Sprawdź nas też tutaj

News

DJ Grubaz publikuje zeznania Tedego. „To ty szczekałeś na komendzie”

„Kto może teraz wypi*rdalać Jacula?”

Opublikowany

 

tede

Ciąg dalszy konfliktu na linii DJ Grubaz – Tede, który kilka dni temu rozpoczął rezydent prawej strony Warszawy oskarżając rapera o kapusiostwo. – Tede, gadałeś, że jestem „złodziej gramofonów”? Ja znając twój temat mówię, że jesteś frajer pierwszej wody. Do budy paparuchu. – napisał DJ Grubaz na Instastories. Tede nie pozostał głuchy na tego typu wypowiedzi:

– DJ Grubaz objawił się nagle i tutaj muszę coś powiedzieć. Mylisz światy, mylisz rzeczywistości. Ja nie jestem z ciemnej strony mocy. Nigdy nie byłem i nie aspirowałem do bycia z ciemnej strony mocy. Nie uważam, że każdy musi być gangusem, żeby robić hip-hop. Wręcz przeciwnie, nie każdy musi być i hip-hop jest dla wszystkich. Natomiast nie muszę być z ciemnej strony mocy, żeby wiedzieć, że jedna z zasad tejże strony mówi, że na takie gadki jak ty masz o mnie, to albo pokazujesz papier albo wypi*rdalasz. Ponieważ i ja i ty wiemy, że tego papieru nie masz, to po prostu wypi*rdalasz. Nie pozdrawiam, wszystkich innych pozdrawiam i życzę miłego dnia. – powiedział na nagraniu Tede.

Zeznania Tedego w sieci?

DJ Grubaz opublikował na Instastories rzekome zeznania TDF-a. Rzekome dlatego, że na dokumencie nie widnieje żaden podpis rapera, brakuje informacji, co to jest za dokument i nie ma nim żadnej pieczątki czy czegokolwiek innego, co uwiarygadniałoby, że są to prawdziwe papiery z przesłuchania.

Grubaz przekonuje jednak, że nie mógł wiecej pokazać publicznie, bo mógłby narazić się na prawne konsekwencje.

Nie mam nic do dodania, psycho fanów Jacka odsyłam do niego. Niech określi czy to fake czy może ma kopię tego dokumentu – najlepiej niech pokaże 10 stronę tegoż dokumentu. Ja miałem jaja, żeby to odszukać i wrzucić – w formie takiej na jaką pozwolił zaznajomiony ze sprawą i tematem Pan mecenas T. – napisał na Instastory.

Co jednak wynika z dokumentu udostępnionego przez Grubaza? Tede został przesłuchany w charakterze podejrzanego i po części przyznał się zarzucanych mu czynów, w tym do nabywania narkotyków od osoby, którą wymienił z imienia i nazwiska.

Oskarżony wyjaśnił, że zna (nazwisko zamazane) oraz jego rodzinę, były to kontakty sporadyczne. Nadto przesłuchiwany oświadczył, że był w posiadaniu narkotyków od (nazwisko zamazane) przy czym jedynie jednorazowo przekazał mu za nie pieniądze. – czytamy w dokumencie udostępnionym przez Grubaza.

Oskarżony w zakresie zabezpieczonych w trakcie przeszukania narkotyków wyjaśnił, że marihuanę nabył podczas swojego koncertu w (zamazane), który odbył się w (zamazane) 2020 roku w (zamazane) na festiwalu (zamazane). Od nieznanego mu mężczyzny nabył marihuanę w ilości (zamazane) gram za (zamazane) złotych. Oskarżony dodał, że mniejszej ilości nie mógł kupić, bo sprzedawca zbywał ją jedynie w takich ilościach. natomiast MDMA otrzymał od (zamazane) za darmo. Drugą część zabezpieczonej marihuany Jacek G. otrzymał od fana po zakończeniu koncertu.

W trakcie przesłuchania Jacek G. nadmienił, że lubi palić marihuanę, posiada ją jedynie na własny użytek, nie posiada stałego dostawcy narkotyku, zazwyczaj jest nią częstowany przez inne osoby. – czytamy dalej.

„To ty szczekałeś na komendzie”

Pod opublikowanymi zeznaniami DJ Grubaz napisał:

Raper Tede opublikował film dyskredytujący moją osobę, więc przyszedł czas najwyższy, żeby ustosunkować się do jego wypowiedzi. Karawana jedzie dalej? To się zobaczy z czasem, ale wychodzi, że to ty szczekałeś na komendzie – hau hau hau. Myślę, że skutecznie ci dziś przypomniałem o swoim istnieniu, skoro niby tak szybko zapomniałeś. Kto może teraz wypi*rdalać Jacula?

Hip-hop jest dla każdego – tu się zgadzamy, jednak nikt nie szanuje konfidentów i takie zachowania nie są akceptowalne w żadnej grupie społecznej, bardziej nawet tam gdzie tak szczegółowo złożyłeś te zeznania. To wiedzą nawet ci spoza 'ciemnej strony mocy. – napisał Grubaz.

Zeznania udostępnione przez Grubaza opublikował na Instastories również Książę Kapota. Poniżej przypominamy, że Kapota w ubiegłym roku zarzucał Tedemu wraz ze swoim przyjacielem, że TDF potwierdził zeznania małego świadka koronnego.

zeznania tede

Książę Kapota i Robert RS77 oskarżają Tedego o kapusiostwo

W maju ubiegłego roku roku, Robert Sz. znany jako Robert RS77 zaatakował Tedego twierdząc, że ten jest kapusiem, bo podobno potwierdził zeznania tzw. małego świadka koronnego.

Tede, miałeś czas, żeby się odnieść co do swoich wyjaśnień. Czyżby ci z dupy gacie spadły i potwierdziłeś 60-tkę? Rychu dobrze śpiewał „Dlaczego Tede starą kurwą jest”. Bo się rozj*bał. – mówił na nagraniu Robert RS77.

Byliśmy z Robertem u niego. Po sprawie jak zeznawał miał się odnieść i pokazać nam papiery jak zeznawał i do dzisiaj nie widziałem tych papierów. – dodał Książę Kapota. Więcej o tym pisaliśmy tu: Znany gangster atakuje Tedego. Książę Kapota chce wyjaśnień

DJ Grubaz vs Tede – geneza konfliktu

  1. DJ Grubaz do Tedego: „Jesteś frajer pierwszej wody”
  2. Tede odpowiada DJ Grubazowi, który nazwał go „frajerem”
  3. DJ Grubaz komentuje szum wokół jego wypowiedzi o Tede


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

DJ 600V uhonorowany za dokonania dla polskiej kultury muzycznej

„To postać absolutnie kultowa”.

Opublikowany

 

Przez

DJ 600V został laureatem Złotego Fryderyka. Producent dołączył do grona postaci szczególnie wyróżnionych przez Akademię Fonograficzną za całokształt dokonań dla polskiej kultury muzycznej.

DJ 600V ze Złotym Fryderykiem

Rada Akademii Fonograficznej postanowiła w tym roku nagrodzić Sebastiana Imbierowicza, czyli twórcę pierwszego etapu sceny hip hopowej w naszym kraju. Jego produkcje zdominowały i zdefiniowały charakter tzw. złotej ery tego gatunku w Polsce. W poszukiwaniu raperów na swoje płyty odkrył rzeszę talentów również uważanych dziś za legendy. Molesta, Sokół, Tede, Pezet czy Hemp Gru to tylko kilka pseudonimów i nazw, których początki możemy wiązać z DJ 600 Volt. Jego albumy zainspirowały tysiące i stworzyły solidny fundament. Mimo odrzucenia przez stacje radiowe utwory, jak Wiedziałem, że tak będzie, Nie jestem k. businessmanem, Osiedlowe akcje, A pamiętasz jak, Wychylylybymy, Mercedes s 600, Sami swoi – stały się hymnami pokolenia.

W ostatnich latach Sebastian zrealizował szereg różnorodnych albumów, między innymi większość ścieżki do filmu Fantastyczny Mat Parrey, gdzie wszystkie kompozycje wygenerował, bazując na „dźwiękach kosmosu”, zaczerpniętych z bibliotek audio NASA. Nadal zajmuje się produkcją, uczy aranżacji i mixu w warszawskiej Akademii Realizacji Dźwięku.

Laureaci Złotych Fryderyków

„To postać absolutnie kultowa”.

– Dla mojego pokolenia, osób, które dorastały na przełomie lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych oraz fascynowały się rodzącą się wówczas polską sceną hiphopową, Dj 600 Volt to postać absolutnie kultowa. Działalność Sebastiana docierała do nas na bardzo wielu polach: za pośrednictwem fal radiowych, podczas granych przez niego imprez, a także, przede wszystkim, na legendarnych, produkowanych przez niego albumach. Dzięki tym wydawnictwom V.O.L.T. nie tylko umożliwiał zaprezentowanie się szerszej publiczności zaczynającym wówczas swoją drogę artystom, ale stanowił dla nich także niezbędne wsparcie w zakresie dostępu do sprzętu studyjnego, wiedzy i inspiracji muzycznych. To wszystko działo się w czasach, gdy na playlistach co piątek nie pojawiało się kilkanaście nowych, rapowych singli, a kiedy każda wydana kaseta z polskim rapem była wydarzeniem, na które czekano, a później słuchano i dyskutowano przez długie miesiące – mówi o Sebastianie Imbierowiczu Witek Michalak, szef polskiego oddziału wytwórni Def Jam Recordings, członek Rady Akademii Fonograficznej.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Sentino o rzekomym spotkaniu z Paluchem w Żabce

„Coś tam gwiżdże przez te swoje luki w zębach”.

Opublikowany

 

Przez

sentino raper

Sentino przyzwyczaił nas już do swoich opowieści pełnych abstrakcji, ale historia o Paluchu przebija wszystko, co do tej pory powiedział Alvarez. Miał on się spotkać ze swoim oponentem w jednym ze sklepów sieci Żabka.

Książka Sentino „Tatuażyk” pełna jest zdumiewających historii. Raper obraża w niej również Polaków nazywając ich wprost „półanalfabetami z IQ 80”, a także opisuje swoje rapowe konflikty. Co możemy przeczytać o Paluchu?

– Zobaczyłem Palucha raz i wszystko wyjaśniłem w sekundę. Stoję przy kasie w Żabce, kończę zakupy i przychodzi jakiś facet, który wygląda jak on i prawdopodobnie był nim. Facet stoi odwrócony plecami do mnie (bo tam kiedyś już chciał się ze mną spotkać w Warszawie i ustawkę robić, bo za dużo filmów się naoglądał) i coś tam gwiżdże przez te swoje luki w zębach. Ludzie trzymają te kiełbasy Morliny w rękach, po jabłku, każdy po jakimś actimelku, mówię:

– Ty, a Pan to nie jest ten słynny taki raper, co tak do mnie szczeka zawsze?

– Nie

– Bo pan bardzo podobnie wygląda do niego, też taki brzydki.

– I wziąłem te siatki i wyszedłem. W sekundę się wszystko wyjaśniło.

O czym jeszcze opowiada, a jakich tematów unika Sebastian możecie przeczytać w recenzji książki „Tatuażyk” autorstwa Bartłomieja Ciepłoty.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Raper Alan wystąpił w odcinku GOATS „Szybkie randki”

„Ze szmaty jedwabiu nie zrobisz”.

Opublikowany

 

alan

Alan człowieku to kolejny raper, który wiął udział w programie GOATS. Możemy go zobaczyć w odcinku zatytułowanym „15 dziewczyn vs 15 mężczyzn – szybkie randki”.

Alan: „Ze szmaty jedwabiu nie zrobisz”

W programie Alan spotkał się z dwoma dziewczynami. Pierwsza, dla której nawet zarapował odrzuciła go ze względu na jego tatuaże na twarzy. Druga z dziewczyn nie zdążyła pierwsza nacisnąć przysku i to ona została odrzucona przez Alana. Poczuła się tym urażona i porównała go do menela spod sklepu ze swojej rodzinnej wsi. Jak opuściła studio raper nie pozostał jej dłużny i podsumował jej zachowanie słowami: – Ze szmaty jedwabiu nie zrobisz.

Alan pojawia się w 17 i 28 minucie.

Alan z przekazem do mężczyzn oszukanych przez kobiety

Kilka dni temu Alan wypuścił nowy singiel „Piosenka o miłości”, która raczej nie trafi w gusta kobiet, bo jest skierowana do zdradzonych mężczyzn. – Ona to k*rwa, rura, oszustka i gold digger – nawija Alan w refrenie. Nagranie ukazało się gościnnie na kanale Soul Records. Za produkcję odpowiada Mains.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Tede cieszy się z powrotu Pelsona, ale jest też zdziwiony

Członek Molesty wrócił po 8 latach przerwy.

Opublikowany

 

tede pelson

Pelson wrócił na scenę po 8-letniej przerwie i wydaje EP-kę „Linie rytmiczne”. O jego powrót zapytany został Tede, który cieszy się z takiego stanu rzeczy, ale jest też delikatnie zdziwiony.

Podczas porannego programu na Kanale Zero, do Tedego dodzwonił się widz, który zapytał go o powrót Pelsona. Warszawski raper potwierdził, że miał okazję zapoznać się z jego nowym numerem. – Jest spoko, podoba mi się. Taki w jego stylu, nieoczywisty w sensie składania rapu – powiedział.

Jednocześnie TDF jest zaskoczony tym ruchem Pelsona. – Trochę jestem zdziwiony powrotem Pelsona, bo jak go zapraszałem jeszcze całkiem niedawno, żeby ze mną coś nagrał, to zapierał się nogami i rękami, że on absolutnie nic nie nagrywa. Coś się musiało wydarzyć po drodze – dodał.

TDF przyznał także, że po tak długiej przerwie w karierze Pelsona oczekiwałby od niego czegoś więcej niż tylko 6 utworów. Krążek członka Molesty jest bowiem EP-ką. Ma on także nadzieję, że szybko wyda kolejny projekt, bo cieszy się z jego powrotu.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Mata ujawnił, jak dowiedział się, że jest w spektrum autyzmu

„Dużo rzeczy zaczęło mieć sens”.

Opublikowany

 

Przez

fot. Katarzyna Mieszawska

W niedzielę TVN wyemitował odcinek programu „Autentyczni” z udziałem Maty. Raper ujawnił w nim, że o spektrum autyzmu dowiedział się przez przypadek.

– Od wielu lat ludzie mi mówili właśnie takie rzeczy, że jestem autystyczny czy akustyczny – były takie komentarze. Pewnego dnia postanowiłem to sprawdzić i poszedłem właśnie na taką diagnozę – chciałem sprawdzić, czy mam ADHD. Dowiedziałem się, że psychiatra nie jest mi w stanie stwierdzić ADHD, bo paliłem marihuanę w tamtym czasie. Żeby to prawidłowo sprawdzić, trzeba by było przestać całkowicie, bo objawy odstawienia marihuany są podobne do ADHD. Ale za to powiedział mi ten pan, że jest mi w stanie z miejsca coś innego stwierdzić i powiedział, że jestem w spektrum autyzmu, co było dla mnie – nie powiedziałbym zaskakujące – ale pozytywne, bo dużo rzeczy zaczęło mieć sens – powiedział artysta.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

AfuRa popiera kandydata na prezydenta Kalisza

„Dopełnie wszelkich starań, aby do Kalisza ściągać topowych amerykańskich raperów”.

Opublikowany

 

Przez

Legenda nowojorskiej sceny hip-hopowej, raper AfuRa powiązany z kultowym projektem Gangstarr Foundation włączył się w kampanię samorządową stowarzyszenia #Aktywni, popierając ich kandydata na prezydenta Kalisza Mikołaja Maruchę. Raper nagrał nawet spot, w którym zachęca do głosowania na Maruchę w wyborach prezydenckich oraz Krzysztofa Gorzkiewicza, który kandyduje z kolei do rady miasta.

Amerykański raper wystąpił wraz z Liroyem w ubiegłym roku na charytatywnym przeglądzie hip hopowym dla debiutów „RapPrix Mała Plaża” w Szałem (koło Kalisza) i tam też wstąpił do stowarzyszenia jako członek honorowy. W wyniku konkursu finaliści przeglądu, młodzi kaliscy raperzy otrzymali możliwość debiutu w nagraniu i teledysku wśród gwiazd rapu polskiego i amerykańskiego.

– Zapewniam, że jeśli Marucha zostanie prezydentem Kalisza to jako honorowy członek stowarzyszenia #Aktywni dopełnie wszelkich starań, aby do Kalisza ściągać topowych amerykańskich raperów. Marzy mi się, żeby w Europie stworzyć to co dzieje się na ulicach Nowego Jorku, gdzie młodzi ludzie tryskają energią dzięki wszechobecnej muzyce, a ludzie z całego świata zjeżdżają się, żeby to poczuć. Będąc w Kaliszu na zaproszenie mojego przyjaciela i wiedząc, że to najstarsze polskie miasto czuję jego ducha i wiem, że jest to miejsce, w którym może to się wydarzyć, to piękne zabytkowe miasto, takiej architektury zazdrości Wam Ameryka. Grałem w Szałem, czułem dobrą energię i wiem, że ten region może być atrakcyjny dla studentów, dlatego zapewniam, że jeśli Mikolaj Marucha zostanie prezydentem Kalisza, a mój przyjaciel Gorzkiewicz wejdzie do rady to ja pomogę im, aby do Wam przyjeżdzali koncertować moi przyjaciele z branży. Zróbmy tu prawdziwą Kaliszfornię – powiedział AfuRa na swoim instagramie.

AfuRa wraca również z nowym albumem, który już teraz promuje singiel z udziałem rapera GZA (Wu Tang Clan). Dotychczas współpracował z ikonami światowego hip hopu, takimi jak : DJ Premier, MOP, Royce Da 5’9, Ky Many Marley (syn Boba Marleya), Wu Tang Clan czy Jeru The Damaja, który również kilka lat temu gościł w Szałem.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)