Sprawdź nas też tutaj

News

Jak będzie wyglądał DJ-ing w przyszłości?

Opublikowany

 

Odpowiedzi na to pytanie szuka Arkaei – DJ i VJ w jednym, który znalazł pomysł na nowy rodzaj imprezy klubowej.

Rzadko występuje w Polsce, ale już wkrótce nadarzy się okazja żeby zobaczyć go w akcji. Arakei przygotowuje specjalne audio-wizualne show na VIII światowy finał zawodów Red Bull 3Style, który odbędzie się już 11 lutego w Teatrze Słowackiego w Krakowie. Jego przedsmak zobaczyć można na www.redbull.pl/arkaei.

 

Światowy finał Red Bull 3Style to prawdziwy DJ-ski maraton, którego celem jest nie tylko wybranie najlepszego DJ, ale zapewnienie uczestnikom możliwości rozwoju i wymiany doświadczeń. Od 7 do 11 lutego Red Bull 3Style przejmie Kraków, by zamienić miasto w międzynarodową stolicę DJingu. Program zawodów jest niezwykle intensywny, od wieczornych nocy eliminacyjnych, przez po otwarte spotkania z sędziami i warsztaty muzyczne, aż po wielki finał w wyjątkowej lokalizacji – Teatrze im. Juliusza Słowackiego.

 

Do Krakowa przyjadą międzynarodowe gwiazdy muzyki hip-hop i turntablizmu, takie jak Jazzy Jeff, Skratch Bastid, DJ Nu-Mark, DJ Craze, ESKEI83, DJ Puffy, czy Nina Las Vegas. Zaproszenie przyjął także Arkaei, artysta, którego interaktywne show będzie preludium przed rywalizacją najlepszy DJów podczas wielkiego finału w teatrze.

 

Arkaei jest wielokrotnie nagradzanym muzykiem elektronicznym i artystą wizualnym, którego występy to wynikowa miłości do muzyki, programowania i projektowania. Jego celem jest wzniesienie występów na żywo na nowy poziom, który uwzględnia publiczność jako aktywną część doświadczenia. Arkaei korzystając z czujników 3D rejestruje ruch tłumu i wykorzystuje te dane, aby wpłynąć zarówno na muzyczną, jak i wizualną część swoich występów.

 

„Dzięki sensorom 3D mój set staje się bardziej interaktywny i jednocześnie pokazuje, że wszystko dzieje się na żywo. Czegoś takiego nie można zasymulować. Publiczność staje się częścią wizualizacji, a jej ruch nawet wpływa na brzmienie poszczególnych elementów mojego setu. Pomimo tego, że stoję na dużej scenie przed masą ludzi, efekt końcowy jest czymś niepowtarzalnym – a co najważniejsze, tworzymy go razem” – mówi Ray w rozmowie z serwisem Red Bull Muzyka.

 

Specjalnie na wielki finał zawodów Red Bull 3Style Arkaei przygotuje niepowtarzalne show, które zobaczyć będzie można jedynie w Teatrze Słowackiego. „To zdecydowanie najbardziej ambitny set, jaki kiedykolwiek zaplanowałem – i najbardziej ryzykowny. Używam takiej ilości sprzętu, że naprawdę nie jest łatwo to wszystko ogarnąć. Jeśli wszystko się uda tak, jak to sobie wymarzyłem, to potem będę mógł powiedzieć, że to wszystko, zarówno muzyka jak i wizuale, to moja robota… Albo strasznie się skompromituję, bo naprawdę nie mam planu B ” – zdradza Arkaei.

 

Do Krakowa zjedzie się także śmietanka polskiej sceny klubowej. Pięciodniową rywalizację DJów z całego świata uświetnią gościnne występy Polaków. Swoje umiejętności pokażą finaliści zeszłorocznego krajowego finału Red Bull 3Style: DJ Kostek, jeden z czołowych DJów na polskiej scenie i mistrz Polski DMC 2001, DJ Gafo, słynny z niepowtarzalnego mieszania nowoczesnych brzmień z klasycznymi czarnymi rytmami, DJ NOZ, Vice-Mistrz Polski Red Bull 3Style 2017, DJ Daaz, znany ze swej doskonałej selekcji oraz DJ Praktyczna Pani, pierwsza kobieta w historii polskich zawodów Red Bull 3Style i zasłużona turntablistka obecna na scenie od wielu lat. DJ Lazy One, której sety to wybuchowa mieszanka hip-hop i funku, wystąpi zarówno solo, jak i jako część nowego damskiego składu na polskiej scenie, który tworzy wraz z Praktyczną Panią, czyli Queenz of Steel. Usłyszeć będzie można także wszechstronnie utalentowanego DJa VaZee, który doskonale sprawdza się w turntablismie, i nagrywaniu skreczy czy cutów od lat współpracując z polskimi raperami, takimi jak Kękę czy Kotzi.

 

Red Bull 3Style to nie tylko zawody, to także globalna platforma umożliwiająca swobodny przepływ inspiracji oraz dająca fundamenty do nabywania i rozwoju umiejętności muzycznych. Dlatego oprócz imprez w Krakowie odbędą się także panele i warsztaty. 7 lutego w klubie Forum Przestrzenie będzie można spotkać się z jury zawodów, w skład którego wchodzą: Jazzy Jeff, Nina Las Vegas, DJ Craze, DJ Nu-Mark i Skratch Bastid. Będzie to jedyna okazja by porozmawiać z największymi gwiazdami muzyki. 9 lutego w klubie ZetPeTe odbędą się warsztaty Spinlab, które poprowadzą DJ VaZee i DJ Falcon1. Tematem ćwiczeń będzie Pioneer Rekordbox będący podstawą działalności każdego DJ poważnie myślącego o swoim fachu. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

 

VIII Światowy Finał Red Bull 3Style

7-11.02.2018 r., Kraków

Wydarzenie na Facebooku

 

PEŁEN PROGRAM ZAWODÓW

Red Bull 3Style Group Chat

07.02.2018 r., Klub Forum Przestrzenie, ul. Marii Konopnickiej 28, Kraków

Line up: Jazzy Jeff, Nina Las Vegas, DJ Craze, DJ Nu-Mark i Skratch Bastid

godz. 19.00 – 20.30, wstęp free

Wydarzenie na Facebooku

 

Pierwsza Noc Eliminacyjna zawodów Red Bull 3Style

07.02.2018 r., Klub Forum Przestrzenie, ul. Marii Konopnickiej 28, Kraków

Line up: 6 uczestników zawodów, DJ Nu-Mark, DJ Byte, DJ VaZee, DJ Nez

Wydarzenie na Facebooku

 

Druga Noc Eliminacyjna zawodów Red Bull 3Style

08.02.2018 r., Klub Shine, ul. Starowiślna 16, Kraków

Line up: 6 uczestników zawodów, DJ Jazzy Jeff, Skratch Bastid, Hedspin, DJ Noz, DJ Kostek

Wydarzenie na Facebooku

 

Red Bull 3Style University – Pioneer Rekordbox DJ Workshops

09.02.2018, Klub ZetPeTe, ul. Dolnych Młynów 10, Kraków

godz. 18.30 – 20.30, wstęp free

Wydarzenie na Facebooku

 

Trzecia Noc Eliminacyjna zawodów Red Bull 3Style

09.02.2018 r., Klub ZetPeTe, ul. Dolnych Młynów 10, Kraków

Line up: 6 uczestników zawodów, Aleqs Notal, DJ Shintaro, Nina Las Vegas, DJ Lazy One, DJ Praktyczna Pani

Wydarzenie na Facebooku

 

Czwarta Noc Eliminacyjna zawodów Red Bull 3Style

10.02.2018 r., Klub Studio, ul. Witolda Budryka 4, Kraków

Line up: 6 uczestników zawodów, ESKEI83, DJ Puffy, DJ Thugli, DJ Daaz, DJ Gafo

Wydarzenie na Facebooku

 

Wielki Finał zawodów Red Bull 3Style

Line up: zwycięzcy nocy eliminacyjnych, Arkaei

11.02.2018 r., Teatr im. Juliusza Słowackiego, pl. Świętego Ducha 1, Kraków

Wydarzenie na Facebooku

 

BILETY:

Imprezy eliminacyjne: wstęp darmowy do godziny 22.00 dla osób zapisanych na wydarzeniu na profilu Facebook. Po 22:00 oraz dla osób spoza listy FB wstęp płatny – 15 zł.

Wielki finał w Teatrze Słowackiego: bilety 59 zł dostępne są na: www.eventim.pl/playwithmusic

Afterparty: wstęp bezpłatny dla osób z opaskami z wielkiego finału w Teatrze Słowackiego

8 komentarzy
8 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
niewiadomo
4 lat temu

guwno i lasery nic wiecej poza tym

SENTINO
4 lat temu

KOLEŚ STOI I KLIKA GUZIKI I ROBI TYFY TYFY W GRAMOFIÓW.

PASJONUJĄCE. BEKA Z DJÓW.

ok ok
4 lat temu

POLSKI RAP TO GÓWNO ROBIONE PRZEZ DEBILI DLA DEBILI

Bekowo123
4 lat temu

Slyszeliscie o erdziu edk?
Nowa polewa internetu
Sprawdza!!!

PEN-AIR
4 lat temu

SYNC MAFIA

...
4 lat temu

Skoro ty u publika tworzycie razem tego seta, to publika tez powinna dostać za to jakas zaplate

TYLKO ERDZIONTEK
4 lat temu

[img]https://bankfotek.pl/image/2109957.jpeg[/img]

TatuśPije
4 lat temu

6IX9INE Napadnięty po koncercie! STRZELALI DO NIEGO! https://www.youtube.com/watch?v=0owF97iCf-A

Popularne