Sprawdź nas też tutaj

ranking

Disco-polo jednak dużo bardziej popularne od hip-hopu?

„Przez cały rok ten gatunek nie miał sobie równych”.

Opublikowany

 

Marcin Miller z zespołu Boys

Przed tygodniem informowaliśmy, że rap jest najpopularniejszym gatunkiem wśród polskiej młodzieży. Z badań przeprowadzonych przez Narodowe Centrum Kultury dowiedzieliśmy się też jacy są ulubieni wykonawcy nastolatków oraz poznaliśmy relację między wykształceniem ich rodziców a słuchanym gatunkiem. Portal Infografikownia przekonuje jednak, że to disco-polo rządzi w Polsce. Jak jest naprawdę?

Disco-polo najpopularniejsze według Google

Czasem można mieć wrażenie, że popularność disco polo rośnie nieprzerwanie od wczesnych lat 90. Ta muzyka jest dosłownie wszędzie. Dzisiaj jednak o popularności najłatwiej się przekonać śledząc ruch w wyszukiwarkach – informuje Infografikownia we wstępie swojego artykułu. Opierając się na danych z wyszukiwarki Google za ubiegły rok serwis zauważa, że to disco-polo jest dużo popularniejszym gatunkiem niż hip-hop.

Powyższa grafika faktycznie wskazuje na to, ze disco-polo jest numerem jeden. Co więcej, nawet rock znajduje się dużo wyżej od hip-hopu, który jest wyprzedzany również przez muzykę popularną. To zaskakujące dane, bo kiedy spojrzymy na krajową listę sprzedaży płyt Olis, widzimy na niej często kilkanaście albumów rapowych i praktycznie żadnych od reprezentantów disco-polo.

Nikt nie słucha już rapu?

Wychodzi na to, że niemal przez cały rok disco-polo nie ma sobie równych, przynajmniej w wyszukiwarce Google – czytamy w dalszej części artykułu. Poniższa grafika przedstawia tym razem podział popularności poszczególnych gatunków według województw.

Wyłania się nam z niej obraz nędzy i rozpaczy. Czyżby już nikt nie słuchał rapu? Kraj jest zdominowany żółtym kolorem, któremu przypisane jest disco-polo. Cztery województwa bronią się przed tym gatunkiem, słuchając rocka. Hip-hop w poszczególnych regionach jest słuchany przez ok. 10% populacji. Konkluzja artykułu w serwisie Infografikownia jest taka: – Jednak w światowym internecie disco-polo niemal nie istnieje. Dominuje rock, który zdecydowanie wygrywa na przykład nad hip-hopem.

Czy zatem powinniśmy pakować walizki, albo przebranżowić się na bardziej przystępne disco-polo? Oczywiście, że nie, bo powyższe badanie nie odzwierciedla w żadnym stopniu obecnych trendów.

To nic nie znaczy, to o niczym nie świadczy

Cytując Łonę możemy z pełną świadomością stwierdzić, że wyciąganie wniosków na temat popularności gatunku uwzględniając wyszukiwaną frazę danego gatunku nic nie znaczy. Bo kto z nas, chcąc posłuchać danego wykonawcy lub dowiedzieć się o nim czegoś wpisuje w wyszukiwarkę słowo „hip-hop”? Tak samo jest z rockiem, disco-polo i popem. Opierając wnioski na takiej metodologi nie można stwierdzić, że „disco-polo to najpopularniejszy gatunek” tylko co najwyżej, że „fraza disco-polo jest najczęściej wyszukiwana w Google”.

Powyższe badanie może jednak pokazywać, że osoby, które chcą posłuchać disco-polo nie mają rozeznania w gatunku i nie znają poszczególnych wykonawców.

 
67 komentarzy

67
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Wiem_Co_Mówie

A co do artykułu.
Tak, w Polsce rządzi disco polo bo Polska to kraj wieśniaków.
I dlatego też PiS jest u władzy.

Mosiek Kaczyński

PiS albo PO co za różnica? Większość społeczeństwa słuchająca disco polo słucha też rapu. Ponadto nie ma pojęcia, że płaci podatek dochodowy. Nie wie że kupując oranżadę płaci podatek VAT. Jeżeli nastąpią kiedykolwiek jakieś pozytywne zmiany to jest to kwestia pokoleń.

Redaktor Szehter

Ty kurwo sluchlasz Eltona Johna I glosujesz an cwelucha Biedronia

ProfesorNauk

Biedroń akurat dobrze gada. Będę na niego głosował.

tw tede

Biedroń to Palikot przebrany za pedała

Wiem_Co_Mówie

Kurwo ty.
Mokrym chujem ci po papie

TW Balbina

PiS i disco polo to esencja podludzizmu

BRUCE

Prawdę piszesz Pan Kurski lubi tą wiochę to non stop disco polo w telewizorni.

Strumienie z Ruczaju

dlatego w tym roku GŁOSUJEMY NA KOALICJĘ OBYWATELSKĄ i rozpierdalamy UE od środka

#polexit

Nina

A ty kim jesteś kozi synku. Matka dupy zydowi pewnie dała i skąd taki kondom jak ty.

Nina

Bo moja matka obrabia z połykiem dłuta cyganom za łyk Tatry Mocnej.

zulugula nowy szef tej strony synu

śmieszą mnie”wielce” oświeceni tego forum, którzy doskonale wiedzą jak działa polityka. I to oni będą głosować na biedronia, i to oni myślą, że Po lepsze od Pisu i na odwrót… haha ja pierdole nawet nie wiecie ja komiczni i żałośni jesteście. Banda poprzebieranych gejów.

zulugula nowy szef tej strony synu

Twoja stara spłodziła wieśniaka z tego co widzę, disco-polo słucha te, kto ma gust, dobry, czy chujowy nie ważne. Ale o gustach się nie dyskutuje i jak się nie podoba to wypierdalać do francji robić lody cwelu.

zulugula nowy szef tej strony synu

Robię bezdomnym cyganom pały na dworcu w Lublinie za posypkę mefedronu

Oskar Pam Pam

biedroń myśli że są „niesprawiedliwe różnice w płacach kobiet i mężczyzn” więc do obozu zagłady z taką mendą
PAM PAM PAM

Degger

Nie dziwię się. W disco polo nie ma żadnej ideologii która mogłaby potencjalnie skłócać ludzi dzięki czemu może go słuchać każdy z każdej warstwy społecznej, rap natomiast odwrotnie. Disco polo jest do zabawy a nie utożsamiania się z jakiś tam raperkiem co nawija o tym jak mu baba w aptece kodeiny nie chciała sprzedać czy że bluza thrasher jest za droga.

Degger

Amerykanie mają country, włosi italo disco a my mamy disco polo, natomiast polski rap to słaba kopia rapu z zachodu. Cudze chwalicie swego nie znacie, pozbądźmy się kompleksów związanych z tą muzyką raz na zawsze i zacznijmy się nią cieszyć. W disco polo jeden wykonawca nie ubliża drugiemu i nie nakręca swoich fanów aby jechali po sobie ani nie sprzedaje bluz czy koszulek za kosmiczną cenę. W żadnym gatunku nie ma tyle nienawiści, hipokryzji, zakłamania i manipulacji co w rapie.

Ekspert od Muzyki

DOKŁADNIE DOKŁADNIE KURWA TAM KAŻDY Z KAŻDYM MOŻE NAGRAC KAWAŁEK ZGARNIAJA HAJS GRAJĄ KONCERTY PO KONCERTACH MAJA WSPÓLNE IMPREZY I TO NAPRAWDĘ SOLIDNE IMPREZY A W RAPIE CO MAJA NA BACKSTAGE MANDARYNKI WODA I KABANOSY Z LIDLA HAHAHHAHAHA.

mati ochman

Degger, jeśli w disco polo znajdziesz postaci tej klasy, co Hank Williams lub Giorgio Moroder, to możesz się brać za rehabilitację tego gówna. Póki co nie wymieniaj nawet disco polo w jednym zdaniu obok country, bo to śmiech na sali. Poza tym pierdolisz jak hipis z tymi nawoływaniami do miłości, więc odkurzaj sandały i szoruj na pielgrzynmkę

Degger

Zwróć uwagę na to ile istnieje country, italo disco a ile disco polo oraz na to jaki wielki jest rynek muzyczny w Ameryce i we Włoszech w porównaniu do tego w Polsce. Czy dałoby się wymienić jakąkolwiek polską gwiazdę muzyki która jest zauważana za granicą? Nie sądzę, mamy mizerną siłę przebicia. Mamy swoją muzykę i nie mamy czego się wstydzić, w niektórych dalej siedzi PRL-owski kompleks który mówi że wszystko co z zachodu jest lepsze.

January Pawlaczenty

PRL-owski kompleks to zrodził właśnie disco polo – siermiężny tandetny wyrób muzykopodobny. Jeśli mamy się tym chlubić tylko dlatego, że powstało w Polsce, to może wróćmy do produkcji Żuków, Rometów i Popularnych bez filtra – co z tego, że to gówno, ważne że NASZE gówno

Odb

Hip-Polo bardziej popularne dużo jednak od Disco-Hopu?

aaa

Pogieło cie? Jest tandetne i osoba o jakimkolwiek poczuciu estetyki reaguje na to gówno agresją.

Paluch

A to jest jakaś różnica?

Ekspert od Muzyki

PRZYNAJMNIEJ DISCO POLO JEST AUTENTYCZNE NIE MA TAM POZEROW I SCIEMNIACZY JAK TYM SMIESZNYM POLSKIM HIP HOPIE.
TAM KAŻDY NAGRYWA SE KAWAŁKI ZGARNIA HAJS MA DUPY FURY WIELKIE CHATY A NIE JAK CI KURWA „HIPHOPOLOWCY” NP TAKI BETEO ZE SPRZEDAŻY PŁYT ZAROBIŁ 1450 ZL A NAWIJA ŻE MA MILIONY ZŁOTE ZEGARKI A NA KLIPIE FURA Z WYPOŻYCZALNI I DUPY TEZ Z AGENCJI I TO W DODATKU TAKIE PASZTETY.

NIE SŁUCHAM DISCO POLO ALE TA MUZYKA JEST WESOŁA IMPREZOWA A KURWA TEN HIPHOP POLSKI SMUTY PLACZE LANS POZEROW W CHUJ.

MÓWIĄC KRÓTKO NIE NAZWAŁBYM POLSKI RAP CZY POLSKI HIPHOP TYLKO MUZYKA ŚMIESZNA.

Ekspert od Muzyki

I DODAM TYLKO JESZCZE ŻE W DISCO POLO JAK KTOS CHCE TO SE NAGRYWA Z TYM KAWAŁEK ROBIĄ RAZEM NUMER ZGARNIAJA HAJS WYŚWIETLENIA SIĘ ZGADZAJĄ I TAM KAŻDY Z KAŻDYM MA SZTAME A NIE JAK W TYM RAPIE POLSKIM TEN Z TYM KONFLIKT TEN TEMU CIŚNIE JAKIŚ TEDE NAGRYWA JAKĄŚ PLYTE I SCENĘ BĘDZIE ROZLICZA(NIECH ON SIEBIE ROZLICZY NAJPIERW) ALBO ŻEBY BYŚ TOP W RAPIE TO TRZEBA MIEC ZIELONE WŁOSY RYJ WYDZIARANY I CHODZIC W RÓŻOWYM STROJU. KURWA JEBANA POLSKI RAP POLSKA MUZYKA ŚMIESZNA HAHAHAHAHAHHAHAHAHAAH

Ekspert od Wyjadania Rodzynów z DUpy

PISZE CAPSLOCKIEM BO CHUJA MAM DO GADANIA TO PRZYNAJMNIEJ BEDZIE SIE BAREDZIEJ RZUCAŁO W OCZY

aaa

Pani Ekspert. Kurła. Tam wszystko stanowi pozę, zresztą poza to nie grzech

Naprawdę Muzyk

Macie pojęcie o muzyce wy KURWA debile jedne. Ja KURWA znam historie muzyki podstawy gram na 3 instrumentach sam komponuje kurwa i gardze zarówno i disco polo i tym kurwa rapem całym bo w większości jest tak że kurwa 90%w RAPIE to robi bit kurwa czytaj muzyka inaczej można nazwać to instrumental a 10% to kurwa nawijka tych kurwa raperów kurwa. Więc przestań mi pierdolic jeden z drugim że się tak kurwa znasz JEBANY łbie na pewno masz jeden z drugim po 16 lat i słuchasz kurwa idoli którzy mówią w swoich kawałkach jak cpac chlac i kraść kurwa albo jak to jest biednie a kurwa jeździć bmw za 500k
Znawcy kurwa jebani
Jak ja robiłem muzykę to twojego idola na świecie jeszcze nie było
WIĘC przestań mi pierdolic tu jeden z drugim kurwa.

Naprawdę Muzyk

Ej, a jak któryś poratuje szlugiem albo da pięć złotych, to mu opowiem jak w Opolu w 1987 z Hołdysem na kurwy chodziliśmy

DIDONOSTRA

Zamknij dupsko.

Andrzej

Masz Piątaka i nawijaj o kurwach

rasista

jaki kraj taka muzyka
polska kraj wiesniaków

dzRji

To prawda

Wasz ziom

Największe głupki i patolgia słucha discopolo. Poza tym Marcin z Boys podpierdala teksty z więziennych piosenek

tentyp

Widziałem zdecydowanie więcej patologii słuchającej rapsów, aniżeli disco polo ¯\_(ツ)_/¯

Tadeusz Odyseusz

Boże mój, jacy wy kompletnie upośledzeni na tym glamrapie jesteście. Wrzuciliście jakieś dwie grafiki, jakiś nieopisany wykres, który chuj wie co przedstawia, jakieś jednostki – rozumiem, że oś x to czas, a oś y? Widzę jakieś cyferki, ale chuj wie co one mówią.

I konstatacja, że disco polo jest popularniejsze. A chuj mu w dupę, niech sobie będzie, tylko kurwa dalej nie wiem na jakiej podstawie. Jakbym miał zgadywać, to bym powiedział, że to słowa wpisywane w wyszukiwarkę. Tylko na chuj miałbym wpisywać w wyszukiwarkę frazę „hip hop” i jak to by się miało przekładać niby na popularność samego gatunku.

Podejrzewam, że częściej ktoś wpisuje w google „sushi” niż „chleb” i co to znaczy, że sushi jest w Polsce popularniejszą potrawą?

mati ochman

Po 1: poważne statystyki i równie poważne dziennikarstwo. Idź pan w chuj!
Po 2: Odnośnie tej mapy. Mieszkam w Małopolsce i nie wierzę, że w wyszukiwaniach może przodować tu rock. Przecież góralska podhalańska dzicz nabija disco polo jak pojebana xD

you mad?

I CHUJ DOBRZE, LEPIEJ JAK RAB JEST NISZOWY NIŻ TOP1 BO WTEDY WYPŁYWAJĄ JAKIEŚ LIBERY 2.0 I DONIE 2.0

aaa

Kurła wyszukiwanie nazwy „discopolo” jest znamienne dla buców którzy nawet nie znają wykonawców. A znów „hiphop” nikt nie wpisuje, bo kurła szuka konkretnych osób albo nurtów. AFERA Z DUPY

śmiech na sali.

O, czego ja się tó ógółem dowiadujem…jak sram do majka to hip-hopuję, a nie rapuję, beka z tego kto to pisał…od zawsze mi się wydawało, że hip-hop to jakaś kultura, a rap to gatunek, ale chuj, mosze siem nie znom.

Nieświadomi się śmiejo

Nie znosz się. Hip hop to kultura, a rap to nawijka, ale jakby dj600v wydał płytę z instrumentalami to byś to do rapu zaliczył ?

Naczelnik

Kto to do licha pisał? Jak to wygląda! Rap to gatunek. HH kultura. Weźcie to poprawcie, bo pęknę ze śmiechu jeśli nikt tego nie poprawi.

Imię

Łukasz Fiutowy, naczelny, potężny redaktor gejrapu to napisał.

Naczelnik to dzbab i konfident

a kim ty jesteś dzbanie

Young Multi

Widzicie? Bez wysiłku transformuję się z rapera na hip-hopolowca, a wy co robicie? Dalej starej podbieracie drobne z portfela?

Peja

Dobrze im powiedziałeś, Multi! Od zawsze proposowałem Donia, w końcu tyle sesji nagraniowych w jednym studio…<3

Rudolf

Disco plolo umiera koledy to przyszlosc

Santana

Rozumiem opinie niektórych użytkowników ale wdg mnie disco polo jest tylko i wyłącznie dla kasy bez żadnych historii czy tym podobnych a hip hop ma sens jako sama kultura i mówię tu o Old school a nie o tych piszczacych jak tzw dziwki pseudo raperów z New School oczywiście nie mówię tu o wszystkich tylko o pozerach skaczacych w rurkach jak kurwa no kutasie
Dziękuję i nie przepraszam za wulgaryzmy zawarte w tym o to tekście

mongolzky bokseł

O kurwa, sklejcie akcję. Nie jestem raperem, a hip-hopolowcem, kumacie? Ah, co za progres zaliczyłem. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jaki jestem z siebie zadowolony.

Tu es pierdus

AHAHHAHAHA

RERE KUM KUM SKURWYSYNY !!

okrutnik

Kogoś to dziwi? I gdzie te wszystkie pajace co nie znajdą pracy za 3 lata przez wydziaranie sobie dłoni które mówiły że hip hop jest teraz popem i ogóle najpopularniejszy? Discopolowcy są jacy są ale są prawdziwi. Jak widzę tych naszych hiphopolowych zjebków – każdy ma podobną manierę, każdy jest jaką Cindy co pójdzie gdzie obiecają więcej wyświetleń. Zapatrzeni w idolów „chcą być raperami” ale nigdy nie będą ani raperami ani nawet w połowie sobą. Nawet przy dużym uznaniu nie znającej się na niczym publiczności.

Real Hip Hop For Life

Co to za Kurwa ranking Kurwa Huj wam w dupę za ten ranking ja słucham rapu już od 97 i nigdy go nie przestanę go słuchać każdy ma swój gust i nikt mi nie narzuci żebym słuchał tego co inni niech sobie każdy słucha czego chcę wolna amerykanka.

głos rozsądku

Przecież to kretynizm, powinien być rap zamiast hip-hopu

Daniel

Mnie dziwi czemu nikt Jeszce nie wpadł na pomysł i nie zrobił kanału w TV który byłby typowo o rapie. Kanały disco sa dwa jak nie więcej i ciesza sie duża popularnościa i z kanałem rapowym było by pewnie tak samo.

lrp

https://youtu.be/u0sp-2dF3ME
To jest muzyka, a nie dzisiejszy syf.

PiesKresWiesMies
Tomi

twojranking.pl
To dopiero rankingi….

Janusz
Dzbanyzpopgry

Nie ogarniacie google trends i bzdury piszecie aby porownac trzebaby zsumowac hiphop hip-hop hip hop i rap a i tak to nie jest miarodajne bo nikt z nas tego nie gooogla

Leszek

Oba gatunki to wielka wiocha:-)) :-)) :-))

00:12 i 17

hopu?

00:44 7

00:12 i 17

RANKINGDisco-polo jednak dużo bardziej popularne od hip-hopu?
„Przez cały rok ten gatunek nie miał sobie równych”.
Opublikowany 15 godzin temu Przez Łukasz Fatowy

ccc

Bo tak prawdziwy porządny rap skończył się gdzieś w 2015 i troche 2016 🙂 . Teraz tylko wychodzą jakieś różne dziwactwa . W tym roku co takiego normalnego wyszło hemp gru . Bo rychu jakieś cuda na tej nowej płycie może dwa jeden kawałek ok reszta cudowanie zamiast nagrać w starym dobrym stylu . Słoń nagrał super nic się nie zmieniło nagrywa to samo

Wiem_Co_Mówie

Pierwszy

penisek

Bo Disco Polo samo w sobie jest konsekwentne i stałe, nikt tam nie przeczy że robi muzykę dla zabawy i kasy i każdy wie na czym stoi.Hip Hop obecnie to robienie w chuja słuchacza dla większych zysków, a nie o to wszystkim chodziło.Eloooooooo!

Rzapzon

Discopolo>>>>>polski hibhob, discopolowcy przynajmniej jako tako potrafią śpiewać a nie stekac albo wyć jak pedały z SB albo biura opierdalania rodzynek

Popularne