Sprawdź nas też tutaj

Wywiad

BOSSKI ROMAN ODPOWIADA NA WASZE PYTANIA – GLAMRAP.PL

Opublikowany

 

Jakiś czas temu mieliście możliwość zadawania pytań Bosskiemu Romanowi z krakowskiej Firmy, który szykuje się do wydania kolejnego solowego albumu „Krak 4”.

 

Dzisiaj prezentujemy wywiad złożony z 20 najciekawszych pytań. 


 

 

Marian: Co skłoniło Cię do stworzenia projektu „Drużyna mistrzów”?

Bosski Roman: Plan przedstawił już kiedyś mój przyjaciel i współtwórca DM Artur Pszczółkowski. Firma od zawsze istnieje dla ludzi. Chcemy pokazać ,że hardkorowa ulica to nie stereotypowe bagno, tylko zasady i pozytywny dopping ku lepszemu życiu. Angażujemy się w każdy projekt ,który niesie pomoc i może zmienić coś na lepsze.

 

 

HsT Djobeł: Czy Popek ma zamiar wydać jakąś płytę? Jeżeli chodzi o MMA miał na razie 3 walki w tym dwie wygrane i jedną porażkę. Czy stoczy jeszcze kiedyś jakąś walkę? Masz z nim kontakt?

Bosski Roman: Ten rok będzie bardzo bogaty w Firmowy rap, zatem i Popek zaskoczy Was swoim grimowym materiałem na Drużynie Mistrzów. Co do kariery MMA to zobaczymy, na razie niech będzie to owiane aurą tajemnicy. Firma trzyma się razem i działamy cały czas.

 

 

Rolewsky: Czy nie obawiasz się nagonki ze strony „głów państwa” poprzez przekaz, który propagujecie nie tylko w utworach, ale także na waszej linii ubrań?

Bosski Roman: Złe skojarzenia i błędna interpretacja to nie nasza robota, a ludzi ograniczonych. Nasze utwory rozumiane trafnie nie maja na celu degenerować, a motywować do życia wg pewnych zasad w tym zepsutym świecie, który nie my stworzyliśmy. Myślę, że „głowy państw” maja większe powody do rachunku sumienia i wstydu niż my.

W dzisiejszych czasach jesteśmy stale ogłupiani i podkręcani przez media, polityków i grupy interesów tak, aby się kłócić i być zmanipulowanymi, sytymi niewolnikami. Pochłonięci tą groteską ludzie są całkowicie spacyfikowani i dzięki temu trwa ten teatr zakłamania i degenerowania nas przez „elity”.

Jeśli chodzi o ubrania to  smutne jest to ,że zamiast dumnie reprezentować zasady, wielu używa ich do szpanowania, co za tym idzie inni odbierają je negatywnie i koło się zamyka. Nasza marka, to marka ludzi zasad. Chcemy dać naszym sympatykom dobry jakościowo produkt, który dobrze wygląda i dobrze sie nosi. Nie  jest po naszej myśli, aby logo JP było odbierane negatywnie. JP – Jestem Porządny jest marką, którą powinno nosić się z dumą, a nie dla szpanu i kontrowersji. Ludzie zaszufladkowali ten skrót, a mało kto rzetelnie weryfikuje nasze źródłowe podejście.

 

SzalonySzaleniec: Z kim z Polskiej sceny (lub z USA) chciałbyś nagrać kawałek? Czyj wspólny kawałek mógłby zmieść scenę i zostać ponadczasowym utworem?

Bosski Roman: Trudne pytanie, bo to cały czas się zmienia. Jest wielu artystów z którymi chętnie bym coś nagrał. Jest wiele featów do których dojrzałem i pewnie wielokrotnie sam siebie zaskoczę, ale to dowód na to, że idę do przodu. Myślę, że byłoby dla mnie spełnieniem marzeń nagranie kawałka z Bounty Killerem. Może kiedyś się uda.

 

 

Aro: Chodzą pogłoski, że w utworze z Daddym Freddym będzie można usłyszeć Młodego Bosskiego. Czy na najbliższy czas jest zaplanowana jakaś płyta twojego brata?

Bosski Roman: Młody ma ikre do rapu. Od kiedy raczkował jego starszy brat zajarany rapem na maxa, indoktrynował go dzień w dzień :-). Dziś nadchodzi czas, że płyta jest w zasięgu ręki i prędzej czy później na bank się pojawi. Tak potwierdzam udział Młodego Bosskiego na DM wraz z Firmą i Daddym Freddym w utworze FI DI YOUThs.

 

Lil A: Czy na rodzimej scenie hip-hopowej dostrzegasz jakieś przebłyski geniuszu, lub chociaż ciekawie zapowiadających się młodych raperów?

Bosski Roman: Oczywiście! Jest naprawdę dużo utalentowanych młodych ludzi, którzy mają ciekawe pomysły i zadziwiają umiejętnościami. W niedalekiej przyszłości chciałbym móc pomagać takim ludziom w rozwoju ich kariery. Mam nadzieje, że moje plany sie powiodą.

 

 

BarteZ: Czy uważasz, że kultura JP którą zapoczątkowała FIRMA jest dobra? Czy nie uważasz, że dzieciaki które nigdy nie miały doczynienia z Policją, a noszą slogany „JP” patrzą na policję przez pryzmat waszych piosenek o nich?

Bosski Roman: Ludzie uwielbiają przenosić na nas winę za nie nasze pomyłki. Dorosły człowiek odpowiada sam za siebie, za niedojrzałego odpowiadają rodzice. Jeśli ktoś używa naszego przekazu, aby bezmyślnie szpanować pustymi hasłami, to nie jest on naszym prawdziwym słuchaczem, a jego podróbką. To już staje się nudne, to demagogia i odgrzewany kotlet. Ludzie są tacy od zarania dziejów. Akurat młodzi lubią wpierniczać w to Firmę i JP, ale ten schemat jest stary jak świat. Wielu codziennie zakłada maskę, żeby (w ich mniemaniu) być lepszym w oczach innych. Jedni udają bogatszych niż są , inni groźniejszych itp.

Normalni ludzie  potrafią bez problemu zrozumieć nasz przekaz i wcale nie wynoszą z niego zachęty do robienia przypału, wręcz przeciwnie. Niestety nie mamy wpływu na to, jeżeli ktoś to mylnie interpretuje. Robią to zarówno ci w koszulkach JP jak i ci którzy nas nienawidzą. Utrwalają oni stereotyp w który chcą wierzyć, zamiast weryfikować fakty. Nasz rap wyraża sprzeciw wobec kazdego organu tego systemu, który wykorzystuje swoje kompetencje w nikczemny sposób. Nie jesteśmy anarchistami, nie chcemy kultu zbrodni, ani rzadów mafii, lecz ten system woła o pomstę do nieba. Często ktoś zarzuca nam to czy tamto, lecz gdyby znał dobrze nasz rap to wiedziałby ,że to nieprawda. Nasz rap daje motywację. Uliczny rap to twarda, szorstka konwencja i forma wyrazu. Nie znaczy to jednak, że działamy by niszczyć, to nie miałoby sensu. Ludzie boją sie tego czego nie rozumieja i często tworzą sobie „projekcje”, a nie patrzą na prawdę.

Zdajemy sobie sprawę, że nie zbawimy ludzkości i że będą też tacy, którzy znajdą w rapie Firmy to co chcą i nic z tym nie zrobimy. Skupiamy się na tych, ktorzy trafnie interpretują nasze przesłanie, a reszta zostanie zweryfikowana przez życie.

 

 

Jasiu Ciast: Jak wygląda sprawa dalszej współpracy z grimeowymi artystami z UK? Czy będzie nowa kolaboracja z Virus Syndicate, oraz czy są jakieś szanse na kawalek z Foreign Beggars? A może ktoś jeszcze inny?

Bosski Roman: Dziekuje za świetne pytanie. Kolaboracja trwa, Virusy i Beggarsi to nasi ziomkowie i już niebawem kolejne wspólne produkcje i eventy. Zapraszam serdecznie na  trasę Foreign Beggars w Polsce (Kraków, Wrocław, Warszawa i Gdańsk 9-12 lutego 2012). Firma wraz z PZG pojawi się na niektórych koncertach jako support.

 

 

Arek Radom: Zastanawialiście się już nad tym w jakim stylu będzie utrzymana nowa płyta Firmy? Czy będzie to płyta typu PKUIZ, Z dedykacja dla ulicy i NBTNP czy może coś w stylu Nielegalnych Rytmów?

Bosski Roman: W 2012 stawiamy bardziej na solowe projekty: Historyczno-Patriotyczny projekt Tadka „Niewygodna Prawda” brzmieniowo nawiązywać będzie do klasycznego rapu Firmy. Natomist przesłanie to prawdziwa gratka dla ludzi zainteresowanych faktami z historii Polski, o których dziś  wielu zapomina, a szkoda, bo nasz Kraj ma z czego być dumny .

Popek szykuje grimowy album utrzymany w grimowym brzmieniu, na ktorym zapewne znajdzie się wielu uznanych grimowych artystów z Wysp.

Ja obecnie kończę KRAK4 – czyli mieszankę reggae, dancehallu, dubstepu i elektroniki. W tych brzmieniach bardzo lubię poruszać tematy egzystencjalne i duchowe dotyczące sensu naszego istenienia. Oczywiście nie zabraknie rozywki i krytyki jak to na kraku 🙂 KRAK 4 w 50% już gotowy!

 

Bigben: Tede często pochlebnie wypowiadał się o twoich płytach, czy zamierzasz zaprosić go na płytę i złamać wszelkie schematy i stereotypy?

Bosski Roman: Obecnie nie zamierzam odpowiadać na to pytanie. Myślę, że czas pokaże co się stanie. Poczekajmy.

Tedego poznalem  zanim nagraliśmy pierwszą plytę. Wtedy Polski rap był tworem mniejszym i było w nim mniej podziałów i skrajności. Dziś jest moda na dissy, propsy, plotki i podziały. Tworzą się uprzedzenia i granice. Dominuje zazdrość i zawiść, oraz ego. Ja stram się mieć dystans, pozostać sobą i robić swoje. Jeśli za to zdobyłem uznanie Tedego, to bardzo się cieszę i mam nadzieję, że nowe produkcje także mu sie spodobają.

 

 

Kiero: Zrobiliście ogromny progres pod każdym względem. Nie przypuszczałem, że będzie mi się miło słuchało kawałków Bosskiego. Progres także pod względem jakości, poziomu i przekazu. Czy utożsamiasz się mocno na dzień dzisiejszy z kawałkami takimi jak: „idę bandą, lecę łukiem” czy „fałszywe dziwki”? Słucha ciebie wiele młodych osób. Nie masz wrażenia, że dajesz/dawałeś im zły przykład?

Bosski Roman: Prawda jest taka, że człowiek mądry idzie do przodu. Dziś jestem dojrzalszy i bardziej świadomie wybieram tematy, oraz treść jaką przygotuję do danego kawałka. Jednak wszystko co nagrałem do tej pory jest świadectwem mojego rozwoju. Jestem dumny z każdego tracku, który coś przekazał ludziom. Jako młody MC pisałem kawałki, które były odbiciem tego jak się żyło, jakie były zajawki mojego otoczenia, co nam wpajali starsi.

Dzisiaj sam tworzę i zmuszam do myślenia, oraz mam siłę by przekazać coś sensownego. Właśnie dzisiaj kiedy nie tylko odbijam ale i wnoszę swoje, ciąży nade mną wielka odpowiedzialność  i jestem jej świadomy.

Co do Falszywych dziwek to myślę, że kawałek jest trafiony. Mimo szorstkiej formy jest interesujący i myślę, że wielu moich sympatyków podbudował, oraz uratował życie niejednej dziewczynie. Co do Ideii kawałka „idę bandą, lecę łukiem” to jest to typowo rozrywkowy track. Jeśli ktoś interpretuje go jako zło z piekła rodem, to trzeba ukamieniować wszystkich raperów, bo chyba kazdy raper miał kawałek w takim stylu.

 

 

Bzyczek: Największy zawód na Polskiej scenie hip-hopowej w 2011 roku?

Bosski Roman: Dawno sie zawiodłem, więc w tamtym roku nie śledziłem Polskiego rynku.

 

 

KażdyPiesToFaja: Zawsze ciekawiło mnie twoje pseudo, dlaczego Bosski? Czyżby przez powodzenie u płci przeciwnej?

Bosski Roman: Widocznie tak musiało być,  skoro społeczeństwo takiego mnie akceptuje to niechaj będzie, jakoś przeżyje 🙂

 

 

Zbirone: Bardzo cenię płytę Krak 3. Wrażenie zrobiły na mnie m.in. przemyślane teksty. Nawiązujesz tam do platońskiego poglądu, że rzeczywistość jest podzielona na prawdziwe idee, oraz na ich iluzje, fałszywe prawdy i cele, za którymi podąża większość. Daje się także wyczuć inne nawiązania do kluczowych kwestii ideowych tej cywilizacji. Moje pytanie: czy celowo nawiązujesz do konkretnych myślicieli, filozofów? Jeśli tak podaj proszę twojego ulubionego autora i którą z tego typu książek poleciłbyś do sprawdzenia.

Bosski Roman: Filozofia była zawsze moim hobby. Cały czas poszerzam światopogląd, więc wyrobiłem sobie nawyk szukania ciekawostek ze świata i sensu istnienia. Cenię sobie Filozofów starożytnej Grecji. Bardzo lubię Sokratesa, który umiejętnie potrafił udowodnić niewiedzę ludziom za pomocą pytań. „Wiem ,że nic nie wiem” to złote słowa.

Bardzo duży wpływ miał na mnie Buddyzm Zen (paradoksalnie bardzo bliski Sokratesowi). Szczególnie wydawnictwa mistrza Soen Sa Nima. Jednak czytającym ten wywiad chciałbym polecić inną pozycje, klasyka amerykańskiego z lat 40 XX wieku Dale Carnegie. Wydał on kilka bardzo pozytywnych i praktycznych książek, które mają świetny wpływ na radzenie sobie z samym sobą i rzeczystością – Polecam.

 

 

Bou: Jak wasze relacje z Pomidorem? Czy wyjdzie jakiś materiał nagrany z nim?

Bosski Roman: Jak najlepsze. Wkrótce może i On zaskoczy nas nowym materiałem.

 

 

Łukasz X: Na kiedy jest przewidywana premiera Drużyny Mistrzów, i czy będzie Krak 4?

Bosski Roman: DM pierwsza część około kwietnia, druga pod koniec czerwca. Może będzie także trzecia, zobaczymy co da się zrobić. Krak 4 to kwestia tygodni.

 

Hip: Czy wystąpiłbyś w Opolu na Hip Hop festiwalu?

Bosski Roman: Tak. 

 


Dobrywywiad: Jak doszło do twojej wspólpracy z Numerem? On wyszedł z inicjatywą czy ty chciałeś się dograć na ich mixtape. Czy zdziwiła Cię chęć współpracy biorąc pod uwagę, że nie jesteście kojarzeni ze sobą na scenie ?

Bosski Roman: Jeśli ktoś szanuje mój rap i uznaje go za warty, by ujaskrawił kozacki projekt to byłbym idiotą gdybym lekceważył takie oferty. Myślę, że mixtape będzie naprawdę mocny, więc to dla mnie powód do radości, że będę mógł się na nim pokazać. Tam gdzie są dobre brzmienia pojawiam się chętnie.

 

fot. Krzysztof Szlęzak

0 0 votes
Article Rating
 
65 komentarzy
65 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
KULA daje fula
9 lat temu

[img]https://www.milanos.pl/img/4d8617bcc90f0.jpg[/img]
Bosski szykuje na ciebie grubego dissa,pojade cie jak dziwke

PELE
9 lat temu

JESTEM ROBAN ODRZUĆ POGŁOSKI WYCIĄGNIJ WNIOSKI… REBREZENTUJE JP .. ZAPIERDOL SE MAHA BUHA HA HA HAHA

KULA daje fula
9 lat temu

Nie bedziesz bosski roman tylko wąski roman[img]https://www.milanos.pl/img/4d8617bcc90f0.jpg[/img]

Grenekk
9 lat temu

ROMAN ZAWSZE PROPSIK…. BIORE SIE ZA LEKTURE xd

SKOKOL
9 lat temu

BĘDZIE KAWAŁEK NA FT. Z JĘDKEREM?

bochniu
9 lat temu

już wczoraj wiedziałem, że POPEK ma nagrać płytkę… przeciek od zioma z glamrapu miałem

czekam

ItS GUCCI!!!
9 lat temu

szzzkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

Hyży
9 lat temu

Ten Bosski roman to całkiem mądry gość! Propsy czekam na nowy materiał Firmy

BlackMane
9 lat temu

A jaki kierunek Bosski skonczyl? TEOLOGIE?

Krecio
9 lat temu

Teraz pytania do Eldoki będą

[img]https://userserve-ak.last.fm/serve/_/51695433/Eldo.gif[/img]

Między innymi jak pan potrafi dawać taki nieziemski free

Martin
9 lat temu

Nie zaprosi TDF’a
Bo Peja będzie piane z ust toczyć, Gandzior odmówi kręcenia teledysków, a Konus RTV nie dostarczy mebli

burglar
9 lat temu

[quote name=”BlackMane”]A jaki kierunek Bosski skonczyl? TEOLOGIE?[/quote]
skończył Zoofilie

PISJOUUU
9 lat temu

FIRMA ZAWSZE RZECZYWISTY RAP , A ZARAZEM PRAWILNY !!! PROPSY !!!

bochniu
9 lat temu

Szkoda, że z TDF’em nic nie zdziała, chyba że bedzie na plycie Tedego i nie chcial sie wygadać

BOnusE
9 lat temu

[img]https://iv.pl/images/44103754668584479859.jpg[/img]
Bosski mam na cb wyjebane razem z moim ziomem z W11 nagrywamy na cb dissa,

3xEazY
9 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XL3UycpTjZ0[/youtube]

ocb
9 lat temu

Smoke, smoke, smoke dat weed
Smoke, smoke, smoke dat weed
Drank, Drank, drank that liquor
Pop them pills, snort that P

MIRO KASZPIŃSKIJ
9 lat temu

NIEUJAWNIONA ODPOWIEDŹ NA PYTANIE O TDF’A:
– NIE MOGĘ NAGRAĆ Z JACKIEM WSPÓLNEGO UTWORU BO PENER Z JEŻYC SIĘ OBRAZI A PRZECIEŻ DAŁ MI PLATYNOWĄ PŁYTĘ ZA REEDUKACJĘ ŻEBYM SE POWIESIŁ NAD ŁÓŻKIEM WIĘC NIE MOGĘ MU ZROBIĆ TAKIEJ PRZYKROŚCI. ALE DOSTAŁEM PRZEPUSTKĘ NA NUMERA RAZA. MUSZĘ SIĘ SPIĄĆ I POSTARAĆ ŻEBY JEBNĄĆ DOBRĄ ZWROTKĘ BO RYCHU POWIEDZIAŁ ŻE WIĘCEJ RAZY NIE POZWOLI MI NAGRAĆ Z NIKIM Z WJ.

maderfakir
9 lat temu

BEKA Z PATUSÓW
BOSKI RUMUN ZAWSZE NA HEJCIE

maderfakir
9 lat temu

[img]https://img827.imageshack.us/img827/1619/33681638681043359237.jpg[/img]

Jan_Mściciel
9 lat temu

Jebać Romka i tą całą śmierdzącą hołotę! (śmiech)

Beka 2012

b
9 lat temu

[quote name=”BlackMane”]A jaki kierunek Bosski skonczyl? TEOLOGIE?[/quote]
religioznawstwo

xXx
9 lat temu

Rap Firmy jest kierowany do kolesi, ktorzy od nich maja sie nauczyc jak funkcjonowac w spoleczenstwie ? Jakie oni zasady reprezentuja ? Ja osobiscie tego nie kupuje bo zakladam, ze kazdy powinien jakis tam kregoslup moralny miec. Skoro tyle ludzi to bierze i kupuje taki prosty przekaz to strach myslec ilu jest takich ludzi w naszym spoleczenstwie.

maderfakir
9 lat temu

PRAWDA JEST TAKA ŻE JP POWSTAŁO JAKO JEBAĆ POLICJĘ, PO JAKIMŚ CZASIE ROMEK ZORIENTOWAŁ SIĘ JAK BARDZO SPIERDOLIŁ UMYSŁY GIMBUSIARNI I SZYBCIUTKO UMYŁ ŁAPY ŻE TO NIBY JESTEM PORZĄDNY A CI JEBIĄCY POLICJĘ TO BANDA IDIOTÓW.

BEKA Z HIPOKRYTÓW!

Bloker
9 lat temu

[img]https://iv.pl/images/54541710129262824279.jpg[/img]
Potwierdzone info lubią się!

maderfakir
9 lat temu

[quote]Bosski Roman właściwie Roman Lachowolski[/quote]

LACHOWOLSKI, OMG

maderfakir
9 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=iD-wW_aNln0[/youtube]

Voodoo Child
9 lat temu

siemanko , z tej strony bosssski szczur !
[img]https://farm4.static.flickr.com/3348/3248886724_04901c2dae.jpg[/img]

PIŻMAK
9 lat temu

Pierwży!

propsu brak
9 lat temu

BOSKI SIĘ SKOŃCZYŁ PO KINEMATOGRAFII [*]

DOBRY WYWIAD
9 lat temu

JEST OSTATNIE PYTANIE MOJE A JUZ TRACILEM NADZIEJE, PROPSY BOSSKI

[img]https://oi41.tinypic.com/dzz39j.jpg[/img]

Tede F
9 lat temu

[img]https://glamrap.pl/images/stories/ws/stopro_thumb_medium610_.jpg[/img]
Ale sie napizgałem

łun
9 lat temu

[quote name=”Tede F”][img]https://glamrap.pl/images/stories/ws/stopro_thumb_medium610_.jpg[/img]
Ale sie napizgałem[/quote]
szalone czasy RRXu kokaina królowała

sgsttudio
9 lat temu

NIE SLUCHAM FIRMY I UWAZAM, ZE BOSSKI ROMAN JEST CHUJOWYM RAPEREM, ALE GADA CHLOP NIE GLUPIO

[img]https://i42.tinypic.com/v47ww3.jpg[/img]

hyży
9 lat temu

[quote name=”Tede F”][img]https://glamrap.pl/images/stories/ws/stopro_thumb_medium610_.jpg[/img]
Ale sie napizgałem[/quote]
Ale sie koksem nawalił

eeeeez
9 lat temu

hahahahahahahahahahaha

kto by Cie chcial w Opolu ? hahahahahaahahahahah

bosskiznany
9 lat temu
Wazza
9 lat temu

Ostatnia rzeczą jaką bym w życiu zrobił to chyba przeczytał wywiad z Bosskim…

Luzne
9 lat temu

nie czytałem , zjebane, wypierdalaj

ddsa
9 lat temu

no i watpiliwosci rozwiane Boski szanuje Tdfa.

Prawilna kanapka RPA
9 lat temu

[quote name=”Martin”]Nie zaprosi TDF’a
Bo Peja będzie piane z ust toczyć, Gandzior odmówi kręcenia teledysków, a Konus RTV nie dostarczy mebli[/quote]

Hola hola, meble będą[IMG]https://img813.imageshack.us/img813/5729/5jtaab.jpg[/IMG]: https://imageshack.us/photo/my-images/813/5jtaab.jpg/

LoL
9 lat temu

Nie ma to jak dorabiać głębszą ideologię do hasła „Jebać Policję”.

MZ
9 lat temu

[quote name=”Prawilna kanapka RPA”]Hola hola, meble będą[IMG]https://img813.imageshack.us/img813/5729/5jtaab.jpg[/IMG]: https://imageshack.us/photo/my-images/813/5jtaab.jpg/%5B/quote%5D
nie odrozniasz mebli od sprzętu rtv i agd ?

pichu w dżakuzi
9 lat temu

[quote name=”raaa”]POMIDOR HAHA O KURWA JAKIE PSEUDO MARNE[/quote]
on chociaz miecz samurajski w plecy wyrwał, a ty jak na swoja ksywe zapracowales ?
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nz7adFxt84M[/youtube]

TwojaStary
9 lat temu

[quote name=”RooneyZKlanu”]JP- JESTEM PEDAŁEM

^Z takimi inicjałami napierdalają 13 letnie gimbusy z klatek które kupiły te szmaty na targu[/quote]
Nawet oryginalnych nie kupii tylko podróby z targu xDDD beka z gimbów XDDDDDDDDD hahahaha

Prawdziwy
9 lat temu

”””

DawidS
9 lat temu

Siemanko , kiedy można oczekiwać na jakieś nowe męskie bluzy z kolekcji jp ? Ewentualnie starsze modele bo też był dobre .

NZR
9 lat temu

kiedy piermiera plyty bedzie ??

KTBFFH
9 lat temu

[quote name=”KRYSTIAN MALINOWSKI”]
TO NIE JEST KURWA FOTKA.PL[/quote]
[img]https://i1245.photobucket.com/albums/gg598/hapz07/boski.jpg[/img]

DO KULA DAJE FULA
9 lat temu

HAHAHAHAHHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DIS ???? NA BOSKIEGO ????? ZARAZ JA CIĘ ZDISUJE ŻE CI SIE ODECHCE TAKICH TEKSTÓW!!!!!!!!!!!!!!!!

W MOJEJ SZKOLE JESTEŚ NUMBER ONE FRAJERÓW CO SIĘ OŚMIESZAJĄ NA U TUBE
HAHAHHAHA!!!!!!!!!!!!!!!

Popularne