Sprawdź nas też tutaj

Wywiad

GeezyBeatz: „Jak robię benger, to wpadający w ucho” |WYWIAD

Opublikowany

 

GeezyBeatz czyli młody i zdolny. Producent, który działa nie tylko w Polsce, a ma za sobą już kolaboracje międzykontynentalne. Przyszłość oraz wyznacznik tego co dobre.

Sprawdzajcie naszą rozmowę z tym nietuzinkowym producentem.

 

Kiedy podjąłeś decyzję, żeby na poważnie zająć się produkcją muzyki?

Geezy: Mniej więcej w 2014 roku, kiedy na moim bicie nagrał Blejk. Jakiś czas później dowiedziałem się, że 2sty poszukuje bitów na płytę, a że był on jednym z moich ulubionych polskich raperów, to podesłałem coś tam i udało się pojawić na pierwszym legalu.

 

Kto był dla Ciebie największą inspiracją na początku twojej producenckiej drogi?

Geezy: Jeśli chodzi o robienie bitów, to na pewno Soulja Boy. Jakoś w 2009 jak chodziłem chyba do 5 klasy podstawówki, odkryłem Crank That. Ściągnąłem FL Studio Demo i wtedy wszystko się zaczęło. 

 

W jakim programie rozpoczynałeś swoją przygodę z muzyką, a z czego korzystasz obecnie?

Geezy: FL Studio od pierwszego dnia. Myślę, że na ten moment w moim przypadku nie ma najmniejszego sensu przesiadać się na inny program. Codziennie uczę się nowych rzeczy, odkrywam nowe funkcje, więc dopóki nie wykorzystam wszystkich możliwości FL, to nie przesiądę się na inny DAW.

 

Masz jakieś wykształcenie muzyczne, czy raczej wszystko wynika z zajawki?

Geezy: Wszystko z zajawki. Tworząc bity na pierwszym miejscu kieruję się intuicją. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad rozpoczęciem nauki gry na pianinie, ale znając moje lenistwo nie wiem czy to nastąpi w najbliższym czasie.

 

Z czego czerpiesz inspiracje podczas tworzenia bitu?

Geezy: Wszystko może być inspiracją, ale na pierwszym miejscu przede wszystkim emocje jakie towarzyszą mi w danym momencie. Jeśli jestem obojętny, to nie robię bitów tylko gram w Fife. Jeśli dopada mnie jakiś gorszy dzień, to lecę robić jakiś smutny bit i odwrotnie, jeśli chodzi o radość. Wszystko dzieje się podświadomie.

 

Wymień twoje największe wady i zalety jako producenta.

Geezy:N ajwiększą moją zaletą jest tworzenie dobrych melodii i ogólnie brzmienia. Kiedy robię bit staram się zrobić wystarczająco dużo miejsca dla artysty.  Przechodząc do wad, to zdecydowanie nie potrafię tworzyć masowo. Kiedyś potrafiłem zrobić kilka bitów dziennie. Miewałem okresy, kiedy miesięcznie robiłem tyle bitów, ile miesiąc ma dni, a czasami i więcej.  W sumie czy to wada? Sam nie wiem. Zauważyłem też, że mam potrzebę robienia czegoś więcej, niż tylko bitów. Mam na myśli na przykład współpracę z jakimś artystą, zamknąć się w studiu, pracować nad projektem 24/7 i dawać różne pomysły przy realizacji. Nie chcę się zamykać tylko i wyłącznie na robienie podkładów,  dlatego też z tego powodu zacząłem nagrywać własne kawałki (mix/master również robię sam). Nie mam jeszcze wielkiego doświadczenia, mam sporo wad, ale z dnia na dzień staram się być coraz lepszym artystą.

 

Gdybyś miał przedstawić się jako producent osobie, która nie zna twoich brzmień jakbyś scharakteryzował swój styl?

Geezy: Melodyjny, wpadający w ucho, bujający oraz pełen emocji. 

 

Jaki według Ciebie jest przepis na dobry bit?

Geezy: Prosta, chwytliwa melodia oraz dobrze bujająca perkusja. To jest według mnie najważniejsze. Moje bity są zazwyczaj proste i rytmiczne. Potrafiłbym zrobić bit składający się z milionów dźwięków, skomplikowanych efektów i przejść, ale po co? W prostocie tkwi piękno.

 

Wolisz produkować muzykę spokojną, działającą na emocje, czy raczej bardziej odpowiada Ci bengerowe brzmienie?

Geezy: Przede wszystkim nie lubię robić nudnych trapów. Jak już robię banger, to coś wpadającego w ucho z wesołą melodia. Każdy mój bit jakoś działa na emocje. Jeden będzie w Tobie wywierał euforie, radość, a drugi smutek czy nostalgie. Nie chcę, żeby moje bity były traktowane obojętnie i nie zapadały w pamięć.

 

Wśród raperów jak i producentów istnieje konkurencja. Jeśli byłbyś raperem i sam nie produkował, na czyich bitach chciałbyś nawijać, oczywiście z naszego podwórka .

Geezy: Kubi Producent, Olek, Friz i Smolasty. Oni robią dobre bity i chętnie bym coś na nich nagrał. Swoją drogą nagrywam kawałki i wrzucam je na swój kanał na YouTube więc zachęcam do sprawdzenia.  Ogólnie wszystkie kawałki nagrywam na swoich bitach i raczej tak zostanie.

 

Największy grzech producentów?

Geezy: Przekombinowywanie bitów i brak smaku.

 

Najbardziej irytująca rzecz wśród raperów, którzy korzystają z twoich produkcji?

Geezy: Ja odpowiadam za podkład, oni za nawijkę. Jeśli im się coś nie podoba, to dają znać, to samo w drugą stronę, jak mi coś nie siada. Zazwyczaj staram się dogadać, żeby wszystko było git i dobrze brzmiało.

 

Obecnie jesteś w czasie tworzenia swojego producenckiego materiału, mógłbyś zdradzić nieco więcej szczegółów na ten temat?

Geezy: Aktualnie nie mam tego w planach. Myślałem nad tym, ale jeszcze poczekam. Poza tym założę się, że ciężko by było ogarnąć to samemu. Nie mam jeszcze na tyle doświadczenia, a nie chcę zrobić nic poniżej moich oczekiwań, bo poprzeczkę stawiam zawsze wysoko.

 

Mało kto wie, ale zdarzyło Ci się produkować bit dla raperów z ameryki, Immigrantz. Jak doszło do waszej współpracy?

Geezy: Napisałem do nich na Facebooku, pogadaliśmy, wysłałem im bity i nagraliśmy kilka numerów.

 

Masz na koncie jeszcze jakieś międzykontynentalne kolaboracje albo czy są takie w najbliższych planach?

Geezy: Cały czas się staram, żeby moja muzyka docierała poza granice naszego kraju. Powoli do przodu i myślę, że w końcu się uda zrobić coś większego. Wiara to klucz.

 

Muzycznie, z którym raperem pracowało Ci się najlepiej i dlaczego?

Geezy: Zawsze dobrze mi się współpracowało z Blejkiem. W planach mieliśmy wypuścić wspólny projekt. Mam do niego wielki sentyment, bo to on nagrał jako jeden z pierwszych na moim bicie. Niestety aktualnie nie nagrywa, a szkoda, bo miał potencjał.

 

Dla kogo nigdy nie zrobiłbyś bitu, a kto jest spełnieniem twoich producenckich marzeń?

Geezy: Nie mam takiej osoby, ale jeśli nie siada mi jak ktoś nagrywa, to po prostu z nim nie współpracuję. Zdecydowanie spełnieniem marzeń byłaby współpraca z Chief Keefem. W ostatnich latach nikt nie wniósł tak dużo nowości do rapu, co on. Miał też duży wpływ na rozwój mojej twórczości.

 

Gdybyś miał możliwość współpracy z muzykiem, z innego klimatu niż rap, to z kim najchętniej połączyłbyś siły?

Geezy: Słucham sporo kawałków z lat 80 oraz 90. Strasznie fascynuje mnie R&B oraz Soul z tamtego okresu. W dzisiejszych czasach to Chris Brown w jakimś stopniu stara się przywrócić takie brzmienie, i to chyba z nim najbardziej chciałbym współpracować.

 

Myślisz, że producenci otrzymują odpowiednie finanse za swoją pracę?

Geezy: W USA owszem, nie wiem jak jest w innych krajach chociażby Europy, ale w Polsce zdecydowanie nie.

 

Czy raper powinien dzielić się tantiemami z producentem, gdy ich wspólny kawałek okazał się hitem?

Geezy: Proste, że tak. Ja niestety nie doświadczyłem tego osobiście.

 

Na koniec może kilka słów do fanów twojego brzmienia?

Geezy: Słuchajcie muzyki, nie ksywek.

5 1 vote
Article Rating
 
13 komentarzy
13 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
KonserwatywnyLiberał
4 lat temu

APELUJĘ DO WAS DRODZY SŁUCHACZE, ŻE SWAG TO NOWA FROMA SOCJALIZMU. SWAG TO TAKI SOCJALISTA, KTÓRY NARZUCA WAM CAŁY CZAS TEN SAM TRAPOWY BIT I TEN SAM FLOW, JEDYNIE ZMIENIA SOBIE KSYWKI NA QUEBOKONFIDENT, KUPAN, GUDZIOR, ŻAPSĄ I UDAJE, ŻE ROBI COŚ NOWEGO. JESTEM KONSERWATYWNYM LIBERAŁEM, REPREZENTUJĘ RAPOWĄ PRAWICĘ, JESTEM ZA POWROTEM DO NORMALNOŚCI, WOLNOŚCI I RÓŻNORODNOŚCI, DO CZASÓW KIEDY BIG L I NAS, ALBO OSTR I NOON KONKUROWALI O TO KTO MA LEPSZE TEKSTY LUB BIT W NOWYM JORKU CZY POLSCE. PAMIĘTAJCIE ŻE PRAWDA LEŻY TAM GDZIE LEŻY, A NIE TAM GDZIE POKAZUJE WIĘKSZOŚĆ, KTÓRA NA ZASADZIE ILOŚCI LAJKÓW WYBIERA KTÓRY RAPER JEST LEPSZY KTÓRY GORSZY. ŁAKI PRZEKUPUJĄ KORPORACYJNE MOLOCHY I SWOICH WYDAWCÓW KOGO UJEBAĆ, KOMU NIE WYDAĆ PŁYTY, USTALAJĄ CO JEST MODNE I CO TRZEBA TERAZ HEJTOWAĆ ŻEBY PRZEKUPIĆ GIMBÓW, TRZEBA ZABIĆ KURWA TYCH LUDZI. [img]https://5.s.dziennik.pl/pliki/8646000/8646770-janusz-korwin-mikke-900-554.jpg[/img]

WU-TANG
4 lat temu

chyba penis ci wpadł w ucho i to jeszcze za mlodu

elo
4 lat temu

przecież kurwa gdyby nie quebonafide, to ten kraj dalej stałby smutnymi łakami

OestereR
4 lat temu

BENGER Z DEFINICJI WPADA WUCHO TY NIEDOJEBANY KURWIU.

Anonimowo
4 lat temu
Reply to  OestereR

o to to, dokładnie kurwa

Gh
4 lat temu
Reply to  OestereR

O to to, dokładnie kurwa #2

Szwab SZM
4 lat temu

NIE POLECAM WAM ŻARTOWAĆ Z RODZICÓW. JAKIEŚ DWA LATA TEMU MÓJ STARY ZAPYTAŁ SIĘ MNIE CO CHCĘ NA URODZINY, TO JA MU POWIEDZIAŁEM ŻE BILET NA KONCERT ZBUKA. ON SIĘ WKURWIŁ I ZAJEBAŁ MI Z CAŁEJ SIŁY W RYJ, TO POWIEDZIAŁEM JESZCZE ŻE „RAP NAJLEPSZEJ MARKI” TO NAJLEPSZE CO WYSZŁO W POLSKIM HIP HOPIE OD CZASÓW PIERWSZEJ MOLESTY. NO TO OJCIEC STWIERDZIŁ ŻE JA NIE MOGĘ BYĆ JEGO SYNEM, KAZAŁ MI SIĘ SPUŚCIĆ DO SŁOIKA I ZANIÓSŁ PRÓBKI NA BADANIA DNA. OKAZAŁO SIĘ ŻE RZECZYWIŚCIE NIE JESTEM JEGO SYNEM. STARY ZAMKNĄŁ SIĘ Z MATKĄ W POKOJU I PRZEZ PÓŁ DNIA NAPIERDALAŁ JĄ KIJEM OD MIOTŁY ŻEBY POWIEDZIAŁA Z KIM SIĘ SKURWIŁA. TO STARA W KOŃCU PRZYZNAŁA SIĘ ŻE JAK OJCIEC BYŁ W WOJSKU TO ONA SPOTYKAŁA SIĘ Z PANEM ANDRZEJEM, ZŁOTÓWĄ Z NASZEJ KLATKI KTÓRY W ZESZŁYM ROKU UMARŁ NA RAKA, I TO ON BYŁ MOIM BIOLOGICZNYM OJCEM. MOI STARZY SIĘ ROZWIEDLI, JA ZOSTAŁEM Z MATKĄ I OD TEGO CZASU BRAKUJE NAM KASY NA WSZYSTKO, BO MÓJ POPRZEDNI STARY MIAŁ CAŁKIEM NIEZŁĄ PRACĘ A TERAZ PRZEPROWADZIŁ SIĘ DO SWOJEJ SEKRETARKI I NIE CHCE MNIE NA OCZY WIDZIEĆ. MATKA PRACUJE W SZPITALU I MUSI ZAPIERDALAĆ NA DWIE ZMIANY ŻEBY NAS BYŁO STAĆ NA ŻYCIE + JA PO SZKOLE CHODZĘ PRACOWAĆ DO WARSZTATU SZWAGRA ŚWIĘTEJ PAMIĘCI PANA ANDRZEJA AKA MOJEGO OJCA ŻEBY BYŁO CO DO GARA WŁOŻYĆ.

Siejaah
4 lat temu
Reply to  Szwab SZM

Zenujące.

cydży
4 lat temu

CHYBA CIE TEN BEDOPIES POGRYZL ZE TAKIE GLUPOTY PIERDOLISZ ŁAKU Z POBLISKIEGO SZAREGO BLOKU BIEDAKU.WPADA I WYPADA I NIKT NAWET NIE WIE ZW TO TY COS TAM ROBILES.

WaldekzCargo
4 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_w6aW0Buwzk[/youtube]

Lil matiii
4 lat temu

GEEZY KURWA MANY OD KIEDY PIERWSZE JAKIEŚ BITY ROBISZ TO ZAWSZE NA TYM SAMYM PATENCIE LECISZ, ZERO ROZWOJU, TO JUŻ KURWA KUBI LEPSZY BO COŚ TAM KOMBINUJE, A TA NAGONKA JAK TO NIBY BITY PODPIERDALA TO BEKA Z TYCH TYPÓW BO ON TYLKO MELODIE W MIDI UŁOŻONE MIAŁ, A TO KURWA TAK JAKBY GO HEJTOWAĆ BO UŻYWA INSTRUMENTÓW JAK INNI BITMEJKERZY XDDD OGÓLNIE NAJLEPSZY PRODUCER Z PL O ILE JEST Z PL TO GUAVO CZY YOUNG GUAVO NWM NO ALE GOŚCIU ROZPIERDALA I ROBI NAPRAWDĘ KOZAK AMERYCZKE, WIEM TYLE ŻE Z NIEMIEC CZY DANII JEST COŚ TAKIEGO, A WY CHUJE CO DALEJ MORDZIATY MORDZIATY? XDDD

p
4 lat temu

Stare

Mody Dzi
4 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ExIjDn7eaA8[/youtube]

Popularne