Sprawdź nas też tutaj

szybkie donosy

„DJ” – polska data premiery filmu, w którym zobaczymy znanych polskich aktorów

Opublikowany

 

Film przedstawia zjawisko Dj’ingu z perspektywy kobiecej.

Film „DJ” w kinach od 19 stycznia. Pragnienie doskonałości, przekraczanie własnych granic prowadzą do obsesji na punkcie ego. Co się dzieje kiedy muzyka jest ważniejsza od prawdziwych relacji? Kim staje się człowiek bez miłości? Czy talent wystarczy, aby wejść na szczyt? „DJ” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia ukazana poprzez losy niezwykle utalentowanej, undergroundowej polskiej DJ-ki Mini. To film o ambicji, nieustannej pogoni za marzeniami, a przede wszystkim o postrzeganiu świata poprzez absolutyzowanie własnych doświadczeń w kulturze „Love Yourself”.

 

W głównej roali zobaczymy Maję Hirsh. Ponadto w filmie pojawili się: Daniel Olbrychski, Robert Goner, Miltos Yerolemou (Gra o tron, Gwiezdne wojny) i Rosalind  Halstead (Wichrowe Wzgórza, Bridget Jones).

 

„DJ” to pierwszy film w kinie europejskim przedstawiający zjawisko Dj’ingu z perspektywy kobiecej. Akcja dzieje się w środowisku kultury klubowej. Główna bohaterka o pseudonimie – DJ Mini, jest piękna i demoniczna, ambitna i przede wszystkim bardzo utalentowana muzycznie. Jest wykształcona artystycznie i zakochana w muzyce elektronicznej, ale niestety jej dramat polega na braku wiary w siebie. Kiedy marzenie staje się ambicją, przeradza się w przekleństwo. A kiedy izolacja prowadzi do wyścigu z własnym ego oddala od miłości do samego siebie. Mini wchodzi w wielki świat muzyki klubowej. Świat często bezwzględny, w którym łatwo się zatracić i porzucić swoje wartości i uczucia. Czy środowisko muzyki elektronicznej, zdominowanej przez mężczyzn, zmusi wchodzącą w nie kobietę do przekroczenia swoich granic? Do działań, które są sprzeczne z jej życiowymi wartościami? Czy muzyka, którą tak kocha i która daje jej tyle siły, może ją ogłuszyć, pozbawić uczuć? Do jakich czynów jest w stanie się posunąć, by zaspokoić swoje pragnienia i ambicje? DJ to intrygujący film o kulturze klubowej, który w niezwykle prawdziwy sposób przedstawia hermetyczne i bezwzględne środowisko DJ’ingu. Jednak niesie też ze sobą wartości uniwersalne. Pokazuje, co w czasach, gdy kultura „Love Yourself” triumfuje w każdej dziedzinie życia, jest tak naprawdę ważne. W dobie samouwielbienia, autoreklamy, techniki nastawionej na zaspokajanie potrzeb rozbudowanego ego, nie dziwi fakt, że prawdziwy talent, który sam się broni, już nie wystarcza. To obraz XXI wieku…

 

Reżyserem filmu jest Alek Kort. Produkcja: Polska i Wielka Brytania. Premiera w Polsce odbędzie się 19 stycznia 2018 roku.

 

0 0 votes
Article Rating
 
6 komentarzy
6 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
YOUNG STULEJA
4 lat temu

Polski film wiec wiadomo ze trzeba to sprawdzić bo standardowo będzie wysoki poziom jak w polskim rapie

Pawel--
4 lat temu

Fajna sprawa, ze o tym mówicie jednak to jest o muzyce klubowej z Ibizy a przecież podpis portalu to „napędzamy hiphopową gospodarkę”. Wi

Olek111
4 lat temu

ee nie przesadzajcie. po zwiastunie powiedziałbym że nie będzie zły 🙂

YOUNG STULEJA
4 lat temu

Po zwiastunie powiedziałbym ze wszystkie polskie filmy są fajne

designer_one
4 lat temu

Na vice jest już recenzja, ponoć straszna szmira…

Brayanek
4 lat temu

nie jest zły ten film, Berlin Calling to to może i nie jest, ale na pewno jakaś miła odmiana w kinie

Popularne