Sprawdź nas też tutaj

News

GlamRap.pl: Mamy 5 milionów osób! Najpopularniejsze rapowe portale

Jak wypadamy na tle konkurencji? Prezentujemy listę najpopularniejszych portali.

Opublikowany

 

Dla naszego portalu miniony rok, chociaż był udany, to wciąż borykaliśmy się z różnymi przeciwnościami losu. Po gruntownych zmianach w 2018 wciąż uczyliśmy nowych funkcji i wdrażaliśmy nowe rozwiązania, które nie zawszy szły po naszej myśli. Większość założonych przez nas prac ukończyliśmy jednak z sukcesem. Ukoronowaniem naszych starań jest wynik kilku milionów użytkowników, którzy odwiedzili nas w 2019 roku. Poniżej prezentujemy nasze statystyki oraz listę najpopularniejszych portali rapowych w Polsce.

Według Google Analytics GlamRap.pl w 2019 roku odwiedziło PONAD 5 000 000 UNIKALNYCH UŻYTKOWNIKÓW! Z racji tak spektakularnego wyniku oddajemy głos założycielowi portalu, który po raz pierwszy zdecydował się na taki komentarz.

Stawiamy na autonomiczność i niezależność

To na pewno bardzo miłe, kiedy widzisz, że przez tyle lat portal, który stworzyłeś od podstaw jest najchętniej odwiedzaną witryną hip-hopową w kraju. Tym bardziej, że jakiś czas temu zrezygnowaliśmy z kilku popularnych funkcji, jak np. możliwość dodawania zdjęć w komentarzach czy z działu „Bekowo”. Cały czas staramy się profesjonalizować nasze działania. Wszystko jest konsekwencją naszej codziennej pracy na każdym polu: od redakcji, przez administrację, aż po wdrażanie nowych technologii i nawiązywanie kolejnych współprac. Statystyki portalu z roku na rok rosną o ok. 20-30%. To m.in. dzięki coraz lepiej dopracowanym treściom i przez zdrową współpracą z wytwórniami, artystami i dziennikarzami. Przez „zdrową współpracę” mam na myśli też zachowanie naszej niezależności. GlamRap.pl od zawsze był serwisem, który nie bał się wbić przysłowiowej szpileczki czy włożyć kija w mrowisko niezależnie w czyim kierunku. Dzięki tej autonomiczności i autentyczności jesteśmy doceniani przez osoby z branży i przede wszystkim przez słuchaczy, którzy tak licznie odwiedzają nas każdego roku. – mówi Łukasz Kazek, założyciel portalu.

„Social media mają dla mnie wartość drugorzędną”

Od samego początku wszystkie nasze siły kierujemy przede wszystkim na GlamRap.pl, a nie na konta social media, nad którymi z dnia na dzień możemy stracić kontrolę przez widzimisię pracowników Facebooka, Instagrama czy Youtube’a. Takie rzeczy nie zdarzają się wcale rzadko i często z dnia na dzień. Każde konto może w każdej chwili mieć jeszcze bardziej podkręconą śrubę jeżeli chodzi o widoczność postów. Konta społecznościowe mają dla mnie o wiele mniejszą wartość niż autorski serwis oparty na własnej maszynie. Oczywiście jesteśmy obecni w społecznościach, bo szanujemy naszych użytkowników, którym wygodniej jest przejść do nas za pośrednictwem Facebooka czy Instagrama. Stawiamy jednak przede wszystkim na rozwiązania, które w 100% kontrolujemy i mamy nad nimi pełną władzę, czyli na portal oparty na własnym serwerze, który pozwala nam zachować pełną autonomiczność i wolność słowa. – mówi włodarz serwisu.

Z tego miejsca chciałbym też podziękować wszystkim naszym współpracownikom i reklamodawcom, dzięki którym od lat możemy prezentować Wam produkty z najwyższej półki związane z naszą branżą, a nie randomowe reklamy podpasek czy jogurtów. Przy okazji wspomnę też, że w grudniu rozbudowaliśmy naszą infrastrukturę. Emigrowaliśmy na nowy serwer, z dużo lepszymi parametrami niż dotychczas. Zwiększyliśmy m.in. liczbę procesorów logicznych o dodatkowe 16 sztuk, rozbudowaliśmy pamięć RAM o dodatkowe 24 GB i przeszliśmy na nowe dyski SSD. Wszystko w celu ciągłej dostępności portalu nawet pod dużym obciążeniem użytkowników. – dodaje.

Najpopularniejsze portale rapowe 2019

Czym jest nasz wynik jeżeli nie porównamy go z innymi branżowymi portalami. W poniższym rankingu uwzględniliśmy nie tylko strony stricte rapowe, ale także te, które zajmują się wszystkimi gatunkami muzycznymi czy są typowo life stylowe, ale rap również jest ich ważną częścią. Dla przejrzystości prezentowanego rankingu skorzystaliśmy przy jego tworzeniu z jednego z najbardziej cenionych narzędzi analitycznych Similar Web. Za jego pomocą zeskanowaliśmy wszystkie poniżej prezentowane portale.

Pokusimy się jedynie o skomentowanie wyniku GlamRap.pl. O tym jak ugruntowaną mamy pozycję świadczy nie tylko najwyższa liczba odwiedzin, ale także wynik ponad 55% wejść użytkowników na portal bezpośrednio przez wpisanie w pasku przeglądarki adresu naszej strony, co świadczy o ogromnym przywiązaniu słuchaczy do naszej strony. Dziękujemy!

PortalLiczba
odwiedzin
Wejścia
bezpośrednie
Wejścia
z social mediów
Wejścia
z wyszukiwarek i innych stron
GlamRap.pl 1.75 mln55.62%19.32%25.06%
CGM.pl1.04 mln29.14%41.78%29,09%
Newonce.net883 tys.15.30%44,49%40.22%
Popkiller.pl355 tys.23.99%38.01%38%
RapNews.pl327 tys.6.12%61.72%32.16%
Hip-hop.pl193 tys.16.69%1.18%82.14%

*Z racji, że treści prezentowane przez serwis hhnigdystop.com odbiegają znacznie jakością i rzetelnością od tych serwowanych przez powyższe portale, zostaje on umieszczony poza rankingiem. Jego statystyki plasują go na przedostatnim miejscu z wynikiem 212 tys. odwiedzin i ponad 90% wejść z Facebooka.

* Prezentowane statystyki stworzono przy pomocy narzędzia Similar Web i uwzględniają ostatnich kilka miesięcy. Dane zebrano dn. 16.01.2020


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Filipek zakończył kolejny beef

Raper opublikował wspólne zdjęcie ze swoim oponentem.

Opublikowany

 

Przez

filipek

Filipek i Koldi doszli do porozumienia, a ich wspólne zdjęcie sugeruje, że beef został zakończony. Poniekąd przyczynili się do tego Solar i Białas.

Na początku roku Filipek pogodził się z Bedoesem, a teraz zakończył kolejny z konfliktów. Solar i Białas zaprosili na wczorajszy koncert w warszawskiej Stodole Filipka i Koldiego. Po występie raperzy opublikowali wspólne zdjęcie, które możemy odebrać tylko w jeden sposób – beef Filipek vs Koldi został zakończony.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Miliard streamów Snoop Dogga. Ile na tym zarobił?

Kwota nie robi wrażenia.

Opublikowany

 

Przez

Snoop Dogg przekroczył magiczną barierę miliarda streamów na Spotify. Ile można na tym zarobić? Okazuje sie, że wcale nie tak dużo.

– Wysłali mi jakieś g*wno zed Spotify z informacją, że uzyskałem miliard streamów – powiedział raper w podcaście Business Untitled Snoo. – Powiedziałem do mojego wydawcy: Podziel to. Ile to pieniędzy? To nie było nawet 45 tys. dolarów – dodał.

Przypomnijmy, że na małe stawki za streaming narzekali niedawno Peja i Gural. – – Zapytuję, gdzie jest hajs. Kolo od Spoti miał wizję, żeby muza była darmowa i ta wizja weszła w życie. Wykupujecie abonament na całą muzykę świata – nietrudno wyliczyć to, co nie policzalne, żeby dojść do wniosku, że to nic tylko plecy – uważa Rychu.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Popek o nowym tatuażu: „Wszystko to fejk. Jesteście marionetkami”

Oświadczenie rapera.

Opublikowany

 

Przez

popek walka

Kilka dni temu Popek opublikował komentarz wołający o pomoc, w którym zaprezentował dalszą część swojej metamorfozy. Okazuje się, że wszystko to było nieprawdą, a raper postanowił… wykorzystać fanów.

– Zostaliście wykorzystany przez typa, który został wykorzystany. Sztuczna inteligencja zrobiła za mnie karierę, liczby nie kłamią. Ja nigdy nie byłem fejkiem, nigdy k*rwa nie byłem fejkiem. Jaki jestem, taki jestem. Nikt mnie nie wykorzystał. Wk*rwiliście mnie. Nie celowałem w jakiś rekord komentarzy. Ukrywałem się 2 dni, żeby mojego ryja nie było widać. Kocham się za to, kim jestem. Wszystko to był fejk. Chciałem Wam pokazać, że jesteście marionetkami w moich łapach. Jak pstryknę palcem i powiem w lewo – to idziecie w lewo. Jak nagrywam „Dirty Dianę” i mówię, że to będzie największy hit, to on się nim stanie. Nikt mi nie kazał – mówi raper.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Goście z wielu krajów na mixtapie Frostiego „One Foot Out”

„Ten mixtape to wprowadzenie do mojego świata”.

Opublikowany

 

Przez

frosti

Frosti przedstawia swój najnowszy projekt „One Foot Out”, który jest doskonałym wprowadzeniem do świata tego bezkompromisowego artysty. Mixtape powstał z udziałem zaprzyjaźnionych artystów z różnych krajów, m. in. Czech, Anglii, Bułgarii i Węgier.

Reprezentant SPÓŁKI ZOO tak opowiada o swoim nowym wydawnictwie:

– Po „Albercie Trapsteinie” i singlowym „Cinkciarz EP” stwierdziłem, że jestem gotowy na wydanie projektu, który w 100% wyrazi mnie twórczo. Jest ostro, jest sentymentalnie, jest świeżo, ogólnie dobrze jest i dobrze chłopaki robią.

Okładka mixtape’u

Są tu goście z wielu krajów, z wielu miast, różni stylowo, ale tacy, którzy czują mój lot i dogadują się ze mną na poziomie twórczym. Pracowałem przy tym projekcie z turbo zajawkowiczami i mega utalentowanymi ludźmi. Prosami w swoich fachach. I chociaż dzieliły nas setki kilometrów, bariery językowe i sposoby robienia muzyki czy jej wydawania, dogadalismy się wlaśnie dzięki tej muzyce.

Robiłem ten mixtape w sztosie, zaszyty, znowu w sztosie, zauroczony, ze złamanym sercem, kiedy miałem hajs i gdy go nie miałem. Wk*rwiony, zajarany życiem i zmęczony jak sk*rwysyn. Wielokrotnie odbijałem się od różnych ścian, ale to tylko po to, by zrobić w nich dziury i się przebić. Dziś jestem „One Foot Out”, a ten mixtape to wprowadzenie do mojego świata.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Josef Bratan wykazuje się totalną głupotą i ignorancją

Raper uważa m.in., że Maria Skłodowska-Curie odkryła… garnek lub mopa.

Opublikowany

 

Przez

Josef Bratan poległ w charytatywnym teleturnieju „Influenceriada”. Nie odpowiedział na prawie żadne pytanie, zdobywając okrągłe 0 punktów.

Podopieczny Malika Montany wprawdzie ma pochodzenie angolskie, ale wychowywał się w Polsce. Dlatego też dziwi jego ogromny deficyt wiedzy na tematy zupełnie podstawowe. Raper nie potrafi przeliterować słowa „mężczyzna”, nie wie, kto jest autorem hymnu Mazurka Dąbrowskiego, a Maria Skłodowska-Curie odkrywła według niego garnek albo mopa.

Młodszy z braci Simao zakończył rozgrywkę zorganizowaną przez federację Fame na ostatnim miejscu ex aequo z Daro Lwem. Obaj panowie zdobyli… 0 punktów.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Tede i Złomnik odpalają „lochę” rapera po 3 latach stania

TDF pojawił się w programie ikony polskiej motoryzacji.

Opublikowany

 

Złomnik, czyli wybitny znawca aut używanych zaprosił do swojego programu Tedego. Razem odpalili po trzech latach stania Mercedesa W140 należącego do rapera.

– To auto kupiłem w roku 2004 w Radomiu. Po płycie „Kurt Rolson”. Umówiliśmy się na Orlenie w Radomiu. Otwieram bagażnik i wisi tam „Wunder Baum”. Mówię mu (sprzedającemu), że jak ma „Wunder Bauma” w bagażniku to nawet nie wchodzę do środka i wio – wspomina zakup Mercedesa raper.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2023.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)