GLAMRAP POLECA: Hip Hop Festival w Poznaniu. Kup bilety już teraz!

Sprawdź nas też tutaj

News

Ci artyści królują na Spotify. Czy mają szansę na Fryderyki?

W kategorii Hip-Hop wygra Smolasty?

Opublikowany

 

W najbliższą sobotę, w Gliwicach odbędzie się gala Fryderyków 2023, najważniejszych nagród muzycznych w Polsce. Są one przyznawane przez członków Akademii Fonograficznej, zrzeszającej artystów, producentów, wydawców i dziennikarzy. Z tej okazji Spotify dzieli się danymi za ostatni rok i spogląda w kryształową kulę, aby sprawdzić, na ile gusta muzyczne użytkowników w Polsce pozwalają przewidzieć zwycięzców tegorocznych Fryderyków.

Dawid Podsiadło vs Vito Bambino

Spotify przeanalizowało dane dotyczące streamingu muzyki w Polsce za okres od marca ubiegłego roku do marca br. Jeśli zaufać gustom muzycznym użytkowników Spotify, Dawid Podsiadło ma duże szanse na wygraną w kategorii Artysta Roku. Vito Bambino może okazać się jednak dla wspomnianego artysty dużym konkurentem. Zajmuje wysokie drugie miejsce w rankingu artystów najczęściej pojawiających się na playlistach użytkowników Spotify spośród wszystkich muzyków nominowanych w tej kategorii.

W kategorii Artystka Roku, w której aż 4 z nominowanych artystek to ambasadorki programu EQUAL, duże szanse na wygraną ma sanah, której w okresie od marca 2022 roku do marca br. słuchaliśmy jeszcze częściej niż wspomnianego Dawida Podsiadły. Na drugim miejscu według użytkowników Spotify uplasowałaby się Brodka, kolejna faworytka wśród słuchaczy platformy streamingowej. Była drugą najczęściej pojawiającą się artystką na generowanych przez użytkowników Spotify playlistach spośród wszystkich nominowanych w tej kategorii.Zalia z Debiutem Roku?

Nagrodę za Fonograficzny Debiutu Roku wręczy w Gliwicach, wraz z Lanberry, Mateusz Smółka, Music Team Lead w Spotify. Być może trafi ona do jednej z trzech nominowanych w tym roku artystek będących jednocześnie uczestniczkami programów Spotify, RADAR oraz EQUAL, czyli do Zalii, Ani Leon bądź Sary James. Gdyby użytkownicy Spotify mieli możliwość oddania głosu w tegorocznych Fryderykach, najpewniej wybraliby w tej kategorii Zalię. Gdyby jednak decyzja zależała jedynie od grupy wiekowej do 17. roku życia, zwycięstwo należałoby najprawdopodobniej do Sary James, zdecydowanej faworytki wśród młodszych słuchaczy.

Mrozu powalczy o Piosenkę Roku

Dawid Podsiadło z Mori oraz Vito Bambino i Mrozu z Za Daleko mają szansę na zwycięstwo także w innej kategorii. Ich utwory znalazły się na wysokich pozycjach wśród nominacji do tytułu Piosenki Roku. Oba były również dodawane do playlist większości użytkowników Spotify. Gdyby międzynarodowa publiczność miała prawo głosu, oddałaby go najpewniej na Sadzę Brodki. Grupa wiekowa 45-54 lat postawiłaby tu głównie na popowe brzmienia i Czekam Na Znak Ignacego. Piosenkę, która znalazła się na drugim miejscu pod względem najczęściej streamowanych utworów w tej kategorii wiekowej.

W kategorii Hip-Hop wygra Smolasty?

Według użytkowników Spotify, szczególnie tych reprezentujących generację Z. Album Roku – Hip Hop to zdecydowanie „Almost Goat” Smolastego. Utwory z tego albumu najczęściej – spośród wszystkich nominowanych w tej kategorii albumów – znajdowały się w ciągu ubiegłego roku na playlistach tworzonych samodzielnie przez słuchaczy platformy.

– Jestem podekscytowany, że tak wielu artystów z naszych programów, RADAR oraz EQUAL otrzymało nominacje do tegorocznych Fryderyków. Jako Spotify bardzo intensywnie wspieramy lokalnych artystów, pozwalamy im docierać do ponad 500 milionów słuchaczy w kraju i poza jego granicami. Naszą największą aspiracją jest kontynuowanie tych działań oraz wspieranie rozwoju i budowanie sukcesu polskiej branży muzycznej – mówi Mateusz Smółka, Music Team Lead w Spotify.

Polscy fani muzyki już mogą przygotować się na sobotnią galę Fryderyków dzięki przygotowanej przez Spotify playliście “Fryderyk 2023” z utworami artystów nominowanych do tegorocznej edycji.14 komentarzy
14 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
luj w nere #sicarios
1 miesiąc temu

ja nie biore jencow, luj w nere, kosa pod zebro i nie ma c.wela

Jebáká spod trzepáká
1 miesiąc temu

Kto w ogóle tego słuchá?

Ojciec Rogala DDL
1 miesiąc temu

dla tych co mają problem żeby babę se zbombic , w Holandii a dokładnie w Amsterdamie rząd opłaca 12 razy w roku prostytutki dla nie pełnosprawnych XD może tam sobie mieszkajcie jak nie potraficie bydlaka w kuciapce umoczyć hahahah

XDDD
1 miesiąc temu

Przecież te Fryderyki to jest większa beka niż Ciepłota w germium Popkillerów

Pan od Matmy
1 miesiąc temu

Co tam gówná jébane? Klasówka z przyry już była? Możecie spokojnie odpuścić szkołę, bo i tak nic z was nie będzie.

EJ TY KOLO!!!
1 miesiąc temu
Reply to  Pan od Matmy

I TO JEST WŁAŚNIE TO SIEDZI TAKA QURWA JEDNA Z DRUGĄ I WYCIĄGA WNIOSKI NA PODSTAWIE WYŚWIETLEŃ NA SPOTIFAJACH YOTUBACH I INNYCH GÓW NACHHHHH..
BEKA W CCCHUUUUUUUUJJJJJJJJJJJJJJJJJ Z PRZYG ŁUPÓWWWW HAHAHAA

Polska B
1 miesiąc temu
Reply to  Pan od Matmy

Jak tak ćwoku na magazynie? Jeszcze cię nie zwolnili?

Pan od Matmy
1 miesiąc temu
Reply to  Polska B

Nie mierz wszystkich miarą szczytu swoich możliwości jak już ukończysz liceum mały śmieciu.
Spytaj mamę, gdzie ona tak naprawdę pracuje, a potem wróć tu i podziękuj mi, że jej płacę za obrabianie kolby mojej i kolegów.

Air Jordan
1 miesiąc temu

W dzisiejszych czasach bardziej kontrowersyjne jest to, że chciałbyś żeby twoja żona była dziewicą lub miała 1-2 partnerów przed tobą niż to, że chciałbyś żeby 5 mokebe zrobiło na niej gangbang a Ty chciałbyś to wszystko nagrać i wrzucić do internetu.

Yebatzu
1 miesiąc temu
Reply to  Air Jordan

Trzeba być totalnym lamusem, żeby jarać się jak ktoś ci szpachluje babę

Giga Chad
1 miesiąc temu
Reply to  Yebatzu

Oho, ktoś dał ci minusa, znaczy on akurat lubi jak ktoś mu żonę posuwa.
Kolego od minusa, daj kontakt, chętnie pokażę twojej żonie jak szeroko może się otworzyć jej doopsko, gwarantuję, że nie będzie mogła wyjść z podziwu

Obozowy Kapo
1 miesiąc temu

K: Prawdziwym ojcem nie jest ten, kto stworzył, tylko ten kto wychował.
M: Czyli możemy przestać opisywać dzieci na porodówkach i wydawać je matkom losowo, a nie dawać im tylko te dzieci, które same urodziły?
K: Niee! Nic nie rozumiesz, matka nosi dziecko pod sercem i cierpi podczas porodu, to nie jest to samo wstrętny mizoginie!
***
Wiecie co bym zrobił w tym antymęskim kraju? LOSOWE testy na ojcostwo. Każdy szpital testuje losowo 1 dziecko na 30 – jeśli bardzo często będzie wychodziła „niezgodność” to zwiększamy do 1 na 20 w danym szpitalu tak długo, aż baby zaczną się bać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ebulon
1 miesiąc temu

Smolasty zasłużona wygrana. Nie ma na rynku polskim lepszego rapera. Smolasty GOAT.

Popularne