Sprawdź nas też tutaj

szybkie donosy

Mazury Hip – Hop Festiwal – Giżycko 2011 (X Edycja Jubileuszowa)

Opublikowany

 

Mazury Hip-Hop Festiwal to najstarsze wydarzenie muzyki hip-hop w Polsce. Widowisko to na stałe wpisało się w największe imprezy muzyczne w naszym kraju. Giżycko jest miejscem wyjątkowym na mapie Polski, to właśnie tutaj od 9 lat króluje muzyka i kultura hip-hop.

 

Na początku sierpnia w Giżycku na Mazurach trudno jest nie zauważyć osób, które przyjeżdżają na koncerty swoich ulubionych wykonawców. Wokół Mazury Hip-Hop Festiwalu powstaje niepowtarzalna atmosfera oraz naturalna potrzeba bycia na nim co roku.Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w Giżycku w 2002 roku. Wydarzenie odbyło się w starej pruskiej Twierdzy Boyen. Podczas jednodniowej imprezy na scenie wystąpiło wielu znakomitych wykonawców. Gwiazdami byli Kaliber 44, O.S.T.R. i TeDe. W 2003 roku zdecydowano się wydłużyć festiwal o drugi dzień. W Twierdzy Boyen fani muzyki mogli usłyszeć między innymi koncerty Vienia i Pele, Peji i K.A.S.T.A. Squadu.

Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem wśród fanów, zdobywa uznanie i szacunek środowiska artystów hip-hop’owych oraz zbiera niezmiennie najwyższe oceny w mediach. Co roku na wszystkich fanów oprócz koncertów, czekają również różnorodne warsztaty muzyki hip-hop oraz bitwy freestyle i beatbox.

W kolejnych latach na Mazurach zagrali: GrammatikWłodiGuralMolesta EwenementAbradAboraz Pezet. Imprezę od początku powstania festiwalu prowadzili WSZ i CNE. Obecnie gospodarzem muzycznego wydarzenia jest członek Szybkiego Szmalu – Proceente

 

 

Festiwal odbędzie się 4 – 6 sierpnia, a zagrają m. in.  Hifi Banda, Tede, O.S.T.R., VNM, Pezet/Małolat, Gural, Te – Tris, Familia HP, Małpa, Mes, Wigor/Trojak, Diox/The Returners, Parias, WFD 

 


2 komentarze
2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
PARIAS
11 lat temu

Hifi,Diox,Pezet/Małolat/O.S.T.R,Gural,Małpa,Mes,PARIAS,VNM reszta na kawe 🙂

rps ent.
11 lat temu

dokladnie ziooomm…

Popularne