Sprawdź nas też tutaj

Recenzja

Kubi Producent – „+18”

Różnorodna kompilacja energetycznego trapu.

Opublikowany

 

Okładka płyty Kubi Producent "+18"

Długo wyczekiwany debiutancki album Kubiego Producenta w końcu trafił na sklepowe półki. „+18” jest zbiorem niezwykle świeżych rapowych utworów, które zostały stworzone w oparciu o aktualne muzyczne trendy światowego rynku trapowego. Przebojowość, łamanie stereotypów i młodzieńcza werwa – to główne hasła przyświecające najnowszemu projektowi młodego wadowickiego producenta.

Kuba Salepa już od 11 roku życia zajmował się produkcją muzyki. W wieku 13 lat wydał swoją pierwszą instrumentalną płytę zatytułowaną „Trap 13”. Najbardziej przełomowym etapem w jego karierze było nawiązanie ścisłej współpracy z Bedoesem. Dzięki płycie „Aby śmierć miała znaczenie” z 2017 roku zaczął być szerzej rozpoznawany przez słuchaczy polskiego hip-hopu. 14 października miała miejsce premiera jego pierwszego producenckiego albumu „+18”. „Chciałem nagrywać z ludźmi, z którymi pracowałem już wcześniej i wiedziałem, że jest między nami chemia, jak i ze swoimi ziomkami.” – tak o swoim najnowszym projekcie mówił sam Kubi.

„+18” jest zbiorem 17 utworów (nie licząc zamykającej wydawnictwo „Introdukcji”), przy których pracowało łącznie 34 gości. Dzięki tak dużej liczbie artystów obecnych na płycie słuchacze mogą usłyszeć efekty współpracy, m.in. Gedza z Janem-rapowanie i Solarem czy choćby Schaftera z PlanBe i Otsochodzi. Pomimo tego, że zdecydowaną większość albumu stanowią „utwory kooperacyjne”, odnaleźć na nim można także tracki pojedynczych wykonawców (White 2115 – „Marlboro”, Kaz Bałagane – „Pracownik Roku”, Zeamsone – „Królowe”). Na płycie znajduje się także utwór instrumentalny pt. „Good Bye” współautorstwa jednej z najważniejszych grup polskiej sceny alternatywnej – duetu Coals.

Płyta producencka Kubiego jest dość spójnym materiałem pomimo dużej różnorodności tematycznej i koncepcyjnej poszczególnych utworów. Każdy z numerów charakteryzuje się ogromną dawką energii wypływającej prosto z podkładów instrumentalnych i dobrze przemyślanych wersów zaproszonych do współpracy raperów. Na szczególną uwagę zasługują kawałki „Golem”, „Lifestyle” oraz „Salut”. Pierwszy z nich to przyjemny (jednak zawierający istotne przesłanie) kawałek, który idealnie pasuje do wakacyjnego chilloutu. „Lifestyle” jest trackiem zahaczającym nieco o aggresive trap, w którym najistotniejszymi elementami oprócz samego instrumentala, są charyzmatyczne zwrotki Borixona i Białasa. „Salut” jest natomiast bardzo lekkim imprezowym utworem Szopena i grupy Alcomindz o niezwykle melodyjnym refrenie i przyjemnym flow. Można stwierdzić, że jest to typowy „rap pod flaszkę”.

„+18” to album, który potwierdza doskonałą formę producencką Kubiego i udowadnia, że jest on w stanie tworzyć bity na topowym poziomie pomimo swojego młodego wieku. Kuba jest bardzo utalentowanym producentem, a jego instrumentale tylko potwierdzają, jak wielkim wyczuciem i zasobem pomysłów dysponuje podczas tworzenia. Jego najnowszy muzyczny projekt jest pozycją obowiązkową dla fanów nowoczesnego trapu. Ci, którzy nie do końca są zdecydowani na bliższe zapoznanie się z tym albumem, powinni dać mu szansę i poświęcić chwilę na dokładne przesłuchanie wszystkich kawałków. Może być tak, że nie wszystkie propozycje spodobają się przy pierwszym odsłuchu, jednak płyta jest na tyle bogata w treści, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

8 Ocena redakcji
9 Ocena słuchaczy (2 głosy)
Teksty7
Bity9
Flow8
  Zaloguj się, żeby ocenić
Sort by:

 

Verified

Show more
{{ pageNumber+1 }}
 
18 komentarzy

18
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Wiemswoje

MUROWANY CZEMPION W KATEGORII „NAJBARDZIEJ GEJOWSKIA OKŁADKA ROKU”

huj

kto zakłada dzieciom, zimowe kurtki na wiosne ?
(peja diss)

Jan "Anal test" Pawel II

on pod spodem jest nagi aby pokazywac kutasa w parku

Ania22

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: http://www.czaterka.pl

kiki

Chcesz? dostaniesz w pizdę, bo się prosisz o to synek oł!
(tede diss)

op op

Producent 8+ – Kubi 1

WOLOLO

bity 9/10 xD
kurwa przecież to jest jebane klepanie presetów z nexusa i zloopowanych melodyjek, które nichuja do siebie nie pasują poza tonacją.
Chujowe, słuchałem.

Pociąg Pocieszny z Radomia

Kubi w dupę lubi. Do tego jeszcze projekty flp. z YT ściąga i prodócęt wielki. 4 nuty i to ma być muzyka… Pewnie loopy z cymatics też wykorzystane.

Odb

Kubi Złodziejcent „+69”

huj

To ten co kupuje bity ?

sokół pali jana

japierdole, dajecie future’owi 7,2 mimo że zrobił najlepszą narkopłytę ostatnich dwóch lat a to gówno dostało 8 za bity outsource’owane do hindusów xddd

Jack Torrance

Ta kopiowanie trendów jest bardzo świeże 😀

Charls Longdick

BUAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAAH

Rap is dead

Pamietajcie te bajke z dziecinstwa: sKubi dubi du…..where are you?

wyjebane jajca

a czemu dali chylińską na okładkę?

TenTypMezo

óżnorodna kompilacja energetycznych analów

Prawda

19:42 7

Opublikowany 38 minut temu Przez Michał Krawczyk

Hadzire

Najgorsza kompilacja „polskiego rapu/muzyki”.
CHILLWAGON NA ZAMKNIETEJ IMPREZIE
https://www.youtube.com/watch?v=oWYmmSZBk3g

Popularne