Sprawdź nas też tutaj
Kukon - "Agresja & Depresja" Kukon - "Agresja & Depresja"

Recenzja

Kukon – „Agresja & Depresja”

Album, który spodoba się fanom rapera, ale czy przyciągnie nowych?

Okładka płyty "Agresja & Depresja"

Opublikowany

 

„Agresja & Depresja” to drugi solowy album Kukona – reprezentanta młodego pokolenia hip-hopowego, który może pochwalić się milionami wyświetleń pod swoimi teledyskami w serwisie YouTube. Po dużym sukcesie debiutanckiego krążka, raper z Biłgoraja prezentuje bardzo emocjonalny album, który z pewnością spełni oczekiwania fanów artysty.

Najnowsze wydawnictwo Kukona jest zapisem jego wewnętrznych przeżyć, które wyrażane są niezwykle bezpośredni sposób. Samotność, seks, narkotyki – to tematy, które często pojawiają się w historiach opowiadanych przez artystę. Dzięki barwnym narracjom słuchacz jest w stanie wyobrazić sobie sytuacje przedstawione w tekstach oraz poczuć emocje, które litrami wylewają się ze zwrotek. Odbiorca przekazu będzie mógł doświadczyć chłodu, brudu oraz zgnilizny pochodzących bezpośrednio z realiów życia narratora.

Najnowszy krążek biłgorajskiego rapera jest wyjątkowo spójnym materiałem muzycznym. Każdy utwór jest poszczególnym elementem układanki, który zarówno tematycznie jak i brzmieniowo pasuje do pozostałych części projektu. Większość utworów z tego albumu skupia się m.in. na stosunku narratora do kobiet oraz na nadużywaniu używek przez artystę, co może wywoływać lekkie znużenie u słuchaczy. Ocenę ogólną warstwy tekstowej obniżają również słabe, często absurdalne wersy. Mroczny klimat ma swoje cechy charakterystyczne, jednak przydałaby się tutaj odrobina różnorodności, która przełamałaby przewijający się w nieskończoność motyw „suk” czy dragów. Na szczególną uwagę zasługują gościnki Kaza Bałagane, Soboty, Kizo oraz Deysa. Zaproszeni na album goście nagrali bardzo dobre featy, które mocno wzbogacają wartość krążka.

Największą zaletą albumu „Agresja & Depresja” jest warstwa brzmieniowa, za którą odpowiedzialni są m.in. Henryisdead, Nine Seven czy AstrØWilk. Głębokie i wyraziste bity wprowadzają wyjątkową atmosferę, którą daje się odczuć już w pierwszym kawałku z płyty, czyli w „Cześć co tam”. Wokal Kukona jest perfekcyjnie dopasowany do stylistyki kawałków, przez co ma się wrażenie doświadczania doskonałej harmonii, w której głos rapera idealnie uzupełnia się z klimatycznymi melodiami zawartymi w trackach.

„Agresja & Depresja” to album, który bez wątpienia spodoba się fanom Kukona, jednak problem z jego odbiorem mogą mieć ci słuchacze, którzy nie słuchają na co dzień utworów tego młodego artysty. Monotematyczność tekstów oraz specyficzna dobitna narracja mogą powodować niechęć do słuchania dalszych kawałków na płycie. Mimo tego warto zapoznać się z tym materiałem, by wyrobić sobie własne zdanie na jego temat.

6.3 Ocena redakcji
5.7 Ocena słuchaczy (14 głosy)
Teksty4
Bity8
Flow7
  Zaloguj się, żeby ocenić
Sort by:

 

Verified

Show more
{{ pageNumber+1 }}

31 komentarzy
31 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Oświadczenie Hildegardy Kukon z domu Hiimmler
3 lat temu

Ja, Hildegarda Kukon, z domu Hiimmler, oświadczam, że mój syn Brunon Kukon wprowadził mnie w błąd mówiąc, że Glamrap to instytucja wspierające nastoletnie osoby LGBT wyrzucone z domu. Ten błąd sprawił, że regularnie dokonywałem przelewów na rzecz tej organizacji na kwoty idące w tysiące euro. Jak się okazało szły one na artykuły o „muzyce” mojego syna Borunona Kukona, której w zupełności nie popieram, gdyż opiera się na kłamstwach.
1. Chłód, brud oraz zgnilizna, o której piszecie, nie pochodzą bezpośrednio z realiów życia Brunona Kukona. Panie sprzątające przychodzą do naszej willi dwa razy w tygodniu.
2. Brunon Kukon nie posiada też większych doświadczeń w zakresie samotności, seksu, narkotyków. To prawda, raz gdy został w domu z powodu przeziębienia i był pod wpływem panadolu pani sprzątająca przyłapała go na samozaspokajaniu się, ale to jedyny przypadek splotu samotności, seksu i 'narkotyków’ w życiu Brunona Kukona, o którym wiem.

Z uszanowaniem

Hildegarda Kukon, z domu Hiimmler, matka Brunona Kukona

Wyrazy współczucia
3 lat temu

Dziękujemy Frau Hildegardo Kűkon, za wszelkie wsparcie naszego hostelu. Współczujemy, że syn Bronon panią zawiódł.

Szpaku & Bezczel
Współprzewodniczący hostelu młodzieży LGBT

STOP KUTASOM NA GLAM RAPIE INICJATYWA OBYWATELSKA
3 lat temu

Jebać Moderatorów Glam Rapu, którzy Hurtowo w kilka sekund, Plusują-Minusują po 10 Lajków (akcja przy Njusach o Tede), tak aby nadać priorytet komentarzom, manipulować…!!!

Jebać za Tolerowanie tych Ścieków, tego Szamba, tego Bagna…!
Niszczycie Portal, tak jak był niszczony Hip-Hop.PL!!!

Niech Reklamodawcy, zaczną Was Pierdolić!

POPKILLER.PL i CGM.PL – na Propsie!
…a Wy, jesteście Śmieszni i zarazem Żenujący-Żałośni!

Jebać, wszystkie Kurwy, Tfu…

Wyrazy ubolewania
3 lat temu

Wyrażamy ubolewanie, że Brunon sprzeniewierzył środki, które miały iść ma wsparcie społeczności LGBT. Zarazem informujemy, że wszelkie środki, które otrzymujemy od pani idą na promocję BDSM I genderowych freaków (Bedi i jego geng) wśród młodzieży oraz na walkę z prawicowym radykalizmem Dix37.

Z wyrazami wdzięczności za każde 1 €

BDSM Mafija

Wyrazy łączności w bólu
3 lat temu

Pani Kukonowa, łącze się w bólu. Żałuję, że nagrałem z Kukonem kawałek. Sam w zamian za pieniądze od Pani zawsze lokowałem produkty na wzmocnienie potencji w swoich tekstach, o co pani prosiła, a premię przeznaczałem na podkupywanie recenzentów ze środowisk LGBT, żeby trafiać do fajnych, nowoczesnych, miejskich ludzi.

Kaz

Ps. Proszę o paczkę do więzienia z kamagrą i lubrykantami

Wyrazy potępienia
3 lat temu

Potępiam zachowanie Brunona jak sprzeczne z VII przykazanie „Nie kradnij” (nawet osobom LGBT, którym wara od dzieci). Po rozmowie z egzorcystą zdecydowałem, że nigdy nie nagram z Brunonem Kukonem, nawet gdyby prosił grubymi plikami euro.

Odb
3 lat temu

Agresywny kukon depresantem

Wyrazy solidarności
3 lat temu

Pani Kukon, solidaryzuję się w rozczarowaniu Brunonem. Dziękuję za przelewy w euro, za które mogłem prowadzić pro-uchodźczą kampanię wśród polskiej młodzieży. Proszę o kolejne na walkę z patostrimerem, który ograniczył mi zasięg propagandowy.

Multi-kulti 4 life

DGEl(GBT) Lewako

Kukon
3 lat temu

A pocałujcie mnie wszyscy w dupe!

Wyrazy uprzejmego donosu
3 lat temu
Reply to  Kukon

Pani Hildegardo, Kukon łamie szlaban internetowy za zdefraudowanie środków na LGBT i używa brzydkich wyrazów. Proszę przywołać do porządku

Belmondiarz

Ps. Donos wyceniam na 75 €, nr konta ten co zwykle

Wyrazy uniżonego oddania
3 lat temu

Czcigodna Kukonowa, jestem w dołku finansowym po sprawie kredytowej w której de facto byłem słupem. Mogę nawet wstąpić do LGBT, jeśli to konieczne, by uzyskać przelew o który proszę (150€)

Oyche D.

80Procent90TutajtoZjebyiNiedorozwoje
3 lat temu

HURTOWE DODAWANIE PLUSÓW I MINUSÓW, W KILKA SEKUND…!!!

SKANDAL!

ROBICIE BAGNO I ROZPIERDALACIE GLAM RAP, TAK JAK HIP HOP PL …!!!

PRZEGRYWY ŻYCIOWE PO DOPALACZACH, JEBAĆ, TFU KURWY, CWELE, FRAJERZY, OBSZCZAŃCY, OBSRAŃCY, ŻYCIOWE PATAŁACHY, POPAPRAŃCY Z GULEM I BÓLEM KAPSKA, ZBOCZUCHY DO WORA…!

Mama Kukona
3 lat temu

O, widzę, że przelew dotarł.

Trystydycymyt
3 lat temu
Reply to  Mama Kukona

Redakcja ocenia jego flow i bity 10na10? Czyli rozumiem że jest to majstersztyk, dopracowane tak że lepiej być nie może?
Do tego w chuj niusów o niczym. I kogo marne łajzy chcecie oszukać? Ciekawe ile kosztowała ta recenzja…

Szczaw
3 lat temu
Reply to  Trystydycymyt

Jestem prostym człowiekiem. Ktoś puszcza rap – myślę idiota. Muzyka od debili dla debili.

Ja pierdolę
3 lat temu

Ocena słuchaczy 8.9? Kto to kurwa ocenia jak tu może z 2 osoby z konta korzystają XD

sprawiedliwosc 1
3 lat temu
Reply to  Ja pierdolę

rowniez czekam na odpowiedz

cydży
3 lat temu

Są przelewy są oceny.

Głos_Choroszczy
3 lat temu

Ile dostajecie za promowanie tego beztalencia?

twoj stary
3 lat temu

twoją dniówkę kurwo

Wujek_Zurek
3 lat temu

News z ostatniej chwili – stara kukona na oiom-ie. Diagnoza – popekane dziury od kutasow. Cena slawy.

Kaszysz
3 lat temu

Co za gówno

69ix
3 lat temu

Przelew klik przelew klik dzwoni do mnie moja mama, mamo to grają w tv xd xd

Rawicz Korwin Himmler
3 lat temu
Reply to  69ix

mtv szmato

Pan Stefan
3 lat temu

Kulfon.

Trolllling
3 lat temu

Kurwa sam sobie chyba zablokuje te stronę gownomrap bo już mnie chuj strzela

Byłeś w zomo !
Byłeś w ormo !
Teraz piszesz sponsorowane recenzje w glamrapie kurwo !

Akysz
3 lat temu

Akysz

gsdgdsgs
3 lat temu

beka z komentarzy zawsze dobra pozdrawiam mame kukona

00:12 i 17
3 lat temu

Opublikowany 2 godziny temu Przez Michał Krawczyk

21:31 7

Popularne