Sprawdź nas też tutaj

News

Choina: „Kukon był wyjątkiem i wysłał zwrotkę już po godzinie” – wywiad

Z raperem i producentem rozmawiamy na temat płyty „Widzę więcej”.

Opublikowany

 

W minionym roku ukazał się solowy album producenta i rapera Choiny „Widzę więcej”. Wtedy też z raperem przeprowadziliśmy krótką rozmowę na temat tego wydawnictwa, która zawieruszyła się gdzieś w naszym archiwum. Mimo poślizgu warto jednak przedstawić punkt widzenia rapera na temat albumu, na którym pojawili się m.in. Kukon, Hinol, Kleszcz, Małach & Rufuz, Heron, BRZ, Kobik oraz Głowa PMM.

Jesteśmy chwilę po wydaniu twojego debiutanckiego albumu “Widzę Więcej”, także zacznijmy może od klasycznego pytania, jak oceniasz na ten moment odbiór krążka? Nie da się ukryć, pierwszy singiel momentalnie wystrzelił wyświetleniami.

Choina: Jako producent jestem przyzwyczajony do nieco większych liczb, jeśli chodzi o wyświetlenia, ale jestem zadowolony z odbioru. Zdaniem wydawcy, jak na debiut to wynik jest bardzo dobry. Album mocno spodobał się osobom z mojego otoczenia… Ich nie zawiodłem i to jest chyba najważniejsze.

Pandemia dla rynku muzycznego jest nieubłagana. Jak wygląda proces twórczy w tym czasie, ile tak właściwie zajęło Ci nagranie tej płyty?

Miałem bardzo długi zastój w tworzeniu krążka, dlatego połowę numerów, które znalazły się na płycie trzymałem kilka dobrych lat „w szufladzie”. Przez to można wyczuć, że niektóre kawałki są na całkiem innym poziomie lub w innym klimacie. Jeśli chodzi o „plandemie”, to mocno spowolniła proces wydania krążka.

Sam jesteś platynowym producentem, lecz na swoim albumie nie przyłożyłeś ręki do bitów, skąd taka decyzja?

Tworzenie bitów męczy ucho i szybko się nudzą, przez to ciężko coś napisać pod bit, który leci godzinami jak się go dopieszcza. Chociaż nie wykluczam, że kiedyś coś usłyszycie pod moje produkcje.

Skoro już mówimy o bitach, to mam jedno pytanie do Choiny, jako producenta. Odmówiłbyś współpracy jakiemuś artyście, ze względu na niechęć do jego twórczości?

Nie zawsze sprawdzam twórczość wszystkich raperów, którzy kupują ode mnie bity, więc pewnie przewijają się ludzie, którzy powinni odłożyć mikrofon dla dobra innych, ale business is business.

Całkiem poważnie, Peja czy Tede?

Peja, chociaż doceniam obydwu za wkład w kulturę hip-hop.

Jak tak właściwie wygląda współpraca z wytwórnią Soul Records?

Do tej pory wzorowo.

“Widzę więcej” to krążek bogaty w gości. Praktycznie sama pierwsza liga ulicznego rapu oraz Kukon, którego muzykę wyjątkowo ciężko zdefiniować, aczkolwiek bezsprzecznie wyróżnia się on na tle reszty featuringów. Dla naszego portalu to też w pewien sposób postać ikoniczna. Opowiedz nam trochę o tej współpracy.

Po prostu zapytałem się, czy chciałby dograć się do kawałka i oczekiwałem na odpowiedź, którą otrzymałem od razu. Z tym, że Kukon był wyjątkiem. Zajarał się numerem i gotową zwrotkę wysłał już po godzinie. Pozdro Kukon.

Autotune, rewolucyjne narzędzie czy zmora muzyki rozrywkowej?

Kiedyś byłem całkowicie anty. Pewnie dlatego, że była to nowość, której nikt nie potrafił dobrze użyć. Dzisiaj, jeśli ktoś potrafi to fajnie wykorzystać, to zajebiste narzędzie.

Najlepszy polski krążek rapowy 2020 roku?

Będą dwa: Lukasyno – Pachne ogniem oraz Kacper HTA x Fonos – Mantra.

Co dalej będzie z Tobą? Usiądziesz z miejsca do kolejnego albumu, może wrócisz stricte do bitów lub spróbujesz pogodzić te dwie kwestie?

Trzeba kuć żelazo póki gorące, dlatego też jestem w trakcie pisania kawałków na kolejną płytę i mimo, że więcej czasu będę poświęcał pisaniu, to na pewno z bitów nie zrezygnuje nigdy. Pozdro.

15 komentarzy
15 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Daleki kuzyn samego Don Sentino Alvareza
4 miesięcy temu

CHyba KUKOLD, polski robol zostal wyjasniony na live z Sentino. Poczul na sobie astralna dominacje genetyczna parobas.

Bob
4 miesięcy temu

Sentino ten cwel co po psy woła? Halo policja

Dario
4 miesięcy temu

Rucham go

rychupejasurówka
4 miesięcy temu

Kukon był wyjątkiem – tylko jemu udało się wypromować na sponsorowanych postach glamrapu

Andżej
4 miesięcy temu

Przecież to Gangi, znany i lubiany na glamie „recenzent” płyt HH z Radomia.

fakty
4 miesięcy temu

Chujina: „Cuckon był wyjątkiem i wysłał sextape już po godzinie”

ZAGINIONY CYGAN Z ATLANTYDY
4 miesięcy temu

Ten kondoniarz Kukold ma mordę podobną do Igi Świątek. Może to jej brat xD

FRODO
4 miesięcy temu

GOLUM WRACAJ NA PLAN, BO NIE MOŻEMY SERIALU DOKOŃCZYĆ.

Bucano
4 miesięcy temu

W koncu ktos docenil mantre i pachne ogniem, szacunek.

Enemy
4 miesięcy temu

Jestem ciekaw czy ta zwrotka była napisana przez niego czy z tej kartki papieru, która swego czasu była wyławiana z kosza przez ziomka jego

Włodzimierz Putek
4 miesięcy temu

„Dla naszego portalu to też w pewien sposób postać ikoniczna”

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

może dla redahcji, „drogi” redahórze…

Egon
3 miesięcy temu

A potem pojechałem do niego do domu i mnie wyruchał

Popularne