Sprawdź nas też tutaj

News

Bedoes & Kubi Producent zdobywają złotą płytę w 13 dni

Album „Kwiat Polskiej Młodzieży” rozszedł się w 15-tysięcznym nakładzie.

Opublikowany

 

Bedoes i Kubi
Kubi Producent i Bedoes / fot. Magdalena Wdziękowska

Przy ubiegłorocznym albumie „Aby Śmierć Miała Znaczenie” się nie udało, ale teraz zgodnie z oczekiwaniami reprezentant SB Maffiji wykręcił nowym albumem komercyjny sukces. W niecałe dwa tygodnie krążek „Kwiat Polskiej Młodzieży” zdobył złotą płytę.

15 tys. sprzedanych krążków

Poprzedni album Bedoesa i Kubiego Producenta znalazł 8 000 nabywców. Nowa płyta prawie podwoiła ten wynik, zdobywając złote wyróżnienie w 13 dni od premiery. Oznacza to, że „Kwiat Polskiej Młodzieży” sprzedał się w 15 tysięcznym nakładzie. Oczywiście na ten wynik składa się również streaming, a w przypadku Bedoesa liczba odtworzeń jest imponująca. Blisko 70 milionów wyświetleń nowego albumu tylko w serwisie Youtube robi wrażenie. Ponadto 12 numerów z krążka „Kwiat Polskiej Młodzieży” znalazło się na liście TOP50 Poland na Spotify – w tym dwa pierwsze miejsca.

Nasza recenzja płyty (8.5/10) jest dostępna tutaj.

Komercyjny sukces odhaczony, prawo jazdy zrobione (czym dzisiaj raper pochwalił się na FB). Czekamy na trzeci album.

Ile trzeba sprzedać płyt, żeby zdobyć wyróżnienie?

Zdobycie konkretnego pułapu danego wyróżnienia można osiągnąć przez sprzedaż nośników fizycznych, cyfrowych oraz dzięki streamingowi.

Nośniki fizyczne – należy sprzedać: 15 000 kopii – Złota Płyta, 30 000 kopii – Platynowa Płyta, 150 000 kopii – Diamentowa Płyta.

Nośniki cyfrowe i streaming – tutaj stosowane jest kryterium dochodowe. Samo kliknięcie w dany kawałek nic jeszcze nie oznacza. Artysta i wytwórnia muszą na tych kliknięciach osiągnąć dochód. Tak jak osiągają dochód na sprzedaży fizycznych egzemplarzy. Aby uzyskać po 1 marca 2017 roku któreś z wyróżnień, trzeba udokumentować przychód ze streamingu, dzwonków telefonicznych i muzyki w tle. Przelicznik jest następujący: 20 złotych przychodu jest przyjmowane jako sprzedaż jednego albumu. Sumowany jest przychód ze wszystkich utworów z albumu. By uzyskać Złotą Płytę trzeba sprzedać muzykę za 300 tysięcy zł, Platynę – 600 tysięcy i Diament – 3 mln.

 
9 komentarzy

9
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Imię

A TEDE DALEJ BEZ ZŁOTA 😀

Pieluch

Bagażnikowy narcyz pewnie chciał postawić wentyla pod tego newsa, ale nie dał rady. Nie staje. Już się wypalił.
ps. niby znaczna większość gardzi disco polo, ale płyty to kupują, wychechłańcy zakłamańcy.

ikzdek

zasłużone w chuj, topowa płyta 2k18

Twój Starry Potter

Karaluch zrobił w 3 dni prawie platyne. Wypierdalaj wentylu, o ile propsowalem cię przy wcześniejszym albumie tak ten jest strasznie chujowy, jeszcze ten głos jak kastrat zrobiony autotunem aż do przesady np. w kawałku z Eldo. Rozumiem normalny autotune zrobiony ze smakiem, ale żeby robić sobie głos kurwy/cwela to już jest chore. Niech potężne flaki dicksonów dosięgną twoje sparciałe dupsko flecie, wtedy możesz piszczeć jak szmata dowoli.

Lil Pee ten prawdziw - odbanujcie mi konto pedały

Chciałbym lizać suty podczas analnej dewastacji przez dicksonów

DanGlam

https://www.facebook.com/793968547612076/posts/808543326154598/

Rany Julek, takie sukcesy w tak młodym wieku. Fantastycznie! Wpadajcie na mój rapowy wideoblog – Daell Live Music na Facebook
Wtedy też będę przez Was znany ;D

GlamRapowicze

young stulej

kiedy jakiś feacik z Tauem, męczenniku? dobrze, że schudłeś. tym samym zmieścisz się do bagażnika razem z multim.

peja aptaun

Ma złoto, ale nie pogonił 15k nośników.

Fifarafa

Te wyświetlenia są chuja warte. Kasa z tego żadna, w dodatku większość kupiona i fejkowa.
Chuj do dupy temu cwelowi.

Popularne