Sprawdź nas też tutaj

teledysk

JWP/BC „19:20” – premiera teledysku i finał akcji Bitwa Warszawska 2.0

Raperzy świętują 100. rocznicę Cudu nad Wisłą.

Opublikowany

 

JWP/BC to trzeci uczestnicy akcji Bitwa Warszawska 2.0. W symbolicznym dniu 100. rocznicy Cudu nad Wisłą do sieci trafił teledysk do utworu „19:20”.


„19:20” JWP/BC to trzeci i ostatni teledysk, powstały w ramach Bitwy Warszawskiej 2.0. Przekrojowy zestaw artystów pozwolił ukazać 100. rocznicę Cudu nad Wisłą w trzech, zupełnie odmiennych perspektywach. W swoim utworze JWP/BC położyli akcent na zawsze bliską hip-hopowi wolność. W tym niełatwym do poruszenia temacie Jaśnie Wielmożni Panowie zdołali uciec od zbędnego patosu i nadęcia, idąc w stronę wdzięczności oraz solidarności. Ukazany w teledysku Alexa Paka obraz Warszawy, staje się dla nas czymś, za co chcielibyśmy podziękować przodkom, którzy musieli walczyć o wolność.

Teledysk miał swoją oficjalną premierę w Warszawie, punktualnie o godzinie 19:20 w newonce.bar. W ramach akcji Bitwa Warszawska 2.0 ukazały się również dwa klipy – „100” Zipery oraz „Dużo małych cudów” Kuby Knapa. Wszystkie trzy kawałki wyprodukował Magiera.Bitwa Warszawska 2.0 to kolejna po Sztuce Niepodległej i zeszłorocznej Gwarze Niepodległej inicjatywa spod szyldu Druga Strona Ulicy. Jej założeniem było oddanie szacunku bohaterom wydarzeń sprzed 100 lat i przypomnienie, że byli nimi zwykli Polacy, którzy dzięki zbiorowemu wysiłkowi dokonali tego co wydawało się niemożliwe. Poprzez współczesną muzykę udało się pokazać, że ważne wydarzenia historyczne sprzed 100. lat mogą być również inspiracją do dzisiejszych działań w ramach solidarnej wspólnoty.

 
10 komentarzy
10 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
LANCE DO GÓRY
2 lat temu

1 SIERPNIA- ŚWIĘTOWANIE PORAŻKI I TRAGEDII. W 63 DNI 200 TYSIĘCY LUDZI POSZŁO DO VALHALLI. W TV ŚPIEWANIE WESOŁYCH PIOSENEK

15 SIERPNIA- 100-LECIE JEDNEJ Z 18 NAJWAŻNIEJSZYCH BITEW W HISTORII LUDZKOŚCI. POLSKA CHRONI EUROPĘ PRZED NAWAŁĄ BOLSZEWIKÓW. ODBYWA SIĘ TYLKO SKROMNY MARSZ NARODOWCÓW. PiSOWSCY PATRIOCI NIE ZROBILI NIC

Odb
2 lat temu
Reply to  LANCE DO GÓRY

LPG/KC „69:69” – premiera teledysku i finał akcji Kąpiel Warszawska 2.0

ŁOOOO
2 lat temu
Reply to  LANCE DO GÓRY

Jakimi chłopami pańszczyźnianymi? Kaliski 203 pułk Ułanów który zajął sowiecki sztab i radiostację, 18 Dywizja Piechoty gen. Franciszka Krajewskiego broniła twierdzy Modlin przy miażdżącej przewadze liczebnej wroga, wiele było wyszkolonych formacji a ty piszesz jakieś brednie jeszcze z Capsclockiem, jak pijany Janusz na spotkaniu rodzinnym co drze pizde o krajowej polityce bo coś tam kiedyś przeczytał jak na kiblu siedział. Pewnie sam śmiejesz się z takich Januszy a wiele od nich nie odbiegasz.

Pomidor
2 lat temu

„Chuj Ci w Gucci” Pozdro dla kumatych

Skory syn
2 lat temu
Reply to  Pomidor

Pozdro dla bananow z JWP

Facio od krabów
2 lat temu

Te banany skonczyły się już 5 lat temu.

Oyche Doniz
2 lat temu

Jutro znowu wizyta w Serum, elo

Oyche Doniz
2 lat temu
Reply to  Oyche Doniz

A potem znowu dziwkarski taniec na rurze w Lodi Dodi. Potem eskorta klienta do domu i szybki gejowski seksik. I tak się zarabia tysiące a nie jęczenie w pedalskim składzie Mobbyn. To jest życie.

Jabol
2 lat temu

Zjebany teledysk pełen pedałów. Mogliście sobie darować

lebro
2 lat temu

Będzie wam bardziej do twarzy gdy nagracie coś na paradzie gejów za hajs Sorosa.

Popularne