Sprawdź nas też tutaj

News

Liroy i Bonus RPK chcą zmienić polskie prawo

Panowie pracują razem nad nową ustawą.

Opublikowany

 

Bonus RPK i Liroy

W lipcu ubiegłego roku Bonus RPK został skazany na 5 i pół roku więzienia oraz na przepadek blisko pół miliona zł za wprowadzenie do obrotu 25 kilogramów narkotyków. Prokuratura opierała akt oskarżenia na podstawie zeznań tzw. małych świadków koronnych, co wzbudziło wiele kontrowersji. W obronie rapera stanęli m.in. Guova, Sokół, Tede, Diox, Popek, Buczer, Żurom czy Quebonafide. Raper odwołał się od wyroku.

Raper chce poprawić prawo

Działania Bonusa odnośnie walczenia o uniewinnienie nie ograniczają się tylko do jego osoby, ale do działań na szerszą skalę. Kilka miesięcy temu powstała specjalna witryna poprawaprawa.pl. Chodzi o zmianę przepisów odnośnie tzw. małego świadka koronnego. – Celem inicjatywy jest zmiana patologicznej praktyki opierania aktów oskarżenia, a w konsekwencji wyroków wyłącznie na pomówieniach skruszonych przestępców – czytamy na stronie. Teraz raper zaangażował w sprawę Liroya.

Liroy zbiera podpisy w Sejmie

Piotr Liroy-Marzec, którego muzycznych dokonań i wkładu w polski rap nikomu nie trzeba przedstawiać jest również posłem na Sejm VIII kadencji. Zaangażował się on w inicjatywę Bonusa RPK „Poprawa Prawa” i zbiera w tej sprawie podpisy w Sejmie. – Dzięki jego pomocy już niebawem nasz projekt trafi do sejmu z ramienia posłów. Zamysł ustawy dotyczy dopracowania art. 60, a dokładnie paragrafu 3 i 4, który na dzień dzisiejszy pozwala skazywać ludzi tylko i wyłącznie na podstawie samych słów nie opierając się na innych kluczowych dowodach materialnych. W ten sposób ludzie hurtowo trafiają do aresztów i nie mają jak się bronić. Ciężko jest o alibi, kiedy pomówienia dotyczą nie raz wielu lat wstecz, szczególnie w sprawach związanych z narkotykami. Świadkowie często żonglują kosmicznymi (wirtualnymi) ilościami i plątają się w zeznaniach, a mimo to w 99% dochodzi do skazań! W taki sposób można udupić każdego, kto jest niewygodny – wyjaśnia szef Ciemnej Strefy.

„Nikogo nie obchodziła moja niekaralność”

Raper przypomina, że został skazany na podstawie pomówienia. – Zostałem skazany na 5 i pół roku bezwzględnego więzienia oraz ogromną karę finansową za narkotyki, które widział tylko świadek! Nikogo nie obchodziła moja wcześniejsza niekaralność, a policja nie musiała mnie w żaden sposób rozpracowywać. Po najniższej linii oporu, bez litości polski wymiar sprawiedliwości buduje sobie fikcyjne statystki. Premie i awanse są dziś więcej warte niż ludzkie życie. Ja się z tym nie zgadzam i dlatego walczę nie tylko o siebie i moją rodzinę, ale o nas wszystkich, bo to, co mnie spotkało może spotkać każdego z Was. Jeśli chcą skazywać za handel narkotykami to niech postarają się chociaż o zdobycie prawdziwych dowodów w postaci: bilingów, logowań, zapisu monitoringu, telefonów, zakupu kontrolowanego i przede wszystkim narkotyków, które po wnikliwej ekspertyzie potwierdzą, że one faktycznie nimi są! Same słowa to jedno, a udowodnienie ich wartości to drugie. Mały świadek koronny, czyli święta krowa polskiego systemu musi być gruntownie dopracowana, tak aby nie krzywdziła niewinnych ludzi – tłumaczy Bonus.

100 tysięcy podpisów

Jak możemy przeczytać na stronie inicjatywy, w przeciągu miesiąca, po zarejestrowaniu Komitetu ruszy akcja zbierania podpisów. – Będziemy mieli na to tylko trzy miesiące. Podpisów musi być minimum 100.000.

Szczegóły wspólnej inicjatywy Bonusa RPK i Liroya znajdziecie na poprawaprawa.pl.

42 komentarze
42 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
­­­RAZEM PONAD KIŁĘ
3 lat temu

to zdecyduj się czy jesteś gangusem czy farmazoniarzem

Abdul AL-Kozyeb
3 lat temu

RAZEM PONAD KILO SALCESONY ZAJEBISCIE MOCNA DAWKA……HAHAHHAHAHAHA

Odb
3 lat temu

Prawo PKR i Bonus zmienić polskie liroy prawo chcą

Kanidźia
3 lat temu

Art. 666. § 1 – Lamusy dupa cicho

Słynny japoński reżyser - Nagasuka Nakiju
3 lat temu

Szacunek dla Liroya, najbardziej aktywny poseł w tej kadencji sejmu. Na początku byłem do niego sceptycznie nastawiony, ale po jego działaniach szybko się to zmieniło. Oby więcej takich polityków.

ddd
3 lat temu

bandzior pracuje nad ustawa zeby uniknac w przyszlosci wiezienia. do czego to doszlo

Zulugula
3 lat temu
Reply to  ddd

Witamy w Polsce, polityka- cos ci to mowi chlopcze?

Profesor Nauk
3 lat temu
Reply to  ddd

Wspaniała konkluzja ogólnie, w Polsce więcej prawa ma złodziej, który nas okrada, ba można pójść siedzieć za to, że się broniło samego siebie oraz majątek, kurwa co to za pojebane gówno w którym przystało nam żyć?

Jeb... Cwelu
3 lat temu
Reply to  ddd

Posrancu! Na jakiej podstawie okreslasz go bandziorem?? Bo jest raperem?? Cho. Ci w du.. Życzę Ci za te słowa żeby spotkało Cię to samo

Analny Bulbulator
3 lat temu

Przecież Bonus nie umie pisać , to jaką on chce ustawę tworzyć?

Mosiek Kaczyński
3 lat temu

Nie ma żadnych zasad! Są beneficjenci paragrafu 60 KK, którzy dalej latają i robią interesy i nikomu się nie opłaca nazywać ich konfidentami. Co to za społeczeństwo, które twierdzi że skoro obracał się w złych kręgach to niech siedzi choćby bez dowodów. Gdzie zasada równości wobec prawa? Inna sprawa to elitarna i niereformowalna kasta ludzi w togach. Polecam poczytać o operacji Temida.

EMINEM
3 lat temu

ZMINIĆ PRAWO I ZAKAZAĆ SKAZYWANIA DOBRYCH CHŁOPAKÓW111!!!!1oneone

Mam straszną beke z tych wszystkich kanałów kryminalna polska, mafia pl i innych gdzie skruszone gangusy mówią jak to policja łamie prawo, gra nie czysto i ogólnie ich gnębi. Jebani troglodyci jak już wybierają życie gangsterskie to niech ponoszą konsekwencje. takie „pomówienia” czasami są jedynym sposobem żeby przymknąć jakiegoś frajera który umie po sobie sprzątać i wszyscy wiedzą, że jest winny ale nie ma na niego dowodów. Jak ktoś raz na jakiś czas dostanie rykoszetem i idzie za niewinność to może po odsiadce zrozumie że nie warto sie obracać w takim towarzystwie. I teraz jeszcze bonus ćpun, diler z bramy mi prawo będzie pisała. No nie wytrzymie.

Sentino Montana
3 lat temu
Reply to  EMINEM

xD najlepiej wszystkich wrzucić do paki, bo jakiś laps z glamrapu nie czuje sie bezpiecznie.

EMINEM
3 lat temu

to wytłumacz mi zależność pomiędzy pomówionymi, a towarzystwem w którym się obracają

ELANA TORUN
3 lat temu
Reply to  EMINEM

Zjebany jesteś jeśli myslisz ze „BONUS BĘDZIE PRAWO PISAŁ” widać ze masz 10 iq.Naucz się czytać i poćwicz dzieciak

EMINEM
3 lat temu
Reply to  ELANA TORUN

uwaga podaje hasło: IRONIA

Marcin
3 lat temu
Reply to  EMINEM

Hasło jest nie prawidłowe

EMINEM
3 lat temu
Reply to  Marcin

nie pomawiaj mnie marcin

Konrad
3 lat temu

Bonus rtv bierze sie za tworzenie prawa…ja jebie

XDDDD
3 lat temu

ja pierdolę XD

JaWarszawa
3 lat temu

Bonus za murem. A Bill Clinton palił trawkę tylko się nie zaciągał… Takie bajki Bonus to możesz dzieciom na dobranoc opowiadać.

falcone1988
3 lat temu

Gnom i Dziadek Mróz 🙂

2cztry9
3 lat temu

Liroy Liroy ten jebany madafaka 😀

Lesiu
3 lat temu

Zasada jeden świadek – żaden świadek to obowiązywała w średniowieczu.Kwestia opierania aktu oskarżenia tylko na jednym dowodzie to kwestia oceny jego wiarygodności a nie wogóle istnienia. A tej oceny dokonuje właśnie organ procesowy.w życiu nigdy nie jest tak, że jedna osoba nie mogłaby być swiadkiem jakiegoś zdarzenia (czemu nasi bohaterowie starają się zaprzeczyć swoją inicjstywą ustawodawczą).Dlatego mamy właśnie słabe prawo-bo piszą je ludzie niekompetentni.Mnie jako prawnika, który zna twórczość Bonusa, śmieszy i żenuje jednocześnie.

Gryzoń KRI
3 lat temu

Osobników, którzy są odpowiedzialni za stworzenie podwalin prawnych tej zakamuflowanej neokomuny należałoby jebać prądem podczas publicznej, biletowanej egzekucji. Dochód z biletów zostałby przeznaczony na ofiary tego kurestwa.

00:12 i 17
3 lat temu

Opublikowany 3 godziny temu Przez Maxymilian Hozer

21:44 57

Naczelnik
3 lat temu

Jeśli ktoś pomawia, wymyślając farmazon to osoba pomawiana nie powinna mieć problemu na odbiciu piłeczki przedstawiając alibi albo kwity na to jak się dorobiła. Obrona na zasadzie „zostałem pomówiony” to słowo przeciwko słowu i to nic nie znaczy.

Sentino Montana
3 lat temu
Reply to  Naczelnik

Ale pierdolisz… To nie oskarzony ma udowodnic swoja niewinnosc, tylko oskarzajacy wine oskarzonego. A to co ty napisales to opis systemow prawa w panstwach totalitarnych – dajcie mi czlowieka, a znajde na niego paragraf.

EMINEM
3 lat temu

ziomek, ale tak działa polskie prawo. Urząd skarbowy nie pokazuje ci co zjebałeś tylko ty muisz udowodnić, że wszystko jest. Praktycznie w każdej dziedzinie to działa tak samo

Naczelnik
3 lat temu

Aha, czyli jeśli ktoś jest pomawiany to ma stać w kącie i płakać zamiast pokazać, że nie dopuścił się zarzucanego mu czynu, nie znał danych ludzi, nie bywał w lokalach, nie dorobił się pieniędzy w nielegalny sposób itp. tak?

EMINEM
3 lat temu
Reply to  Naczelnik

no w taki kraju żyjemy. Jak ktoś cie pomówi i nie masz nic na sumieniu to sie wybronisz i później możesz go oskarżyć o pomówienie i straty moralne i możesz ugrać odszkodowanie. No chyba że pomawia cie laska o gwałt to nawet jak jej udowodnią kłamstwo to nic jej nie zrobią bo to może odbić się na jej zdrowiu i karierze

Adwokat-batonik
3 lat temu

Sentino Montana, skoro oskarżający ma udowodnić winę oskarżonego to dlaczego oskarżeni potrzebują w sądzie adwokata?

Sentino Montana
3 lat temu
Reply to  Naczelnik

Do Naczelnika

Ktoś pomówi cie o gwałt dzieci. Jak sie wybronisz śmieciu? Jakie dowody przedstawisz?

Oskar Pam Pam
3 lat temu

Montana nie tłumacz tym niewolnikom… Kto uważa, że pomówiony ma udowodnić swoją niewinność to jest imbecylem ruchanym w dupe – nie masz dowodów, to nie ma winy i tyle, czaicie przygłupy?

Abdul AL-Kozyeb
3 lat temu

SAMI KURWA ZANFCY Z POD KLATEK Z POLSKICH OSIEDLI..
WIADOMO W KAŻDYM WIĘZIENIU TO SIĘDZĄ SAMI NIE WINNY WSZYSCY POMAWIANI WSZYSCY CHCIELI NA CHLEB ZAROBIĆ…

EMINEM
3 lat temu

DOBRY CHŁOPAK BYŁ DZIEŃ DOBRY MÓWIŁ

Naczelnik
3 lat temu

To, że człowiek był wcześniej nie karany nie znaczy, że w przyszłości czegoś nie odpierdoli.
Wygląda mi to na typowy krzyk rozpaczy i czegoś ukrycie, bo brakuje tu konkretów.

Trystydycymyt
3 lat temu
Reply to  Naczelnik

Może to być również dodatkowa linia obrony. Taka 2ga linia.
Byłeś kurwiu kiedyś w takiej sytuacji? Czy jesteś jednym z tych co do puchy wskakują jak na wczasy.

Naczelnik
3 lat temu
Reply to  Trystydycymyt

Nie byłem. Zgodzę się z tym, że to może być dodatkowa okoliczność wpływająca pozytywnie na rozpatrzenie sprawy na rzecz pomawianego, ale w żadnym wypadku nie może to być główny argument przemawiający na jego korzyść.

00:12 i 17
3 lat temu
Reply to  Naczelnik

Na pierwszej płycie rpk , bonus Rapował że biegał z towarem rok 2006

Czyżol
3 lat temu
Reply to  00:12 i 17

Bo na tym polega wolność słowa geniuszu. Może se nawinąć nawet, że miał na kwadracie gloka i bazuke sprowadzone z Rosji i tonę koksu gonił na tydzień na parkingu pod Tesco, czy, że na ustawach Legii ładował w kolesi Chińską metę dla poprawy kondycji i kazał im popijać to birolem przepalanym afgańskim ścierwem… To jest wolność słowa, która mówi o tym, że możesz se gadać co chcesz, komu chcesz i gdzie tylko chcesz! Ale jak komuś to nie pasi, to niech właśnie udowodni to, albo zamknie dupe i się goni! Boże, chroń mnie przed fałszywimi, bo z resztą sobie poradzę… Miazga normalna z gimbazy. Się umie kombinować, to się kombinuje. Nie umie, to niech się nie utrudnia kombinatorów, ale nieee… Dupa boli, że on ma coś i to jeszcze na patencie to ogarnia. Jebać takich społeczniaków w kiche do nie przytomności! 1 głos ode mnie na te 100.000 już idzie z automatu a wszystkim cwelom co ich gniecie dupa, bo ktoś sobie zakombinował, niech gniecie…!!!

pamo0
3 lat temu

Nowy portal erotyczny na którym znajdziesz młode Panie
Miliony ofert lasek gotowych na wszystko

http://www.lovesei.pl
—–
Zupełna anonimowość, Miliony ofek z całego świata.
Free fuuul dostępem

Popularne