stwierdzić, o czym są poszczególne numery. Raper trochę się wozi, trochę lamentuje i czasami rzuca wyzwiska bez adresata. Ponadto kolejne zdania po sobie nie łączą się w żadną logiczną całość, wprowadzając dodatkowy chaos. Doceniam natomiast szczerość zawartą w poszczególnych linijkach.

Miałem być piłkarzem, młody Guðjohnsen, ulubiona pozycja: na pieska 
Na boisku ciągnęli za koszulki, wolę w łóżku za włosy, bo to mnie podnieca

No to, może chociaż stricte brzmieniowo jest nad czym podyskutować? Nie sądzę. BeCeKa posiada rażącą wadę wymowy, która powoduje zlewające się brzmienie poszczególnych sylab. Trzeba się nieraz wysilić, aby zrozumieć, o czym nawija nasz bohater recenzji. Każda próba wprowadzenia linii melodycznej kończy się na fałszu. Dlatego artysta przez większość materiału leci jednakowo. Pomimo że to EPka, to idzie się przez te 20 minut nieźle wynudzić. Jeśli słyszeliście dowolny singiel z tego albumu, to znaczy, że znacie już całość. Produkcyjnie również bardzo prosto. Bity na płytę zrobili: 20K, Andersc, Dextah, Khronos Beats, On Da Beat i Sokollo. Brak gościnnych wokali.

Chcę trójkąty na kwadracie 
Sterować śmigłem w twojej komnacie

Polski rap na arenie europejskiej zawsze wyróżniał się poziomem warstwy lirycznej. Już na początku lat 2000 przyjęło się w naszym kraju, że każdy raper musi korzystać z nienagannej polszczyzny z bezbłędną dykcją. Przez ten nurt narodziła nam się masa świetnych tekściarzy i punchlinerów, kosztem rzecz jasna brzmienia. W drugiej dekadzie XXI wieku przypomnieliśmy sobie o tym, że muzyka musi brzmieć i powoli zaczynamy wyrównywać zaległości w flow. Do brzegu. Nie ważne, w którym okresie postawimy BeCeKa, to będzie on nadal słaby. “Obrzydza Cię nawijka bardziej od grubеj Connie?”. Tak. W sumie to tak. Całe szczęście już przebolałem ten materiał i wracam do King Sento.

Na tym morzu to czuje się jak surfer 
I w sumie to przeleciałbym nawet deskę

Ocena płyty BeCeKa „Bragga Stilo”: 2/10

2 Ocena redakcji
4.7 Ocena słuchaczy (8 głosy)
Teksty2
Bity2
Flow2
  Zaloguj się, żeby ocenić
Sort by:

 

Verified

Show more
{{ pageNumber+1 }}

Tracklista

  1. Golden Boy
  2. WTF
  3. Bragga Stilo
  4. Medium Rare
  5. Pergamin
  6. Zryta Głowa
  7. 90’s
  8. WHAT

51 komentarzy
51 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ore ore wyjebane mam zakole
9 miesięcy temu

Nawet bym na to nie nasrał. Chujowe

ghfmfty
9 miesięcy temu

nastepny

BartekZ3C
8 miesięcy temu

Chłop czepia sie czegoś w tekstach BeCeKa a potem na grupkach na fb wyzywa sie z 15-latkami i pisze im że nie zaruchali i nigdy nie zaruchają i co on z dziewczynami nie robił

berd
7 miesięcy temu

idź słuchaj dalej bedoesa kasztanie

Lol
8 miesięcy temu

Typ jest lepszy od calej SBM razem wciągniętej.

Wielki Pan debil Jacek Szafałowicz 666
9 miesięcy temu

Anty-psychiatra nienawidzi ZUS und psychiatrów and Sejmu! Robotnicy hejtują prywaciarzy! Abstynent nie lubi chorych psychicznie narkomanów i alkoholików! Musimy zubożyć policję i wojskowych! Amerykanie z USA nienawidzą Niemców i Rosjan! Polak musi być bez hajsu!

Rob Zombie
6 miesięcy temu

,,słuchając tej kakofonii. Masę godzin, które mógłbym poświęcić na słuchanie Sentino.” Hahahahahahaha kurwa,nie wierzė Seicento ☝️

Lizak
12 dni temu
Tupturuptup
6 miesięcy temu

Nazwisko autora recenzji może sugerować, że graty na brodzie są mile widziane.

Blondi blondynka śmiechulinka
9 miesięcy temu

Major Poland i szeregowy z Polonii!

Les Femmes Erotiques
9 miesięcy temu

Ale bym was nakurwiał jagbym was spotkał chujozy

kukuryku
9 miesięcy temu
Zamknij morde
9 miesięcy temu

Sprawdzilem to brag stilo – tekst na poziomie pierwszego nielegalu do szuflady, ale typek nie jest jakis najchujowszy. Oczywiscie to dalej jest szajs w chuj, ale gdyby gosc podrosl albo nawijal o czyms co sam rozumie a nie silil sie na jakies przekminy z ktorych chuja wychodzi to moze bym przesluchal wiecej jak 20 sekund.

Moim zdaniem props za brak autotune i probe nawijania jak Bog sprawiedliwy przykazal, jednak musisz jeszcze pocwiczyc synu.

Twój Stary
8 miesięcy temu

Fan Meza recenzentem ulicznego RAPu. Wstyd dla glam że takiego łacha do głosu dopuszczają. Małolat rozyebie scene, a w sumie już to zrobił…

Plastikowy Roleks
8 miesięcy temu

Ten co to oceniał ma szambo w głowie. Nie mówię, że BeCeKa ma same najlepsze linijki. Ale na pewno nie jest to 2/10. Zwłaszcza jak zobaczyłem jakie wysokie noty dawał łąkom, którym lizał dupę w recenzjach.

Cyklon B - jak Bartłomiej
8 miesięcy temu

„Masę godzin, które mógłbym poświęcić na słuchanie Sentino”?

Facet ty to napisałeś na serio, czy jest to ciąg dalszy beki spod znaku Profesora Trapu? W sensie że to jest serio czy kpina? Bo jak kpina to zbyt zawoalowana, i fani tego pół idioty Sentiono nie złapią. Jak serio to kurwa mać musisz się zacząć leczyć. Już rozumiem dlaczego wszyscy jebią tego Ciepłotę, chociaż akurat ja, niepełnosprawnym intelektualnie dałbym wiele serca, nie zaś tępego hejtu.

Bartłomieju mam dla ciebie radę i jednocześnie rozwiązanie twojego problemu, a jednocześnie problemu z tobą samym: ODDYCHAJ GŁĘBOKO I POWTARZAJ AŻ OSIĄGNIESZ; AŻ WSZYSCY OSIĄGNIEMY TRWAŁY SKUTEK. Możesz sobie Sentiego zapuścić dla relaksu, chociaż dla niego mamy dokładnie tę samą poradę ekspercką. Jak widać nazwisko zobowiązuje więc życzę ci Bartłomieju pedalskiego dnia, znaczy miłego dla ciebie…

Oddychaj…

buba wypierdziuch
9 miesięcy temu

FARFOCEL CIEPŁOT NAWET NIE PAMIĘTA O ŚWINTUCHU A WYPOWIADA SIĘ JAK ZNAWCA O SPERMIARSKIM RAPEM HAAAATFU MOIM OBWISŁYM NOSEM

Popularne