Sprawdź nas też tutaj

Wywiad

BRAHU ODPOWIADA NA WASZE PYTANIA – GLAMRAP.PL

Opublikowany

 

Kilka tygodni temu mieliście możliwość zadawania pytań Brahowi.

Dziś prezentujemy wywiad złożony z 20 najciekawszych pytań. Zapraszamy do lektury.

 

 

 

DobryWywiad: Gdyby nie Prosto to jaka wytwórnia byłaby najlepszym miejscem dla Braha?

Brahu: Gdyby nie Prosto to być może RPS Enterteiment.

 

Pierwszak: Czy pamiętasz swój pierwszy kawałek? Czy według Ciebie był dobry? Zajarałeś się nim?

Brahu: Ciężko określić, który był pierwszy, bobyło to jakieś 15 lat temu, ale na pewno na tamten czas uznawałem, że są OK.

Bartek: Żyjesz z rapu? Czy wykonujesz jakiś inny zawód? Podobno jesteś obecnie w Szwecji, to prawda?

Brahu: Zarabianie na muzyce w moim przypadku jest na tyle nie stabilnym tematem, że bardziej traktuję to jako drugoplanowy, dodatkowy zastrzyk gotówki czy to za koncert, bit czy tantiemy. Poza muzyką mam zwykłą pracę jak każdy.

Łukasz: Jak zapatrujesz się na kolaboracje typu Fokus & Doda, Tede & Kukulska? Czy gdyby Edyta Górniak, Monika Brodka czy inna topowa gwiazda zaproponowała Ci taką współpracę, zgodził byś się? A może już masz upatrzoną osobę z którą byś mógł stworzyć duet tego typu?

Brahu: Na całym świecie artyści z różnych kręgów nagrywają wspólnie utwory i jest ok. W Polsce ludzie mają za mało dystansu do takich ruchów. Osobiście nie mam nic przeciwko kolaboracjom z artystami z poza świata hiphopowego, jeśli nie są festyniarskie. Co do tych dwoch numerow o ktore pytasz – powiem szczerze, ze zaden z nich nie zrobil na mnie większego wrażenia. Myślę, że jeśli Edyta Górniak, która według mnie ma jeden z najpiękniszych głosów jakie
słyszałem zechciała by udzielić się na moim projekcie (co bądźmy realistami jest raczej niemożliwe) to byłbym najzwyczajniej w świecie zaszczycony.

 

Graciu: Inspirujesz się na kimś zza ocenau? Ostatnio zauważyłem, że Jarasz się Snoop Doggiem.

Brahu: Pewnie. W zasięgu moich wpływów muzycznych są najwięksi artyści hiphopowi, głównie z zachodniego wybrzeża. Lubię słuchać wszystko co dobre.

 

Darek-Kwidzyn: Jak oceniasz promocje Twojej płyty ze strony Prosto? Nie jest to tak, że Twoja płyta „Chaos” przeszła bez echa?

Brahu: Myślę, że promocja „Chaosu” była na całkiem dobrym poziomie. nie mam Prosto nic do zarzucenia w tym temacie, moje plany na najbliższy projekt są mocno związane z Prosto.

SSA: Czy utrzymujesz jeszcze kontakt z ziomkami z Deluksu? Czy możemy ewentualnie spodziewać się jakiegoś wspólnego kawałka ?

Brahu: Tak, jesteśmy w stałym kontakcie od lat. Jesteśmy dobrymi kumplami. Co do wspólnych tracków – nie mówie , że nie. Jeśli tylko najdzie nas kiedyś taka potrzeba, na pewno coś nagramy.

 

BarcaPatryK: Jakie są Twoje plany wydawnicze na 2012 rok? W jakich produkcjach Ciebie będziemy mogli usłyszeć? Nie dawno został zapowiedziany 2 album Sokoła i Marysi, możesz coś o nim ujawnić, czy będziesz na nim jako gość czy może producent? Jak układają się Twoje relacje z Peją, będziesz jako producent na nowym projekcie Slums Attack?

Brahu: Wyprodukowałem trzy numery na najnowszą płytę Śliwy. Poza tym przede wszystkim nagrywam featuringi na płyty różnych polskich raperów. Nie chcę zdradzać teraz, na których płytach będzie można mnie usłyszeć. Będę informował Was na bierząco na swoim fanpage`u na facebook`u. Co do drugiego albumu Sokoła i Marysi wiem tyle co Wy – czyli słyszałem, że są plany wydawnicze ale nie wiem nic więcej 😉 Moje relacje z Peją są w jak najlepszej kondycji. Lubię i szanuję Rycha za to jakim jest człowiekiem i artystą. Jeśli On zechce nagrać pod mój bit na nowym Slums Attack  – na pewno zrobie mu z bit z wielką przyjemnością.

 

Doonde: Jak zaczęła się twoja przygoda z rapem, kto cie zaraził kultura Hip-Hop?

Brahu: Przygoda z tą muzyką zaczęła się jakoś chyba w 96-97 roku. Pamiętam, że wtedy na okrągło na MTV latał „Do 4 love” z płyty Are U Still Down 2paca. Wkręciłem się w ten klimat no i tak już zostało. Na początku zacząłem tylko słuchać, potem sam zacząłem tworzyć.

 

Carlos: Jaka jest geneza ksywy Brahu?

Brahu: Było to mniej więcej tak. Na początku wołali na mnie Bart (skrót od mojego imienia). Potem ktoś przekształcił to na Brat. Po jakimś czasie zostało Brahu i jest tak do dziś.

 

Mati: Jak zaczęła się twoja współpraca z Prosto? Znałeś wcześniej Sokoła? Sam się do nich zgłosiłeś, czy może wyłowili Cie z tłumu?

Brahu: Z Sokołem poznaliśmy się przy okazji kręcenia „Uderz w Puchara”. Wcześniej, po wydaniu „Wchodzę do gry” Wojtek telefonicznie zaprosił mnie do nagrania remiksu na płytę TPWC. Byłem lekko w szoku, bo w życiu bym nie pomyślał, że akurat on zadzwoni do mnie z taką propozycją. W tamtym czasie Prosto było ostatnią wytwórnią, w której widziałbym siebie. Nie ze względu na poziom itp, bardziej chodziło mi o stylistykę i klimat moich produkcji.

Rety: Jak oceniasz swoją najnowszą płytę? Uważasz, że jest lepsza od pierwszej?

Brahu:  Jestem zadowolony z „Chaosu”. Włożyłem w to wiele czasu i serca. Dopracowywałem tą płytę blisko 3 lata. Opłacało się. Drugie solo jest na pewno mocniejsze brzmieniowo od debiutu. Lubię słuchać obu tych płyt.

 

Westcoastdon: Czy chciałbyś nagrać więcej kawałków w stylu „Mimo Wszystko” ? A może całe wydawnictwo w westcoast’owym klimacie?

Brahu: Lubię wiele nurtów w rapie, dlatego cięzko jest nagrać jednolitą stylistycznie płyte. Na pewno brzmienie westcoastowe jest jakby filarem mojej twórczości i bardzo często daje się usłyszeć w moich produkcjach. Mogę Ci obiecać jedno – takich utworów jak „Mimo wszystko” nie zabraknie w przyszłości.

 

Macieeek: Jesteś w Prosto, jaki jest twój stosunek do Jędkera?

Brahu: Nie będę kolejną osobą, która rzuci w niego „kamieniem”. Nie mam w sobie tyle nienawiści, żeby karmić nią siebie i innych. Powiem krótko – nie rozumiem jego ruchów muzycznych. To co robi jako artysta jest dla mnie nie do przyjęcia. Nie oceniam go jako człowieka, bo z tej strony go nie znam na tyle, żeby móc powiedzieć coś konstruktywnego.

 

Emilia: Nagrałeś kilka utworów z Peją. Jak Ci się z nim współpracowało? Czy jest szansa jeszcze na jakieś wspólne nagrywki?

Brahu: Współpraca z Peją zawsze spoko. Pomógł mi nagrywając ze mną na pierwszym solo, kiedy nikt w Polsce o mnie nie słyszał. Mam dla niego za to duże uznanie za ten ruch. Myślę, że jeszcze nagramy razem kilka rzeczy.

 

Edek_TCZ: W dalszym ciągu współpracujesz z trójmiejskim podziemiem? Jak wspominasz czasy Rapsod i swój pierwszy album?

Brahu:  Tak, wspieram gdańskiego rapera Kiza. Zabieram go na koncerty, gra ze mną jako hypeman. Nagrywam mu zwrotki gościnne. Zawsze uważam , że jeśli ktoś reprezentuje coś sobą i jest w porządku to trzeba mu pomóc. Czasy Rapsod to końcówka lat 90tych. Stare dobre czasy. Życie było proste. Szkoła, wagary, wieczny melanż i rap. Dużo zmieniło się przez dekadę, ale dobrze jest powspominać pierwszy nielegal „Los Melinos”.

 

Bratek: Ostatnio raperzy coraz częściej podejmują się grania w serialach (Tede, Vienio, Kasta). Hipotetycznie, dostajesz propozycję zagrania w serialu np: „Ojciec Mateusz” zgadzasz się?

Brahu: Dobrze, że ludzie związani ze sceną hiphopową mogą rozwijać się na innej płaszczyznie niż muzyka. Jeśli ktoś marzył, żeby zostać aktorem to dlaczego miałby tego nie robić? Co do „Ojca Mateusza” to nigdy tego nie oglądałem, ale gdybym miał zagrać kiedyś jakąś małą ciekawą rólke w filmie, który uznam, ze jest ok to czemu nie.

 

Elizaa: Będa jeszcze jakieś klipy promujące płytę „Chaos”?

Brahu: Ostatnim klipem promującym Chaos będzie „Kolejny dzień/Kolejny problem”. Klip planujemy wypuścic do końca kwietnia.

 

GTWziom: Jak doszło do współpracy z Guralem? Znacie się?

Brahu: Z Guralem znamy się już jakiś czas. Któregoś razu Gural zadzwonił do mnie i zaprosił mnie na swoją plytę.

 

LbnMacquss:Masz zamiar wyprodukować komuś całą płytkę? Dostajesz tego typu propozycje?

Brahu:  Propozycji dostaje sporo, ale na chwilę obecną nie mam czasu, żeby podjąć się zrobienia takiego projektu. Mam w planach wyprodukowanie plyty pewnemu raperowi, nawet jakiś czas temu poruszyliśmy wspólnie ten temat, ale póki co nie ma co się rozwijać na ten temat.

0 0 votes
Article Rating
 
65 komentarzy
65 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Asvalt
9 lat temu

Nie znam go

cfede
9 lat temu

Kolor Purpury

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=EMV-yL_IxfQ[/youtube]

kierwaa
9 lat temu

TEDE KRÓL MEFISTOTEDES ROZPIERDOL CZEKAMY NA PLATYNE 😉 ZŁOTO W 3dni DEBIUT 3 MIEJSCE NA OLISIE 😉 DOŻYWOTNI PROPS JEBAC PATUSÓW i PATOLI !! BRAHU PROPSY ZIOMECZKU

omglol2122
9 lat temu

JEM PIZZE CIOTY

GANDZlOR
9 lat temu

ale kurwa fejk, ciekawe kto zadaje te pytania jak ani razu nie widziałem na glamrapie nicku osób które zadają pytania.Odpowiedź jest prosta to tede z ostaszem odpowiadojo na te pytania a nicki wymyślajo

0000
9 lat temu

[img]https://img192.imageshack.us/img192/660/26085669pluginggaqqeu20.jpg[/img]
nagrywamy wspólną płytę

wuj
9 lat temu

Tede policjant

[img]https://c.wrzuta.pl/wi18892/435e705c000f02d5469b8949/policjant_i_swinia_xd[/img]

mc kwadrat
9 lat temu

[img]https://bi.gazeta.pl/im/1/8294/z8294591X,Klaudiusz-Sevkovic.jpg[/img]

NA WOLNYM MAJKU
9 lat temu

NIE ZNAM TEGO ZESPOŁU

WJ ZIOMUŚ
9 lat temu

[quote name=”kierwaa”]TEDE KRÓL MEFISTOTEDES ROZPIERDOL CZEKAMY NA PLATYNE 😉 ZŁOTO W 3dni DEBIUT 3 MIEJSCE NA OLISIE 😉 DOŻYWOTNI PROPS JEBAC PATUSÓW i PATOLI !! BRAHU PROPSY ZIOMECZKU[/quote] wiadomka 😉 hahah beka z gimbów co pierdolą ,że Tede nie sprzedaje płyt hahaha 7,5tysi w 3 dni po premierze więc dotej pory już pewnie ponad 12/13 tysi na lajcie poszło 3 miejsce OLISU 😉 zaraz pewnie platyna ! WYPIERDALAC NIEUDACZNIKI HAHAHA PENERSKIE OBCIĄGARKI

wuj
9 lat temu

[quote name=”mc kwadrat”][img]https://bi.gazeta.pl/im/1/8294/z8294591X,Klaudiusz-Sevkovic.jpg[/img][/quote]
Pan Proper????

wuj
9 lat temu

[quote name=”TEDE KRÓL”]PROPSY ! JEBAC PATUSÓW PATOLI PUCHAŁKE GIMBAZE HEJTÓW !!!!! a TAKŻE ROONEYAZKLANU KTÓRY PODSZYWA SIĘ POD INNE NICKI HAHAHAHA LACHOCIĄG RYCHA HAHAHA WYPIERDALAJ LAMUSIE PLECAK PAKOWAC HAHAHA TEDE DOŻYWOTNI PROPS PLATYNA W DRODZE[/quote]
Cicho dziwko

madafucker
9 lat temu

[quote name=”kierwaa”]TEDE KRÓL MEFISTOTEDES ROZPIERDOL CZEKAMY NA PLATYNE 😉 ZŁOTO W 3dni DEBIUT 3 MIEJSCE NA OLISIE 😉 DOŻYWOTNI PROPS JEBAC PATUSÓW i PATOLI !! BRAHU PROPSY ZIOMECZKU[/quote]
Platyna pewnie będzie to kwestia czasu 🙂 szybkie złoto i dalej wysoko na Olisie więc myślę ,że dobije do platyny . KUPUJCIE POLSKIE RAP PŁYTY ZŁODZIEJE JEBANE !

KTBFFH
9 lat temu

[img]https://wd3.photoblog.pl/np2/201104/D3/90778902.jpg[/img]

mc kwadrat
9 lat temu

[quote name=”mc kwadrat”][img]https://bi.gazeta.pl/im/1/8294/z8294591X,Klaudiusz-Sevkovic.jpg[/img][/quote]

Klaudiusz z Diil Gangu

KTBFFH
9 lat temu

[img]https://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/395713_302528779792796_167459836633025_812958_1028833820_n.jpg[/img]

Sokół Pali Jana
9 lat temu

[img]https://images41.fotosik.pl/1447/a0c8c86b736898fb.jpg[/img]

ZIĄ
9 lat temu

[img]https://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/427624_253785308041821_253558228064529_552180_606850071_n.jpg[/img]

KTBFFH
9 lat temu

[img]https://c.wrzuta.pl/wi15922/ef816ded000cee6849e3c39c/kp[/img]

Ballantines
9 lat temu

[quote name=”mc kwadrat”][img]https://bi.gazeta.pl/im/1/8294/z8294591X,Klaudiusz-Sevkovic.jpg[/img][/quote]
Klaudiusz haha xD

KUTAZ
9 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1OD563Jcji8[/youtube]
ŁAPAĆ NOWIUTKIE GÓWNO ODEMNIE

a
9 lat temu

[quote name=”0000″][img]https://img192.imageshack.us/img192/660/26085669pluginggaqqeu20.jpg[/img]
nagrywamy wspólną płytę[/quote]
POJAWIŁ SIĘ PIERWSZY SINGIEL
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=bZ0ympBdd0M[/youtube]
PRZECIEK Z WYTWÓRNI RPK ENTERTAJTMENT

Płocent
9 lat temu

[img]https://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/305684_383442315012613_190779550945558_1168580_415335774_n.jpg[/img]

a
9 lat temu

[quote name=”mc kwadrat”][img]https://bi.gazeta.pl/im/1/8294/z8294591X,Klaudiusz-Sevkovic.jpg[/img][/quote]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=I6ROgs5SBhY[/youtube]

PihszouztejstronyxD
9 lat temu

[img]https://img.zryte.pl/chuj_mnie_to_obchodzi_63635.jpg[/img]

Qwerty
9 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=l4jlcc6xSYc[/youtube]

Brachuj a umnisz tak?

jswh
9 lat temu

Brachu brat zawsze na propsie!!!

KTBFFH
9 lat temu

[quote name=”PihszouztejstronyxD”][img]https://img.zryte.pl/chuj_mnie_to_obchodzi_63635.jpg[/img][/quote]
[img]https://www.syndykatartystyczny.pl/images/files/klaudiusz.jpg[/img]
POWIEDZ DLA SPONGEBOBA ŻEBY DOSOLIŁ HAMBURGERA !

KTBFFH
9 lat temu

[img]https://lh3.ggpht.com/-UG8HCbJDyAA/TXaYN0w1yhI/AAAAAAAAASA/c1HqTl9EnG4/KLAUDIUSZ%252520SEVKOVIC%25252CPIOTR%252520GULCZY%2525C5%252583SKI%25252CERIC%252520ALIRA.jpg[/img]

KTBFFH
9 lat temu

[img]https://bi.gazeta.pl/im/8/8673/z8673318X.jpg[/img]
[img]https://bi.gazeta.pl/im/5/8673/z8673315X.jpg[/img]

ANCYMON
9 lat temu

AHAHAHAHAHA BRAHU ZIOM SOKOLA PROMUJE SIE SWOIMI MARNYMI ODPOWIEDZIAMI NA GLAMRAPIE, A COKOL HIPOKRYTA DISSUJE GLAMRAP I SIE ODCINA. HAHAHAHAHA

TAK SAMO JAK HEJTUJE SSG I UWAZA LUDZI, KTORZY W TYM CHODZA ZA BURACTWO PODCZAS GDY JEGO PRZYDUPASY I „KOLEDZY”: CHALWA, MOR WA, PICHUJ UBIERAJA SIE W SSG. BEKA Z COKOLA MATERIALISTY!!!

mamus
9 lat temu
Psycholog
9 lat temu

[quote name=”a”]FARCIARZ OBRÓCI DWIE KURWEKI JADNĄ W ANAL DRUGĄ W CIPSKO[/quote]
To mógł napisać tylko dzieciak który w życiu nie zarucha. Przykro mi, ale desperaci mają nikłę szanse. Wal koty w piwnicy jendego anal drugiego w cipsko lamusie.

0000
9 lat temu

[img]https://img11.imageshack.us/img11/660/26085669pluginggaqqeu20.jpg[/img]

Lobo
9 lat temu

[quote name=”a”]
https://www.youtube.com/watch?v=I6ROgs5SBhY%5B/quote%5D
Hahah zajebiste xD

JaroOo
9 lat temu

[quote name=”KTBFFH”][img]https://wd3.photoblog.pl/np2/201104/D3/90778902.jpg[/img][/quote]

Jak sie nazywaja te dziewczyny? Podaj ktoś ich FB

uwaga UWAGA
9 lat temu

UWAGA BO CIEKAWE!

NIE DZIWIE SIE, ZE OMINELI TO PYTANIE…ALBO BRAHU SIE OBSRAL…

PYTANIE DOTYCZYLO JEGO I PEI, DLACZEGO WE WLASNYM MIESCIE (W GDANSKU), WOJEWODZKIM, NAJWIEKSZYM W POMORSKIM…NIE POTRAFI ZALATWIC PEI, ZEBY TEN ZAGRAL TAM KONCERT BEZ PRZESZKOD, BEZ DOSTANIA WPIERDOL… EWENEMENT, JEDYNE MIASTO, KTORE PEIA OMIJA SZEROKIM LUKIEM…

CZEMU SAM BRAHU TEZ OGOLNIE MA PRZEJEBANE I CHUJ DO POWIEDZENIA?

WIELKA SZKODA, ZE NIE PADLA ODPOWIEDZ…

SKURWIEL
9 lat temu

[img]https://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/04/fd447c75a87435d99f5f82b1293bf05b.jpg?1334426605[/img]

Fchuj
9 lat temu

[img]https://fotoo.pl/show.php/197360_large-recording-studio.jpg.html[/img]

OLISADEBE
9 lat temu

[IMG]https://fotoo.pl//out.php/t197360_large-recording-studio.jpg[/IMG]: https://fotoo.pl/show.php/197360_large-recording-studio.jpg.html

pepe
9 lat temu

[quote name=”WJ ZIOMUŚ”]wiadomka 😉 hahah beka z gimbów co pierdolą ,że Tede nie sprzedaje płyt hahaha 7,5tysi w 3 dni po premierze więc dotej pory już pewnie ponad 12/13 tysi na lajcie poszło 3 miejsce OLISU 😉 zaraz pewnie platyna ! WYPIERDALAC NIEUDACZNIKI HAHAHA PENERSKIE OBCIĄGARKI[/quote]
hahahahahaha, bezbek..
Rychu 15 tysiecy sprzedal 2 dni przed premiera, platyne po 35 tysiacach mial po tylu dniach co wieprz 7,5 tys, BEKA Z WIEPRZA NADAL GRANA

Karol Z Eldoką Na Wolno
9 lat temu

[img]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/524726_432975006720097_100000228036623_1952119_1548542792_n.jpg[/img]

twix
9 lat temu

[quote name=”DOŻYWOTNI PROPS”]dobre dobre jechac z kurwami hahha !! TEDE DOŻYWOTNI PROPS MEFISTOTEDES NA PÓŁCE 😉 PLATYNA MUSI BYĆ NALEŻY SIĘ BANKOWO ![/quote]
Jakie to uczucie pisac sam ze soba , Tede?

Karol Z Eldoką Na Wolno
9 lat temu

[img]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/524726_432975006720097_100000228036623_1952119_1548542792_n.jpg[/img]

verinho
9 lat temu

NIE MAM PYTAŃ

KOZAK KNT
9 lat temu

[img]https://testoviron.pl/wp-content/uploads/2012/03/testoviron2.jpeg[/img]

GimbHejter
9 lat temu

[quote name=”pepe”]
hahahahahaha, bezbek..
Rychu 15 tysiecy sprzedal 2 dni przed premiera, platyne po 35 tysiacach mial po tylu dniach co wieprz 7,5 tys, BEKA Z WIEPRZA NADAL GRANA[/quote]
FANI RYCHA CIĄGNĄ STAREMU ŻEBY MIEĆ NA PŁYTE
TEDE POZDRAWIA HEJTÓW
[img]https://c.wrzuta.pl/wi3327/d5356bc4002cb68a47a5f6bc/tede_zyczy_wesolych_swiat_d[/img]

OLISADEBE
9 lat temu

[IMG]https://fotoo.pl//out.php/i197439_gimpmerch.jpg[/IMG]

wuj
9 lat temu

[quote name=”mc kwadrat”][img]https://bi.gazeta.pl/im/1/8294/z8294591X,Klaudiusz-Sevkovic.jpg[/img][/quote]
[img]https://bi.gazeta.pl/im/2/10176/z10176872O.jpg[/img]

Popularne