Sprawdź nas też tutaj

Felieton

Chillwagon przesadził z ceną? BOR Crew pokazało, jak to się robi

Porównujemy akcje promocyjne ekip Borixona i Palucha.

Opublikowany

 

Borixon, fot. IG/chillwagon | Paluch, fot. bartekm__

Dwie duże supergrupy Chillwagon i BOR Crew zdecydowały się wydać limitowane albumy, które możemy zakupić bez pośrednictwa wielkich sieci sklepowych. Cały zysk ze sprzedaży trafia więc do raperów. Oba projekty różnią się wielkością nakładu, kolejno 15 i 30 tysięcy sztuk, a także formą wydania, samą zawartością muzyczną, aż w końcu ceną, której rozpiętość jest nadzwyczaj duża.

Świetna kampania promocyjna Chillwagonu

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że Borixon ma smykałkę do promocji i możemy go śmiało nazwać trendsetterem. Stworzenie gry Chillwagonu, po której przejściu możemy zakupić preorder krążka to świetna interakcja z fanami i w dzisiejszych czasach idealne posunięcie i wpasowanie się w końcowego odbiorcę własnej muzyki. Moglibyśmy psioczyć na to, że gra była trudna, ale to jeszcze bardziej zachęcało do spróbowania w nią swoich sił. Przeciążone serwery powodowały jeszcze większe zainteresowanie, a branżowe portale informowały o każdym wydarzeniu związanym z przedsprzedażą płyty. Promocja idealna.

Cybernetyczny gadżet…

Zabawki Chillwagonu nie mieliśmy jeszcze w rękach, ale mogliśmy zobaczyć unboxing albumu zrobiony przez Borixona, Kizo i Qrego. Cybergadżet składa się z silnika, czyli kart ze wszystkimi członkami Chillwagonu. Na każdej karcie mamy kod QR, po którego zeskanowaniu przenosi nas na Spotify danego rapera. Na silnik składa się też zestaw kilku mini płyt CD w folii. Są to podobno numery bardziej rozwinięte od tych, których możemy posłuchać na Youtube.

Druga część cybergadżetu to okulary do wirtualnej rzeczywistości VR z tektury. Wkładamy do nich swój smartfon i możemy zobaczyć w 3D, co się dzieje na prostokątnym boxie.

gadzet chillwagon

Cena, po której został niesmak

Mimo ogromnego hype’u poszczególnych reprezentantów grupy limitowany do 15 000 sztuk album Chillwagonu wciąż jest dostępny. Po trzech tygodniach od uruchomienia sprzedaży płyty, ekipa Borixona chyba zaczęła się niecierpliwić i zdecydowała się ujawnić, co znajduje się w limitowanym boxie, żeby napędzić sprzedaż. Od tego czasu minęło już kilka dni, a płyta wciąż jest na półce sklepu ChillwagonChillwagon.com. Istotną rolę gra tutaj na pewno bardzo wysoka cena. 130 zł, a tak naprawdę 145 zł (z wliczoną przesyłką) za kilka utworów i gadżet w postaci kartonowych okularów VR, które można kupić za 7,99 zł to kosmiczna cena, na którą nie mogą sobie wszyscy pozwolić.

Tego typu limitowany projekt supergrupy powinien zostać wyprzedany na pniu, tak się jednak nie stało. Póki co, nie możemy więc mówić o wydawnictwie unikalnym, które stanie się białym krukiem. Nie pomogły też takie zapewnianie jak: – Spektakularność i jakość wykonania tego gadżetu powinna wynagrodzić Wam poniesione koszta. Na pewno możemy się spodziewać, że wyprzedaż całego nakładu z czasem zostanie ogłoszona.

BOR Crew pokazało klasę

Zarówno Borixon jak i Paluch uderzyli z preorderem w okresie, w którym zaczynamy rozglądać się za prezentami na mikołajki. To dobrze, że raperzy są coraz bardziej świadomi marketingowej koniunktury. Różnica między projektem Chillwagonu a BOR Crew jest jednak zasadnicza. Ekipa Borixona (z tego, co wiemy na ten moment) oferuje słuchaczom 10 kawałków, które znamy, ale są one rozbudowane o dodatkowe zwrotki i aranżacje. Plus oczywiście cybernetyczny gadżet i limitowanie do 15 000 sztuk. W przypadku Chillwagonu postawiono zdecydowanie na formę, a nie samą zawartość muzyczną.

Ekipa Palucha na wejściu zapewnia słuchaczom 15 premierowych utworów na albumie oraz dodatkowy mixtape z 14 premierowymi kawałkami. W sumie 29 numerów zamkniętych w ekskluzywnym czarnym boxie i to wszystko za cenę połowę niższą niż gadżet Chillwagonu – dokładnie 60 zł + wysyłka. W tym przypadku główną rolę gra wartość muzyczna, a forma wydania jest tylko dodatkiem.

borcrew album okładka

Chillwagon vs BOR Crew

Nie będziemy się licytować, która z grup jest bardziej popularna i możemy przyjąć, że są na równi. Decydującym czynnikiem dla słuchacza była więc cena albumu, ponieważ na pierwszym etapie sprzedaży płyty Chillwagonu nikt nie wiedział, co kryje się w tajemniczym pudełku. To dlatego też, tylko BOR Crew może pochwalić się błyskawiczną sprzedażą blisko 10 000 płyt w 4,5 godziny oraz 16 000 płyt w dwa dni. Nie powinien minąć tydzień jak dowiemy się, że 30 000 sztuk limitowanego krążka albumu zniknęło z BORshopu. Takim oto sposobem ekipie Palucha uda się sprzedać 30 tysięcy płyt po 60 zł, z dużo mniejszymi kosztami promocyjnymi, niż ekipie Borixona 15 tysięcy sztuk za 130 zł z dziewięcioma klipami, postawieniem nowego sklepu i stworzeniem autorskiej gry. To jest ten moment, kiedy forma przegrywa z treścią. Typowy skok na kasę, tak jak w przypadku Gangu Albanii jest tym razem o wiele mniej spektakularny.

69 komentarzy
69 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Chillwagon props
2 lat temu

Tak bez hejtu
Lubie muzyke chillwagonu
Ale przesadzili z ta cena
To typowy skok na kase
Szkoda ze nie nagrali nowych numerow
Ile by im to zaielo?
W 2 dni napisali by zwrotki na caly album
Wersy typu ” wygralem zycie nanana jestem najlepszy nanana wakacje i moje pozyczone audi nanana zupa z aperolem i capri sunem nanana nie dogonicie mnie to wyzszaliga”
Pisza sie same
Nie zastrzegam sobie praw do tych wersow
Chlopaki moga wykorzystac je w swoim kawalku

Zmywak IQ2
2 lat temu

„lubię muzykę chillwagonu” weź wypierdalaj psie bo cię rozdupce mam białko na tych pedałów z czilwagonu niedługo cała Polska się dowie kim są ich idole i będzie pozamiatane złodzieje i bandyci z wami rusza będziecie mieli pozamiatane cioty niedługo wjeżdża Diss na tych pseudoraperkow i każdy się dowie kim oni są naprawdę pozdro dla sztywniakow i mojej kochanej Eve :* 5!

Ragewagon
2 lat temu

Ziomek kurwa jak ktoś lubi muzykę chillwagonu to albo ma 14 lat, albo jest z niskiej warstwy społecznej. Słuchacz szanujący się i wymagający jakości nie może sobię pozwolić na muzykę ragewagonu, nie obrażam tutaj rzecz jasna borygi i członków bo nie znam ich prywatnie, ale ziomek kurwa niech ktoś mi jeszcze raz powie że lubi muzykę chillwagonu to wsiadam na rower i jadę do jego wioski mu wykurwic lepe

rychupejasurówka
2 lat temu

W Borze są raperzy, a w chillwagonie stękające małolatki i ich sutener BRX. Ot takie porównanie

Bawidamek
2 lat temu

w oBORze jest chlew i świnie

Kurwa bedopies
2 lat temu
Reply to  Bawidamek

Jebać chillwagon, BOR 4EVER

EnoHoNo
2 lat temu

Chillwagon przesadził z kąpielą? BOR Crew pokazało, jak to się robi
Porównujemy techniki higieniczne ekip Borixona i Palucha.

Hejting
2 lat temu
Reply to  EnoHoNo

obie ekipy chujowe, lepiej sciagnac z piratebay

Maj00r
2 lat temu

Chlop dla chlopa kartonik sprzedaje za 100 zl, smiechu warte!

Dj zordon
2 lat temu
Reply to  Maj00r

Kto na psa naszczekal? Ty z jareczkiem

Konon
2 lat temu
Reply to  Maj00r

Borixon za mądry jest jego trzeba skrócić troszkę

Wkurwiony kulturalny młody człowiek
2 lat temu

Nie słucham ani jednego ani drugiego bo obaj tworzą asłuchalne gówno dla motłochu, ale ja nie o tym. Jestem rozczarowany córką Borixona a właściwie jej urodą. Bodajże w 2011 roku Borixon udzielał wywiadu i gdzieś tam na drugim planie była Oliwia. Każdy z was chyba kojarzy ten sławetny wywiad jak Borixon zapewniał Tedzika, że nie wyruchał mu panny. No, ale do rzeczy. Wtedy Oliwia zapowiadała się na naprawdę ładną dziewczynę. Minęły lata i co ? Okazało się, że spotkało ją najgorsze co mogło ją spotkać. Odzieziczyła „urodę” po tacie. Aż mnie zatkało gdy po latach zobaczyłem ją rapującą w teledysku Borixona. Twarz okrągła jak księżyc w pełni (wykapany Rekin), zero kobiecych kształtów, niska i do tego wystylizowana na typową karynę. Gdyby jej dać butelkę z piwem, szluga do ust i postawić obok dzieciaka mogłaby robić za chodzącą antyreklamę dla 500+.

RazDwaTrzyTralalalaPatrzy
2 lat temu

dobrze prawisz!

Sentino
2 lat temu

Gdzie można zobaczyć tego paszczura? Z drugiej strony przynajmniej DOnaszan wie, że to jego dziecko, a jak go żona waliła w rogi to się zabezpieczała.

Wkurwiony kulturalny młody człowiek
2 lat temu
Reply to  Sentino

Wpisz w google Oliwia Borycka albo Livv czy coś takiego.

Wkurwiony kulturalny młody człowiek
2 lat temu
Reply to  Sentino

Masz tu, Oliwka razem z przyszłym mężem. Boryna musi być szczęśliwy, że będzie miał takiego zięcia:
https://funkyimg.com/i/2bAZ3.jpg

Anal Khalidow
2 lat temu

Aż sobie obczaiłem tą jego córeczkę i powiem ci że pierdolisz pan głupoty. Bardzo ładna dziewczyna można sie pokazać z tą jego córką tylko trzeba by uwalić na pizde teścia żeby przestał zgrywać nastolatka i zachowywał się jak na chłopa w jego wieku przystało

wkurwiony kulturalny młody człowiek
2 lat temu
Reply to  Anal Khalidow

A co Rekina zgadzam się. Gość po czterdziestce popierdala z bandą smarkaczy w masce spawalniczej na ryju w rajtach podciągniętych do kolan. Myślę, że słuszny wpierdol i opierdol ustawiłby go na właściwe tory.

Innertia
2 lat temu

Dziewczyna przyznam że nie taka zła ale przez to podobieństwo do borixona jak tylko spojrze na jej twarz to przypomina mi sie chujowość jej ojca

Piotr
2 lat temu

Takim smieciem jak ty jesteś się nie staje się rodzi i gdyby twoi starzy czytali twój komentarz za wcasu by skrobanke odjebali nie umiesz czepiać się osoby to czepiasz się dzieciaka nie łatwiej poszukać kontakt i ustawić ssie na solo nie lepiej cisnąć nla dziecko anonimowo jesteś zwykła gimba co przy zatrzymaniu za kradzież gum by sprzedała sąsiada że biega z towarem kur. Wo jeb ana

jdjdj
2 lat temu
Reply to  Piotr

A teraz spójrz na dół czy ci coś nie ulało się przez nogawkę.

Hwdp
2 lat temu

Jak sie dupy na pornolach tylko widuje to potem kazda pasztet

pdwH
2 lat temu
Reply to  Hwdp

Dla stulejarzy każda pierwsza-lepsza jest „piękna”.

EJ TY KOLO
2 lat temu

CIŚNIJ PALUCH Z KURWAMI BO RĘCE OPADAJĄ.

beka
2 lat temu

Borygo chce wydusić jak najwięcej hajsu z dzieciaków. Chillwagon to żenada.

Wkurwiony kulturalny młody człowiek
2 lat temu
Reply to  beka

Borixon niech lepiej córki plinuje
https://funkyimg.com/i/2bAZ3.jpg

Siostra cydzego
2 lat temu
Reply to  beka

Ktoś widział mojego brata?

Popek
2 lat temu

Borygo nie wyruchałem ci córki

kasia-studentka
2 lat temu
Reply to  beka

zapraszam Panów w wolnej chwili na stronę – https://myszka18.pl

kasia - kurwa
2 lat temu

Nazywajmy kurwy po imieniu jak wyżej

TRZY GRUBE WEGORZE NA SPODKU
2 lat temu

Rekin przechodzi kryzys wieku sredniego i ubzduralo mu sie, ze jest nastolatkiem

Sidney Ukrainiec
2 lat temu

Chciałbym oficjalnie powiedzieć, że przestawianie tytułu artykułu to nie tylko bezbecyzm zapoczątkowany przez szanownego Odb yta ale i zachowanie wzbudzające żenadę i rozczczarowanie nawet u przeciętnego czytelnika glamrapu. Nie pozdrawiam.

Przestawianie tytułów artykułów forever
2 lat temu

Chillwagon przesadził z wazeliną? Belmondo i Rafalala pokazali, jak to się robi

Kononowicz
2 lat temu

Wiesz co Borixon, ja widzę że ty za mądry jesteś ciebie trzeba skrócić troszkę

Kac Burdelmame
2 lat temu

Cwelwagon przesadził z dildem? LGBT Crew pokazało, jak to się robi
Porównujemy wielkość sztucznych chuji ekip Kurwixona i Cwelucha.

Ktoś napewno lamusy
2 lat temu
Reply to  Kac Burdelmame

Zamknij pizde 20 letni przegrywie

Kac Burdelmame
2 lat temu

Utkaj kurwe jebany chuju do szczania, 20 lat temu to pedofil ruchał ci starą i później w wielkich bólach na bałaganie wypluła cię z pochwy. Także przegrywem to jesteś ty od urodzenia palancie, tym bardziej, że lepsza twoja część spłynęła twej starej po udzie śmieciu.

Potężny żytuś
2 lat temu
Reply to  Kac Burdelmame

Jak ty na liscia lecisz kapiszonie to klej kurwe tam bo ci matule wyjebie w pierścień

Jebać wanny
2 lat temu

Temat dowozili nie tam gdzie trzeba..

Prawda
2 lat temu

04:59 7
Opublikowany 21 godzin temu 30 listopada 2019 Przez Mariusz Jop

LEGIACHUJE JEBAĆ LECHA
2 lat temu

jebać bor i peje sreje gówno chuj cipa jebanslp sekdndos wasz poziom lezy i kwivzy w pizdzie waszej matki biedaki jebane kurwa

Kixy Po TDFie
2 lat temu

Jedno i drugie gowno. Obydwa spedalone sklady w kolko nawijaja o tym samym. Jebac

Rafalala
2 lat temu

Wykąpmy się za sukces obu ekip!

krx
2 lat temu

takie przeliczanie ceny to typowe kupowanie muzyki na kilogramy. nie stać cię to słuchaj w streamingu albo ściągnij mp3, czilwagon ani bor nie zbiednieją.

martusska
2 lat temu

Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek.
Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm,

wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- http://www.paniedzis.pl
i wyszukaj mnie po niku: Gabi5 napisz do mnie i spotkajmy sie!

Qwerrt
2 lat temu

Polski „rap” od biedakow dla biedakow materialnych i umyslowych.
Elo pozdro dla frajerów słuchających tego główna.

Pabloescopablo
2 lat temu

A na po co mi te płyty skoro nie mam nawet na czym ich odtwarzać. CD to przeszłość, nie wspominając o chujowych rapsach

Dartanian
2 lat temu

RMX olej Onara

Ref: Kabel to nie jeden człowiek ,
Zostaniesz jeśli masz wolę ,
Noc spędzisz u siebie , dostaniesz kabone

I. Jak się napije to wszystko jest dziwne ,
Na kwasie melduje się w banicje ,
Kajdanek nie dostrzegam , nie widzę ,
Konsekwencje dzwonili na policję ,
Stacjonuje klatke suka przez wizjer ,
Kumam zastosowanie Judasza ,
Do siebie nie zapraszam ,
Mogę dać znać mundura ,
Szrany na twarzy narobić kocurro ,
Czy beer to jakieś wykroczenie ,
Żeby powalali na ziemię ,
Jebniecie bo skąd kosmos ,
Konfidenci potrafią w to wrosnąć ,
Co do cholery z Polska ,
Chcą nagle siedzieć na deskach ,
Akurat mnie uwiera pinezka

II. Na jezdni ktoś rozmowy słucha ,
Patrol myśli jak typa ruchać ,
Gabaryty do bicia grusza ,
Bomber Man Pegasusa ,
Tabletek rozrostu husar ,
Dalej targanie w komende ,
Rodowód , numera hacjendę ,
Pytają znikło z dowodu ,
Lekcja rządu do chichotu ,
Szkoda procenta od dowozu ,
Era opieki lądolodu ,
Pyski dumni unoszą ,
Co nimi manipuluje ,
Blachy chłopaki , on kabluje ,
Dogadanie się , choć był dołek ,
Propozycja czas zostać zespołem

Dartanian
2 lat temu

Macie rap

Impresje
2 lat temu

WITAM SERDECZNIE CHCIAŁBYM OGŁOSIĆ ZE PRZEJMUJE TEN PORTAL. DZIĘKUJĘ I MIŁEGO DNIA

Szczupak
2 lat temu
Reply to  Impresje

Z rana jak śmietana WYPIERDALAJ

Robin Prawandowski
2 lat temu
Reply to  Szczupak

Strzelam gole waszym matkom na szczupaka

Ktoś napewno lamusy
2 lat temu

Na szczupaka to cie stary gwalci lampą jak juz jedziemy po rodzicach

Znawca_Fussballu
2 lat temu

A tam jest też raper Onet97, polecam tę pozycję: http://www.onet.pl.

Anal97
2 lat temu

W tej pozycji uwielbiam zagłębiać się w anus twojej matki

Steve Wonder
2 lat temu

Dokładnie forma przegrywa z treścią. W punkt Sherlocku Holmsie! Ekipie Chi Wa Wa Dziki Gon nastepnym razem proponuje bardziej przejrzystą promocje żeby nie dezorientowali swoich sluchaczy i śmiało przyznali ze ich produkt skierowany jest do młodzieży lgbt+

Bori zawiodłem się na Tobie rekinie biznesu w teczowych kosmicznych rajtach…

Rekin biznesu w tęczowych rajtach
2 lat temu
Reply to  Steve Wonder

Zawiodła mnie twoja dziurka w dupie, mówiłeś, że nie jest rozjebana.

Jebadułko Wiesław
2 lat temu
Reply to  Steve Wonder

POLSKI RAP ZAMIAST SPRZEDAWAĆ MUZYKĘ MUZYKĘ KURWA DOBRA MUZYKĘ KURWA TO SPRZEDAJĄ OKULARKI MEDALIKI WLEPKI PUSZKI GROSZKI… NIEDŁUGO BĘDĄ KLAPKI POŚCIEL A MOŻE I NAWET W PREORDERZE BĘDZIE PRALKA RĘCZNA SYGNOWANA BOR ALBO CHUJWAGON??
CHUJ TAM Z MUZYKA CHUJ TAM Z PŁYTA WAŻNE ŻE OKULARKI SA ALBO INNY CHIŃSKI GADŻET.

POLSKI RAP TO DNO DNA..
BORIXONY CWELUCHY PALUCHY I INNE POLSKIE JANUSZE BIZNESU.

Bawidamek
2 lat temu

PAPCIE DO PŁYTY JUŻ DODAWAŁ TACO HEMINGWAY

KOSSAMA BINLUDEN IV IBER ABYR PAPUZIEJKO
2 lat temu

W SUMIE PRALKA BY SIĘ PRZYDAŁA DLA NIEKTÓRYCH FANÓW SMIERDZILI
PRZECIEŻ FANI PALUCHA TO TAKIE SMIERDZIELE ŻE MASAKRA ZE MNĄ KOLEŚ CHODZI DO SZKOŁY MA BLUZĘ BOR TO ON W NIEJ CHODZI NON STOP CAŁY TYDZIEŃ I JESZCZE SOBOTA NIEDZIELA PEWNIE AAA JAK SIĘ GO PYTAMY ŻEBY POWIEDZIAŁ KILKA KAWAŁKÓW PALUCHA TO TEN YYY KURWA SZAMAN SZAMAN”
SŁUCHACZE RAPU TO IDIOCI I TYLE.
KTO SŁUCHA NA POWAŻNIE TEGO ŻE JAKIŚ TYP MA CIĘŻKO ALBO ŻE MA ROLEXA?
PRZECIEŻ TO GŁUPOTA JAKICH MAŁO.

EJ TY KOLO
2 lat temu

ON MA ROLEXA A TY MASZ OSRANE MAJTUSIE LAPSIE WIĘC NIE WIEM KTÓRY JEST KURWA GORSZY BO TO JEST WŁASNIE TAKI KRAJ JEBANYCH CEBULAKÓW BO ON MA A JA NIE MAM TO TRZEBA JUZ PO NIM KURWA JECHAĆ JAK PO DZIWCE

Odb
2 lat temu

Cwelwagon przesadził z ceną donaszanych butów? BOR Crew pokazało, jak tanio donaszać buty

Janusz Pawulon 2
2 lat temu
Reply to  Odb

Odb = odbyciak donasza buty

rudy_z_blok_ekipy
2 lat temu

Janusz Pawulon 2 =chuj do szczania o jebie cie cały pawilon i 8 kłyminałów z Tobą ciśnie fłajerze

Siostra cydzego
2 lat temu

Gdzie jest mój brat?

Dartanian
2 lat temu

RMX olej Onara

Ref: Kabel to nie jeden człowiek ,
Zostaniesz jeśli masz wolę ,
Noc spędzisz u siebie , dostaniesz kabone

I. Jak się napije to wszystko jest dziwne ,
Na kwasie melduje się w banicje ,
Kajdanek nie dostrzegam , nie widzę ,
Konsekwencje dzwonili na policję ,
Stacjonuje klatke suka przez wizjer ,
Kumam zastosowanie Judasza ,
Do siebie nie zapraszam ,
Mogę dać znać mundura ,
Szrany na twarzy narobić kocurro ,
Czy beer to jakieś wykroczenie ,
Żeby powalali na ziemię ,
Jebniecie bo skąd kosmos ,
Konfidenci potrafią w to wrosnąć ,
Co do cholery z Polska ,
Chcą nagle siedzieć na deskach ,
Akurat mnie uwiera pinezka

II. Na jezdni ktoś rozmowy słucha ,
Patrol pierwszeństwa nie wymusza ,
Gabaryty do bicia grusza ,
Bomber Man Pegasusa ,
Tabletek rozrostu husar ,
Dalej targanie w komende ,
Rodowód , numera hacjendę ,
Pytają znikło z dowodu ,
Lekcja rządu do chichotu ,
Szkoda procenta od dowozu ,
Era opieki lądolodu ,
Pyski dumni unoszą ,
Co nimi manipuluje ,
Blachy chłopaki , on kabluje ,
Dogadanie się , choć był dołek ,
Propozycja czas zostać zespołem

Popularne