Sprawdź nas też tutaj

Wydarzenie

Filipek, Dedis i bracia Malczyńscy walczą z dopalaczami

Artyści włączyli się w akcję przeciwko popularnym używkom.

Opublikowany

 

Filipek / fot. Reconmedia

Mimo, że kilka miesięcy temu Policja rozbiła gang handlarzy, dopalacze to nadal ogromny problem we Wrocławiu. Grupa młodych muzyków i aktywistów z Nadodrza postanowiła z tym walczyć organizując turniej piłki nożnej i koncert hiphopowy. Wydarzenie odbędzie się 29 września w Parku Staszica.
Na wrocławskich osiedlach handel dopalaczami jest wciąż dużym problemem. Po zamknięciu punktów stacjonarnych dilerzy szukają nowych sposobów na sprzedaż, a ich klientami coraz częściej są uczniowie szkół. Handlarze rozprowadzają dopalacze samochodami lub rowerami, organizując tzw. ustawki. W czołówce niechlubnej listy wrocławskich osiedli, gdzie problem z używkami jest największy znajduje się m.in. Nadodrze, Kleczków oraz Ołbin. Muzycy z grupy Nado Squad oraz aktywiści ze stowarzyszenia Nowe Nadodrze postanowili wspólnie stawić czoła problemowi dopalaczy, organizując turniej piłkarski i koncert dla mieszkańców Wrocławia.

Pomimo działań prewencyjnych podejmowanych przez Policję, problem z dopalaczami wraca jak bumerang. Ostatnio znów jest głośno o kolejnym nieoficjalnym punkcie sprzedaży na Nadodrzu – mówi Izabela Duchnowska, prezes stowarzyszenia Nowe Nadodrze. – Zastanawialiśmy się, w jaki sposób dotrzeć do młodzieży i zwrócić uwagę na zjawisko. Połączenie sportu i muzyki wydało nam się idealne i tak powstał pomysł na “Hiphopowy Football na Nadodrzu” – dodaje Duchnowska.

Turniej piłki nożnej rozpocznie się w sobotę (29 września) o godzinie 10:00 w Parku Staszica. Udział w rozgrywkach może wziąć każdy, jedynym warunkiem jest ukończone 15 lat. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale i dyplomy, a na najlepszych czekają nagrody. Chętni jeszcze do środy 26 września mogą zgłaszać swoje drużyny (4 graczy + bramkarz) drogą mailową na adres nowenadodrze@gmail.com. Organizatorzy obiecują, że w razie dostępności miejsc będzie można również zapisać się w dniu turnieju. – Jesteśmy otwarci na spontaniczne zgłoszenia w sobotę – mówi Izabela Duchnowska. – Zachęcam także do kibicowania drużynom, zwłaszcza, że zapowiada się fajna atmosfera. Odwiedzą nas foodtracki, zorganizowaliśmy też strefę chilloutu dla widzów – dodaje.

Wieczorem odbędzie się koncert hip-hopowy. Na scenie zobaczymy m.in. wrocławski Nado Squad, który popularność zdobył w 2013 roku kawałkiem “Tu Wrocław Nasze Miasto”. Obok nich wystąpi także Dedis oraz Filipek. Organizatorzy na wydarzenie zaprosili też gości specjalnych – turniej piłkarski oraz koncert swoją obecnością uświetnią znani wrocławscy Youtuberzy, bracia Malczyńscy. – Staraliśmy się, żeby line-up zadowolił różne środowiska hiphopowe Wrocławia –  mówi Sławek Zaremba z Nado Squad. Na pytanie skąd pomysł na akcję odpowiada bez wahania: – Chyba nikt lepiej od nas nie zna naszej dzielni. Problem z używkami jest tu niestety powszechny. Chcieliśmy przekazać wszystkim, że dopalacze nie są fajne, dlatego głównym hasłem wydarzenia jest STOP DOP – podkreśla muzyk.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00 w Parku Staszica, wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie wydarzenia “Hiphopowy Football na Nadodrzu” na Facebooku. Projekt powstał we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Miejsce

Park Stanisława Staszica we Wrocławiu

Data

29.09.2018

Lineu-up

Nado Squad
Dedis
Filipek
Bracia Malczyńscy

Bilety

Wstęp wolny

 
10 komentarzy
10 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
degiee
2 lat temu

MNIEJ KOKAINY WIĘCEJ MARIHUANY SKURWYSYNY OBUDŹCIE SIĘ

ProfesorNauk
2 lat temu

Może jakby sobie pierdyknął dopalacza to jego drewniane niczym konar flow by zapłonęło

Tomek
2 lat temu

Przecież to selekcja naturalna kto bierze te dopy w większości to największa patologia

Imię
2 lat temu

same kurwy ćpają, a nagle dopalacze księżniczką przeszkadzają. od tego i tego można zdechnąć.

cydży
2 lat temu

nie nadużywajcie slowa artysci bo te pizdy to sa popeliniarze a kolo artyzmu nawet mie stali, i dla mnie moga sie dopalać

STOP NARKOMANI
2 lat temu

Sami wal kryształki-dopalacze na imprezach a będą pierdolić żeby nie ćpać

STOP
2 lat temu

na nadodrzu zawsze tak było jak nie było dopalaczy to były apteki stop dopalaczom i starej kukona

RapAudytor
2 lat temu

Dla Policji każdy, kto ma 5/100 grama to już jest gangiem handlarzy… Nie może być tak jak w normalnym kraju, że ludzie zażywają co chcą i robią to na własną odpowiedzialność? Jak gimbusy sobie chcą zjeść płatki z domestosem na śniadanie, to jest ich prywatna sprawa, a nie Policji albo tych debili z Wiejskiej…

PS. Gdzie tu niby są 'atryści'?

vex 3
2 lat temu

More information provided to me. Thank you for sharing this great article.
vex 3

Popularne