Sprawdź nas też tutaj

News

donGURALesko przed PKiN rapuje Snydera

Nadchodzi wyjątkowy koncert.

Opublikowany

 

donGURALesko rapuje Timothy’ego Snydera przed Pałacem Kultury i Nauki – jeszcze w sierpniu trzeci koncert w ramach akcji „Ani słowa bez nas”. Poznański raper i amerykański historyk mówią wspólnym głosem w utworze „20”: „nie bądź posłuszny z góry”, „nie becz tak, jak inne owce”, „bierz świat w swoje ręce”. Zapraszamy 31 sierpnia na Plac Defilad w Warszawie, gdzie donGURALesko zagra m.in. materiał ze najnowszej płyty „Latające ryby”.

Utwór „20” to przełożony na język rapu esej Timothy’ego Snydera „O tyranii. Dwadzieścia lekcji z XX wieku”, w którym wybitny profesor Uniwersytetu Yale, specjalizujący się w historii nowożytnej nacjonalizmu, udziela 20 lekcji z przeszłości, komentując m.in. polityczny populizm. donGURALesko, w ramach akcji profrekwencyjnej „Ani słowa bez nas”, stworzył utwór, w którym słowami Snydera mówi o wolności, demokracji i odpowiedzialności za oblicze świata.

„Ani słowa bez nas” to obok utworu i teledysku – który na YouTube ma już blisko 1 mln wyświetleń – także audiobook, na którym donGURALesko w całości czyta esej „O tyranii”. Plik można bezpłatnie pobrać na stronie www.malta-festival.pl. Akcja zainicjowana przez Fundację Malta, w Warszawie współorganizowana jest z Teatrem Studio. Na Placu Defilad odbędzie się trzeci z kolei koncert, po Poznaniu i Gdańsku.

Koncert „Ani słowa bez nas” na Placu Defilad w Warszawie odbędzie się 31 sierpnia o godzinie 21:00 – wstęp bezpłatny. Plac Defilad to otwarte miejsce spotkań, w którym każdy jest u siebie. To sojusz partnerów, instytucji, organizacji pozarządowych, artystów, aktywistów i przede wszystkim mieszkańców. Tegoroczny program toczy się wokół 30. rocznicy historycznych wyborów czerwca 1989 roku – w pierwszej kolejności organizatorzy chcą zastanowić się, jak wyglądała transformacja w oczach tych, którzy wraz z nią wchodzili dopiero w dorosłość – ówczesnych i późniejszych twórców nowej polskiej kultury.

Współorganizatorem koncertu jest Teatr Studio w ramach projektu Plac Defilad finansowanego ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.

 
14 komentarzy
14 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
sdada
2 lat temu

Zajebiście mnie bawi, jak ci, którzy próbują za wszelką cenę narzucić wszystkim swój „oświecony” punkt widzenia, w którym zawierają się masowe gwałty, napady i morderstwa dokonywane przez muzułmańskie bydło, ci, którzy promują LGBT z małżeństwami pedałów i nauką masturbacji od dziecka na czele, ci którzy uważają Gender za jedyny słuszny kierunek, gdzie każdy może być psem, albo krasnalem ogrodowym, bo przecież wolność, ale rodzina, która od prehistorii była zaczątkiem każdej społeczności i tworzyła podstawę każdej większej społeczności jest dla nich przeżytkiem i zagrożeniem, ci, którzy napierdalają o tym wszystkim w każdych możliwych środkach przekazu, równocześnie cenzurując wszędzie gdzie się da każdego kto ma inne zdanie, które najchętniej sprowadziły by ludzi do pojedyńczych, samotnych, niewykształconych jednostek pierdolących się z kim popadnie, które można by karmić wylewającą się z tv i social media papą zachęcającą do jak największej konsumpcji, byleby nikt nie myslał za dużo, te wszystkie zajebane kurwy – próbują mnie za wszelką cenę przekonać, że to ja oczekując zwyczajnej rodziny uczciwej pracy, bezpiecznego sąsiedztwa i po prostu godnego życia, na które zapracuję, bo nie oczekuję, że ktoś mi je da jestem zagrożeniem, faszystą i wrogiem publicznym nr 1

Jarosław Zbawiciel
2 lat temu
Reply to  sdada

O kurwa, jesteś idiotą

Puchałke,
2 lat temu

EL Lewako żałosny kretyn,próbuje sie wkupić w łaski Michnika,żeby wyborcza mu promocje robiła XD

MOSIEK KACZYŃSKI
2 lat temu
Reply to  Puchałke,

ALE CI RZYDOWIE TO ŁEB MAJĄ DO INTERESÓW. MICHNIK SE ZAŁOŻYŁ GAZETĘ. W TEJ GAZECIE PLUJĄ I SRAJĄ NA TUBYLCÓW, A TUBYLCY TO KUPUJĄ I SIĘ CIESZĄ. MICHNIK AKA SZECHTER JESZCZE NA STARE LATA Z WÓZKIEM ŚMIGA HEHE. DONGURALESKO 13 PAŹDZIERNIKA SIĘ ZAPŁACZE JAK SYJONIŚCI ZDOBĘDĄ WIĘKSZOŚĆ KONSTYTUCYJNĄ. WTEDY TEŻ NASTĄPI OSTATECZNE ROZWIĄZANIE KWESTII TUBYLCZEJ

Odb
2 lat temu
Reply to  Puchałke,

donLEWAKesko przed marszem LGBiT rapuje ze straponem

Ja pierdolę
2 lat temu
Reply to  Puchałke,

beka z ciebie synu osiedlowej kokoty i aparatczyka

gadugadu
2 lat temu

Najwiekszymi tyranami w historii byli komunisci. Stary gurala to komunista co obciagal Gomulce, sam gural obciaga Schetynie i Biedroniowi a kulop wszystko nagrywa na followtherabit. Pisjol

ProfesoorNauk(@profesoornauk)
2 lat temu
$B WAR
2 lat temu
Reply to  ProfesoorNauk

Yo Bro new insane track like Pouya and Ghostemane check it out
https://www.youtube.com/watch?v=NV7YXyGkREY&list=PLc1RxQy738v2xghhgZRKFGrltj-uET8ed

Wnukujący
10 miesięcy temu

Babcia czyta tekst gurala! Wbijajcie!
https://www.youtube.com/watch?v=4Us0iLo4-Rg&t=48s

Oxyn
2 lat temu

El lewako…..aka bialy murzyn…..zwykla lewacka kukła gazety wyborczej.

Jeszcze tego brakowało
2 lat temu

Co to płeć defilad?

Debilu
2 lat temu

Chyba plac debilu

Popularne