Sprawdź nas też tutaj

News

Kendrick Lamar z szansą na Oscara

Czy raper zdobędzie nagrodę dowiemy się w przyszłym roku.

Opublikowany

 

k.dot

Kendrick Lamar z coraz większą szansą na Oscara. Jego piosenka trafiła na tzw. krótką listę utworów, które kwalifikują się do nominacji do nagrody Akademii.

Na krótkiej liście utworów, które mogą otrzymać Oscara za najlepszą piosenkę oryginalną, znalazł się utwór rapera „All The Stars” ft. SZA z filmu „Czarna Pantera”. Szanse na nominację mają również piosenki śpiewane przez Emily Blunt ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Mary Poppins Powraca”: „The Place Where Lost Things GO” oraz „Trip A Little Light Fantastic” ft. Lin-Manuel Miranda.

Laureatów Oscarów poznamy podczas ceremonii, która odbędzie się 24 lutego 2019 w Dolby Theatre Hollywood w Los Angeles. Ogłoszenie nominacji zaplanowane jest na 22 stycznia.

 
8 komentarzy

8
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
_aqq_

głąby nie wiedzo :)))

Podstawowym zadaniem zmysłów jest odbieranie bodźców zewnętrznych. Każdy z nich wyposażony jest w receptory, które mogą napływające z otoczenia informacje przełożyć na impuls elektryczny i przekazać go do odpowiedniej części mózgu. Dopiero tam następuje ich analiza i ocena. Człowiek, tak samo jak zwierzęta został obdarzony przez naturę w pięć zmysłów: wzrok, słuch, dotyk, węch i smak.
Za kontrolę zmysłów, odbieranie oraz analizę wysyłanych przez nie informacji odpowiadają przede wszystkim móżdżek oraz wzgórze. Móżdżek pozwala utrzymać koordynację ruchową i zachować równowagę. Wzgórze dokonuje pierwszej analizy bodźców odebranych przez wszystkie zmysły z wyjątkiem tych węchowych. Dodatkowo za analizę wrażeń wzrokowych, czuciowych oraz słuchowych odpowiada płat ciemieniowy. Zawarte w tej części mózgu struktury potrafią je ze sobą zintegrować. Za wzrok odpowiada także płat potyliczny, zaś skroniowy za słuchu i węchu. O tym, czy coś nam smakuje czy nie, decyduje m.in. pień mózgu.
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,105645,23429352,zmysly-jakie-zmysly-ma-czlowiek-i-jakie-funkcje-pelnia.html

https://comps.canstockphoto.pl/m%C3%B3zg-zmys%C5%82y-pi%C4%85tka-klipart-wektorowy_csp44636019.jpg

_aqq_

Najpotężniejsi z bogów potrafią wpływać bezpośrednio na działanie ludzkiego układu nerwowego, a zwłaszcza mózgu. Samael potrafi regulować produkcję endorfin, a Tanit zaburzać proces analizy bodźców. Jeżeli zdarzyło się wam kiedyś szukać przez kilka minut przedmiotu leżącego na środku biurka, to wiecie, na czym polega różnica między „zarejestrować na poziomie oka” a „zarejestrować na poziomie mózgu”. Inanna (i nauczona przez nią Akhazu) potrafią wzbudzać emocje (również na poziomie tłumu) wpływając na pracę układu limbicznego.

https://mm.pwn.pl/ency/jpg/583/2b/d93i8493a.jpg

_aqq_

Akhazu, młoda królowa, z racji stanowiska i pochodzenia nie wykorzystuje na co dzień posiadanych umiejętności. Od siebie wymaga monogamii, co przysporzyło niejakich problemów jej hostowi. :)))
Krąg obiektów jej zainteresowań jest dość wąski, dlatego trzeba stanąć na głowie, żeby skierować jej uwagę w swoją stronę.
#noblesse oblige

https://www.bimago.pl/mediacache/catalog/product/cache/6/7/62176/image/1000×1000/d4bf6c202ac12962f43d666e212cdd62/62176_1.png

Co więcej, Akhazu ściśle oddziela działalność zawodową, oficjalną, od strefy „private”.

_aqq_

Akhazu – jako biologiczna córka boga miłości – jest sukkubem. #Ardat-lili #Lilu-demons
Sukkub – w demonologii sukkubami nazywa się demony przybierające postać niezwykle pięknych kobiet (często obdarzonych również atrybutami charakterystycznymi dla demonów, np. rogami albo kopytami), nawiedzające mężczyzn we śnie i kuszące ich współżyciem seksualnym.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Sukkub
Na nielicznych wizerunkach występuje nago.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e3/Winged_goddess-AO6501-IMG_0638-black.jpg

_aqq_

In Mesopotamian iconography there are no known parallels for the nude, winged, talon-footed female represented on the British Museum plaque, although demon-like creatures do occur, particularly on cylinder seal designs of the second millenium. Neo-Assyrian bronze statuettes of the demon Pazuzu show it to be four-winged with talon feet.
The „Queen of the Night” Plaque: A Revisit by Pauline Albenda
https://www.jstor.org/stable/20064325

https://www.britishmuseum.org/collectionimages/AN00033/AN00033323_001_l.jpg

a przy okazji – sowa jako ptak, który śpi w dzień i lata w nocy, była powszechnie uważana za symbol Krainy Umarłych i jej mieszkańców

_aqq_

Telepatia – ogólnie pojęta możliwość komunikacji pomiędzy formami życia bez użycia żadnych znanych człowiekowi zmysłów.
Zjawisko telepatii jest na ogół przypisywane zdolności umysłu ludzkiego do wysyłania oraz wybiórczego przechwytywania swoistych fal mózgowych nawet na duże odległości. Badania naukowe potwierdzają jedynie możliwość konstruowania prostych urządzeń sterowanych myślą, przy czujnikach umieszczonych bardzo blisko mózgu.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Telepatia

Mówiąc o telepatii zazwyczaj mamy na myśli przenoszenie informacji w postaci dźwięku lub obrazu. Akhazu potrafi odbierać (i generować) informacje w postaci bodźców dotykowych.
Technicznie wygląda to jak telepatyczne przesyłanie filmiku o treściach PEGI 18, modyfikowanego online w zależności od odczuwanej reakcji fizjologicznej drugiej strony.
Inaczej – telepatia w wykonaniu Akhazu jest nie tylko silna, ale ma również szerokie spektrum.

https://realmisterx.altervista.org/wp-content/uploads/2017/11/TELEPATIA-REAL-MISTER-X-945×669.png

_aqq_
cydży

Wszystko fajnie się czyta te mądrości ale zadam zasadnicze pytanie, czy można ruchać psa gdy sra?

Popularne