Sprawdź nas też tutaj

szybkie donosy

Fokus koncertuje w Irlandii

Opublikowany

 

Już w grudniu po raz pierwszy na Zielonej Wyspie wystąpi Wojciech Alszer znany jako Fokus. Specjalnie dla polonii Fokus przy wsparciu Dj WBK zagra dwa koncerty w Dublinie oraz Waterford. Pierwszy odbędzie się 1 grudnia w Klubie The Mezz Bar w Dublinie, następnego dnia Fokus wystąpi w Klubie The Revolution w Waterford.

Fokus w Irlandii będzie promował swój solowy album ,,Prewersje’’ wydany w 2011 roku. 

Polski producent i artysta hip hopowy, znany także pod pseudonimami Fokus i Fokusmok, współtwórca Paktofoniki i Pokahontaz, współnominant do Paszportu „Polityki”, współlaureat Fryderyka i złotej płyty za album Paktofoniki „Kinematografia”. Współnominant do Fryderyka za album Pijanych Powietrzem – Zawieszeni w Czasie i Przestrzeni.

 

W 1996 roku napisał utwór „Powierzchnie Tnące” i to właśnie po jego wykonaniu w 1998 roku na koncercie w Mikołowie powstała idea Paktofoniki. Spotkali się tam Magik, który z powodu różnicy zdań opuścił Kaliber 44, a także Rahim, który rozstał się ze swoją mikołowską grupą 3 X Klan. Obaj zaakceptowali inicjatywę Fokusa stworzenia trzyosobowego składu – Paktofoniki. W 1998 roku nagrali trzy pierwsze kawałki: Priorytety, Gdyby, Ja to ja, a w 2000r.

Fokus przy współpracy z producentem IGS-em wydał swoją producencką płytę Usta miasta kast. Można na niej usłyszeć raperów ze Śląska. 18 grudnia 2000r. do sklepów trafiła debiutancka płyta Paktofoniki: Kinematografia. Osiem dni po wydaniu płyty samobójstwo popełnił Magik. W czerwcu wydali z Rahimem singiel „Jestem bogiem”. W 2002r. wydali ostatnią płytę Paktofoniki: Archiwum Kinematografii, na której można usłyszeć utwory, które nie weszły na Kinematografię.

Także w 2002r. zawiązał skład ze Śliwką z Ego wydając album Zawieszeni w czasie i przestrzeni jako Pijani Powietrzem. 21.03.2003r. odbył się ostatni koncert PFK w Katowickim Spodku, na którym ogłoszono zakończenie działalności zespołu Paktofonika. Następnie wraz z Rahimem i DJ-em Bambusem (nieoficjalnym członkiem Paktofoniki) stworzyli nowy skład o nazwie Pokahontaz, który nagrał dwie płyty: Receptura i R+ (Zremixowana przez DJ-a 5ceta i innych)

W chwili obecnej Fokus i Rahim promują swoją najnowszą płytę Rekontakt jako zespół Pokahontaz.

W samym 2011 roku Fokus zagrał aż 105 koncertów. Zaden z polskich raperów nie grał tylu sztuk. Tymbardziej po wielkim powodzeniu i oblężeniu kin za sprawą filmu ,,Jesteś bogiem’’ Fokus przyleci zagrac dwa wyjątkowe koncerty w Irlandii.

 

Podczas koncertów będzie mozna zakupic ciuchy markowane logiem Fokus, książki ,,Jesteś Bogiem’’ oraz płyty.

1.12.12 (sobota) DUBLIN

FOKUS & DJ WBK

Klub The Mezz Bar
23/24 Eustace Street

Start: 19:00

Bilety: 20e przedsprzedaż / 25e w dniu koncertu

Przedsprzedaż biletów: Polska Prasa Moore Street Mall, Fanatic Shop Unit 21 Mary Street, Siec Sklepów Mróz, Sunshine Studio Solarium, www.bilety.gazeta.ie

Info & rezerwacja: lapahiphoppromo@gmail.com

2.12.12 (niedziela) WATERFORD

FOKUS & DJ WBK

Support: RNU (Dzierzy & Majk)

Klub The Revolution
19 John Street

Start: 20:00

Bilety: 15e przedsprzedaż / 20e w dniu koncertu

Przedsprzedaż: Sklep Sami Swoi O’Connell Street 72, Vitamin Shop Penrose Court Waterford, www.bilety.gazeta.ie

Info & Rezerwacja & bilety VIP: michalmoch87@gmail.com, 0873542191

 


7 komentarzy
7 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
DR.BASEN
10 lat temu

[img]https://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/644499_376983212379050_813065886_n.jpg[/img]

wtf
10 lat temu

To JAKAŚ BEKA ŻE ON GRA ZA 20 EURO HAHAHAHA EURO TERAZ JEST ZA 4 PLN CZYLI KONCERT TEGO WACKA KOSZTUJE 80 PLNÓW INACZEJ MÓWIĄC 8 DYCH CZAICIE????!!!

43
10 lat temu

inny przelicznik walut tempy chuju

wtf
10 lat temu

tempego chuja szukaj w rodzinie końska spierdolino, to że objebałbyś gałe fokusowi z połykiem nie znaczy że musisz się wyżywać w internecie. dalej walisz sobie pod plakat paktofoniki pedale zjebany? ciesz się że to internet bo byś wyłapał już w pizde paziu.

DŻO PESZCZi
10 lat temu

wtf miałeś spięcie w inkubatorze?

wtf
10 lat temu

nie miałem spięcie z twoją starą bo nie chciała połknąć ale już to załatwiłem…

Jagoda
10 lat temu

[quote name=”wtf”]To JAKAŚ BEKA ŻE ON GRA ZA 20 EURO HAHAHAHA EURO TERAZ JEST ZA 4 PLN CZYLI KONCERT TEGO WACKA KOSZTUJE 80 PLNÓW INACZEJ MÓWIĄC 8 DYCH CZAICIE????!!![/quote]

zazdroscisz nie

Popularne