Sprawdź nas też tutaj

News

Królowa funku powraca

Najsłodszy singiel tego roku.

Opublikowany

 

Królowa funku, wielokrotna laureatka Grammy Chaka Khan połączyła siły ze Switchem, założycielem Major Lazer. Efektem tej współpracy jest epicki kawałek „Like Sugar”. To pierwsze wydawnictwo w założonej przez Switcha wytwórni Diary Records.

Powroty artystów o takiej renomie zawsze wywołują wielkie emocje. Jeśli nowy materiał jest tak samo rewelacyjny co klasyczny, serca słuchaczy biją zdecydowanie mocniej. Tak niewątpliwie jest w przypadku „Like Sugar” Chaki Khan. Najnowszy singiel niczym nie ustępuje legendarnemu „I’m Every Woman”, które zostało nagrane 40 lat temu.„Like Sugar” to pierwsza zapowiedź nowej płyty legendarnej wokalistki. Singla można posłuchać tutaj. Szczegóły wydawnictwa wkrótce.

Po ponad dekadzie spędzonej w Londynie, gdzie tworzył głównie w undergroundowych klubach, Switch przeniósł się do Los Angeles. Tam wspólnie z Diplo założył Major Lazer. W międzyczasie współpracował z takimi artystami jak Beyoncé, Christina Aguilera, Brandy I Santigold. Po opuszczeniu Major Lazer w 2013, Switch postanowił skupić się na wspieraniu nowych artystów i stworzeniu własnej wytwórni. Połączył siły z Sarah Rubą (współautorką „Like Sugar”). Ich ambicją był projekt, który połączy muzyczną wolność, mainstreamowy sukces oraz najlepszych artystów.

Formowanie tego przedsięwzięcia zajęło kilka lat. Rezultat tych prac to Diary Records – raj dla wizjonerów, którym marzy się rozpoznawalność na całym świecie. Switch zamierza osobiście produkować i remiksować wszystkie wydania.„Like Sugar” w pierwotnej wersji zostało wydane w ramach Record Store Day w bardzo limitowanej liczbie. Niesamowity wokal Chaki Khan oraz przyciągająca uwagę produkcja Switcha od razu spodobały się tak wpływowym postaciom branży jak Gilles Peterson, Annie Mac, Nick Grimshaw, Pete Tong, Benji B czy Danny Howard – wszyscy dziennikarze zamieścili utwór na swoich playlistach. Klubowe wsparcie przyszło natomiast ze strony The Magician, Horse Meat Disco, The Black Madonna oraz Marka Ronsona.

Chaka Khan wystąpi w sierpniu na Bestival w Wielkiej Brytanii.

2 komentarze
2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Niski MHD
4 lat temu

Moze to nie rap, ale to juz wole Chake Khan sluchac niz tych lakow Young Multiego, Bedoesa, Igiego etc.

MIRAS X
4 lat temu

Wklej PROSZĘ na Y.T. klipek Z MOJEGO OKNA projekt 134

Popularne