Sprawdź nas też tutaj

News

Gonix wraca z nowym projektem. „Riot Flow” dostępny do odsłuchu

Projekt jest inspirowany kobiecym ruchem muzycznym z lat 90.

Opublikowany

 

Nowa płyta Gonix – „Riot Flow” – ma wszystko, by skraść Wasze serca! To prawdziwa gratka dla tych, którzy cenią autorskie projekty, bez ślepego kopiowania amerykańskiego top 40, i chętnie sprawdzają progresywne rzeczy w polskiej muzyce. Jak mawia sama raperka: „Dziw się!”.

Gonix wraca i to naprawdę w wielkim stylu! Na jej drugi solowy materiał zatytułowany „Riot Flow” składa się sześć numerów, które razem tworzą wybuchową mieszankę stylów oscylujących wokół szeroko rozumianego rapu i punk rocka. Projekt jest inspirowany kobiecym ruchem muzycznym z lat 90. ubiegłego wieku – riot grrrl, co słychać w tekstach i energii bijącej z rapu. W warstwie brzmieniowej to miks nowoczesnego hip-hopu, grime’u czy drum‘n’base’u, doprawiony elementami gitarowych brzmień, nawiązaniami do popu i elektroniki.

Album jest dostępny w serwisach streamingowych.

Całość wyprodukował i współkomponował St. Elmo, znany nie tylko z rapowej sceny. To muzyk z krwi i kości, który oprócz rapowania czy tworzenia bitów, jest także gitarzystą i wokalistą nu metalowego zespołu. Za mastering „Riot Flow” odpowiada Yaro. Dodatkowo, na płycie można usłyszeć Kasię Klich, która w numerze „Fuckboy” w ciekawy sposób nawiązuje do swojego wielkiego przeboju – piosenki „Lepszy model”. By

Do tej pory wydawnictwo promował singiel „Żodyn”. Premiera utworu oraz towarzyszącego mu lyrics video zbiegła się z jesiennym Strajkiem Kobiet. Jako swoisty manifest kobiecej niezależności i nietykalności „Żodyn” wspierał Polki w obronie swoich praw, a jednocześnie stanowił doskonałą zapowiedź tego, co czeka słuchaczy na „Riot Flow”.

Kim jest Gonix?

Gonix zadebiutowała w 2013 roku płytą „Funky Cios, Sexy Głos”. Trzy lata później ukazało się „Reality Show” EP, nagrane wspólnie z Dore. Raperka udzielała się także w wielu muzycznych przedsięwzięciach, m.in. w projektach Darka Malejonka i Maleo Reggae Rockers. Jednym z nich były „Panny Wyklęte” – płyta, która w ramach inicjatywy powstała, otrzymała status złotej. Gonix pisze piosenki dla siebie i dla innych artystów, lubi skakać po stylach, konwencjach czy tematach. Nie ogranicza się do jednego gatunku, chętnie eksperymentuje i tworzy nowe układanki ze starych elementów. Tworzy po polsku i po angielsku. Uczyła się piosenkopisarstwa w Londynie. Jest znana z bezkompromisowej narracji, zabawy słowem oraz treści wzmacniających kobiety.

Okładka

gonix riot flow okładka

Gonix „Riot Flow” – tracklista

  1. Żodyn
  2. NIC
  3. Riot Flow
  4. Fuckboy feat. Kasia Klich
  5. Kręć!
  6. Mijając
 
20 komentarzy
20 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Sentino
4 dni temu

Gonix? Pamiętam z pewnej imprezy z 2015 roku, bardzo chciała mnie rozebrać, a że byłem pod wpływem wielu substancji to uległem. To była najbrzydsza kobieta jaką robiłem. Ja de facto wstydzę się tego jak i innych przypałowych akcji, ale „halo policja” to nadal mniejszy wstyd niż stukanie tego babochłopa, ale jak już mówiłem był to niekorzystny dla mnie okresz kiedy pogubiłem się jako człowiek

pusia
4 dni temu
Reply to  Sentino

Otwieram piwo zimne a tu kolejny sukces 4paka wygralas dziewczyno nosz kurwa Sukces za sukcesem

JONGMEN JERYCHOŃSKI
4 dni temu
Reply to  Sentino

TRZEBA JĄ ZA-GONIX DO GARÓW

Odbycik
4 dni temu

Rafalalanix wraca z nową wanienką. „Wanna Flow” dostępna do wykąpania.
Projekt jest inspirowany ruchem wannianym z lat 2020.

Pokemon
4 dni temu

Dziewczyny lubią w brąz a słońce o tym wie, że dziewczyny lubią w brąz…… Taka fajna piosenka mi się wspomniała

Odb
4 dni temu

Gonix wraca do nowej kuchni . „Sterta garów” dostępna do umycia

YEBAĆ p0lki
4 dni temu

Kolejna p0lka po ścianie beztalencie totalne próbuje być kimś.

Profesor_Nauk
4 dni temu

Jebać tą p0lke.
Ja już założyłem fejkowe konto chada na tinderze i zamierzam dziś wystawić kilka p0lek. Chcecie coś zmienić na rynku matrymonialnym? Radzę Wam dziś zrobić to samo.

YEBAĆ p0lki
4 dni temu
Reply to  Profesor_Nauk

Też tak robię i cały wykop. Już się p0lki zesrały buahaha

JONGMEN JERYCHOŃSKI
4 dni temu
Reply to  Profesor_Nauk

POZDRO WYKOPOWE POJEBY. NAJLEPSZA BYŁA TA AKCJA #KLAUDIUSZ. TAK TRZYMAJCIE

asdasd
4 dni temu

A spierdalaj

EKIPATONOSI
4 dni temu

guwnix wraca ale po kiego huja?

Beka
4 dni temu

Projekt inspirowany kołem gospodyń wiejskich. Kolejna walcząca Julka feministka z kawusia mcbookiem w ciepłym biurze będzie zmieniała świat. Idź walczyć o równouprawnienie do kopalni albo do śmieciarki.

Pokemon
4 dni temu

Było by pryczone w brąz!

SKURWYSYN JEBANY
4 dni temu

SZEŚĆ KAWAŁKÓW? XD

Mangos
4 dni temu

Ona śmieje się nam prosto w ryj

Zakolak Alfa
3 dni temu

Ta Gonix nazwała tradycję presją społeczną martwych ludzi. To jest podręcznikowy przykład marksizmu kulturowego. Ona myśli, że tradycja to jest tylko chodzenie do kościoła i odmawianie paciorków. Przecież to jest rozumowanie na poziomie dziecka w podstawówce.

Tradycją jest przepuszczanie kobiet w drzwiach, tradycją jest składanie życzeń urodzinowych, tradycją jest mówienie sobie dzień dobry. Odwrócenie się od tradycji, to odwrócenie się od człowieczeństwa, a to prowadzi w prostej lini do zezwierzęcenia.

Człowiek dzięki tradycji i obyczajom (które są nieodzownym elementem kultury!) przeszedł długą drogę od zwierzęcia do człowieka, jednak jak się słucha takiej Gonix, to jednak czuć, że dużo jest jeszcze w człowieku zwierzęcia.

Tradycja nie jest niczym stałym i wraz z rozwojem ludzkości pewne tradycje korodują, a pewne się rodzą. Są to rozwiązania społeczne, które są od wieków walidowane przez następne pokolenia i te które są przydatne są kultywowane, a te złe, które tracą swoją aktualność z pewną bezwładnością ale jednak – odchodzą w zapomnienie.

Sama zresztą w następnym wersie duka, że to jest „taka nowa definicja” tradycji. Typowe lewackie naginanie i zmienianie znaczeń pojęć pod swoją agendę.

Już nie wspominając o mega seksistowskim charakterze utworu, w którym rozbrzmiewa ochoczo negatywnie nacechowane „stary dziad” , gdzie w sejmie jest mnóstwo kobiet, które również ostro optują za całkowitym zakazem aborcji.

Zakolak Alfa
3 dni temu
Reply to  Zakolak Alfa

A tak ogolnie to ten utwor jakos skojarzył mi sie z tym filmikiem : https://youtu.be/9ByI9WeXp9g

Hackerus Pospolitus 666 psychopathus amentia
4 dni temu

Brzydką twarz one ma – IQ patologiczne wypisane na mordzie!

Polskinormalnyk****
4 dni temu

Suczysko niczego sobie, ale nie w moim typie bo sie woli tłuste mamuchy blondyny, stantard słowiańskia opcje

Popularne