Sprawdź nas też tutaj

News

Bonus RPK prawomocnie skazany. „To skandal!”

Uzasadnienie wyroku oraz wypowiedzi prokuratora oraz obrońców.

Opublikowany

 

Bonus RPK podczas pierwszej rozprawy w sądzie Rejonowym / fot. poprawaprawa.pl

W poniedziałek, 20 maja Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymywał wyrok Sądu Rejonowego z lipca 2018 roku uznając, że dowody w sprawie są na tyle mocne, żeby uznać rapera winnym zarzucanych mu czynów handlu 25 kg narkotyków. Ma on spędzić w więzieniu pięć i pół roku, a także wpłacić na rzecz państwa blisko pół miliona złotych.

„Sąd gardzi tym człowiekiem”

Sprawa dotyczy łącznie 12 osób, które były oskarżone o handel hurtowymi ilościami narkotyków. Mieli oni być związani z grupą przestępczą niejakiego „Rympałka”. W poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie jedną osobę uniewinnił, a jednej obniżył wymiar kary. Wyrok Oliwiera Roszczyka, czyli znanego w środowisku Bonusa RPK został niestety podtrzymany.

Adwokaci rapera Adam Woźny i Jacek Dubois zwracali uwagę w apelacji, że sąd pierwszej instancji zbyt ogólnikowo uzasadnił wyrok i opierał się tezach, które nie miały odzwierciedlenia w materiale dowodowym. Pod dużą wątpliwość poddawali również głównych świadków, którzy są tzw. małymi świadkami koronnymi, czyli skruszonymi przestępcami, którzy idą na układ z prokuratorem i w zamian za zeznania mogą wywalczyć niższy wymiar kary. – Sąd nawet nie kryje się z tym, że gardzi tym człowiekiem, bo wcześniej popełniał przestępstwa. Co daje sądowi prawo do takich tez? – pytał Woźny. – Gdzie domniemanie niewinności? – dodał mec. Dubois.

Sędzia Dagmara Pusz-Florkiewicz / fot. kadr wideo z TVN24

Prokurator: „To kara sprawiedliwa”

Marcin Wielgomas, prokurator, który oskarżył rapera o handel narkotykami odrzucił wszystkie zarzuty obrońców i poprosił sąd o utrzymaniu pierwszego wyroku. – W mojej ocenie wyrok, który zapadł w obecnej sprawie, został oparty na całokształcie materiału dowodowego. Kary są karami sprawiedliwymi. Nie można im zarzucić, że są zbyt surowe albo zbyt łagodne – mówił na rozprawie. Według niego zarzuty stawiane do głównych świadków oskarżenia są bezpodstawne. – Ich zeznania i wyjaśniania są spójne, logiczne, konsekwentne, w wielu miejscach wzajemnie się uzupełniają. Ujawniając organom ścigania swoją przestępczą działalność, zmuszeni byli podać dane osób, z którymi dopuścili się poszczególnych przestępstw – tłumaczył.

Sędzia uzasadnia podtrzymanie wyroku

Sędzia Dagmara Pusz-Florkiewicz, chociaż uwierzyła prokuraturze, to przyznała, że pisemne uzasadnienie wyroku jest w większej części bardzo lakoniczne. – Spowodowało to znaczne trudności i wymagało nakładu pracy po stronie sądu odwoławczego – stwierdziła. Sąd nie miał jednak żadnych wątpliwości do ilości dowodów obciążających rapera, a także do wiarygodności głównego świadka oskarżenia Michała Cz., ps. Niedźwiadek. – Występuje wręcz bogactwo dowodów – podkreśliła. – Wina oskarżonego Oliwiera Roszczyka zakresie obu przypisanych mu czynów została wykazana w stopniu wystarczającym. Jeśli chodzi o wymiar kar w stosunku do oskarżonego to i w tym zakresie sąd okręgowy akceptuje rozstrzygnięcie sądu rejonowego – dodała.

Sędzia zauważyła także, że oskarżonemu za przypisane przestępstwa można było wymierzyć karę nawet 15 lat więzienia. – W związku z tym stopień wykorzystania sankcji przez sąd nie jest znaczny – stwierdziła. Podczas procesu obrońcy Bonusa wskazywali, że nie zabezpieczono u niego żadnych narkotyków. Według Pusz-Florkiewicz te tezy nie były przekonujące. – Jak wiadomo, do udowodnienia handlu narkotykami nie jest bezwzględnie wymagane fizyczne zabezpieczenie tych substancji – zaznaczyła.

Bonus RPK tuż po ogłoszeniu wyroku wskazywał, że świadkowie, którzy go oskarżali zostali uznani za wiarygodnych, a świadkowie, którzy stanęli po jego stronie za niewiarygodnych. – To są koledzy Oliwiera Roszczyka, którzy chcąc mu pomóc zaprzeczyli jakoby wiedzieli coś o handlowaniu przez niego narkotykami – uzasadniła sędzia Pusz-Florkiewicz.

Bonus RPK na sali Sądu II Instancji / fot. poprawaprawa.pl

Bonus RPK trafi za kraty?

Wyrok rapera jest już prawomocny, co oznacza, że ma on spędzić za kratami blisko pięć lat. Osiem miesięcy już odsiedział. Na rzecz Skarbu Państwa ma także trafić blisko pół miliona, które raper zarobił na handlu narkotykami.

Bonus RPK ma jeszcze szansę na kasację wyroku zwracając się do Sądu Najwyższego z czego oczywiście skorzysta. W mowie końcowej raper podkreślał, że zależy mu na rodzinie. Ujawnił m.in., że podczas procesu jego partnerka poroniła, a obecnie znów jest w ciąży.

Komentarz Bonusa RPK po rozprawie: „To skandal!”

Kilka godzin temu warszawski raper już na chłodno odniósł się do wyroku. Poniżej zapoznacie się z jego pełnym komentarzem, który przytaczamy w oryginalnej formie.

„Dziś odbyła się moja sprawa apelacyjna w Sądzie Okręgowym, w Warszawie, która niestety nie wyszła mi na dobre. Sąd II instancji utrzymał w mocy wyrok 5,5 roku bezwzględnego więzienia oraz blisko pół miliona złotych grzywny i przepadku mienia. Świadkowie, którzy mnie pomówili zostali uznani za wiarygodnych, a ci którzy zeznawali na moją korzyść według sądu są niewiarygodni. Reasumując, nawet mimo braku żadnych twardych dowodów, a na podstawie tylko i wyłącznie samych słów skruszonych bandytów, człowiek w tym kraju nie ma żadnych szans na sprawiedliwość. W dniu w którym tzw. „60-tka” obciąża kogoś swoimi zeznaniami, to taki człowiek pomówiony jest z góry skazany. Nie ma jak się bronić od takich wirtualnych zarzutów… To jest SKANDAL! 10 lat prowadzę firmę, zatrudniam ludzi i płace nie małe podatki, mam czystą kartę jeśli chodzi o wcześniejszą karalność, założyłem rodzinę i wytwarzam dobrą energię pomagając innym. Mimo to, nie było dla mnie żadnej taryfy ulgowej i bez skrupułów dostałem taki wyrok, który teraz to wszystko może zniszczyć… Nasuwa mi się myśl, że zrobili to dla przykładu, aby pokazać nam Ludziom jacy mali jesteśmy. Współczuję tym co to przeżyli, przeżywają i będą przeżywać. Polskie prawo niszczy normalnych ludzi A zwyrodniałych bandytów klepie po plecach… Komentujcie, udostępniajcie, nagłaśniajcie. Dzięki za wsparcie! Pozdrawiam Was serdecznie!”

Wyświetl ten post na Instagramie.

Dziś odbyła się moja sprawa apelacyjna w Sądzie Okręgowym, w Warszawie, która niestety nie wyszła mi na dobre. Sąd II instancji utrzymał w mocy wyrok 5,5 roku bezwzględnego więzienia oraz blisko pół miliona złotych grzywny i przepadku mienia. Świadkowie, którzy mnie pomówili zostali uznani za wiarygodnych, a ci którzy zeznawali na moją korzyść według sądu są niewiarygodni. Reasumując, nawet mimo braku żadnych twardych dowodów, a na podstawie tylko i wyłącznie samych słów skruszonych bandytów, człowiek w tym kraju nie ma żadnych szans na sprawiedliwość. W dniu w którym tzw. "60-tka" obciąża kogoś swoimi zeznaniami, to taki człowiek pomówiony jest z góry skazany. Nie ma jak się bronić od takich wirtualnych zarzutów… To jest SKANDAL! 10 lat prowadzę firmę, zatrudniam ludzi i płace nie małe podatki, mam czystą kartę jeśli chodzi o wcześniejszą karalność, założyłem rodzinę i wytwarzam dobrą energię pomagając innym. Mimo to, nie było dla mnie żadnej taryfy ulgowej i bez skrupułów dostałem taki wyrok, który teraz to wszystko może zniszczyć… Nasuwa mi się myśl, że zrobili to dla przykładu, aby pokazać nam Ludziom jacy mali jesteśmy. Współczuję tym co to przeżyli, przeżywają i będą przeżywać. Polskie prawo niszczy normalnych ludzi A zwyrodniałych bandytów klepie po plecach… Komentujcie, udostępniajcie, nagłaśniajcie. Dzięki za wsparcie! Pozdrawiam Was serdecznie! #bonusrpk #ciemnastrefa #muremzabonusem #poprawaprawa #apelacja #wyrok #media #stoppomówieniom

Post udostępniony przez BonusRPK_official (@bonusrpk_official)

 
54 komentarze

54
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Pan Proper

Winny czy nie nie wiem ale dosłownie przed chwilą czytałem o jakimś kolesiu chyba z Opola co wielokrotnie gwałcił swoją pasierbicę i jej groził że odda do domu dziecka jak komuś o tym powie i dostał trzy lata za taki czyn.
Z tym że też chuj wie czy to nie zemsta matki tego dziecka ale chodzi o sam fakt 5 lat za dragi i 3 za gwałt na nieletniej.

GDZIE MY KURWA ZYJEMY?

Odb

Skandalista bonus mocno skazany na prawo

Pan Panowiek

„OŁA CJU SZAJ SZAJ CHOĆ CHOĆ AJDUŁAJ CJU SZAJ SZAJ CHOĆ CHOĆ AJDUŁAJ” – GNIDY, WSZY, MENDY RAPOWSKIE NIE ZNAJĄCE MUZYKI. GARDZE WAMI.

Pan Panowiek

„Aj lajk szopen szowiniero ju dej. Łej łi zes łeno sej gudbaj, bulewa łen łi jo cukiewa” – znacie to pachołki i cwele? Wątpie.

ProfesoorNauk

Gazebo – I like Chopin

Pan Panowiek

No bo szopen w tekscie to łatwe, a pierwszy kawalek no jedziesz profesur.

EJ TY KOLO...

W WYPIZDOWIE GÓRNYM NIEDALEKO HEBZIA DOLNEGO

Mama Ruby'iego

#wolne_sądy ? #konstytucja ? Jebać poko!

BONUS BONUS TY TO JESTES ZWYKLY KONUS

DOBRA SIE NIE ZESRAJ PAJACU POSIEDZISZ 3 LATA I CIE WYPUSZCZA 🙂 I GDZIE TA TWOJA ULICA I SZTYWNE ZASADY ? WKRECALES MALOLATOW W TEN SYF TO TERAZ CIEBIE KTOS WKRECIL, CHUJ CI W DUPE SZMACIARZU ZA KAZDEGO DZIECIAKA ZAJARANEGO TWOIMI TEKSTAMI SIEDZACEGO ZA KRATAMI .

EJ TY KOLO...

CHUJ KURWA Z TOBĄ KONDONIE PIERDOLONY WIELKI KURWA SZERYFIE PRAWA

TwojaCiotka

Wiadomo,że pato rap to bullshit ale szkoda po ludzku gościa. #muremzabonusem

juz niebawem

#bonuszamurem

Radek

Dobre zrobiłeś mi dzień

Spermiarz

Nie gońcie towaru bo skończycie jak bonus, kaz bałagane czy nawet gorzej. Hajs i dupeczki są fajne, ale nie warte tej ceny.

Mosiek Kaczyński

Jak można mając perspektywę długiej odsiadki płodzić dziecko? Zasady to często nie mają znaczenia w sądach, a co dopiero wśród zbójów. Nie jeden beneficjent 60 kk dalej lata w półświatku bo się dogadał ze wspólnikami. Nie ma żadnych zasad. Domniemywam że prócz protokołów zeznań i wyjaśnień nie ma żadnych innych podstaw orzeczenia?

Rzecznik Prasowy

Mordziaty tymczasem.

Fufacz

Nie ma czegoś takiego jak sprawiedliwość no ale głupi (pod)lud wszystko kupi

ProfesoorNauk

No już chuj z tym. Sam śmieszkowałem ale jednak trochę szkoda chłopa co by nie było. Fakt że za niewinność ta sprawa się nie toczyła ale to już inną drogą. Najbardziej to mnie teraz śmieszy to środowisko więzienne. Znam gościa, który odjebał piątke za napad. Spokojny chłopaczyna ale przybili mu frajera bo przy zatrzymaniu z telefonu tam jeszcze parę osób namierzyli od interesów. I na tej tzw. frajerni siedział z typami jakimiś co w gre wchodziły morderstwa, jakieś chore akcje z siekierami ale mimo to pełna kultura. A na grypserce same sebixy dilerka co się nawzajem walą w dupe. Taki jest rytuał zostania na celi. W więziueniu diler i ćpun to najgorszy sort i śmieć. Kiedyś może zasady miały znaczenie ale teraz ten podział grypsujący i frajer jest tylko umowny. Jak jakiś diler trafi do celi z jakimś starym grypsującym to tam ma jazde jak sam skurwysyn i bynajmniej nie ruchanie w dupe. Ale ci teraźniejsze gity to w większości środowisko lgbt. Uwierzcie albo nie ake każdy osiedliwy król po odsiadce ci stoi w bramie i ćmi ukraińskie Marlboro ma na pewno przeorany kukon. Czy chciał tego czy nie stał suę cwelem, po których zapewne nie raz sam cisnął.

ProfesoorNauk

Był u mnie w okolicy kiedyś taki kibol. Chyba ten tzw. gniazdowy co tam zapodaje te śpiewki. Ogólnie figura na mieście i straszny wariat. Sam miałem z nim spięcie tak z dupy mi samochód skopał idiota. Potem poszedł gibać za jakąś zorganizowaną grupę itd. Tak się chwaliły pozostałe łyse pały że takiego kozaka mają na trybunie że gicior że nie sprzedał i że zrobią rozpierdol jak wyjdzie. Haha. Spotkałem go całkiem niedawno w Tesco. Jeszcze z Kłodą zakupy robiłem. Zawsze łysa bania a po odsiadce zaczeska na niemieckiego żołnierza tak popularna ostatnio. Kiedyś głos zawsze zachrypnięty od darcia ryja a teraz tylko pisnął „siema” tak dupe zaciskał żeby się coś nie ulało. Także można chyba powiedzieć że resocjalizacja przebiegła poprawnie. No prawie hehe

Lol

Pierdu pierdu ja poslucham

Pan Proper

I gdzie tu resocjalizacja przestępcy za swoje czyny powinni być karani. Po wyjściu powinni być z motywowani by tam nigdy nie wracać a to co ty opisałeś to dla wielu raj. Codzienne seksualne igraszki z kilkoma chłopami na raz to przecież sen wielu ludzi i to ma być kara?

Dsn5

WITAM,PISZĘ TO CAŁKOWICIE BEZSTRONNIE, BAZUJĄC NA SWOICH WŁASNYCH OBSERWACJACH Z KOŃCÓWKI LAT 90. SYTUACJA NA ULICACH POLSKICH MIAST BYŁA WTEDY NIECIEKAWA, GDYŻ GANGUSY CZĘSTO STRZELALI DO SIEBIE W BIAŁY DZIEŃ NIE ZWAŻAJĄC NA NIEWINNYCH LUDZI WOKÓŁ. DOCHODZIŁO RÓWNIEŻ DO WYBUCHÓW PODLOZONYCH POD AUTAMI BOMB ITD. SPOŁECZEŃSTWO ZACZĘŁO CZUĆ SIĘ NIEBEZPIECZNE. WTEDY ROZPOCZĘŁA SIĘ AKCJA ROZBICIA NAJWIĘKSZYCH GRUP PRZESTĘPCZYCH W POLSCE, I NIE CHODZIŁO TYLKO O BOSSÓW, ALE O POTĘŻNA ILOŚĆ ŻOŁNIERZY. TYCH PIERWSZYCH SPRZEDAŁ,, MASA,, NATOMIAST PROBLEM BYŁ Z ARMIĄ PODWŁADNYCH. CIĘŻKO BYŁO ZNALEŹĆ NA WIĘKSZOŚĆ Z NICH WYSTARCZAJĄCYCH DOWODÓW. WTEDY ROZPOCZĄŁ SIĘ PROCEDER ZASTRASZANIA, SPRZEDAWANIA I POMAWIANIA, NA KTÓRY PO CICHU PRZYZWALALA OPINIA PUBLICZNA. CHOCIAŻ DZISIAJ JUŻ JEST O WIELE BEZPIECZNIEJ NIŻ WTEDY, TO PROCEDER SŁUŻB POZOSTAŁ.

BELMONDZIAK

nie szkoda patusa, nagle niewiniatko bo widmo odsiadki zajrzało w dupe

dixD

Ten bonus to troche przypomina mi pewnego patostreamera…

SYN TEDEGO

O kurde bez kitu. Wiedziałem, że do kogoś podobny, ale nie mogłem skojarzyć.

loki

Dobra Oliwier zachowaj się jak prawdziwy facet i pójdź na zasłużoną odsiadkę za poganianie sprzętu. Jeśli przeczysz temu co mówi ten świadek że handlowałeś to w takim razie rozumiem że nie znaczysz nic w stolicy i tylko kreowałeś się na wielkiego gangstera w swoich teledyskach?

ProfesoorNauk

Czekam aż Bonus pójdzie na jakąś ugode i zacznie w kawałkach głosić teorie że lepszy frajer na wolności niż git pod celą. Dzieciaki to kupią a takie zabiegi w środowisku „ulicznym” są bardzo popularne. Nawija się to co akurat jest dobre. Ake zasady są wciąż tylko że nowe. Sztywniutko

sąd najwyższy

poskarż sie do tvn u badz polsatu ty niby uliczny gangsterze……………
tylko nie placz raper tapet

synthetic

ludzie otwórzcie oczy i przestańcie się użalać nad losem człowieka który sam się wpakował w bagno i ma pretensje do wymiaru sprawiedliwości a powinien mieć do siebie… Gość który pozuje na ulicznego rapera gangstera i biznesmena, który porusza w kawałkach temat dilerki, narkotyków. Serio wierzycie że on nie ma nic wspólnego z tym tematem? Pomówić fałszywie to można jakiegoś 70-letniego Czarusia który myśli że koksem się pali w piecu a nie typa który jest z tematem od dłuższego czasu a jego tłumaczenia „konsumowałem nie handlowałem” świadczą tylko że jest coś na rzeczy. Oczywiście prawo i artykuł 60 nie jest daleki od doskonałości i Bonus szuka wsparcia żeby ominąć kary chociaż dobrze wie że należy mu się odsiadka.

kaśka

Gówno wiesz a się wypowiadasz. To niedługo będą zamykać muzyków punkowych, bo tam jest temat anarchii, antysystemu itp. Faszystowski jest. Przydałaby się zagłada świata i tyle.

kaśka

Faszystowski kraj

Prorok

Nie pierdolcie. Dostał 5,odsiedzial już 8 miesięcy które mu zalicza więc za 18 miesięcy wyjdzie, bo bez problemu go wypuszcza po odbyciu połowy kary.

koprobo

O ile nie zacznie nałogowo ruchać współwięźniów ….

wrt

Było murem za bonusem a teraz będzie bonus za murem.

jsjdhd

Biedny nie jestes, bierz rodzine i wykurwiaj z kraju, plyty pogonisz zza granicy. Powodzenia.

Real HH

Jebać Polskie Prawo Jebać Temidę Polską Jebać Sąd Polski Zwykłe KURWY DZIWKI SKURWIAŁE SKORUMPOWANE KURWY MAJĄ YO DO TEGO ŻEBY ZWYKŁYCH LUDZI KTÓRZY NIC NIE ZROBILI NAWET NIE MAJĄ DOWODÓW NA TO WPIERDALAĆ DO PIERDLA JEBAĆ TAKIE SĄDY TEMIDA POLSKA TO KURWA ZBOLAŁA WRZUD NA POLSKIM NARODZIE JEBAĆ TO JESTEM ZA TOBĄ BONUS RPK.

dixD

Ej ej…

Wydaję na skazanego wyrok pięciu lat więzienia…

Aaa nie, zapomniałem, bonus pół roku xDD

Dorian

czekamy na track „weekend z zycia królowej haremu”

PAULUS

Oj Ludzie Ludzie „Przeciwko Ludziom” nie chcieli byście tego osobiście przeżyć ja osobiście drugi raz przechodzę bo ktoś coś powiedział itd… W Naszym Kraju wystarczy Pomówienia by zniszczyć człowieka. Uzasadnie Prokuratora „Oskarżonemu nie trzeba udowodnić winy wystarczy domniemywac że dopuścił się czynu zabronionego….” Co to ma być a gdzie dowody sztywne dowody materialne, rzeczowe etc. domniemywac to se można że sąsiad sąsiadki nie puka.

rasista

bonus bgc free nigga free o.g. for live
kaczyńskiemu pedałowi piosenki uliczne się nie spodobały i posadził bonuska
rympałka niedzwiadek kurwa jak w przedszkolu co to ? kurwa krasnoludki

Jurekj

16:13 7Opublikowany 1 dzień temu Przez Mariusz Jop

Człowiek

Olivier, swoje odsiedzieć musisz.

Edi

Szkoda Bonusa, jeżeli wszystko co mówi jest prawdą to 5 lat przesiedzi bo ktoś sobie palcem pokazał żenada.

Lukasyno

Spokojnie, nie mówi prawdy 🙂

dobra robota

Brawo prokuratura! Brawo Zbyszek Ziobro!

jebać60tki

Śmierć konfidentom! Konfitury do gazu!

WUJEK SAMO ZŁO

Tak naprawdę kręcą championa 5 i bonus rpk ma główna role , ma zagrać boyke

ChytryMiras14

Sprzedam dwa bilety na koncert Bonusa RPK. Cena priv.

nieudany brat pezeta

BEKA Z TEGO NARKOMANA W CHUJ. ZAPŁADNIA NA SIŁE SWOJĄ PARTNERKĘ TYLKO PO TO ABY PODCZAS JEGO ODSIADKI NIE PUSZCZAŁA SIE Z INNYM I GO NIE ZOSTAWIŁA. JAK MYŚLISZ NARKOMANIE ŻE TO CI COŚ DA TO SIE MYLISZ. NIEDŁUGO BEDZIESZ PŁACIŁ ALIMENTY FRAJERZE. NARA

jerzy

Zamknij pysk bananowcu pierdolony. A od jego rodziny się odpierdol cwelu zajebany mułem z wiejskiego bajora

marcin

ludzie spokojnie Bonus zgapil od Solara akcje ze smiercia i to wszystko jest ustawione, za pare dni koniec zabawy i bedzie nowa plyta

Popularne