Sprawdź nas też tutaj

Singiel

Fractalle „Psy szczekają” – staroszkolny rap w wykonaniu dinozaurów sceny

BereU, Aras Dobrado i Tektyw wspólnie z gośćmi przedstawiają swój punkt widzenia.

Opublikowany

 

Kolejny numer, który zespół Fractalle udostępnił na swoim kanale to „Psy szczekają”. Chłopaki śmieją się, że tytuł powinien brzmieć „Szczeniaki szczekają”, bo najwięcej nieprzychylnych opinii dotyczących ich twórczości płynie od małolatów z mlekiem pod nosem, co to z hip-hopem nie mają za wiele wspólnego, ale oczywiście zgrywają specjalistów. Dinozaury polskiej hip-hop sceny zdają się zupełnie nie brać tego do głowy i nagrywają kolejne rzeczy.

BereU w swojej części odpowiada na swój sposób jak wpłynęła na niego branża rap przez lata tworzenia muzyki. Tektyw w swojej zwrotce zauważa, że w odróżnieniu od dzisiejszych artystów, twórczość Fractalli nie jest nastawiona na zarabianie.Grupa bawi się flow i słowem nie patrząc na sezonowe trendy. Aras Dobrado podkreśla rolę jaką ma doświadczenie, którym dysponują. Opowiada o „gwiazdach jednego sezonu” podkreślając przy tym, że oni sami nie zamierzają jeszcze „składać broni” jeśli chodzi o rap. Dokłada do tego info, że dla zespołu, hip hop nie jest wyścigiem, gdzie trzeba mieć najwięcej hajsu czy być na top listach. Ewidentnie dalej robią swoje.

W świecie gdzie wciąż jest zbyt wiele zawiści i zazdrości, pokazują, że nie ma sensu zawracać sobie tym głowy i zgodnie z maksymą „jesteś tyle wart ile Twoje ostatnie dzieło” starają się, aby każdy kolejny numer był coraz lepszy.

Zaproszeni goście również nie wzięli się z przypadku. Ziemba i Najduch to „stare wygi” swoich rodzimych miast i również byli przy rozwijaniu się kultury, więc temat znają od podszewki. Staroszkolny rap stał się niszowy i grupa doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Mało tego. Wydaje się jakby to ich jeszcze bardziej napędzało. Cieszą się, że mogą pokazać młodemu pokoleniu jak wyglądał hip hop, gdy oni tworzyli go w swoich miastach w latach 90′.Można by powiedzieć, że gdyby nie tacy gracze i ich wcześniejsze poczynania,
dzisiejsi artyści nie mili by się pod co podczepiać.

21 komentarzy
21 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
SPJ KONFITURA
6 miesięcy temu

„ Grupa bawi się flow i słowem nie patrząc na sezonowe trendy. ”

XDDDDDDDDDDD

Założę się, ze te łaki same to napisały, a glamrap po prostu skasował hajs i wkleił. Jaka zabawa flow, jak oni kurwa dukają i wypierdalaja się z bitu co chwile? CO TO KURWA JEST W OGÓLE? XD

SPJ KONFITURA
6 miesięcy temu
Reply to  SPJ KONFITURA

A z tą zabawą słowem to tez jakiś żart. Pierdolenie jakichś frazesów jak to się nie sprzedali i nie sprzedadzą. Problem w tym, ze nikt by was nie chciał kupić. XD „Chciała mnie wydać wytwórnia”. To tez ziomek z bloku obok założył na yt kanał „guwnowdupie Records” to nie znaczy ze zaraz jest to wytwórnia. Bruh, co za kawał ciężkiego stolca.

Atom
6 miesięcy temu
Reply to  SPJ KONFITURA

Twoja stara daje dla ruskich

No name
6 miesięcy temu

KURWA ILE ONI WAM ZAPLACILI KTORY TO JUZ NEWS O TYCH NO NAME’ACH KTORYCH KAZDY W CHUJU MA

Gruby
6 miesięcy temu
Reply to  No name

dzieciom swoim by kupili zegarek albo czekolade zamiast płacić Ciepłocie za newsy sponsorowane na glamrapie. Aaa czekaj kurwa, takie nieudaczniki pewnie nawet nigdy nie ruchały mimo prawie 40 lat na karku więc jakie dzieci…

Token
6 miesięcy temu

Rap to nawet nie jest muzyka! Siedzisz na kiblu walisz kloca robisz dźwięki dupą i z nudów czytasz skład Domestosa. Tak właśnie powstaje rap.

Prącisław Pierdzidupski
6 miesięcy temu

Spiździałe testy, przyspieszenia od których mam ciary żenady, dukanie do mikrofonu, jeden jebaka sepleni, wypierdalanie się z bitu jak Kubica na zakręcie. Wy w ogóle słuchaliście bitu jak nagrywaliście te swoje wypierdy? Takie z was dinozaury że macie zadyszkę po minucie pierdolenia tych swoich głupot. „Staroszkolny rap” z jakimś skurwialym bitem z cykaczami? Jesteście pojebani i tyle, wyciągnijcie wnioski z „nieprzychylnych opinii” i raz na zawsze zamknijcie mordy i idźcie do uczciwej pracy.

JANUSZ TRACZ
6 miesięcy temu

ONI WYGLĄDAJĄ JAK JACYŚ OSZUŚCI CO MIESIĄC TEMU USŁYSZELI RAP. TA DZIEWCZYNA KTÓRA SIEDZI MA WSPANIAŁY ODBYT. PAMIĘTAM JAK ROK TEMU SPRZEDAWAŁA PERFUMY FM w SYSTEMIE DOOR TO DOOR.

XDDDDD
6 miesięcy temu

Dinozaurem to może być Kazik, Liroy albo Peja, a nie jakieś wacki, o których nikt nic nie wie xD

Naczelnik Barszczyk
6 miesięcy temu

To wy szczekacie i chuja z tego macie, także zamknąć mordy i wypierdalać do Niemiec na ogórki i szparagi.

Profesor na pół etatu
6 miesięcy temu

Ten „kawałek ” ma 157 wyświetleń na yt. Chyba nic więcej nie muszę mówić.

Sarmata
6 miesięcy temu

Tu same gimbusy, nie rozumiecie tego dzieciaki, idźcie odrabiać lekce nie startujcie do dojrzałych mężczyzn.

aaaa
6 miesięcy temu

Ten skajnowski to jakieś alter ego ciepłoty?

Nowy glamrap jest do bani
6 miesięcy temu

gOSIA MÓWI ŻE DOBRE

Uebać gimbusów
6 miesięcy temu

Mi się podoba.

Zakolak Alfa
6 miesięcy temu

Kto dziekiego w lesie spotyka ma dziki przypał!

Tede rucha kolege
6 miesięcy temu

Po odsłuchaniu pierwszych 10 sekund mój zwieracz zakwiczał jak mały prosiak a oczy me nakryłem własnymi jajami, tata stał w kącie i z uśmiechem pod wąsem przygrywał na tamburynku

Ksiądz z Twojej parafii
6 miesięcy temu

Ale to jest do rt nuner

Krt
6 miesięcy temu

Ale syf

Ysz
6 miesięcy temu

To niby dinozaury? Po chuju Wyp3 i Veto,Molesta i wielu innych ale nie te łebki

Popularne