GLAMRAP POLECA: Hip Hop Festival w Poznaniu. Kup bilety już teraz!

Sprawdź nas też tutaj

News

Film „G-Funk” trafił na Youtube

W produkcji biorą udział m.in. Warren G, Snoop Dogg, Ice T, Ice Cube i Wiz Khalifa.

Opublikowany

 

„G-Funk” to dokumentalna produkcja, która miała premierę w 2017 roku. Znajdują się w niej niepublikowane dotąd materiały i wypowiedzi m.in. z takimi artystami jak Warren G, Snoop Dogg, Chuck D, Ice Cube, Ice T, Too Short, The D.O.C. i Wiz Khalifa.

Film opowiada o powstaniu G-Funku we wczesnych latach 90-tych, który zapoczątkowali Warren G, Snoop Dogg i Nate Dogg. Trio utworzyło grupę 213 i zostało zakontraktowane przez Death Row Records. Wytwórnia wspierała później Snoop Dogga i Nate Dogga doprowadzając ich do międzynarodowej sławy. Warren G przeprowadził się z powrotem do Long Beach kontynuując karierę na własną rękę. Film śledzi jego historię oraz wpływ G-Funku na popkulturę.Film trafił na platformę Youtube, która jest jego oficjalnym dystrybutorem. Niestety jest on dostępny tylko dla posiadaczy konta Premium, które jest dopiero wprowadzane i obecnie niedostępne dla polskich użytkowników. 


6 komentarzy
6 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Zenon
4 lat temu

Jak można zrobić film o G-Funku bez Dr Dre?

konio
4 lat temu
Reply to  Zenon

Bo Dr Dre nie zgina palców w takie coś VW, pało, więc pewnie nawet nie jest z zachodniego wybrzeża.

Karol
4 lat temu
Reply to  Zenon

Dokładnie, w sumie to byłem przekonany, że to DR DRe stworzył G Funk- oficjalnie 😉 choć niektórzy mówili, że trochę wcześniej zrobili to Above The Law…

...
4 lat temu
Reply to  Karol

Dr Dre Powinien Być tam , Ale Brat jego Bardziej to Zapoczątkował

rychupeja997
4 lat temu
Reply to  Karol

Była taka legenda żeby podwarzyć raczej wiarygodność Dre jak i całego Death Row.. 😀 prawda jest taka że The Chronic jest dużooo lepszym albumem, zresztą słychać to w produkcji, bity Cold’a (w sume ucznia Dre) były po prostu słabsze. Chcąc niechcąc to właśnie Dre jest ”ojcem” G-funku. Pierwsze takie bity już na ostatniej płycie NWA, później „deep cocer” ze Snoop’em i się tak potoczyło dalej ;););)

sas
4 lat temu

Jest do obejrzenia na https://www.rulu.co/movies/g-funk/

Popularne