Sprawdź nas też tutaj

szybkie donosy

Laikike1 odpowiada Muflonowi: „Nie chodziło mi o akademicką definicję rymu”

Opublikowany

 

Laikike odnosi się do dzisiejszego wpisu Muflona.

Poniżej pełna wypowiedź (zachowana oryginalna pisownia):

 

– None taken Muff, dopiero przeczytałem Twój komentarz i przepraszam za zwłokę z odpowiedzią, jeżeli takiej w ogóle oczekiwałeś. Nie chodziło mi o akademicką definicję rymu (przecież w literaturze nie funkcjonuje pojęcie rymu podwójnego, poczwórnego czy siedemnastokrotnego… nie rozumiem co miałeś na myśli sięgając po tę terminologię: stricte językowo rym może być jeden, mogą być dwa etc… ), chodziło mi o rap. Gatunek, który z jakiegoś powodu stworzył ''szesnastkę'' i ''hook''. Właściwie nie gatunek, wymienione środki stworzyli jego reprezentanci.

Według mnie (notabene według Vnm-a również, który przecież mówi o trójkach jadąc na podanym wcześniej jako przykład tracku) tak właśnie liczy się rymy w rapie. Każdy zabieg jaki stosuje się w kontekście tej formy wyrazu zostaje zmodyfikowany, uproszczony i w efekcie dość brutalnie nagięty do wymogów estetyki w jakiej musi poruszać się raper. Oczywiście, że akcent określa rodzaj rymu i zgadzam się z Twoim podziałem, natomiast mylę się tylko wtedy kiedy zabierzemy rap na uniwersytet. Pisałem to już kilka razy i nie mam problemu z tym, żeby powtórzyć raz jeszcze: rap, w moim mniemaniu, nie zasługuje na tego typu metodyczną eskalację. Jest skarlałą wersją poezji ograniczoną przez swoją hermetyczność jaką sam sobie zaserwował dzięki ulicznemu rodowodowi.

Bardzo sprawnie poruszam się w tym naszym małym skulonym świecie i rozumiem jego reguły. Jeżeli Ty rozumiesz reguły rządzące poezją to jestem pewien, że nie będziesz miał trudności ze zrozumieniem posta, do którego się odniosłeś. In a nutshell: można robić rap według zasad językowych ale kto tak robi? Analogicznie: jeżeli każdy ma je w dupie to dlaczego powinno się na nie tu powoływać ? Brak tych formalnych nie oznacza, że na ich miejsce nie przyjdą inne. Pamiętaj proszę, że to tylko moja opinia i wszystko co znajdziesz na moim profilu istnieje tylko tam i nie staram się zbudować podwalin pod teorię rapu: one budują się same z każdą nowo wydaną płytą. Takie rzeczy się zwyczajnie stają i po prostu się je czuje. Albo nie. – napisał raper.

15 komentarzy
15 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
xyz
7 lat temu

jebac penera

XDXDD
7 lat temu

JEBAĆ PEJE

LE1KiepuryDziwko
7 lat temu

Na rap geniusa wypierdalac obydwaj i tam takim ciotom jak wy tlumaczyc co to rym jest. Co za debile

LE1KiepuryDziwko
7 lat temu

[quote name=”XDXDD”]JEBAĆ PEJE[/quote]
Po twojej starej go nie dotkne bo sie brzydze

SooCool
7 lat temu

LAJK GRAFOMANIE, JEBAC CIE!

KUKIZ NA PREZYDENTA
7 lat temu

[quote name=”LE1KiepuryDziwko”]Na rap geniusa wypierdalac obydwaj i tam takim ciotom jak wy tlumaczyc co to rym jest. Co za debile[/quote]
spierdalaj

nbbbfvb
7 lat temu

Laik i Muflon na propsie. Pozdro.

TEDE > PEJA.

JEBAC PSYCHOFANÓW

KOKOLECZE
7 lat temu

LAJKEKE ŁAN , RAPER Z BOGATYNI, ZNANY JELENIOGÓRSKI MENEL, OBECNIE MAGAZYNIER W ANGLII. ZDAŻAŁO MU SIĘ PO PIJAKU SPIERDOLIĆ Z KONCERTU, GDYŻ JEST MELINIARZEM I NIE ZNA UMIARU.

JEGO MARZENIEM ŻYCIOWYM JEST UCZENIE ANGLIKÓW ICH OJCZYSTEGO JĘZYKA. TAJNIKI TEGO JĘZYKA ZGŁĘBIAŁ NA PRESTIŻOWEJ JELENIOGÓRSKIEJ PAŃSTWOWEJ SZKOLE ZAWODOWEJ

[IMG]https://glamrap.pl/images/stories/e8/SZYNA-9I2457.jpg[/IMG]
[IMG]https://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/194904_460243993988549_1555350940_o.jpg[/IMG]

TUTAJ NA ZDJĘCIU NA SKRZYŻOWANIU JPII I SYGIETYŃSKIEGO

GGGGG
7 lat temu

[quote name=”nbbbfvb”]Laik i Muflon na propsie. Pozdro.

TEDE > PEJA.

JEBAC PSYCHOFANÓW[/quote]
Laik, Muflon>>>>>>>>>Tede>Peja

dffdfgd
7 lat temu

[quote name=”KOKOLECZE”]LAJKEKE ŁAN , RAPER Z BOGATYNI, ZNANY JELENIOGÓRSKI MENEL, OBECNIE MAGAZYNIER W ANGLII. ZDAŻAŁO MU SIĘ PO PIJAKU SPIERDOLIĆ Z KONCERTU, GDYŻ JEST MELINIARZEM I NIE ZNA UMIARU.

JEGO MARZENIEM ŻYCIOWYM JEST UCZENIE ANGLIKÓW ICH OJCZYSTEGO JĘZYKA. TAJNIKI TEGO JĘZYKA ZGŁĘBIAŁ NA PRESTIŻOWEJ JELENIOGÓRSKIEJ PAŃSTWOWEJ SZKOLE ZAWODOWEJ

Jak ty go dobrze znasz. Ale juz dosc wypisywania bredni liczac na plusy od idiotow przecpanych mefedronem. zajmij sie swoim zyciem napisz swoje spostrzezenia, nie musi byc bardzo inteligetnie wystarczy ze cos od siebie napiszesz. na koniec przyjmij dobra rade opanuj sie albo wypierdalaj rap nie jest dla ciebie

DONASZAM
7 lat temu

MUFLON WACKU IDZ TO TEFALENU I UDAWAJ SPECA OD POKERA. KOLEJNY RAPER NA 1/10 ETATU CO NAGRYWA ZWROTKE RAZ NA KILKA LAT

asdasda
7 lat temu

kim jest ten LAIK i dlaczego wszyscy słuchają jakiegoś magazyniera. Jebac go.

KoldiuszCezar
7 lat temu

Laik props za
[img]https://www.popkiller.pl/files/gfx/L/laik_milczmen2.jpg[/img]

edmund
7 lat temu

Laik nie umie podwójnych liczyć, truskul z dupy. Odjebał manianę i żeby swoich truskulowych fanów nie potracić tłumaczy się jakimiś zjebanymi argumentami w stylu: rap jest z serca a nie uniwersytet. No brawo. Bycie prezydentem też jest z serca a nie uniwersytet więc Laikowi „BUL” dupę ściska, że mu ktoś wypomniał idiotyzm.

LE1KiepuryDziwko
7 lat temu

[quote name=”KUKIZ NA PREZYDENTA”]spierdalaj[/quote]
Do mamy z taka gadka!

Popularne