Sprawdź nas też tutaj

Wywiad

Menadżer O.S.T.R-a: „Nie poddajemy się, chcemy grać” – wywiad

„Straty są naprawdę potężne, jeśli chodzi o dochód”.

Opublikowany

 

fot. Anita Ostrowska

Tydzień temu, w minioną sobotę mieliśmy okazję uczestniczyć w niezwykłym, jak na te czasy przedsięwzięciu jakim był koncert, i to ten z gatunku już prawie zapomnianych, czyli granych na żywo. Sam nie wierzyłem, gdzie właściwie idę. Do samego końca nie byłem przekonany czy cała impreza dojdzie w ogóle do skutku w dobie obostrzeń, reżimów sanitarnych i ostrzeżeń o nadchodzącej trzeciej fali. Relacja z koncertu lada chwila się pojawi. Tutaj skupimy się na rozmowie z menadżerem Ostrego, Wojtkiem Kukulskim reprezentujący wytwórnię Asfalt Records, człowiekiem odpowiedzialnym za całe zamieszanie oraz organizację koncertów.

Podstawowe pytanie, dla którego się tutaj spotkaliśmy – jak udało Ci się zorganizować ten koncert?

Na podstawie wypowiedzi Ministra Zdrowia. Na jednym z rządowych profili na Twitterze padło takie sformułowanie, że udostępniono dla publiczności 50% pojemności kin i teatrów. Niestety, nadal nie można otworzyć klubów muzycznych, ponieważ nie ma tam numerowanych miejsc. Nie da się wpłynąć do końca na rozlokowanie osób, żeby zachować ten słynny social distance. W miejscach typu kino czy teatr jest to jak najbardziej możliwe ponieważ mamy miejsca siedzące, i zakładając, że bilety są przypisane do numerowanych miejsc, to ten dystans oczywiście zostałby zachowany. Nie zapominajmy również, że domy kultury są państwowe albo samorządowe. To otworzyło nam furtkę, bo tak naprawdę klasyfikacja tego czy to jest kino, czy to jest teatr, jest płynna. Dzisiaj spotkaliśmy się w centrum kultury, gdzie tak naprawdę jak widziałeś, jest to teatr. Wracając do Twojego pytania Chorzowskie Centrum Kultury odezwało się do nas czy bylibyśmy zainteresowani szybkim koncertem. Zadzwonił Damian (przyp. red. biuro wydarzeń CCK) i zapytał się czy jest taka opcja.Czyli de facto to Wy dostaliście propozycję zagrania w tym miejscu?

Tak, dostaliśmy informację, że potrzebują kogoś, kto szybko sprzeda bilety, tak aby impreza była pewna. My jesteśmy po wydaniu płyty “HAO2”, więc moment trafił sie idealny. Wejściówki w zasadzie w 5 dni całkowicie się rozeszły, choć ciekawe jest to, że bardzo dużo ludzi do końca nie dowierzało, że ten koncert w oóle się odbędzie. Nawet w przeddzień koncertu musiałem przekonywać przez telefon kilka osób, że na pewno zagramy, że już jesteśmy na Śląsku.Czyli to oznacza, że teraz zobaczymy więcej Ostrego i Hadesa na żywo?

Tak, ogłosiliśmy już koncerty w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie i Poznaniu. Natomiast planowanie trasy porównałbym teraz do gry w ruletkę. Musisz po prostu obstawić, kiedy uda sie zagrać. Nikt nie wie co się wydarzy, bo jest to nieprzewidywalne w żaden sposób. Rząd nie dysponuje żadnymi analizami. W zeszłym roku, kiedy kończył się sezon grypowy, wykresy zarażeń pospadały, wszystko się jako tako otworzyło i mam nadzieję, że w tym roku sytuacja będzie analogiczna i ta wykładnia pozostanie podobna. Tego powinniśmy sobie chyba wszyscy życzyć.
Gramy premierowo w kwietniu i maju, takie jest moje założenie i tak chcę to zrobić i nawet w sytuacji, kiedy to miejsce koncertu będzie właśnie kino czy teatr, to będziemy grać. Przepisy są bardzo płynne i wszystko zależy od ich interpretacji. Jak widzisz – nie poddajemy się, chcemy grać, ludzie tego potrzebują.

Sprytnie.

Bycie artystą wymaga odpowiedzialności za słuchacza. Dajesz ludziom coś, czego oni naprawdę potrzebują, coś czego im ostatnio bardzo brakowało. Bardzo miło było dziś zobaczyć radość w oczach naszych słuchaczy, wszyscy w jednym momencie wstali i zaczęli się po prostu dobrze bawić. My jesteśmy ekipą w stałej, niekończącej się trasie koncertowej od początku kariery Adama. Gramy tam, gdzie są nasi fani. Mamy wiele historii, że pary poznają się na naszych koncertach, potem biorą ślub, następnie przychodzą z dziećmi i zabierają swoich przyjaciół i znajomych. 

Zagralibyście koncert w kinie?

Jeszcze nam się to nie zdarzyło, ale jeśli na przykład hipotetycznie byłaby taka sytuacja, że możliwe byłyby koncerty tylko w kinach. To, (śmiech), tak zrobiłbym trasę koncertową tylko w kinach i pewnie zrobilibyśmy to na wesoło, ale tak – jak najbardziej bym to zrobił. Na pewno byśmy sobie z tymi poradzili, tak jak dzisiaj widziałeś zagraliśmy koncert w teatrze, gdzie ludzie na początku nie wiedzieli czy mają siedzieć czy mają bić brawo.

Dzisiaj Minister Zdrowia ogłosił, że nadchodzi 3 fala koronawirusa. Jak myślisz, jak to wpłynie na rozwój luzowania obostrzeń i odblokowanie koncertów?

Jak sięgam pamięcią, to od października do marca był wzmożony okres infekcji grypopodobnych. Może to jakiś błąd i żyjemy w Matrixie. Generalnie, moje założenie jest takie, jak się zrobi ciepło to naturalnie temat powinien zacząć wygasać, a branża eventowa powinna otworzyć na nowo.

Całkiem optymistycznie.

My w zeszłym roku dokończyliśmy przerwaną w marcu trasę “GNIEW”, gdzie wielu artystów przełożyło swoje trasy koncertowe na przyszły, czyli obecny rok. Ja zdecydowałem się na taką trochę obostrzeniową donkiszoterię i we wrześniu dokończyliśmy koncerty w reżimie sanitarnym. Dobrze obstawiłem. W mojej ocenie od maja do września koncerty będą się odbywać, jak w 2020, z obostrzeniami typu maski, oświadczenia, ale eventy wrócą. Muszą wrócić. Tak samo jak musi wrócić do normalności gastronomia czy branża fitness. Każdy dzień bez zarobku jest dniem straconym i nieszczęściem dla kolejnych osób. Branża eventowa, kultura jest niestety raczej na końcu w rankingu bytowych potrzeb człowieka. Ja jako manager, który jest “na tak” i chce grać, wykorzystam każdą furtkę, żeby te koncerty zagrać i dlatego też namawiam kolegów z branży, żeby zaczęli robić swoje. W zeszłym roku mi się udało i mam nadzieję, że w tym też tak będzie.

W zeszłym roku zagraliście 25 koncertów…

Tak, tak. 25 koncertów mimo zakazów, gdzie w styczniu nie koncentrowaliśmy w zasadzie wcale. Czyli od lutego do września to było 25 koncertów – nie ma się czym chwalić, bo 2019 zagraliśmy ich aż 130. 

Czy macie jakieś straty finansowe, z tytułu grania niestandardowo małej liczby tych koncertów.

Oczywiście. Nie ma co udawać, że nie. Straty są naprawdę potężne, jeśli chodzi o dochód. Tak jak wspominałem różnica między zagranymi przez nas imprez między tym, a zeszłym rokiem to ponad 100 koncertów więc możesz sobie wyobrażać jakie mniej więcej są to straty. Nie do porównania jest nasza sytuacja do sytuacji np. gastronomii, gdzie nie ma szans na zarobek, a jednak generuje się koszty. My nie musimy płacić chociażby czynszów. Siedzimy i czekamy. Nasza branża to, pamiętajmy, nie tylko artyści, ale też technicy, pracownicy obsługi, firmy nagłośnieniowe, które biorą potężne kredyty na sprzęt i muszą go spłacać. 

Z braku koncertów, może przypomina Ci się jakaś wyjątkowa historia związana z koncertowaniem z Ostrym?

Juwenalia w Dęblinie, w jednostce wojskowej, więc niezbędne były przepustki itp. Mała scena, mała imprezka, totalny zakaz picia alkoholu przez studentów. Adam robił wszystko, by ludzie dobrze się bawili, wychodził w tłum itp. Na koniec jednak przebił wszystko. Wziął leżącą z boku sceny gaśnice i chciał ją odpalić w tłum. Problem w tym, że wiatr wiał w scenę i po chwili wszyscy, wraz z technikami i sprzętem byliśmy pokryci białym proszkiem. Szybko po koncercie zawinęliśmy się do hotelu, ale na szczęście organizatorzy jak i kierownictwo uczelni podeszli do tego na luzie.

Świetna historia. Kończąc naszą rozmowę chciałem życzyć Tobie, wszystkim fanom, którzy nie mogą doczekać koncertów, aby ta cała sytuacja jak najszybciej się skończyła. Jakoś to razem wytrzymamy. Masz jakieś wskazówki dla branży na ten trudny okres?

Jeśli stwarza się jakakolwiek możliwość do grania – trzeba z tego korzystać. Kiedy jest taki zapis, że możemy grać z ograniczoną liczbą osób na metr kwadratowy lub wypełnić tylko 50% dostępnych miejsc, to dobrym pomysłem jest granie dwóch koncertów jednego dnia. Na przykład o 19 wchodzi pierwsza pula biletów, gramy imprezę, po czym robimy godzinną przerwę na wymianę publiczności i gramy kolejny koncert. Fani byli zadowoleni – taka operacja udała się m.in. w łódzkim klubie Wytwórnia. To jest też kwestia artysty i jego możliwości, wiadomo, ale to taka wskazówka, zwłaszcza dla tych dużych tras koncertowych. Dzielisz po prostu jedną, dużą imprezę na części. Wszystko i tak zależy od frekwencji publiczności. Nie wolno pisać czarnych scenariuszy, że pewnie i tak impreza się nie odbędzie itp. Osobiście uważam, że nie można za łatwo rezygnować ze swoich planów, bo życie jest jedno.

84 komentarze
84 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Prawa Strona Wisły
1 rok temu

a może tak wziąć się za uczciwą robotę zamiast narzekać? znam typa który gra na deskach teatru w 100licy, a kiedy zaczął się lockdown stwierdził, że nie będzie czekał na mannę z nieba, tylko zakasał rękawy i poszedł jeździć na uberze, mimo że zarobi tam 1/4 tego co w teatrze. tylko kurwa nie jęczy DEJ MNIE PINIONDZE ZARABIAĆ tylko po prostu to robi.

Dembinskyy85
1 rok temu

Czytałeś? Nikt tam nie narzeka tylko właśnie kurwa pracuje

Wtajemniczony
1 rok temu
Reply to  Dembinskyy85

Czego się spodziewałeś po typie o ksywie Prawa Strona Wisły?

Prawa Strona Wisły
1 rok temu
Reply to  Wtajemniczony

Ty za to wtajemniczony jesteś, ale w rozmieszczenie sypialni na plebanii.

AzbeST
1 rok temu
Reply to  Dembinskyy85

Niestety czytałem i nie widzę nic o pracy. A jeśli ’85 to rocznik twojego urodzenia, to zatrzymałeś się w rozwoju chyba jak wyjebała pluskwa milenialna…

haha
1 rok temu

Raperki oprócz grania hujowych koncertów nic nie potrafią i narzekają jak pizdy

JEBAĆ ICH

Po co uczciwa praca jak można karmić populizmami i farmazonami

Odb
1 rok temu

Alfons T.Ę.P.Y-a: „Nie poddajemy się, chcemy srać”

Endrju
1 rok temu
Reply to  0700

Dobre!

jestem adam chujem władam
1 rok temu

Sugerujesz że adam miałby jeździć uberem? Przecież on na bank nie ma prawka, do tego nie ma w łodzi tylu meneli którzy by chcieli z nim wsiąść do samochodu.

AzbeST
1 rok temu

Ty byś też tam był i wszyscy by ci dali do mordy…

Kuzynka Buczera
1 rok temu
Reply to  AzbeST

Fantazjuj dalej seba

AzbeST
1 rok temu

Oczywiście twoja fantazja była dużo lepsza… Do tego klejona tutaj dziennie, jebany bezbeku!

Kuzynka Buczera
1 rok temu
Reply to  AzbeST

Dwa razy to wrzucilem tluku.

AzbeST
1 rok temu

To o 2 za dużo psi stolcu!

JEBAĆ ZAWISTNE KURWY
1 rok temu

Uczciwa, czyli taka, którą taki jebany, zakompleksiony odpad jak ty uzna za uczciwą, tak? xD To, że ktoś coś tworzy, a ktoś inny chce płacić za czytanie/ słuchanie/ oglądanie tego, to nie jest uczciwe, bo taki byle złamany chujek jak ty uważa inaczej xD Kim ty niemyta kurwo jesteś, żeby decydować za ludzi, co mają robić? Czy po prostu sam jesteś taką wytresowaną suczką, że jak coś ci się powie, to od razu to robisz, i wydaje ci się, że z innymi też to tak działa? xD Szacun dla typa od ubera, ale jako zwykły aktor teatralny nie miał raczej za bardzo wyboru i gdyby miał jakąkolwiek możliwość pracy w zawodzie, to by to robił. Rozumiem (częściowo) lament o dotacje, rozumiem lament o szczepionki, rozumiem lament o lament niektórych artystów, którzy zachowują się, jakby to oni najbardziej ucierpieli. Ale ilość takich wysrywów jak twój najlepiej udowadnia, jakim żałosnym pseudo narodem są jebane polaczki. Bo skoro artyści mają się wziąć do uczciwej roboty, to czemu nie kwiaciarze? Przecież wcale nie musimy sobie dawać kwiatów. I projektanci ubrań. Po co różne wzory i kroje, ciuchy mają być wygodne i wytrzymałe. I wszyscy ci, którzy produkują ozdóbki do domów, ładne i fajne, ale które absolutnie do niczego nie służą. Mało tego, właściciele i pracownicy knajp też powinni się wziąć do prawdziwej roboty. Gotuje to się samemu sobie w domu, ewentualnie kupuje gotowe w sklepie, jak się nie da inaczej. Przychodzenie gdzieś i płacenie za to, żeby ktoś cię obsłużył i zrobił ci jedzenie

JEBAĆ ZAWISTNE KURWY
1 rok temu

dla was żadnej nadziei? No to łapcie do kompletu to, że w gry też nie powinniście grać. Bo jakim by nie były wytworem technologii, ktoś je musiał zaprojektować i stworzyć do nich fabułę. A skoro wszyscy artyści są chujowi i należy ich jebać i sprawić, żeby przestali być artystami i wzięli się do uczciwej roboty, no to wszyscy. I wszyscy ci, o których wspominałem wcześniej i których trochę by się jeszcze znalazło.
Biorąc pod uwagę długość i tak nikt pewnie tego nie przeczyta. A nawet jak przeczyta, to przy poziomie intelektualnym 99% użytkowników tego szamba i tak chuj zrozumie. A nawet jak jakimś niebywałym zrządzeniem losu i przeczyta, i zrozumie, to i tak będzie to miał w kutasie, bo hipokryzja to wasza najpewniejsza metoda obrony przed światem. Ale mi odrobinę zeszło ciśnienie, które wzbierało we mnie przez te wszystkie miesiące czytania wysrywów takich jak ten tego zajebanego, zużytego kondona u góry, któremu wydaje się, że jest taki życiowy i brutalnie szczery, podczas gdy jest zgorzkniałym, niezbyt lotnym, wkurwiającym, rozdeptanym kiepem, który nie odpuści żadnej okazji, żeby sobie poszczekać. A mi pozostaje tylko dodawać sobie otuchy świadomością, że ten czas w końcu przeminie i artyści powrócą w pełni na należne im miejsca, a wy wciąż będziecie się taplać w swoim szambie.

JEBAĆ ZAWISTNE KURWY
1 rok temu

4.

AzbeST
1 rok temu

Lotnymi to może była twoja żydowska rodzina w latach 1940-45!

JEBAĆ ZAWISTNE KURWY
1 rok temu

1.

JEBAĆ ZAWISTNE KURWY
1 rok temu

to też jest fanaberia, a jednak w obronie knajp wszyscy srają krwawym żarem z pizdy. Spróbujcie się choć przez chwilę jebane frajerki zastanowić (dla większości z was to będzie pierwszy raz w życiu) jak to jest: przy wszystkich branżach wy i inne, podobne do was jebane wycieruchy, zgadzacie się, że powinny dostawać wsparcie od państwa, że trzeba im pomagać, że powinno dać im się możliwość prowadzenia normalnej działalności, którą sobie wybrali. Wszyscy, tylko nie artyści. Nie, oni mają rzucić wszystko, na co pracowali latami, zrezygnować z tego z pokorą (bo przecież oni jedyni nie mają prawa do protestu) i zająć się „czymś pożytecznym”, niezależnie od tego, czy chcą wsparcie, czy po prostu próbują wykonywać swój zawód, nikogo o nic nie prosząc. A wiecie, co jest w tym wszystkim najzabawniejsze i jednocześnie najżałośniejsze (poza waszym życiem, rzecz jasna)? To, że to całe pierdolenie o tym, jacy to artyści są niepotrzebni, i że zawsze byli, ale dopiero teraz to widać, uskuteczniacie… namiętnie słuchając muzyki oraz oglądając filmy i seriale (o czytanie książek was absolutnie nie posądzam) xD Już załapaliście, czy jeszcze daleka droga przed wami? To postaram się tak, żeby nawet glamrapowe ścierwo zrozumiało.

JEBAĆ ZAWISTNE KURWY
1 rok temu

2.

Pissing Cock
1 rok temu

O jakich artystach bredzisz? Chyba nie o tych dukaczach? Na tej stronie chyba jeszcze nazwisko artysty nigdy nie było wymienione. Artyści nie skomlą o jałmużnę. Artyści nie grają dla gawiedzi i dzieciaków. To są cyrkowcy. Wielu muzyków oprócz tworzenia normalnie pracuje, ma swoje firmy. To o czym bredzisz, to tania konsumpcja, kolorowa papka. I porównywanie tego do jedzenia to kolejny idiotyzm! Większość głąbów, w tym większa część młodego pokolenia, nie potrafi zagotować wody, bo w necie nie ma przepisu! 19latek kłócił się ze mną w pracy, że na jego kanapce sałatka z pora jest zrobiona ze szczypiorku! Jeśli kogoś z was starzy pozbędą się jakimś cudem z domu, to kebab albo papier z McD to jedyna szansa na ciepły posiłek! Pierdoleniem dukaczy jeszcze nikt nie pojadł! A słuchacze rapu, jaracze zielska i netflixowe kurwy – myślą, że to jest jakieś wzniosłe, że to rodzaj uduchowienia, ale to ostatecznie spierdolenie i najgorszy rodzaj wegetacji! Żaden z was tutaj marne kurwie nawet nie liznął kultury „wyższej”. Zwykła prosta i hedonistyczna wegetacja!
P.S. Ciebie też „XD” o książki nie podejrzewam!

AzbeST
1 rok temu

Aaa i miałem ruchać twoją starą, ale ja siebie szanuję, a starej się brzydzę, dlatego niech to zrobi jakiś Fafik. I włącz sobie jakiś serial albo teleturniej, bo jakiś sfrustrowany jesteś i nie ma o czym z tobą gadać!

Noflow
1 rok temu

Adaś spokojnie, już nie masz zdrowia przecież na takie nerwy. Oddychaj głęboko, uspokój się.

JEBAĆ ZAWISTNE KURWY
1 rok temu

Oczywiście, że to, żeby mieć się w co ubrać, co zjeść i gdzie mieszkać, jest najistotniejsze z czysto życiowego punktu widzenia. Ale człowiek potrzebuje czegoś więcej niż zaspokojenie podstawowych potrzeb, ponieważ gdyby tylko je zaspokajał, to byłaby bardziej wegetacja niż życie, Potrzebuje czegoś, co go rozbawi, wzruszy, wystraszy, w ten czy inny sposób coś tam w nim obudzi, pozwoli oderwać się od choć na trochę od rzeczywistości, która dla większości nie jest zbyt kolorowa. I potrzebował od zawsze, czego najlepszym dowodem jest to, że ludzkości praktycznie od zawsze towarzyszyła i kultura wysoka, i ta czysto rozrywkowa. A jeśli nie wierzycie, to proponuję mały eksperyment: zrezygnujcie ze słuchania jakiejkolwiek muzyki i oglądania wszelkich produkcji z fabułą – ograniczcie się do samej publicystyki (ta, jasne xD), programów przyrodniczych i kulinarnych, teleturniejów, reality show i tak dalej. I róbcie tak, dopóki nie zdacie sobie sprawy, że macie ostatnio jakiś gorszy nastrój (nawet jak na siebie), jesteście bardziej poddenerwowani, nie wiecie, co ze sobą zrobić w domu, nie macie za bardzo o czym rozmawiać ze znajomymi czy w ogóle innymi ludźmi (o ile w ogóle z jakimiś rozmawiacie), nie macie czym się emocjonować i żadnego dalszego ciągu, na który moglibyście czekać. A teraz wyobraźcie sobie, że tak by miało być podczas kwarantanny, izolacji, lockdown’u, czy jakiejkolwiek innej sytuacji, w której bylibyście uziemieni. Coś tam wam zaczęło trybić w główce, czy nie ma już

JEBAĆ ZAWISTNE KURWY
1 rok temu

3.

Kuzynka Buczera
1 rok temu

Swieta racja ale to nie ten portal, oprocz mnie moze ze dwie osoby skumaja a reszta ci napisze, ze wyruchaja ci matke. Przykro mi.

Buczer
1 rok temu

idz lizac dupy gdzie indziej!

Kuzynka Buczera
1 rok temu
Reply to  Buczer

Przyznanie komus racji nie jest lizaniem dupy Seba, inteligentni ludzie tak robia. Moze nie zrozumiesz ale tak jest.

Buczer
1 rok temu

Rację przyznają dupowłazy i ludzie bez własnej opinii. I jeszcze pedały bez kolegów, co muszą innych pedruchów klepać po ramieniu żeby zaistnieć. Ty akurat przynależysz do każdej z tych grup. Dla ciebie służalczość to inteligencja. A „tak jest” to kolejny rzeczowy argument, panie inteligentny pionku.

Kuzynka Buczera
1 rok temu
Reply to  Buczer

Seba, jak mam podobna opinie do kogos to mu przyznaje racje, tak to dziala. Ty nie zrozumiesz.

Buczer
1 rok temu

Wiem, tak to działa wszędzie. Robią tak tylko inteligentni ludzie. Ty oczywiście też, dlatego rozumiesz.
Przykład:
Komentarz na youtube – „1:07 beka”. Komentarze: „hahaha”, „też zauważyłem”, „dobre hihihi”, „:D”, „xD”.

Bawcie się dalej inteligenci i chwalcie się „zrozumieniem”!

Buczer
1 rok temu

Chujowy wywód. Nie czytałem…

Hudy
1 rok temu

Gdzie w tej rozmowie padło takie zdanie? Dupa Cie boli po niespełnionym marzeniu czy jak?

proktolog z prosto
1 rok temu

spac po nocach nie moge, bo wiem ze raperzyny nie moga grac koncertow

wszyscy inni maja luzio, tylko raperow szkoda

Odb
1 rok temu

jak mnie wurwisz to zrobie z ciebie cwela jak z Ej Ty Kola….. rozumiesz kurwo cwela

Cootanga
1 rok temu

dupa cie szczypie bo kutas jechal na sucho i teraz wylewasz frustracje na innych

Spocone Stringi Alberto
1 rok temu

Mało sie nachapaliście na gimbusach? W ogóle ktoś w 2021 jeszcze słucha tego bezzębnego skrzypka? Chyba tylko grube alternatywki w akademiku słuchają „mówiłaś mi”, btw ostry ty śmieciu walisz rybą jak ich cipy

haha
1 rok temu

Nikt już nie słucha jego czas dawno minąl

Wojtek szczęśliwy człowiek
1 rok temu

Ma nowe zęby, o co chodzi? Ps. On już jest milionerem, robi to dla frajdy

A233A2
1 rok temu

GRAMY ALE NIE DLA PIENIEDZY PAMIETAJCIE OSTRY NIE ZARABIA PIENIEDZY BO JEST HONOROWY CHLOPAK

HAHA
1 rok temu
Reply to  A233A2

GRAMY DLA GRY HAHA PASJONACI

rymacz
1 rok temu

jesteś ostry jak tabasko,
jesteś ładną brodatą laską

MC Czacha
1 rok temu

Czy wy też lubicie OStr jest waszym idolem? Ja bardzo lubie sluchać go ożyciu mądrze tak jak
Paluh i Peja.

erdo u reda
1 rok temu
Reply to  MC Czacha

beka bo nie wiadomo czy dobry troll czy ośmiolatek.

Nieślubny syn peji
1 rok temu
Reply to  MC Czacha

Beka

Hmmm dla znajomych J. J.
1 rok temu

Te dyskusje… Nie mają sensu, a ludzie którzy tu wchodzą, niech nauczą się korzystać z słownika i uczuć poprawnej polszczyzny…
Nie pozdrawiam.

Dżej dżeju
1 rok temu

Sam się najpierw „uczuć”

haha
1 rok temu

Co za Kurewki jeszcze te populistyczne ckwile hasła NIE PODDAJMY SIĘ jakby tu zależało czy jutro umrą czy nie

Zapierdalać do Roboty HujoGrajki jebane a nie żalić się jak skończone pizdy

Trzeba było odkładać hajs na czarną godzinę przecież wy kurwy zarabiacie po 10 tysięcy za koncert

Bum szaka laka
1 rok temu

Akurat znajoma obsługiwała ostrego w jednym z kaliskich bankow i to całe jego pierdolenie że nie dla pieniędzy to se może w dupe wsadzić

Hmmm dla znajomych J. J.
1 rok temu
Reply to  Bum szaka laka

I chuj, każdy musi za coś żyć..
Mieć pasje i ją rozwijać, na dodatek się z niej utrzymać to jest trudne. A śmiecie ..którzy tylko opisują coś z drugiego planu , niech zajmą się swoim życiem .
Choć szczerze idiotyzm i buractwo dominuje w 21 wieku…
SMUTNE

Bum szaka laka
1 rok temu

Nie pierdol. Nie piesze że źle że zarabia tylko co on nie pierdolił że dla zajawki i nie dla pieniędzy. A spał na kasie. Więc nie rusza mnie ze teraz nie zarabia tyle bo przy takich zarobkach jak on to normalny człowiek by się utrzymał dobre kilka lat na wysokim poziomie nic nie robiąc.

Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę ale pisząc komentarz sam dołączyłes do grona śmieci którzy odpisuja coś z drugiego planu. To raczej ty jesteś niemiły więc słowo burak chyba kierowałeś w swoją stronę.

Tak się składa że ostry czy tego chce czy nie chce jest osobą publiczna a poczynania takich osób chcesz czy nie się komentuje.

Jeżeli ci to przeszkadza to nie czytaj glam ewentualnie wracaj do osady amiszów

Pamiętam cię Burku na RMF Maxxie
1 rok temu

A kogo to obchodzi że ty dochody masz mniejsze-ludzie tracą życia, całe swoje dorobki i chuja kładą że ty się nie wzbogacisz teraz na tych spierdolonych słuchaczach.

Facio od krabów
1 rok temu

Przerna świnia!

AzbeST
1 rok temu

Prosimy o załączenie zdjęć dzieci par, które poznały się na koncercie O.S.T.R.a i przyprowadzają swoje potomstwo na koncert. Powinna się tym zainteresować opieka społeczna! Dodatkowe punkty za zrobienie dziecka w trakcie koncertu w kiblu albo za klubem. Mając na uwadze średnią wieku słuchacza dukaczy, to „dzieci mają dzieci”…

Chuj und kurwa and skurwysyn 666
1 rok temu

Nikogo polaczkowy rap nie obchodzi – nikt ich nie słucha!

Dopisek redakcji
1 rok temu

jak na łasego na kasę łódzkiego żydka przystało

Odb
1 rok temu

jak mnie wkurwisz to podjade ci na chate i ciepla palom prztule ci sie do nogi a potem do pupy wglab jelita grubego

PrawdziwY
1 rok temu

20:30 19

Opublikowany 26 minut temu 1 marca 2021Przez Mikołaj Kmiecik

Kuzynka Buczera
1 rok temu
Reply to  PrawdziwY

No i?

Kuzynka Buczera
1 rok temu

I sie zesrałaś,palca wymieszałaś w mleku i wyszło kakao

Kuzynka Buczera
1 rok temu

Droga Pani Pusiu,
Ten na czarno to podszyw – bezbek. Kuzynka od teraz tylko na czerwono, pozdrawiam Fafika choc nie lubie psow.

Ziominho
1 rok temu

Ostr na propsie odwiecznym szczegolnie za starsze plyty tak do 2010 ale nawet pozniej trzymal poziom. Jeden z niewielu co ma rap we krwi.

Karolina
1 rok temu

Hej. Jestem Karolina, mam 23 lata. Szukam przygody, nie sponsora. Jestem uroczą blondyneczką z dużym biustem. Napisz do mnie na http://erandki.site

Też bym ja zlał
1 rok temu

Ale on strasznie zdziadział.

Proboszcz Cenobite Bastard eMule 666
1 rok temu

Fuck this polish shit from Poland!

Najebany & naćpany lenioholik ateista 666
1 rok temu

Ostr to wojkjan!

Syn chuja i kurwy 666
1 rok temu

Ten shit to nie jest raper hardkorowy, ani podziemny!

,,,,
1 rok temu

Z marzeń i snów

PRAWDACZ
1 rok temu

JA PIERDOLE, PRZECIEŻ BEZ TEGO DA SIĘ ŻYĆ – PO CHUJ TO SKOMLENIE?

TWORZYCIE GAŁĘZIE ROZRYWKI A NIE PRODUKCJI CHLEBA CZY MĄKI – WIĘC WYPIERDALAĆ Z TYMI SWOIMI TRUIZMAMI DO PIWNICY, BEZ TEGO DA SIĘ ŻYĆ I TA SYTUACJA TO BARDZO FAJNIE POKAZUJE.

natu
1 rok temu

Typowi wymienili płuco, a ten sobie chce jeździć po koncertach gdzie może się zarazić wiruskiem, który siada na płuca. No IQ 1000

Eldo
1 rok temu

Peja wylądował

Wolny kryminalista & przestępca wariat 666
1 rok temu

Piloci samolotów to plebs transportujący polaczkowe bydło do pracy! Roboli napłodźcie dla PiS!

Kuzynka Buczera
1 rok temu

Instrument, o ktorym mowisz nazywa sie dzwonki chromatyczne a cymbalek to jestes ty.

Odb
1 rok temu

TY SOBIE MOŻESZ POGRAC NA FLECIE RUCHEM POSUWISTO WZROTNYM PRZED MONITOREM BEZBEKU

Kuzynka Buczera
1 rok temu
Reply to  Odb

Moglbym ale wole sie nabijac z takich matolow jak ty.

Kuzynka Buczera
1 rok temu

I kraść cudze nicki

Kuzynka Buczera
1 rok temu

Czesc psychofanie, czy zdjecie z autografem juz dotarlo?

Kuzynka Buczera
1 rok temu

Nie. Oszustwo jak z płytami Tomba.

Kuzynka Buczera
1 rok temu

No widzisz, cale zycie jestes ruchany. Swoja droga niezlym jestes pojebem, ze zamowiles plyte od tomba jprdl

Kuzynka Buczera
1 rok temu

Niezłym jesteś pojebem, że chuj wie skąd wystrugałeś sobie, że zamówiłem płytę od Tomba. Pewnie ten sam chuj będzie wiedział skąd wpadłeś na pomysł zajebania mi nicka

Popularne