Sprawdź nas też tutaj

News

Jędker kończy nagrywać płytę

Poznaliśmy tytuł nowego krążka.

Opublikowany

 

Jędker Realista z WWO
Jędker

Kilka miesięcy temu Jędker zelektryzował społeczność hip-hopową informacją o… nowej płycie. Raper wrócił z Australii do Warszawy i zaczął się pokazywać w gronie starych przyjaciół m.in. Sokoła, Pono, Korasa i Jurasa. Wtedy też zapowiedział swój nowy album, który ukaże się jeżeli jego instagramowe konto zdobędzie 15 000 obserwujących. – Wszystko w Waszych rękach, możecie budować możecie też burzyć. Ja muzyczkę nagrywam, bo to moje hobby a nie bo „muszę” i to moja praca. Taka różnica, że ja mam inną pracę, o wiele cięższą, na budowie. Trzy niewydane albumy od roku 2009 powinny to potwierdzać ludziom inteligentnym. Niech każdy poda to jednemu friendowi a jest szansa, że wydam rap album, ale to nie ode mnie zależy tylko od Was szanowni słuchacze. – informował w maju. Obecnie raper ma 3800 obserwujących.

Po trzech miesiącach od pierwszej zapowiedzi Jędker, przedstawiający się obecnie jako Jędker JD poinformował, że kończy nagrywać drugi solowy album „X”. Będzie to następca wydanego w 2007 roku krążka „Czas na prawdę”. Został on wydany nakładem Prosto i pojawili się na nim Brad Strut, HiJack, Kaczy, Popek, Bron, Dzidu, Rybson, Felipe, Rytmus oraz WWO. – Mija 11 lat od momentu kiedy wydałem pierwsze rap solo. Teraz gdy kończę drugi solowy LP wiele się zmieniło na polskiej scenie.  – informuje raper na Instagramie.

Jędker przyznaje, że jest obecnie na etapie szukania wydawcy oraz menadżera. – Nie pytajcie mnie w każdym poście kiedy płyta, bo to kwestia znalezienia wydawnictwa oraz wydania paru singli zanim ta płyta wejdzie. A do singli trzeba teledysków. A do teledysków trzeba… wiadomka. Także tak będę Was informował na bieżąco co jest z nowymi kawałkami poprzez Instagram, Facebook i Naszaklasa hehe. Dzięki wielkie wszystkim za support. Postarałem się Was nie zawieść na nowym albumie X. Kto słyszał ten wie. Generalnie kończę już prace studyjną i szukam wydawnictwa i manago z prawdziwego zdarzenia. Tylko błagam nie piszcie kto mnie wyda na pewno, bo to nie jest takie łatwe jakby się medialnie zdawało – dodaje.Mija 11 lat od momentu kiedy wydałem pierwsze rap solo. Teraz gdy kończę drugi Solowy LP wiele się zmieniło na polskiej scenie. Nie pytajcie mnie w każdym poście kiedy płyta bo to kwestia znalezienia wydawnictwa oraz wydania paru singli zanim ta płyta wejdzie. A do singli trzeba teledysków. A do teledysków trzeba..wiadomka. Także tak będę Was informował na bieżąco co jest z nowymi kawałkami poprzez Instagram, Facebook i Naszaklasa hehe. Dzięki wielkie wszystkim za support postarałem sie Was nie zawieść na nowym albumie X. Kto słyszał ten wie. Generalnie kończę już prace studyjna i szukam wydawnictwa i manago z prawdziwego zdarzenia. Tylko błagam nie piszcie kto mnie wyda napewno bo to nie jest takie latwe jakby się medialnie zdawało. Dziękuje

Post udostępniony przez Jędker JD (@jedker_aka_jd)
Sokół i koledzy wybaczyli Jędkerowi

Przez lata mogliśmy słuchać sporo niepochlebnych opinii na temat muzycznego „żartu” Jędkera, który założył zespół disco Monopol. Raperzy analizowali w wywiadach przyczyny takiego obrotu sytuacji. Często przejawiającym się motywem była hipoteza o wieloletnim staniu w cieniu Sokoła i pozazdroszczenie mu hitowego „W aucie”. Internet huczał, tym bardziej podlewany pstryczkami od sceny. Możemy przypomnieć sytuację z rozdania nagród VIVA Comet, kiedy to Tede zapowiadając zespół Monopol nie omieszkał od komentarzy w stronę wykonawców. Z kolei podczas wspólnego wykonania „I żeby było normalnie” VNM pociągnął Realiście z bara (podobno przypadkowo), a z ust Sokoła padają przeprosiny za wszystkich naśladowców „W aucie”. Sam Wojtek niejednokrotnie wypowiadał się dosyć nieprzychylnie wobec swojego kolegi z zespołu. Mówił o tym, że spierdolił markę, którą budowali wiele lat, że nie jest dla niego wiarygodny hiphopowo, a także, że zrobił z ZIP Składu idiotów. 

Po wydaniu drugiego albumu pod szyldem Monopolu Jędker wyjechał z kraju i słuch o nim zaginął… Momentem przełomowym było wrzucenie wspólnego zdjęcia przez Sokoła w styczniu 2017 roku z Australii. Jak zrobiliśmy to zdjęcie Jędker powiedział: „Wrzuć im, niech mają pożywkę”. To macie pożywkę. WWO. Już wtedy spotkało się to ze skrajnymi opiniami słuchaczy. Sprawy zaczęły nabierać zupełnie innego obrotu, kiedy dowiedzieliśmy się, że Jędker wrócił do stolicy i imprezuje z kolegami. Więcej przeczytacie o tym tutaj.

„ZIP Skład cały czas istnieje”

W tym roku na rynku ukazał się nowy album Zipery „Meritum.” Pono, Koras i Fusznik wrócili jako grupa po 14 latach. Skoro udało im się nagrać nowy album i reaktywować ekipę czy istnieje szansa na powrót ZIP Składu? – ZIP Skład cały czas istnieje, nie m co reaktywować – twierdzi Pono w rozmowie z Proceente. – Nagranie płyty w tak licznej grupie jak nasza jest to nie lada wyzwanie. My wszyscy mamy swoje życie, swoje lata, obowiązki i zebrać wszystkich w jednym miejscu w jednym momencie to już łatwiej się dodzwonić… nie wiem – dodaje.

Jak tłumaczy Pono każdy skrycie myśli i marzy o drugiej wspólnej płycie. Koras również nie wyklucza powrotu ZIP-ów. – Wyjedziemy sobie do jakiegoś zamkniętego ośrodka, to może – śmieje się raper. – To są rzeczy spontaniczne. Albo wyjdzie albo nie. Tego się nie da zaplanować – kończy temat Pono.

Przypomnijmy, że ZIP Skład tworzą obecnie: Pono, FU, Koras, Sokół, Jaźwa, Felipe, Mielon i Ward. Byłym członkiem jest Jędker.

19 komentarzy
19 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Cable
4 lat temu

A Sokół nie poda ręki ziomkowi i nie wyda jego płyty? Dziwne…

you mad?
4 lat temu

Trudno żeby sokół mu nie wybaczył skoro sam pajacuje od kilku ładnych lat

Radek
4 lat temu

a ten kurwa co na budowie robi jak powinien ryzykowac i marzenia spełniać

pancze w cieście
4 lat temu

Już pomijając ten cały Monopol, typ był zawsze najgorszy, każdy go przewijał na WWO żeby posłuchać Sokoła i gdyby nie ten drugi nikt by o Jędkerze nie usłyszał. Kto go teraz po tylu latach i plamie w postaci Monopolu będzie chciał słuchać?

RDW
4 lat temu

mam inne zdanie, zawsze nie mogłem słuchać uszatego filozofa i jego debilnych teorii a kasety przewijałem na zwrotki jędkera który przynajmniej miał dobre agresywne flow.

dssdada
4 lat temu

Akurat Jędker to jeden z największych talentów polskiej sceny muzycznej. Dobre wyczucie rytmu, ciekawy głos, charyzma, flow. Przy sokole jest raperem kompletnym, sokół jest kurewsko nudny, przewidywalne teksty, o flow nawet nie ma co mówić, bo on nie ma flow, nagraj rozmowę telefoniczną, podłóż pod to bit i wyjdzie ci rap Sokoła.

Wałbrzyszanin
4 lat temu

Jędker najprawdziwszy zrobił to co chciał większość udaje

Zenek M
4 lat temu

Będzie Popek na płycie????

Zenek M
4 lat temu
Reply to  Zenek M

Jak nie jak tak

Radek
4 lat temu

wkońcu was kurwy wypierdole stąd przysięgam

Trystydycymyt
4 lat temu
Reply to  Radek

Koleżankom na impreskach takie żarty opowiadaj.

Co zaś się tyczy Monopolisty, to chciałem zapytać czy Red aka byłempierwszy zagości na tym wiekopomnym dziele?
Tak żeby obaj mogli zmyć z siebie gówniany osad, co dalej na nich zalega( i palenie jana nic tu nie zmienia).

Szczerze czekam na odpowiedź i pozdrowionka mój Ty Hobbito turyście.

massivewp
4 lat temu

https://www.youtube.com/watch?v=VI7EMr8qy5A

Kolejny battle z polskimi napisami.

Pewny siebie Calicoe z Detroit, z powiązaniami z Black Mafia Family,
debiutujący w kanadyjskiej lidze King Of The Dot, zmierzył się tym
razem z trzymającym w tamtym czasie mistrzowski pas KOTD Pat Stay’em
z kanadyjskiego Dartmouth w Nowej Szkocji.

Potyczka określona mianem „bully battle” – czyli walką tyranów.
Nie mogło się w niej obyć bez podwyższonego ciśnienia…
Z resztą zobaczcie sami!

Kazek
4 lat temu

nagrywa bo to hobby taaa.
jedker przyznaj sie ze pieniazki sie koncza

HIP-HOP FAKTY
4 lat temu
Reply to  Kazek

FAKT #22: NIE STAŁ SIĘ POPULARNY JAK SŁAWOMIR, TO PRÓBUJE WRÓCIĆ TAM GDZIE MIAŁ CAŁKIEM DOBRY PIENIĄDZ – #kupującypłytęjedkeratodebile

HIP-HOP FAKTY
4 lat temu

FAKT #21: JĘDKER JUŻ PROGRES ZROBIŁ, WYRWAŁ SIĘ Z HIPHOPU. TUTAJ MOŻECIE POSŁUCHAĆ CO MYŚLI O HIPHOPIE, A TERAZ PRÓBUJE WAS WYDYMAĆ PONOWNIE: https://bit.ly/2nYLH17

MANAGER KOKOZIEŁ
4 lat temu

http://www.youtube.com/watch?v=pcQrJSJDS50 SPRAWDZAJCIE BĘDZIE TEŻ FEAT Z JĘDKEREM !!

Pan kozak z rrx
4 lat temu

słuchaj jędker ja cie wezme pod skrzydło tylko najpierw opierdolisz mi gałganka na jeżycach a potem jeszcze przejedziemy sie do pihszoua po mój kwit

Radek
4 lat temu

pierdolić ten skurwaiły jebany w dupsko rap polski obsrany skurwiony policyjny kurwa agentrua jebana w dupe nie zachowuj sie jak agentura a kurwa prosze naczelny policjant inwigiluje 10 lat brawo kurwa za nie hipokryzje hahahhah pierdolić was wypierdalać odemnie

Trystydycymyt
4 lat temu
Reply to  Radek

Seba. Daj luz!

Popularne