Sprawdź nas też tutaj

News

Bonus RPK i Liroy mówią „dość!” i składają w Sejmie wspólny projekt

Raperzy walczą o zmianę prawa.

Opublikowany

 

Bonus RPK i Liroy

Raperzy chcą zmian w przepisach dotyczących instytucji tzw. małego świadka koronnego. Wskazują, że sądy dzisiaj potrafią skazywać nie dysponując żadnymi dowodami poza zeznaniami skruszonego przestępcy. Dzisiaj, 14 marca artyści złożą w Sejmie projekt ustawy w tej sprawie.

„Dość skazywania ludzi bez dowodów”

Motywatorem do działania jest głośna sprawa Bonusa RPK, który został skazany na 5 i pół roku więzienia za handel narkotykami. Prokuratura w jego sprawie nie przedstawiła żadnych dowodów na winę rapera poza zeznaniami skruszonego gangstera. Co więcej, na sali sądowej próbowano się posiłkować twórczością artysty, która miałaby świadczyć o jego winie. – O godzinie 12:00 składamy w sejmie projekt, który ma na celu dopracowanie art. 60kk. Dość skazywania ludzi bez dowodów, same słowa nie wystarczą! Jesteście z nami? – napisał Bonus RPK na Instagramie.

Kto wspiera inicjatywę?

Oprócz Bonusa RPK i posła Liroya, który złoży dzisiaj w Sejmie projekt ustawy, o korektę prawa apelują też rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, Marcin Różal Różalski i Maciek Dobrowolski.

 
35 komentarzy

35
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
eldoka

Myślę, że to może poczekać. Na chwilę obecną są inne sprawy priorytetowe m.in. delegalizacja polskiego freestyle

Odb

Liroy RKP walczy prawnie z Bonusem w sejmie o składany projekt „dość rapowania, wspólna zmiana”.

jebanc polski freestyle

dobra dobra dobra dobra dobra dobra dobra dobra dobra dobra dobra dobra dobra dobra dobra dobra dobra dobra ej sprawdź to ej ej ej sprawdź to ej sprawdź to, twoja niunia… dobra dobra dobra dobra, twoja niunia…. ej sprawdź to

TYGA BONZO

Liroy dobrze kmini. 75% Polaków to patologia o IQ grilla w ich audi. Wystarczy tu podetrzeć dupke dilerowi, tu wylizać jajka raperkowi tam podmyć cyca dzieciatej penerze, dobrze to nagłośnić przez glamrap, pudelki i inne portale dla zjebow wykręcający niesamowite liczby i benc. Jutro się obudzimy w kraju rządzonym przez ordynarnego karła! Ale nie to ze hejtuje. Dalej lepszy on nizeli te kurwy z pisu albo PO co niby walczą ze sobą a od pierdyliardu lat tasują się nawzajem przejmując pałeczkę władzy

Giboszcz SPT Psalm Podwórek

Piotr „Jebać mi się chce” Marzec oraz Oliwier „Jeździliśmy autobusem coś zajebać sobie” Roszczyk nowymi ojcami polskiego ustawodawstwa. To musi się udać

Loveyourlife

Porównywanie twórczości artystycznej jakiegokolwiek rapera do realnego życia jest CO NAJMNIEJ nie na miejscu, to tak jakby skazać Eminema za to, że w swojej twórczosci ujął m.in. jak zabija swoją żonę, matkę…
Btw. Ciekawe co sądzisz o pewnym mało rozgarniętym robotniku, który został Prezydentem Polski, lub drugim, który dla władzy (także prezydentura) zmienił własne nazwisko – oboje także nie mają „wyniosłej” przeszłości

Reasumując – nie sądź książki po okładce

Giboszcz SPT Psalm Podwórek

Dlaczego mam nie porównywać twórczości do życia, skoro każdy z nich zarzeka na wszystkie świętości swoją prawilność, prawdziwość i autentyczność. Skoro raper kreuje się na autentycznego w przekazie, jednocześnie jebiąc psy, chwaląc się kryminalną przeszłością i pozdrawiając gangsterów w więzieniu, czemu mam go nie traktować jak patusa i bandyty?
A nawiązywania do jakichś ułomków, którzy doszli do władzy, bo zostali sprawnie wyforsowani aby wpasować się w aktualne nastroje polityczne, nie skomentuję.

kredensik

Leroy Merlin jak tak dalej pujdzie, to zacznie zbierac glosy, przychylnej mu pewnej grupy spolecznej. Tych od dragów, tych od uzaleznien, tych od wyroków, tych od srogich wpierdoli. Ogonie zbierze glosy sebixów i innych marginesów spolecznych. Ale jedno mu przyznam, idzie w dobra strone! Pozdro Scyzoryk 🙂

Ktoś mi powie o co chodzi?

Dlaczego masz zielony nickname? Bonus to ten co wyrzygal się w lufa pytanie???

kredensik

Jestem zielonka. Tak to ten! Rzygal w restauracji Palucha, o nazwie Gringo.

kukle

Składać to sobie mogą. Posłowie i tak będą mieć to w chuju 🙂 Wiele projektów zostało wyjebanych do kosza i z tym będzie podobnie. Nie miejcie złudzeń, ale karzeł, wie jak się zakręcić i rozleklamować.

ps. bez dowodów? twarde alibi wystarczyłoby, by obalić oszczerstwa. No, ale jak się takowego nie posiada to trzeba kombinować 🙂

KogoObchdziTwojeZdanieLeszczu?

Jakie alibi pajacu? Gdzie byłem w środę dziesięć lat temu o godzinie 15:27? Zamknij pizdę i się nie kompromituj gamoniu jak nie wiesz o co chodzi.

Solidate

Jak ktoś, by komuś zajebał rower dekadę temu, potem się go pozbył, sprzedał w innym mieście lub za granicą to trudno, by było za klientem dotrzeć.

Jak osoba X jest posądzana o handel dragami, to nie dostarcza jednej osobie, zawsze znajdą się świadkowie, którzy wydygają i sprzedadzą temat z chęci ochrony własnej dupy.

Nie widzisz różnicy? To przekmiń i pomyśl trochę nim coś napiszesz.

ProfesorNauk

W sumie super inicjatywa

Kosi

Po Liroyu to teraz widać że jak raz sie wejdzie w polityke to wyjść z niej ciężko. Dobry pieniądz za pierdzenie w stołek robi dokładnie to co PiS znalazł sposób by dotrzec do tych co wcześniej nie głosowali obiecując legalizację itp. ale z 500 plus nikt nie ma szans chuj ze jednemu dadzą 500 a drugiemu zapierdalać 1000 z wypłaty do tego podniosą akcyzę… To jest już wyższy stopień złodziejstwa.

Edi

Racja, zauważ że tu dadzą 500 ale zabiorą z czego innego to tak działa że i tak czy siak oni zdobędą więcej.

marek z warszawy

dlatego kurwa najwiekszymi fanatykami tego scierwa sa samotne niepracujace matki, które z zasilkow maja wiecej niz pracujace samotne matki, zyja se jak krolowe za pieniadze innych ludzi bo im sie nalezy, bo urodzily bachora
zenada kurwa do pracy albo do trumny pajace

wojtek lat 12

to bonusik jest we wiezniu czy nie ?

głos rozsądku

Wyrok nieprawomocny

Bałagan w prawie

Jestem prawdziwym przykładem tego małego świadka koronnego. Bez dowodów z pomówienia idę do puchy. Za nic za darmo, za to, że kogoś znałem, rozmawiałem i kiedyś u tego kogoś pracowałem. Z braku dowodów nie ma nic na mnie, kompletnie nic szykuje się na 3 lata. 20 marca będzie decyzja Sądu II instancji. Prawdopodobnie będę musiał odsiedzieć. Za darmo. 2 dzieci, praca, a tu trza się pakować na ZK.
Pozdro dla wszystkich nie słusznie skazanych

Januszlawinski

po ruchach Oliviera farbowanego ulicznika widać, że gangsterka w PL przestaje się opłacać i lepiej „na Żuroma” lecieć teraz. Nie życzę źle, ale komicznie to wygląda.

Sobota

Trochę słaba opcja fotografować się z dillerem, bo niezależnie od postępowania – Bonus był dillerem.

twoja_stara

Patrząc na te dwie nieskalane inteligencją mordy popieram zamykanie bez dowodów.

00:12 i 17

Opublikowany 4 godziny temu Przez Maxymilian Hozer
12:53 7

kvl

NASZA CYWILIZACJA SIĘ OPIERA NA RZYMSKIM PRAWIE I JEDNA Z JEGO ZASAD TO: PRAESUMPTIO BONI VIRI (DOMNIEMANIE DOBREJ WIARY) CZYLI DOMNIEMANIE NIEWINNOŚCI.
I ALBO BĘDZIEMY TAK ROBIĆ ŻEBY TA ZASADA OBOWIĄZYWAŁA ALBO BĘDZIE SZOK ZDZIWIENIE I PŁACZ JAK KOLEJNY TYP JAK KOMENDA BĘDZIE UNIEWINNIANY PO LATACH. I CHUJ WAS OBCHODZI KTO WYCHODZI Z TAKIMI PROJEKTAMI, NAWET TAKI LIROY CO WCHODZĄC W POLITYKĘ BYŁ WYŚMIEWANY ŻE UUU SCYZORYK UUU RAPER PATUS, POMIMO TEGO DOPROWADZIŁ DO UPOWSZECHNIENIA MEDYCZNEJ MARIHUANY W POLSCE, CZYLI SPEŁNIŁ SWOJĄ OBIETNICĘ- COŚ CZYM WIĘKSZOŚĆ POSTKOMUCHÓW NIE MOŻE SIĘ POCHWALIĆ. POZDRAWIAM NORMALNYCH LUDZI NA GLAMIE, BEKA BEKĄ, ALE LUDZIOM TEŻ SIĘ DZIEJE KRZYWDA PRZEZ TO PRAWO

Edi

Ale to jest 100 procent racji, ile razy ktoś poszedł siedzieć ( nawet moi znajomi ) bo ktoś się rozpruł wskazując po prostu palcem na pierwszego lepszego. Krótka piłka pan X to nie ja to nie ja to on czyt. pan Y, patrzą w kartotekę powiedzmy pan Y mam 2 wyroki za coś tam a pan X jest czysty.
Mimo tego że pan Y nic nie zrobił to ma już kartotekę więc co tam dopierdolmy mu dalej a pan X zadowolony zmieni miejsce zamieszkania i będzie dalej sobie żył i potem znowu coś zrobi znowu doniesie na kolejnego pana Y i tak dalej. Póki Cie nie złapią za rękę zawszę musisz się wypierać do końca taka jest prawda.

rasista

huja zrobicie z gandzia huj wyszedł z tym gównem tez
jaki hujowy kraj takie hujowe prawo i hujowi raperzy

A TFU

A ja mówię dość moralnym karłom i raperzynom pozerom bez jaj!

Young Flak

Na tym zdjęciu wyglądają jak dwa pedały Liroy to ten aktywny jeszcze się uśmiecha bo sobie zamoczył a Bonus to ten pasywny zresztą jego mina mówi sama za siebie.

Norbert Kutaszewski

Obsrali sie bo 60tkami obrodzilo 🙂

ADOLF H.

a ja to pierdole
tu jest polska tu kaczynski rozdaje karty
smierc kurwa i fajera wolnosc dla zlodzieji gwalcicieli pedofila PDW PDW PDW
sztywniutko mordy prawilnie elo wariaty
bonus bgc jest najlepszy

r.kelly

lirojek kupa gówna mały gnojek …. kiedy beda porusy od ciebie ?
bonusik bonusik nic nie dygaj w puszcze bedzies królem swiata przestepczego a dzieciaka ulica ci wychowa wilku zajmie sie wychowaniem a bilon żona

Loveyourlife

Filmy porno od Pana Marca mają już ponad 15lat, kto szuka nie błądzi

susjiskvv
Bestia z Wadowic

To są święte słowa jebać pomówienia,
Jebać 60-tki mówię bez zwątpienia,
To, że sprzedasz ziomów nie da ci zbawienia,
W celi cierpi grota,do seksu została renia.

Popularne