Sprawdź nas też tutaj

News

KęKę tłumaczy dlaczego powinno się… chodzić do szkoły

Motywujące przemówienie radomskiego rapera w związku z rozpoczęciem roku szkolnego.

Opublikowany

 

KęKę
KęKę / fot. iamsmera

Oprócz świetnych kawałków, wielomilionowych wyświetleń i sprzedaży ogromnej liczby płyt, KęKę znany jest też ze specyficznego prowadzenia swoich kanałów społecznościowych. Raper za pośrednictwem Instagramu przemyca na przykład ironiczne, humorystyczne, ale często z przesłaniem krótkie felietony do swoich słuchaczy.

W związku z wczorajszym rozpoczęciem roku szkolnego, KęKę wydał taki oto komentarz na temat chodzenia do szkoły. – Zaczyna się nowy rok szkolny i pewnie duża część z was, wy przedbazie, podbazie, gimbazie, licbazie i techbazie zastanawia się, po co ja będę do tej szkoły szedł, przecież tyle sławnych osób osiągnęło sukces bez szkoły. Tak, ale jeżeli nie jesteś Chopinem, Wagnerem czy innym Eisteinem czy Billem Gatesem, a zakładam, że nie jesteś, bo jakbyś był, to byś nie oglądał filmików na Instagramie od jakiegoś rapera, tylko byś siedział w garażu i wymyślał – nie wiem – bombę na musze odchody albo samochód na ocet. Zakładając, że jesteś przeciętnym Kowalskim – takim jak ja – powinieneś chodzić do szkoły – mówi Kę.

Jak tłumaczy raper nie każdy od razu musi być adwokatem czy lekarzem, ale wypadałoby, żeby każdy umiał się wypowiedzieć. – Fajny filmik nagrać, elokwentnie, ładnie. Myślisz, że ja bym umiał bez szkoły? A tak, to tylko „E mordo, pozdrawiam ryju”. Podchodzisz do dziewczyny i mówisz: „Ale jesteś piękna. Spadłaś na ziemię jak asteroida”. Działa? Działa. A tak, to co możesz powiedzieć bez szkoły bałwanie jeden z drugim? „Yy, dobrą d*pę masz”. Szanujmy się. Trzeba chodzić do szkoły, trzeba się uczyć – dodał raper.

Ile płyt „To Tu” sprzedał KęKę?

Po pięciu miesiącach od premiery „To Tu” radomski raper ujawnił, że krążek sprzedał się w 50 tysięcznym nakładzie. – Z digitalem jest podwójna platyna – poinformował odpowiadając na pytanie jednego z fanów na Instagramie.

„To Tu” jest albumem przełomowym, wzbogaconym o gościnne występy, który rozpoczął nowy rozdział w karierze KęKę. Jeszcze przed trafieniem do regularnej sprzedaży album rozszedł się w 15 tysiącach sztuk uzyskując status pozwalający przyznać mu złotą płytę. W tej chwili raper może się pochwalić podwójną platyną za takie krążki jak „Nowe rzeczy”, „Trzecie rzeczy” oraz „To Tu”. Jak przyznał raper ta ostatnia płyta jest najlepiej sprzedającą się w jego karierze.

 
11 komentarzy
11 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
lol
3 lat temu

nalejcie mu wódy to skończy pierdolić głupoty

­­­­­
3 lat temu
Reply to  lol

„ale jesteś piękna, jak świat po C2H5OH”

­­­­­
3 lat temu

„Ale jesteś piękna. Spadłaś na ziemię jak asteroida” ja pierdole, ale żenada

Arab 30
3 lat temu

Tatusiek sie odzywa. Wolalem keke gdy pil.

dsfsf
3 lat temu

Ale jesteś piękneja

TajlorTwórca
3 lat temu

witam, jestem uzależniony od alkoholu, dzieciaczki chodźcie do szkoły, pamiętajcie!

PEDErasta
3 lat temu

jak ma dobrą dupę to trzeba ją uświadomić po chuj chodzić do szkoły żeby uczyć się tony niepotrzebnego gówna które i tak zapomnisz słuchać nauczycieli którzy kładą chuj na ciebie i tak w przerwach palić papierosy i słuchać popka z kumplami czy bonusa bgc bo jest moda mordo a po szkole brać dopalacze jak nie to jesteś lamus

cydży
3 lat temu

bo sam nie chodził?

1743
3 lat temu
Reply to  cydży

Chodził nawet prawie Studia skończył też

15 57

Lilpipek
3 lat temu

Myśle że ludzie chętniej chodziliby do szkoły gdyby nauczycielem/dyrektorem był kukon a pedagogiem lex clockwork !

xMisiax(@xmisiax)
3 lat temu

Popularne