Sprawdź nas też tutaj

News

Kanye West nie może przejść na emeryturę. Zabrania mu kontrakt

Raper został „niewolnikiem” umowy podpisanej kilkanaście lat temu.

Opublikowany

 

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że Kanye West wkroczył na sądową ścieżkę z kilkoma firmami. Chce on m.in. rozwiązać niekorzystny kontrakt podpisany z wytwórnią EMI Music. Według jego zapisów raper nie będzie mógł przejść nigdy na emeryturę.

Kanye West niewolnikiem…

Kilkanaście lat temu Kanye West podpisał kontrakt z EMI. Wytwórnia pomogła mu przedostać się na muzyczne szczyty. Niestety, według warunków umowy Kanye West nie może zrobić sobie zbyt długiej przerwy w karierze, nie może przestać nagrywać i produkować piosenek, a także nie może zawiesić kariery i przejść na emeryturę. – Kanye West podczas trwania umowy nie może przejść na emeryturę lub wziąć przerwy od wykonywania swoich obowiązków muzycznych – możemy przeczytać w kontrakcie. Tym samym raper stał się „niewolnikiem” umowy, którą podpisał wiele lat temu, i którą teraz chce zerwać.

Sprytna zagrywka EMI

Prawnicy rapera powołują się w procesie przeciwko wytwórni na art. 2855. Kodeksu Pracy Stanów Zjednoczonych, według którego kontrakty o świadczenie usług nie mogą być odpisywane na dłużej niż siedem lat. EMI przewidziało jednak, że raper będzie chciał w ten sposób rozwiązać umowę, dlatego skonstruowano ją tak, że nie jest ona podpisana na osobiste usługi rapera. Przekazuje on tylko EMI udziały własnościowe do napisanych przez siebie piosenek. Dzięki temu kalifornijskie prawo siedmiu lat może nie zostać uwzględnione w procesie.

Sądowa batalia dopiero się rozpoczyna. Obie strony zaangażowały w nią swoich najlepszych prawników, więc nie powinniśmy się spodziewać szybkiego jej rozwiązania.

 
12 komentarzy

12
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
RABIN FAZI

Ostatnio gada ze niewolnictwo bylo dobrowolne
O kurwa ironio

Hduxislakxbxn

„Slavery was a choice”, wyborem ludzi którzy używali czarnoskórych jako niewolników, o to szło w tym cytacie

Odb

Kanye Nie West może zabronić kontraktowania emerytur.

Salomon Zydowski

To tak jak bedocos musi non stop ciagnac faje balasowi..

ProfesorNauk

Od tego jest murzyn żeby zapierdalał ile da radę

skarpetkazdrowanieuciskowa

ha nie dawno wyzywal jednegoz prowadzacych audycje radiowa od niewolnikow !!! hheheheeh pacynka iluminacka

bamb0

DO ROBOTY CZARNUCHU

Ononon

Oby przegrał bo po pierwsze umowy się czyta a po drugie gdyby nie wytwórnia to by został najwyżej sobowtorem Kevina Harta. Pierdolona merykańska cebula. Aaa podpisze umowę a za kilkanaście lat pozwe ich za to że to podpisałem, a tfu

Piczun

Odpracuje na polu bawełny

Znawcaznawcow

Przeciez ten zjebany ryj cały czas jest na emeryturze =s

Kuciapka

Cipka

Popularne