Sprawdź nas też tutaj

Wydarzenie

Legendy amerykańskiego rapu na 15. edycji Śląskiego Rap Festivalu

W tym roku świętujemy 45 lat hip-hopu na świecie.

Opublikowany

 

M.O.P.

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na jubileuszową 15 edycję Śląski Rap Festival. Tegoroczna edycja odbędzie pod hasłem „We Love Hip Hop” jednocześnie podsumuje 45 lat Hip Hopu na świecie. Festiwal odbędzie się 19 stycznia 2019 roku, który po raz trzeci odbędzie się w samym sercu Katowic w legendarnym Spodku.

Z okazji jubileuszu przygotowany został wyjątkowy line-up. Dwie odrębne, tematyczne sceny, bitwy wolnostylowe, pokazy filmów oraz panel dyskusyjny ze znamienitymi gośćmi na temat 45 letniej ewolucji Hip Hopu.

M.O.P i Das EFX na jedynym koncercie w Polsce

Tak ważne wydarzenie nie może się odbyć bez wyjątkowych gości, reprezentantów wschodniego wybrzeża, żywe legendy złotej ery amerykańskiego Hip hopu. M.O.P i Das EFX

Pochodzący z nowojorskiego Brownsville na Brooklynie duet M.O.P to najdoskonalsza definicja gatunku hardcore hip- hop. Bezkompromisowe teksty, będące raportami z ulic Nowego Jorku, zarapowane z pełnym pasji i energii krzykliwym flow Billy Danze i Lil’ Fame.
To wszystko na mocnych ale przebojowych, opartych na funkujących samplach bitów, będących kwintesencją nowojorskiej “Golden ery”. Albumy takie jak Firing Squad, First Family 4 Life czy Warriorz to klasyki ulicznego rapu oraz punkty odniesienia i źródła inspiracji dla wielu twórców na świecie (także w Polsce) . Pochodzące z nich bangery takie jak “Ante up” czy “Cold as ice” to dziś już hymny, które zna każdy prawdziwy fan hip hopu niezależnie od szerokości geograficznej na mapie.

Das EFX to legendarny amerykański zespół hip hopowy, w skład którego wchodzą Dray aka Krazy Drayz oraz Skoob aka Books. Nazwa Das EFX oznacza „Drayz and Skoob Effects”. O zespole zaczęło być głośno już na początku lat 90 tych. Jeden z ich pierwszych występów na żywo był na tyle porywający aby przykuć uwagę składu EPMD, który umożliwił im podpisanie kontraktu płytowego z wytwórnią East West Records. Ich debiutancki album „Dead Serious” wydany w 1992 roku bardzo szybko uzyskał status platynowej płyty i miano jednego z najważniejszych albumów w historii muzyki rap.
W 1993 roku wydają drugi album Straight Up Sewaside, który zajmuje wysokie miejsce w rankingu Billborad 200 oraz pojawiają się gościnie w utworze „Check Yo Self” nagranym wspólnie z Ice Cube.
W 1995 roku światło dzienne ujrzał trzeci album studyjny artystów „Hold It Down”, na którym pojawił się jeden z największych rapowych klasyków wszech czasów „Real Hip Hop”.
Kolejne lata działalności zespołu to regularne występy na całym świecie oraz kolejne studyjne albumy, których mają na koncie łącznie sześć.

Weterani z Polski

Polską scenie reprezentować będą największe nazwy polskiego Rapu, m.in. KęKę, Grubson, Zipera oraz Pokahontaz. To dopiero początek listy artystów, których sukcesywnie będziemy poznawać.

Scenę #tojesthiphop poprowadzą najbardziej znani DJ-e w Polsce.  Dj Decks, Dj 600 V, Dj Twister, Dj Kostek, Dj Deszczu Strugi, Dj Taek, Dj Simo, Dj Biskup

Ceny Biletów

89zł / 99zł – Płyta
69zł / 79zł – Sektory Czerwone (E M)
79zł / 89zł – Sektory Czerwone (L F)
99zł / 109zł – Sektory Czerwone (K G)
109zł / 119zł – Sektory Czerwone (H J)
150zł – Loża „Best View”

Bilety dostępne na stronach www.ticketos.pl, www.biletomat.pl, www.going.pl, www.ticketmaster.pl oraz stacjonarnie w sieci Empik oraz Mediamarkt na terenie całego kraju.

Godziny

16:00 – Otwarcie Bram
18:00 – Rozpoczęcie festiwalu
02:00 – Zakończenie festiwalu

19.1.2019

Spodek Hala Widowiskowo-Sportowa
Aleja W. Korfantego 35
Katowice

 
10 komentarzy
10 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
elomordens
3 lat temu

MOP to Wy szanujcie. Kolesie robią taki rozpierdol, ze na ich koncercie prawie pogubiłem buty … dwa razy. Cały występ rozpoczeli rozlewając dwie butelki Jacka Danielsa wśród publiczności. Gorąco polecam koncerty MOP – rozkurwiają za kazdym razem. Definitywnie w moim top 5 występów na żywo – reszta raperzyn z polski i z za granicy może im possać pałkę.

Swoją drogą cieakwe czy Das EFX w ogóle zagra. Nie tak dawno ich Londyński koncert został odwołany bo nie mogli przekroczyć granicy, ponoć za to, że byli karani.

Mr. Propers
3 lat temu

I to jest szos!
O taki niusy mi chodziło!

cydży
3 lat temu
Reply to  Mr. Propers

Tej kurwa panie pampers nie obsraj sie trusku jebany.

Mr. Propers
3 lat temu
Reply to  cydży

https://youtu.be/ZmIQspCHHE8
Te dzinsowe leginsy z dziurami to musi być w chuj niewygodne. Kurwa i kolorowe włosy. No ja jebie. I te kurwa wycie. Nie jak Whitney czy Sośnicka. No poweżnie?
Kiedyś można by powiedzieć że to facetowi nie przystoi. Teraz…

Beka z was kukony XD

Mr. Propers
3 lat temu
Reply to  Mr. Propers

Ja ci to na luźno mówię. Żebyś zaraz siusiaku nie ściemniał o spinie.

karaluch
3 lat temu

Pedały nie znajo

Sprawiedliwosc12
3 lat temu

Ptawidloea kolej rzeczy

nwsql
3 lat temu

jakieś truski piepszone z rymami kolego lego

Analne Podszepty
3 lat temu

Zlot truskulowych pierdów. Nic tylko jebnąć bombę w to skupisko tych biedaków i po kłopocie .

cydży
3 lat temu

Dokładnie tak, sciagają dziadów bo oni zagrają za nocleg i cos do szamy. I jest taniocha.

Popularne