Sprawdź nas też tutaj

Recenzja

Malczyńscy – „Neon”

Ta płyta jest dowodem na to, że pieniądze to nie wszystko, co jest potrzebne do robienia rapu.

Opublikowany

 

Era youtuberów biorących się za rap trwa w najlepsze. Jeszcze nie tak dawno temu miałem okazję poddać recenzji debiutancki album Young Multiego, a już na biurku trzymam legalne wydawnictwo braci Malczyńskich. Kto to? Skąd to? Po co to? Trudno stwierdzić.

Tylko Gucci bracie nosze tylko Gucci
Czapki, paski, czapki, torby bracie no i buty
Tutaj raczej na oriencie mordo robisz ruchy

Zacznijmy od początku. Duet braci Malczyńskich współtworzy Marcin i Dawid. Panowie na co dzień zajmują się tworzeniem krótkich filmów komediowych w internecie. To, że mają coś wspólnego z rapem, dowiedzieliśmy się dopiero pod koniec zeszłego roku. Chociaż coś mi podpowiada, że to i tak niewiele później od nich samych. Pomimo tego Panowie postanowili wydać płytę, która w niezrozumiałych przeze mnie okolicznościach, ukazała się jako legalne sklepowe wydawnictwo. Już na pierwszy rzut oka “Neon” wydaje się materiałem stworzonym przez zupełnych amatorów, jednak postanowiłem dać mu szansę. Z rzeczy czysto informacyjnych warto zwrócić jeszcze uwagę na to, że płyta trafiła na 27 miejsce listy OLiS, co ustanowiło go najgorzej debiutującym albumem rapującego youtubera. Czy ma to jakieś znaczenie?, Nie zawsze komercyjny sukces jest wprost proporcjonalnym odzwierciedleniem wartości danego materiału. Jednak bracia Malczyńscy już wcześniej posiadali oddaną grupę odbiorców, cieszącej się z każdej rzeczy wypuszczonej pod ich brandingiem.

Prują się pod nosem, coś tam że „jesteśmy mali” śmiech na sali, wasze rapsy śmiech na sali

Spójrzmy na lirykę. Przez całą płytę utrzymuje się miażdżąca monotematyka. Wszystkie teksty dotyczy słabej sytuacji materialnej wykonawców, która nagle się zmieniła po stworzeniu paru filmów do internetu. Z drugiej jednak strony przeszkadza to muzykom, gdyż dużo osób chce z nimi utrzymywać kontakt, właśnie z powodu ich aktualnej zamożności. To naprawdę tylko tyle, co mają nam Malczyńscy ciekawego do powiedzenia. Pierwszy raz w życiu spotykam się z czymś takim, aby przez cały album składający się z 18 numerów wykonawcy nie zmienili zupełnie niczego w tekście. Muszę też niestety wspomnieć o samych linijkach, które są maksymalnie proste i pozbawione jakiejkolwiek techniki. Duet nie trzyma się bitu dłużej niż przez 2 wersy. Pomijając gubienie tempa, często brakowało nawet wystarczającej dykcji. Patenty, z których korzystali w kawałkach youtuberzy brzmią, jak słabo wykonane remixy paru aktualnie popularnych tracków zza oceanu.

Ej,ej – Moja ekipa wchodzimy na vipa bez żadnych pytań ej,ej nie chcę dziś spin zabierzcie tego typa

Najbardziej w pamięci utknął mi numer “Goku”. Kawałek posiada tak śmiesznie wykonany refren, że przez chwilę straciłem pewność, czy nie padłem ofiarą jakiegoś mało śmiesznego dowcipu. Zresztą wykonanie reszty płyty, wcale nie odbiega daleko poziomem. Jedyny moment, kiedy faktycznie płyta spotkała się rapem, to wejście gościnnej zwrotki Flowy z ekipy HypeCartel. Prawda jest taka, że każdy artysta kiedyś zaczynał z muzyką. Nikt jednak nie był wcześniej na tyle głupi, aby wrzucać to od razu do sklepów. Album dodatkowo doczekał się sporej ilości bardzo podobnych klipów bazującej na pokazaniu drogiego auta, ubrań i holu hotelowego. Szczególnie ten ostatni aspekt strasznie mnie zaintrygował. Słowem podsumowania wypada jeszcze wyłonić lepszego z braci Malczyńskich. Wybór chociaż trudny, ostatecznie padł na Dawida, który ostatecznie wykazał się znacznie lepszą dykcją na albumie. Czy mogę coś jeszcze dodać? Ta płyta jest dowodem na to, że pieniądze to nie wszystko, co jest potrzebne do robienia rapu. Dobrze, że ktoś to w końcu udowodnił.

3.2 Ocena redakcji
1.2 Ocena słuchaczy (20 głosy)
Teksty1.5
Bity6
Flow2
  Zaloguj się, żeby ocenić
Sort by:

 

Verified

Show more
{{ pageNumber+1 }}

 
18 komentarzy

18
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Adi

ja pienie, jak można chcieć to gówno recenzować nawet dla beki XD ciepłota, najebałeś się?

Gość

Ciepłota ma niedobór analnych dewastacji i odpierdala jakiś szjas, żeby zaruchać

WyjaśnieniTymSą

fajnie zrecenzowane, moim zdaniem ta płyta to jakaś lipa pod publiczkę chociaż nawet jej nie słyszałem, a już wiem co to jest po zobaczeniu tego filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=ibS672lB5o0
polecam jak komuś się nie chce słuchać tych braci malczyńskich, a chcą się dowiedzieć w skrócie jakie z nich są łaki

Maalik

Tylko sentino germański wioślarz Na propsie co ma za dużo siana żeby je wydać

Czambałamba

INFORMUJE IŻ Z DNIEM DZISIEJSZYM, NA TERENIE CAŁEGO KRAJU ZOSTAJE WPROWADZONA ANALNA DYKTATURA.

YOUTUBE BĘDZIE PATROLOWANY PRZEZ PROFESJONALNE ANALNE KOMANDA.

KAŻDY KTO NAGRA GÓWNO W STYLU TYCH MAŁCZYŃSKICH ZOSTANIE DLA PRZYKŁADU WYSTAWIONY NA ŚRODKU RYNKU GŁÓWNEGO I GWAŁCONY.

Joł

😀 dobre

TWOJ NICK SKURWYSYNU

KOMUS SIE POJEBALO COS CHYBA CWELCZYNSCY MIALO BYC

PedalskiCzarodziej

Co to za chujstwo na chuj wy to tu wstawiacie

Ta wsza cydży

weźcie wypierdalajcie wy posiadacze gadżetów z aliexpresu

­­­­­

po huj promujecie tych ultimate łaków? lepszą muzykę tworzę po grochówce w kiblu

KOLDI LEGĘDA

JA PIERDOLE, PAMIĘTAM JAK TEN SIURACZ CO TO RECENZUJE ZAKOŃCZYŁ RECENZJE MULTIEGO SŁOWAMI „I TAK LEPSZE TO NIŻ ZBUKU” XDDDDDDDD PRZECA POŁOWA TYCH TYPÓW NIGDY GUCCI NA OCZY NIE WIDZIAŁA SKRRRRRRRRR EJE EJJEJE GANG O O O O O OEJ OŁŁŁ JEA TRRRRRRAP

Cwelczyńscy

Mówcie se co chcecie, ale porównując do Multiego i Gimpera to ten duet jest masakrycznie asłuchalny. Ludzie też mogą powiedzieć ze każdy ich widz by to kupił, ale ja sam ich oglądałem ale patrząc na to co wypuszczali (chodzi o muzyke) to kurwa bylem mega zalamany.
Jeszcze dopowiem że wszędzie gdzid powiedzą ludzie że ich płyta jest gownem to banują ich wszedzie pozdro

huj

za gadanie o ruchach bym im chętnie w ryj splunął

QueboRPK

Jak można takie gówno recenzować jak to nawet na 0 nie zasługuje

jebac transseksualny rap

POWINNI ZROBIĆ NOWY DZIAŁ NA TAKIE RZECZY BO KOŁO BEKI TO NAWET NIE STAŁO…

Aniepodam

Przecież Milu tam jest na goścince. Jak można nie wspomnieć o nim. Bracia wiadomo, że fatalni, ale Milu przyszłość opór!

kikiki
sadasd

Popularne