Sprawdź nas też tutaj

News

Jędker kończy nagrywać płytę

Poznaliśmy tytuł nowego krążka.

Opublikowany

 

Jędker Realista z WWO
Jędker

Kilka miesięcy temu Jędker zelektryzował społeczność hip-hopową informacją o… nowej płycie. Raper wrócił z Australii do Warszawy i zaczął się pokazywać w gronie starych przyjaciół m.in. Sokoła, Pono, Korasa i Jurasa. Wtedy też zapowiedział swój nowy album, który ukaże się jeżeli jego instagramowe konto zdobędzie 15 000 obserwujących. – Wszystko w Waszych rękach, możecie budować możecie też burzyć. Ja muzyczkę nagrywam, bo to moje hobby a nie bo „muszę” i to moja praca. Taka różnica, że ja mam inną pracę, o wiele cięższą, na budowie. Trzy niewydane albumy od roku 2009 powinny to potwierdzać ludziom inteligentnym. Niech każdy poda to jednemu friendowi a jest szansa, że wydam rap album, ale to nie ode mnie zależy tylko od Was szanowni słuchacze. – informował w maju. Obecnie raper ma 3800 obserwujących.

Po trzech miesiącach od pierwszej zapowiedzi Jędker, przedstawiający się obecnie jako Jędker JD poinformował, że kończy nagrywać drugi solowy album „X”. Będzie to następca wydanego w 2007 roku krążka „Czas na prawdę”. Został on wydany nakładem Prosto i pojawili się na nim Brad Strut, HiJack, Kaczy, Popek, Bron, Dzidu, Rybson, Felipe, Rytmus oraz WWO. – Mija 11 lat od momentu kiedy wydałem pierwsze rap solo. Teraz gdy kończę drugi solowy LP wiele się zmieniło na polskiej scenie.  – informuje raper na Instagramie.

Jędker przyznaje, że jest obecnie na etapie szukania wydawcy oraz menadżera. – Nie pytajcie mnie w każdym poście kiedy płyta, bo to kwestia znalezienia wydawnictwa oraz wydania paru singli zanim ta płyta wejdzie. A do singli trzeba teledysków. A do teledysków trzeba… wiadomka. Także tak będę Was informował na bieżąco co jest z nowymi kawałkami poprzez Instagram, Facebook i Naszaklasa hehe. Dzięki wielkie wszystkim za support. Postarałem się Was nie zawieść na nowym albumie X. Kto słyszał ten wie. Generalnie kończę już prace studyjną i szukam wydawnictwa i manago z prawdziwego zdarzenia. Tylko błagam nie piszcie kto mnie wyda na pewno, bo to nie jest takie łatwe jakby się medialnie zdawało – dodaje.

Mija 11 lat od momentu kiedy wydałem pierwsze rap solo. Teraz gdy kończę drugi Solowy LP wiele się zmieniło na polskiej scenie. Nie pytajcie mnie w każdym poście kiedy płyta bo to kwestia znalezienia wydawnictwa oraz wydania paru singli zanim ta płyta wejdzie. A do singli trzeba teledysków. A do teledysków trzeba..wiadomka. Także tak będę Was informował na bieżąco co jest z nowymi kawałkami poprzez Instagram, Facebook i Naszaklasa hehe. Dzięki wielkie wszystkim za support postarałem sie Was nie zawieść na nowym albumie X. Kto słyszał ten wie. Generalnie kończę już prace studyjna i szukam wydawnictwa i manago z prawdziwego zdarzenia. Tylko błagam nie piszcie kto mnie wyda napewno bo to nie jest takie latwe jakby się medialnie zdawało. Dziękuje

Post udostępniony przez Jędker JD (@jedker_aka_jd)


Sokół i koledzy wybaczyli Jędkerowi

Przez lata mogliśmy słuchać sporo niepochlebnych opinii na temat muzycznego „żartu” Jędkera, który założył zespół disco Monopol. Raperzy analizowali w wywiadach przyczyny takiego obrotu sytuacji. Często przejawiającym się motywem była hipoteza o wieloletnim staniu w cieniu Sokoła i pozazdroszczenie mu hitowego „W aucie”. Internet huczał, tym bardziej podlewany pstryczkami od sceny. Możemy przypomnieć sytuację z rozdania nagród VIVA Comet, kiedy to Tede zapowiadając zespół Monopol nie omieszkał od komentarzy w stronę wykonawców. Z kolei podczas wspólnego wykonania „I żeby było normalnie” VNM pociągnął Realiście z bara (podobno przypadkowo), a z ust Sokoła padają przeprosiny za wszystkich naśladowców „W aucie”. Sam Wojtek niejednokrotnie wypowiadał się dosyć nieprzychylnie wobec swojego kolegi z zespołu. Mówił o tym, że spierdolił markę, którą budowali wiele lat, że nie jest dla niego wiarygodny hiphopowo, a także, że zrobił z ZIP Składu idiotów. 

Po wydaniu drugiego albumu pod szyldem Monopolu Jędker wyjechał z kraju i słuch o nim zaginął… Momentem przełomowym było wrzucenie wspólnego zdjęcia przez Sokoła w styczniu 2017 roku z Australii. Jak zrobiliśmy to zdjęcie Jędker powiedział: „Wrzuć im, niech mają pożywkę”. To macie pożywkę. WWO. Już wtedy spotkało się to ze skrajnymi opiniami słuchaczy. Sprawy zaczęły nabierać zupełnie innego obrotu, kiedy dowiedzieliśmy się, że Jędker wrócił do stolicy i imprezuje z kolegami. Więcej przeczytacie o tym tutaj.

„ZIP Skład cały czas istnieje”

W tym roku na rynku ukazał się nowy album Zipery „Meritum.” Pono, Koras i Fusznik wrócili jako grupa po 14 latach. Skoro udało im się nagrać nowy album i reaktywować ekipę czy istnieje szansa na powrót ZIP Składu? – ZIP Skład cały czas istnieje, nie m co reaktywować – twierdzi Pono w rozmowie z Proceente. – Nagranie płyty w tak licznej grupie jak nasza jest to nie lada wyzwanie. My wszyscy mamy swoje życie, swoje lata, obowiązki i zebrać wszystkich w jednym miejscu w jednym momencie to już łatwiej się dodzwonić… nie wiem – dodaje.

Jak tłumaczy Pono każdy skrycie myśli i marzy o drugiej wspólnej płycie. Koras również nie wyklucza powrotu ZIP-ów. – Wyjedziemy sobie do jakiegoś zamkniętego ośrodka, to może – śmieje się raper. – To są rzeczy spontaniczne. Albo wyjdzie albo nie. Tego się nie da zaplanować – kończy temat Pono.

Przypomnijmy, że ZIP Skład tworzą obecnie: Pono, FU, Koras, Sokół, Jaźwa, Felipe, Mielon i Ward. Byłym członkiem jest Jędker.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

DJ 600V uhonorowany za dokonania dla polskiej kultury muzycznej

„To postać absolutnie kultowa”.

Opublikowany

 

Przez

DJ 600V został laureatem Złotego Fryderyka. Producent dołączył do grona postaci szczególnie wyróżnionych przez Akademię Fonograficzną za całokształt dokonań dla polskiej kultury muzycznej.

DJ 600V ze Złotym Fryderykiem

Rada Akademii Fonograficznej postanowiła w tym roku nagrodzić Sebastiana Imbierowicza, czyli twórcę pierwszego etapu sceny hip hopowej w naszym kraju. Jego produkcje zdominowały i zdefiniowały charakter tzw. złotej ery tego gatunku w Polsce. W poszukiwaniu raperów na swoje płyty odkrył rzeszę talentów również uważanych dziś za legendy. Molesta, Sokół, Tede, Pezet czy Hemp Gru to tylko kilka pseudonimów i nazw, których początki możemy wiązać z DJ 600 Volt. Jego albumy zainspirowały tysiące i stworzyły solidny fundament. Mimo odrzucenia przez stacje radiowe utwory, jak Wiedziałem, że tak będzie, Nie jestem k. businessmanem, Osiedlowe akcje, A pamiętasz jak, Wychylylybymy, Mercedes s 600, Sami swoi – stały się hymnami pokolenia.

W ostatnich latach Sebastian zrealizował szereg różnorodnych albumów, między innymi większość ścieżki do filmu Fantastyczny Mat Parrey, gdzie wszystkie kompozycje wygenerował, bazując na „dźwiękach kosmosu”, zaczerpniętych z bibliotek audio NASA. Nadal zajmuje się produkcją, uczy aranżacji i mixu w warszawskiej Akademii Realizacji Dźwięku.

Laureaci Złotych Fryderyków

„To postać absolutnie kultowa”.

– Dla mojego pokolenia, osób, które dorastały na przełomie lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych oraz fascynowały się rodzącą się wówczas polską sceną hiphopową, Dj 600 Volt to postać absolutnie kultowa. Działalność Sebastiana docierała do nas na bardzo wielu polach: za pośrednictwem fal radiowych, podczas granych przez niego imprez, a także, przede wszystkim, na legendarnych, produkowanych przez niego albumach. Dzięki tym wydawnictwom V.O.L.T. nie tylko umożliwiał zaprezentowanie się szerszej publiczności zaczynającym wówczas swoją drogę artystom, ale stanowił dla nich także niezbędne wsparcie w zakresie dostępu do sprzętu studyjnego, wiedzy i inspiracji muzycznych. To wszystko działo się w czasach, gdy na playlistach co piątek nie pojawiało się kilkanaście nowych, rapowych singli, a kiedy każda wydana kaseta z polskim rapem była wydarzeniem, na które czekano, a później słuchano i dyskutowano przez długie miesiące – mówi o Sebastianie Imbierowiczu Witek Michalak, szef polskiego oddziału wytwórni Def Jam Recordings, członek Rady Akademii Fonograficznej.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Sentino o rzekomym spotkaniu z Paluchem w Żabce

„Coś tam gwiżdże przez te swoje luki w zębach”.

Opublikowany

 

Przez

sentino raper

Sentino przyzwyczaił nas już do swoich opowieści pełnych abstrakcji, ale historia o Paluchu przebija wszystko, co do tej pory powiedział Alvarez. Miał on się spotkać ze swoim oponentem w jednym ze sklepów sieci Żabka.

Książka Sentino „Tatuażyk” pełna jest zdumiewających historii. Raper obraża w niej również Polaków nazywając ich wprost „półanalfabetami z IQ 80”, a także opisuje swoje rapowe konflikty. Co możemy przeczytać o Paluchu?

– Zobaczyłem Palucha raz i wszystko wyjaśniłem w sekundę. Stoję przy kasie w Żabce, kończę zakupy i przychodzi jakiś facet, który wygląda jak on i prawdopodobnie był nim. Facet stoi odwrócony plecami do mnie (bo tam kiedyś już chciał się ze mną spotkać w Warszawie i ustawkę robić, bo za dużo filmów się naoglądał) i coś tam gwiżdże przez te swoje luki w zębach. Ludzie trzymają te kiełbasy Morliny w rękach, po jabłku, każdy po jakimś actimelku, mówię:

– Ty, a Pan to nie jest ten słynny taki raper, co tak do mnie szczeka zawsze?

– Nie

– Bo pan bardzo podobnie wygląda do niego, też taki brzydki.

– I wziąłem te siatki i wyszedłem. W sekundę się wszystko wyjaśniło.

O czym jeszcze opowiada, a jakich tematów unika Sebastian możecie przeczytać w recenzji książki „Tatuażyk” autorstwa Bartłomieja Ciepłoty.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Raper Alan wystąpił w odcinku GOATS „Szybkie randki”

„Ze szmaty jedwabiu nie zrobisz”.

Opublikowany

 

alan

Alan człowieku to kolejny raper, który wiął udział w programie GOATS. Możemy go zobaczyć w odcinku zatytułowanym „15 dziewczyn vs 15 mężczyzn – szybkie randki”.

Alan: „Ze szmaty jedwabiu nie zrobisz”

W programie Alan spotkał się z dwoma dziewczynami. Pierwsza, dla której nawet zarapował odrzuciła go ze względu na jego tatuaże na twarzy. Druga z dziewczyn nie zdążyła pierwsza nacisnąć przysku i to ona została odrzucona przez Alana. Poczuła się tym urażona i porównała go do menela spod sklepu ze swojej rodzinnej wsi. Jak opuściła studio raper nie pozostał jej dłużny i podsumował jej zachowanie słowami: – Ze szmaty jedwabiu nie zrobisz.

Alan pojawia się w 17 i 28 minucie.

Alan z przekazem do mężczyzn oszukanych przez kobiety

Kilka dni temu Alan wypuścił nowy singiel „Piosenka o miłości”, która raczej nie trafi w gusta kobiet, bo jest skierowana do zdradzonych mężczyzn. – Ona to k*rwa, rura, oszustka i gold digger – nawija Alan w refrenie. Nagranie ukazało się gościnnie na kanale Soul Records. Za produkcję odpowiada Mains.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Tede cieszy się z powrotu Pelsona, ale jest też zdziwiony

Członek Molesty wrócił po 8 latach przerwy.

Opublikowany

 

tede pelson

Pelson wrócił na scenę po 8-letniej przerwie i wydaje EP-kę „Linie rytmiczne”. O jego powrót zapytany został Tede, który cieszy się z takiego stanu rzeczy, ale jest też delikatnie zdziwiony.

Podczas porannego programu na Kanale Zero, do Tedego dodzwonił się widz, który zapytał go o powrót Pelsona. Warszawski raper potwierdził, że miał okazję zapoznać się z jego nowym numerem. – Jest spoko, podoba mi się. Taki w jego stylu, nieoczywisty w sensie składania rapu – powiedział.

Jednocześnie TDF jest zaskoczony tym ruchem Pelsona. – Trochę jestem zdziwiony powrotem Pelsona, bo jak go zapraszałem jeszcze całkiem niedawno, żeby ze mną coś nagrał, to zapierał się nogami i rękami, że on absolutnie nic nie nagrywa. Coś się musiało wydarzyć po drodze – dodał.

TDF przyznał także, że po tak długiej przerwie w karierze Pelsona oczekiwałby od niego czegoś więcej niż tylko 6 utworów. Krążek członka Molesty jest bowiem EP-ką. Ma on także nadzieję, że szybko wyda kolejny projekt, bo cieszy się z jego powrotu.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Mata ujawnił, jak dowiedział się, że jest w spektrum autyzmu

„Dużo rzeczy zaczęło mieć sens”.

Opublikowany

 

Przez

fot. Katarzyna Mieszawska

W niedzielę TVN wyemitował odcinek programu „Autentyczni” z udziałem Maty. Raper ujawnił w nim, że o spektrum autyzmu dowiedział się przez przypadek.

– Od wielu lat ludzie mi mówili właśnie takie rzeczy, że jestem autystyczny czy akustyczny – były takie komentarze. Pewnego dnia postanowiłem to sprawdzić i poszedłem właśnie na taką diagnozę – chciałem sprawdzić, czy mam ADHD. Dowiedziałem się, że psychiatra nie jest mi w stanie stwierdzić ADHD, bo paliłem marihuanę w tamtym czasie. Żeby to prawidłowo sprawdzić, trzeba by było przestać całkowicie, bo objawy odstawienia marihuany są podobne do ADHD. Ale za to powiedział mi ten pan, że jest mi w stanie z miejsca coś innego stwierdzić i powiedział, że jestem w spektrum autyzmu, co było dla mnie – nie powiedziałbym zaskakujące – ale pozytywne, bo dużo rzeczy zaczęło mieć sens – powiedział artysta.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

AfuRa popiera kandydata na prezydenta Kalisza

„Dopełnie wszelkich starań, aby do Kalisza ściągać topowych amerykańskich raperów”.

Opublikowany

 

Przez

Legenda nowojorskiej sceny hip-hopowej, raper AfuRa powiązany z kultowym projektem Gangstarr Foundation włączył się w kampanię samorządową stowarzyszenia #Aktywni, popierając ich kandydata na prezydenta Kalisza Mikołaja Maruchę. Raper nagrał nawet spot, w którym zachęca do głosowania na Maruchę w wyborach prezydenckich oraz Krzysztofa Gorzkiewicza, który kandyduje z kolei do rady miasta.

Amerykański raper wystąpił wraz z Liroyem w ubiegłym roku na charytatywnym przeglądzie hip hopowym dla debiutów „RapPrix Mała Plaża” w Szałem (koło Kalisza) i tam też wstąpił do stowarzyszenia jako członek honorowy. W wyniku konkursu finaliści przeglądu, młodzi kaliscy raperzy otrzymali możliwość debiutu w nagraniu i teledysku wśród gwiazd rapu polskiego i amerykańskiego.

– Zapewniam, że jeśli Marucha zostanie prezydentem Kalisza to jako honorowy członek stowarzyszenia #Aktywni dopełnie wszelkich starań, aby do Kalisza ściągać topowych amerykańskich raperów. Marzy mi się, żeby w Europie stworzyć to co dzieje się na ulicach Nowego Jorku, gdzie młodzi ludzie tryskają energią dzięki wszechobecnej muzyce, a ludzie z całego świata zjeżdżają się, żeby to poczuć. Będąc w Kaliszu na zaproszenie mojego przyjaciela i wiedząc, że to najstarsze polskie miasto czuję jego ducha i wiem, że jest to miejsce, w którym może to się wydarzyć, to piękne zabytkowe miasto, takiej architektury zazdrości Wam Ameryka. Grałem w Szałem, czułem dobrą energię i wiem, że ten region może być atrakcyjny dla studentów, dlatego zapewniam, że jeśli Mikolaj Marucha zostanie prezydentem Kalisza, a mój przyjaciel Gorzkiewicz wejdzie do rady to ja pomogę im, aby do Wam przyjeżdzali koncertować moi przyjaciele z branży. Zróbmy tu prawdziwą Kaliszfornię – powiedział AfuRa na swoim instagramie.

AfuRa wraca również z nowym albumem, który już teraz promuje singiel z udziałem rapera GZA (Wu Tang Clan). Dotychczas współpracował z ikonami światowego hip hopu, takimi jak : DJ Premier, MOP, Royce Da 5’9, Ky Many Marley (syn Boba Marleya), Wu Tang Clan czy Jeru The Damaja, który również kilka lat temu gościł w Szałem.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)