Sprawdź nas też tutaj

News

Bonus RPK ujawnił, którym utworem posiłkował się prokurator

Jak wyglądał pobyt rapera w więzieniu?

Opublikowany

 

W procesie warszawskiego rapera bardzo dużo emocji budzi fakt, że prokuratura posiłkowała się w oskarżeniu jego tekstami. Stanowczo przeciwko temu typu praktykom wypowiedzieli się już m.in. Quebonafide, Sokół i Popek. – Skandaliczny atak polskiego prawa na wolność słowa w utworach  – komentował kilka dni temu autor „Egzotyki”. Teraz dowiedzieliśmy się, który utwór był brany pod uwagę prokuratora.

W 2016 roku ukazał się album Bonusa RPK „Losu kowal”. Znalazł się na nim utwór „60-tka”, którego tytuł odnosi się do artykułu 60 kodeksu karnego definiującego status małego świadka koronnego. „Kapuś, kapuś, inaczej 60-tka / Bez skrupułów sprzeda najlepszego ziomka /Kapuś, kapuś, jebana ściera / Grał gangstera, dziś ma status frajera” – rapuje Bonus w kawałku.Jak twierdzi warszawski raper prokurator wnikliwie przejrzał jego twórczość natykając się właśnie na ten numer. Posłużył on jako dowód w sprawie. –  Rzeczywiście nagrałem taki kawałek na małych świadków koronnych, bo ten problem nie pojawił się dzisiaj. Ale przecież ten numer nagrałem jeszcze przed tym jak zatrzymała mnie policja, zanim miałem postawione zarzuty, zanim trafiłem do aresztu. Jaki więc to ma związek ze sprawą? – pyta raper w rozmowie z Wprost. Tekst utworu odnosi się do świadka koronnego Marka H., ps. Hanior. –  Zarzucił on Staruchowi (nieformalny lider kibiców Legii Warszawa – red.) handel narkotykami. Przesiedział przez niego miesiące w areszcie. Ostatecznie sąd okręgowy zmiażdżył zeznania świadka koronnego, bo mylił się co do miejsca, czasu i osób. Staruch został oczyszczony z zarzutów i prawomocnie uniewinniony, ale sprawa trwała przecież 5 lat. To mnie denerwuje. Że jeden człowiek, który jest zwykłym bandytą, chodzi sobie uśmiechnięty na wolności tylko dlatego, że poszedł na współpracę z policją i im pompuje statystyki. Bo ciągle wymyśla nowe zeznania, a pomówieni przez niego ludzie cierpią z całymi rodzinami – tłumaczy artysta.

Poniżej zapoznacie się z tym nagraniem.

Nie był karany

26 lutego 2015 roku do domu Bonusa RPK weszła jednostka CBŚ. W związku z oskarżeniami o handel narkotykami – 26 kg marihuany i 450 g kokainy. Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie, samochód, firmę i studio nagrań rapera. Nic nie znaleziono. W prokuraturze raper usłyszał zarzuty i od razu trafił do aresztu. Najpierw na trzy miesiące, które później jeszcze dwukrotnie były przedłużane. W sumie Bonus RPK przesiedział za kratami 9 miesięcy. Do tej pory nie był karany.Jak wyglądał pobyt w więzieniu?

Dla osoby, która nigdy nie siedziała w zakładzie karnym, pobyt w zamknięciu nie jest przyjemnym doświadczeniem. Najbardziej boli rozłąka z rodziną, która przychodziła na widzenia. – Dzieciak przyklejał mi się do szyi, płakał. A tu stoi nad tobą jakiś facet w mundurze i pokrzykuje: no już koniec, koniec, koniec. I weź powiedz to dzieciakowi, który nie może się od ciebie odczepić, że już musisz iść. Przecież ja wracałem pod celę i mi serce pękało – mówi raper w rozmowie z tygodnikiem Wprost. Raper początkowo siedział na Rakowieckiej, później przeniesiono go na Służewiec. – Jedna toaleta, siedem osób w celi. Były kąpiele w misce, bo łaźnie masz tylko dwa razy w tygodniu po 7 minut. Prać musisz w misce – mówi o realiach więziennego życia Bonus. Zdecydował się pójść na celę grypsującą, bo tam są zasady, ludzie się myją i jest czysto. – Po co mam siedzieć z jakimiś zboczeńcami, pedofilami? Tacy nie mogą grypsować – tłumaczy.

Bonus RPK został skazany 20 lipca 2018 roku na 5 i pół roku więzienia oraz karę pieniężną w wysokości ok. 450 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.

33 komentarze
33 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz w klapkach
4 lat temu

Masakra jakaś, cisnąć kupe a tu 7 chłopa się gapi

Adas
4 lat temu

6

(A)NUSBOMUREMZA
4 lat temu

No, po wyjściu będą takie rapy: dupczyli chuje równo, raz do dupy, a raz w gówno. Walili mnie w srakę, wjechali mi też jak na chatę chujem w japę.

BilonWdz
4 lat temu

za wysokie skille rapowania jak na Bonusa RTV

Trystydycymyt
4 lat temu

Jak ma oczy pozasłaniane to chyba Bonus R.?

Maalik
4 lat temu
Reply to  Trystydycymyt

Rodo na propsie

LIL GOWNO
4 lat temu

Beka bo teraz go bronią mówiąc,że jego kawałki to fikcja literacka i wogóle. To co,bonus jest pozerem i nawija nieprawdę? Nie powinien siedzieć na podstawie pomówień.

djdecks
4 lat temu

no ale przecież Małolata płyta też miała być posiłkiem prokuratora ale się wybronił, że to artyzm, czy coś takiego

NUSBOMUREMZA
4 lat temu

Po odsiadce będzie rapował tak: dupczyli chuje równo, raz do dupy, a raz w gówno.

Zasady.... Jeb... Konfitury ...
4 lat temu

Uwolnić Bonusa !! Ja dzięki jego piosenkom się ogarnęłam. Zostawiłem pseudo kumpli. Mam wspaniałego synka i kochana kobietę. Bonus nie znamy się,ale miałem podobną sytuację nic fajnego ale dasz rade. Ponad połowa Polski jest z Tobą. Z fartem na apelacji. PDW.

BilonWdz
4 lat temu

Do pierdla z nim, niech siedzi i nie nagrywa tych gniotów dla tych ulicznych debili. Jak nie z pomówień konfidenta to za chujowy rap powinni go zamknąć.

rasista
4 lat temu

jak wyglada pobyt w wiezieniu? a czego się spodziewałeś wczasów ciesz się że do kamieniołomów nie trafisz wiec nie pucuj japy morda w kubeł hwdp git majonez święty bonus bgc będzie walczył o praWA osadzonych w puszce z gadem uważaj lepiej żebyś nie zwariował jak chada

SebastianJP
4 lat temu

jedna toaleta 7 osób w celi.

SebastianJP
4 lat temu

mela na tych brudasów co pod celą się nie myli https://www.youtube.com/watch?v=G-POUSK1Vqk

#BONUSZAMUREM
4 lat temu

#BONUSZAMUREM

sadasd
4 lat temu
Dorian
4 lat temu

kolejny uliczny raper po wilku, który sam sobie narobił biedy własną twórczością.Wystarczyło siedzieć cicho a nie kozaczyć w tekstach, nawijać o paleniu gandzi, gimby i tak by kupiły.

Kiki
4 lat temu
Reply to  Dorian

Jebnij się w łeb cwelu

NiesłuchamBonusa
4 lat temu

Ameby on nie wypiera i nie jest pozerem tylko tekst piosenki nie może być kurwa dowodem do skazania xD. To tak jakby Porka skazali za morderstwo bez ciała i dowodów, bo w Mentalności nawinął o cięciu kobiety.

Tomasz Oświęcimski
4 lat temu

#bonus za murem (więziennym)

Stop Pomówieniom
4 lat temu
Start Pomówienim
4 lat temu

chujowe, tak jak Twoja stara

KAPUCYN
4 lat temu

ALE W CZYM JEST PROBLEM ? KAŻDY Z TYCH RAPERKOW WPIEPRZA GADKE OD 96 ROKU ZE RAP TO PRAWDA RAP TO ŻYCIE NO TO SKORO BONUS RAPUJE ŻE COŚ TAM ROBI CZY COŚ TAM SE ROBIL NO TO PROKURATOR CZŁOWIEK KTÓRY PEWNIE SŁUCHAŁ RAPU W LATACH 90-00 WIE ZE RAP TO PRAWDA I STAD CALA TA AFERA! PROSTE!

Ziomek
4 lat temu

Ę ty pseudo gicie mądry w pysku a tak to się chowasz po kątach ty to jesteś jebana ściera ujawni się jeśli jesteś taki mądry wyjdź i powiedz to prosto w oczy a nie piszesz komentarze pewnie sam teraz jesteś 60 albo nawet świadek koronny współpraca z psami ci się podoba ty cwelu

LeszcYk
4 lat temu

Co on pier#!%#i przecież od dawna już nie ma grypsujących

18:43
4 lat temu
Reply to  LeszcYk

Dokładnie

Popularne