Sprawdź nas też tutaj

Wywiad

GSP: „Mata jest turbo dobry technicznie” – wywiad

Raper odniósł się do słów Palucha, a także skrytykował Żuroma i Bedoesa.

Opublikowany

 

gsp z bronią

Muzycy to już stały i jak się zdaje, nierozłączny element gal freakfightowych. Stąd i my, jako redakcja, coraz częściej pojawiamy się na takich wydarzeniach. Tym razem przy asyście Chmajla i Maksa Kwaśniewskiego udałem się na konferencję Prime Mma Show, gdzie zgodnie z naszymi założeniami spotkaliśmy się z paroma artystami z rapowego podwórka. Po rozmowie z Ecnavelo wywiadu udzielił nam GSP. Muzyk w ostatnim czasie wdał się w głośny konflikt z Żuromem, lecz nie szczędzi również szczerych słów wobec innych artystów z branży. Współautorem wywiadu jest Jan Puchowski z fanpage Obliczenia i Analizy w Rapie.

Mamy parę ciekawych tematów, ale po tym, co właśnie zobaczyliśmy na konferencji, muszę się zapytać o dotychczasowe wrażenia.

Jest ciekawie, cały czas się coś dzieje. Właściwie to od kiedy jestem w Warszawie, to się grubo dzieje. Dziewczyny mocno dają.Przejdźmy do konkretów. Co jest nie tak z tym Żuromem?

Ogólnie to jego rap. No skoro rozmawiam z portalem rapowym to muszę o tym nadmienić: „Masz włosy jak rzodkiewki pływające w miodzie […] Paznokcie u nóg jak wiosła canoe”. Już naprawdę ciężko, aby coś takiego stworzyć. Musiał się nieźle postarać, żeby to było aż tak k*rwa głupie. Wiesz o co chodzi, to jest komiczne.

Z innej beczki, słyszałeś Hustle Aa Usual EP? Jak oceniasz samą muzykę, jaką aktualnie tworzy Belmondo?

Ja ci powiem tak, dużo gorzej niż kiedyś. Takie 5 na 10 powiedzmy. Nie jest tragicznie, ale nadal słabiej niż przed laty. Może też moja opinia bierze się z tego, że ja tego chłopa nie lubię. Wiesz, dużo złego narobił, stąd mi pewnie po prostu nie siada zupełnie jego aktualna muzyka. Przy takim poziomie to mi się nawet słuchać tego nie chce. Przesłuchałem z dwa numery. Coś tam się popruwał odnośnie trutek, dla mnie to jest żart. Nawinął to chłop, co się wyj*bał na kolegów i dzwonił po nich na policję. Słabe, bo teraz mówi, że to my byliśmy źli, a wyciągnęliśmy go z bagna. Jak nie miał co żreć, to przychodził do mojej siostry i ona mu podawała obiady.

Odchodząc od tematu Belmondziaka, czego możemy spodziewać się po GSP?

“Na tych bitach stale, Waszka nigdy nie sprzedaje” to jest najlepsze podsumowanie (śmiech). Będę napi*rdalał cały czas mordeczko, następną płytę niedługo zrobię. Poprzednia była stricte solowa, więc tym razem zaproszę turbo dużo gości, dobrych ludzi. Co ważne, ten album będzie zupełnie nieuliczny. To jest całkiem ciekawe… k*rwa może wymyślaliśmy właśnie nazwę dla tej płyty –  „zupełnie nie ulicy”

Taki ukłon w stronę oldschoolu?

Może tak. Mordo, ja lubię oldschool, ale z tych oldschoolowych czasów. Ten nowoczesny mniej. Wiesz o co chodzi, ja wolę nowoczesne brzmienia, ale polska scena jakoś mnie nie do końca przekonuje. Są takie osoby, których mi się zdarzy posłuchać albo mam też ziomków, co taki rap robią. Szanuję ich, więc dziwnie byłoby nie znać ich numerów na pamięć. A tak to bardziej słucham sceny amerykańskiej, francuskiej, niemieckiej. No i też mniej słucham muzyki, niż kiedyś, gdy byłem młodszy. 

Kogo zza granicy?

Fonky Family są spoko. Hugo TSR jest zajebisty. K*rwa, to jest też zajebisty graficiarz i parkourowiec. Moi ziomale z ADR Crew jeżdżą do niego malować.

Nie chciałbyś z kimś z Francji nagrać kawałek?

Moglibyśmy coś zrobić. Kilka razy się przymierzaliśmy do tego. Ja zazwyczaj po prostu nie mam czasu na jakieś podróże zagraniczne. Ja nie jestem modelką, celebrytką. Ja jestem ciężko pracującym chłopakiem, który napi*rdala rap i walczy. Wiesz, nie było jakoś czasu na razie. Kiedyś to zrealizuję.

Śledziłeś może potyczkę Najmana i burmistrza Wielunia ze Stanowskim?

Tak, oczywiście. Miałem turbo ubaw. Ten wywiad z burmistrzem to jest k*rwa istny majstersztyk. Siedzi stary, zimny manipulator Stanowski i siedzi bezczelny, wiejski cwaniak z Wielunia. Ani jeden, ani drugi, no nie ma szans, aby ktoś kogoś przegadał. Jak ten fragment z oglądaniem telewizji (śmiech). Hit.

Odniesiesz się do słów Palucha, który stwierdził, że zostanie częścią gal freakfightowych to „ciężki przypał”?

Ja na początku też byłem przeciwny, myślałem sobie “ja pierd*le co to jest”. Później to bardziej skminiłem, że po prostu się czasy zmieniły i trzeba pójść z duchem czasu. Ja też miałem marzenie za dzieciaka, żeby w takiej klatce się nawalać. Więc wyskoczyłem do tego oktagonu i było serio zajebiście. To jak wyjść zagrać koncert na wielkim festiwalu. Dla mnie to zajawka. 

Z tymi koncertami to ciężko ostatnio swoją drogą.

Ostatnio pojechałem do Czaplinka zagrać jeden taki rozgrzewkowy. No i k*rwa było turbo dużo ludzi. To był jakiś festiwal, gdzie gwiazdą wieczoru miał być Przemek Ferguson. Ja patrzę “co jest grane”, ale hajsik dawali spoko to git. Wyobrażasz sobie, że na mnie przyszło, nie wiem, z czterysta osób. Wszyscy się dobrze bawili, a jak wszedł Ferguson to może z dwadzieścia osób zostało. Mi jego żal było. Nie siada mi jego muzyka i technicznie też zagrał słabo. Jakbyś posłuchał jak ja gram i po chwili jego występ to byś zrozumiał, że to zupełnie inna liga. 

To kto gra technicznie dobrze koncerty?

Tu was zdziwię. Turbo dobry technicznie to jest Mata. Nie popieram tych akcji od niego z ekipy (sbm label – przyp. red), bo dla mnie taki Bedoes to turbo pajac. No, ale Macie i Białasowi nie odbierzesz, że są turbo dobrzy. Nie do rozj*bania. Tak samo Quebo, Kali, Peja. Oni robią robotę. Rap to jest rzemiosło, jego częścią jest wyjście na scenę i odpowiednie kontrolowanie głosu.

Dzięki za rozmowę.

Dzięki!

 


70 komentarzy
70 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Niedługo coś wyjdzie
1 rok temu

Mata jest baranem któremu ojciec komuch kupił karierę. Mata nie umie absolutnie nic, a wszytsko co wychodzi to zasługa Białasa i ciężkiej pracy z tym debilem w studio, aby i tak jako tako to wyglądało. Mata to sztuczny od A do Z wytwór znajomości i układów swego ojca.GSP wie gdzie lizać dupę aby potem patrzono na niego łaskawym okiem – może jakieś drzwi otworzą? Może gdzie zaproszą? Może już to zrobili, bo ten debil GSP uczestniczy w walkach debili z debilami dla debili, w których środowisko biznesowo/polityczno/towarzyskie tatki Maty przecież jest głównym rozgrywającym…

Tak oto ojciec z układami dał karierę synalkowi debilowi, który na końcu nawet podziękował swemu terapeucie. Czy ja bym zrobił inaczej na jego miejscu? OCZYWIŚCIE ŻE TAK! Bo na kłamstwie, korupcji i złu budować szczęścia się nie da.

Endrju
1 rok temu

Ojciec mu karierę kupił? Niby jak? Nie lubię maty, to banan ale niestety teraz polski rap dla małolatów taki jest że leszcze udają kozaków. Z drugiej stronie strony nie wiadomo co gorsze- kiedyś rap polski to była patologia z co trzecim zębem i lumpiarską mordą.

Bedopies
1 rok temu

Gorzki Smak Penisa: szmata ma świetną technikę w fistingu algidziaka.

xdxdxd
1 rok temu

Ja patrzę “co jest grane”, ale hajsik dawali spoko to git.” – polski rap w pigułce xDDD

To ja
1 rok temu
Reply to  xdxdxd

Zostaw go on idzie z duchen czasu. Niedługo opierdoli knage transowi. Kurwa chłop ma mentalnośc 10 letniego chłopczyka

ADMlN
1 rok temu
Reply to  xdxdxd

Turbo dobry technicznie? Składa dwójki tylko… No czyli idąc tym tokiem rozumowania, jedna dwójka w kawałku – dobra technika, kilka dwójek – świetna technika, cały kawałek na dwójkach – turbo dobry, rym potrójny – inny galaktyka…
Sprawdzajcie to
https://youtu.be/Ydg_cLfUdcU

wsać mi w dupe
1 rok temu
Reply to  xdxdxd

nie zesraj sie kurwa

łysa szmata w okularach
1 rok temu

„Później to bardziej skminiłem, że po prostu się czasy zmieniły i trzeba pójść z duchem czasu.”

Co za śmieć. Pozujecie na twardych zawodników, karabiny na klipach, a szmato nie masz jaj, by powiedzieć, że TRZEBA PÓJŚĆ Z DUCHEM HAJSU!!!

Szmata jest popularny, więc większość chce zrobić mu loda w zamian za bycie w nagłówkach. Popularny byłby ktoś inny to jemu byście strugali pinokia. Nie macie godności.

Prop&Testo Nadkomisarz Policji
1 rok temu

Jak on ta broń trzyma, ja pierdole. Lejemy z niego na komendzie, zresztą nie pierwszy raz, kiedyś go chwyciliśmy na mieście i wpieralalismy mu wymyślone na beki akcje typu „dlaczego śmieciu zamordowałeś pana Franciszka?” To ten sztywniak mimo, że zdawał sobie sprawę, że to bzdury to i tak zganial na swoich najlepszych kumpli. Co za sierota.

Bedopies
1 rok temu

Gsp to uliczny populista, wywiadu i tak kwadratowy mirek czy Sebastian nie przeczytają bo nie umieją nawet to sobie moze popierdolic

Konrad zwany Grzegorzem flaczkiem
1 rok temu

30000xturbo co za „turbo”zjeb żal to mi ciebie wiejski odklejencu

PRAWDA O RAPERACH
1 rok temu

Przecież Mata na żywo jest jeszcze bardziej asłuchalny niż na trackach. Jego chujowy warsztat, spierdolona barwa głosu, wada wymowy i męczenie się na bitach to szpilki w uszach.

gsp pck 3I3
1 rok temu

Nie chciałbyś z kimś z Francji nagrać kawałek?
„Moglibyśmy coś zrobić. Kilka razy się przymierzaliśmy do tego. Ja zazwyczaj po prostu nie mam czasu na jakieś podróże zagraniczne. Ja nie jestem modelką, celebrytką. Ja jestem ciężko pracującym chłopakiem, który napi*rdala rap i walczy. Wiesz, nie było jakoś czasu na razie. Kiedyś to zrealizuję.”

Dla francuskich graczy jesteś anonimem i poza tym nie miałbyś kasy na feat.

Odniesiesz się do słów Palucha, który stwierdził, że zostanie częścią gal freakfightowych to „ciężki przypał”?
„Ja na początku też byłem przeciwny, myślałem sobie “ja pierd*le co to jest”. Później to bardziej skminiłem, że po prostu się czasy zmieniły i trzeba pójść z duchem czasu.”

No i kolejne kłamstwo. Środowisko cię nie wyklnie, nie narzuci na ciebie infamii, więc możesz się taplać nawet w błocie za pieniądze i pierdolić, że to jest progres.

Festiwale mają to do siebie, że ludzie czekają na różnych wykonawców. Niekocznie musieli czekać na ciebie…

Utykam szmaty
1 rok temu

Ludzie przyszli na festiwal, a nie konkretnie na ciebie, więc gadanie, że na ciebie przyszło 400 osób jest sporym nadużyciem. Byłeś ty kurwo kiedykolwiek na olisie?

devx
1 rok temu

Ten koles nie ma mozgu co tu duzo pierdolic

Cwellyn
1 rok temu

Gorzki Smak Penisa

Twoja Stara
1 rok temu

Zajebiście. Jakiś typ na głównej, chuj wie kim on jest, a najważniejsza jego wypowiedź to ta o Macie xDddd zabij się. W sensie skocz z dachu bo tą zabawką co masz na zdjęciu się co najwyżej zaksztusisz jak sobie z przyzwyczajenia do mordy wsadzisz.

radek
1 rok temu

Przecież ten mata to banan wypromowany za kasę i układy swojego starego. Gdyby nie stary, nie udałoby mu się wybić, bo to kmiot który udaje tego kim nie jest.

Gorzki Smak Penisa
1 rok temu

GSP to sztuczny naćpany wytwór, który nie ma żadnego głębszego przekazu poza zakładaniem soczewek do klipów i strojenia groźnych min. Czasem to nawet ten intruz jebany momentami ma więcej przekazu niż ten pumpiarz. Nie wiem jak Tytus musiał być nakurwiony by wpuścić go do mobbyn i nie wiem czy sam gps zdaje sobie sprawę z jego własnego braku godności i jakosci mUzYkI.

Jebać cieplote kstyka i gejtrangel
1 rok temu

Hahahahahahahahahhhaaaaaaaahahahahahahahahahahahahahahahahaha

Mama Lipy
1 rok temu

Co to za bity cwel?

kwasniewski_KUCZMA_W_BAGOLU
1 rok temu

GSP sie wyspał wkoncu?

Bedopies
1 rok temu

Gorzki smak penisa: szmatczak doskonały technicznie, belmondo po fistingu nie wył tak nawet u rafalali

GSP
1 rok temu

Gooorzki Smród Pieerdów – dooobrzeee

Ebbac
1 rok temu

Ta szmata mata będzie 24h na centralnym,

Ebbac
1 rok temu

Te teeeeeeeodor wy się nadajeta,jak ta szmata Rurom za pieniądze,bysta dali coś dla dzieci a nie za pieniądze wszystko,jeszcze raz ta morda tego ruroma to ebac

piotr gackowski z koronowa i ania sikora
1 rok temu

Piotr z Koronowa, gdy miałem 21 lat zwyzywał mnie od pizdy bo napisał że nie umiem okazać uczuć Ani, gdy ja parę dni wcześniej powiedziałem jej na żywo że ją kocham. Umawialiśmy się że nic nie powie na uczelni o naszej rozmowie, a zrobił inaczej. Wziąłem go tylko na bok bo miał się za kozaka i lepszego ode mnie, a ja też zasługiwałem na szacunek. On i jego ziomki mieli mnie za nikogo. Nawet po imieniu do mnie nie mówił. Zmarnował mi całe życie po tym wydarzeniu i bałem się przyjść na uczelnie. Ludzie mnie rozpoznawali z całej tej historii i w końcu się załamałem psychicznie i biorę leki do dziś. Tak się nie robi i to on powinien mnie przeprosić (mówił, że to ja go mam przeprosić), że zrobił mi problemy życiowe. Najgorszy skurwiel tak się nie zachowuje, jak to co on i jego przydupasy zrobili jak hieny cmentarne. Pozdrawiam.

Kaczor brs
1 rok temu

Opierdol mu szyszke na zgodę i wróć na uczelnie.

piotrek
1 rok temu

zamknij pizde cwelu

piotr gackowski z koronowa i ania sikora
1 rok temu
Reply to  piotrek

bede to wklejał do każdego niusa aż coś sie zmieni na pozytywne dla mnie

Przyjaciel
1 rok temu

Nie przejmuj się pierdołami, olej typa, anie i weź się w garść.

Rżnij Walenty
1 rok temu

Rap to jest rzemiosło, jego częścią jest wyjście na scenę i odpowiednie kontrolowanie głosu.

Dobrze powiedziane. Zamiast się skupiać na „ulicznym przekazie” ci wszyscy zasadowcy, prawilniaki czy jak ich tam zwą powinni się skupić na stronie rzemieślniczej, technicznej. Zadbać o to, żeby nie wypadać z bitu, nie dukać, używać w tekście bogatszego zestawu słów niż przeciętny komentator glamrap.pl.

Aby
1 rok temu

’Dziewczyny mocno dają dupy’ Co jak co ale w Warszawie jak nigdzie indziej.

SOCJOLOG RAPU
1 rok temu

YO GSP MORDO KIEDYS CIE NIE LUBILEM ,BO CIE MIALE ZA CWANIAKA ,ALE PO OGLADNIECIU PARU CLIPOW PARU ROZNYCJH GOWNIEN UWAZAM JESTES SPOKOO MORDA ,I MASZ SWOJE PIERDOLONE ZDANIE TAK TRZYMAJ I DO SPODU Z KURWAMI

Heniek
1 rok temu

Jak dla niego mata jest dobry technicznie to Zenek jest kurwa Bogiem rapu chociaż nie jest raperem.
Disco polo>rap

Jebqc tego co pisze o sentino

Kartka Papieru
1 rok temu
Reply to  Heniek

I ciebie tez wyjebal cieciu bity utkany do spodu i co zrobisz?

placzesz kurewko? to placz!

Heniek
1 rok temu
Reply to  Kartka Papieru

POPRACUJ TROCHĘ NAD SŁOWNICTWEM – TAKI ŁADNY CHŁOPCZYK, A TAKI ŚMIETNIK W MORDZIE 
😀

Popularne