Sprawdź nas też tutaj

News

MIEJSKI SORT ZASTRASZAŁ MAFIĄ I PRAWNIKAMI? OŚWIADCZENIE PRO REC

Opublikowany

 

Wytwórnia Pro Rec odpowiada na oskarżenia Miejskiego Sortu i Dudka P56.

"Ze względu na falę bezpodstawnej krytyki, chcemy się odnieść do wpisu na Facebooku, zamieszczonego przez Kłyzę z Miejskiego Sortu.  Nieprawdziwe oskarżenia godzą w dobre imię wytwórni Pro Rec. Mając na uwadze słuchaczy, klientów oraz interesy naszych artystów, poniżej oficjalne odniesienie się do fałszywych zarzutów, które mamy nadzieję położy kres ślepej i bezwarunkowej wierze swoim idolom.

 

Miejski Sort to jeden z pierwszych składów, który zdecydował się na wydanie płyty pod szyldem Pro Rec.  Już na samym początku, doceniając twórczość składu , artyści otrzymali dobre warunki, lukratywne kontrakty oraz kilkadziesiąt tysięcy złotych z góry, z tytułu sprzedaży płyt. O obopólnym zadowoleniu ze współpracy może świadczyć fakt, że jeden z członków MS – Dudek, zdecydował się na wydanie u nas swoich dwóch solowych albumów.

 

Współpraca zaczęła się psuć w kwietniu 2014 roku, tuż po odmowie udzielenia zespołowi pożyczki finansowej na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zabezpieczeniem pożyczki miało być słowo Kłyzy, które dziś widać ile jest warte. Po szeregu oskarżeń ze strony Miejskiego Sortu, próby wymuszenia pieniędzy, straszenia najpierw  mafią, później prawnikami, a na koniec groźbą utraty zdrowia, nagrania dissa na wytwórnię, 23.07.2014 roku wysłaliśmy do Dudka oficjalną informację o rozwiązaniu współpracy z życzeniami sukcesów w dalszym życiu zawodowym. Naszym celem było pokojowe i profesjonalne zakończenie sprawy we własnym gronie. Biorąc jednak pod uwagę podejście Kłyzy z MS, który dwa dni po naszym stanowisku, zamieszcza na portalu społecznościowym wpisy szkalujące dobre imię wytwórni, nie możemy pozostać bierni. Szanujemy ludzi, którzy kupują płyty u nas wydawane, szanujemy naszych artystów, co tym samym zobowiązuje nas do reakcji oraz przedstawienia prawdziwego biegu wydarzeń.

 

Jeżeli chodzi o koszulki, rzekomo wypuszczone bez zgody Miejskiego Sortu, to informujemy, że jeden z paragrafów umowy podpisanej przez obie strony, umożliwia wykorzystanie znaku firmowego (w tym przypadku logotypu) do stworzenia dedykowanej kolekcji odzieży, po wcześniejszej akceptacji artysty. Takową otrzymaliśmy – załączamy screen korespondencji na ten temat. Osobną kwestią są koszulki , promujące solowe wydawnictwo Dudka – Prorok56. Kolekcja sprzedawana jest od lutego, czyli momentu wypuszczenia preordera płyty. Tym bardziej dziwi nas fakt komentowania kolekcji w sposób negatywny, na kilka miesięcy po ich produkcji, sprzedaży niemal wszystkich wyprodukowanych koszulek oraz stosownym rozliczeniu finansowym z Dudkiem.

 

Od samego początku współpracy, wszystkie kwestie finansowe były na bieżąco regulowane. Z tytułu umów wydawniczych Dudek oraz Miejski Sort otrzymali ponad 100 tys. zł. Informujemy jednocześnie, że wytwórnia Pro Rec na bieżąco prowadzi rozliczenia z pozostałymi artystami i wszystkie z nich zostały uregulowane.

 

Oczywiście nadal jesteśmy związani umowami na dwa albumy Dudka oraz jedną płytę Miejskiego Sortu i zamierzamy sumiennie wywiązywać się z ich warunków. Żałujemy jednak, że Dudek, Kłyza i Warunia, po dużym wsparciu, jakie otrzymali od naszej wytwórni, postanowili rozwiązać współpracę w sposób, zaprzeczający jakiejkolwiek prawilności oraz obrazujący ich hipokryzję.

Ubolewamy również nad tym, że dwójka wydających u nas artystów, bez wysłuchania drugiej strony, poparła stanowisko Miejskiego Sortu. Tym samym chcielibyśmy się również odnieść do wpisu AK-47, który na swoim fan page’u również odnosi się w sposób negatywny do Pro Rec. Kwestią sporną był wniosek artysty, by klip finansowany przez wytwórnię, został zamieszczony na jego kanale. Nie praktykujemy tego typu działań, nie zostały one spisane w umowie, więc nasza odpowiedź była odmowna. Umowa z AK-47 wciąż nie została oficjalnie rozwiązana. Są to jednak wewnętrzne sprawy pomiędzy wytwórnią a AK-47 i nigdy nie zamierzaliśmy ich upubliczniać. Zaistniała sytuacja wymusiła jednak naszą reakcję.

 

Nie możemy pozwolić,  by na trzyletniej pracy wytwórni, na wydanych w tym czasie albumach i na naszych artystach, cieniem kładły się nieprawdziwe oskarżenia, obrazujące tylko i wyłącznie hipokryzję i zakłamanie ich autorów. By raz na zawsze zakończyć temat, oddajemy sprawę Waszej ocenie.

 

Screen e-maila:

 

Screen prywatnej wiadomości:


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Jak scena zareagowałaby, gdyby „Antyliroy” ukazał się w 2024?

Zapytaliśmy o to Faziego.

Opublikowany

 

„Antyliroy” to jeden z najmocniejszych dissów w polskim rapie, w którym padło wiele niedopuszczalnych dzisiaj linijek. Jak słuchacze odebraliby diss Nagłego Ataku Spawacza na Liroya, gdyby on się ukazał w 2024 roku?

– Gdybyśmy teraz tak niespodziewanie nagrali „Antyliroya”, to myślę, że raz, nikt by tego nie zauważył, a dwa – zostalibyśmy zjedzeni w Internecie za niektóre hasła. Ale mówię, to były lata 90-te i wtedy gorsze rzeczy się robiło – mówi Fazi w rozmowie z Oskarem Brzostowskim dla GlamRap.pl.

Fazi wspomniał także, że jeżeli jako Nagły Atak Spawacza nie wypuściliby w 1995 roku dissu, to prędzej czy później Peja, albo inni raperzy i tak by kogoś zaatakowali.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Before Festival otworzy w tym roku w Siedlcach festiwalowy sezon w Polsce

Wystąpią m.in. Szpaku, PRO8L3M i Kizo.

Opublikowany

 

Lato zaczyna się TUTAJ – Before Festival otworzy w tym roku w Siedlcach festiwalowy sezon w Polsce! Data jest nieprzypadkowa: 22-23 czerwca to czas rozpoczęcia wakacji i tym samym idealna okazja do wspólnego świętowania lata. Bilety na Before Festival 2024 dostępne są w sprzedaży na stronie festiwalu.

Pierwszy dzień festiwalu poprowadzi Deemz, a drugi Mateusz Natali. Poza samymi koncertami, na uczestników Before Festival czekać będzie wiele atrakcji m.in strefa tatuażu i strefa piercingu. Każdy odważny będzie mógł zrobić sobie tatuaż lub kolczyk w wybranym przez siebie miejscu.

Before Festival 2024 pełny line-up:

  • Szpaku
  • Bambi
  • Kacperczyk
  • PRO8L3M
  • Kizo
  • Kukon
  • Gibbs
  • Otsochodzi

Before Festival odbędzie się w kultowej miejscówce na Stanicy 2.0 w pobliżu Siedleckiego Zalewu. Before Festival to następca Siedlce Hip-Hop Festiwal. Po udanej pierwszej edycji, która zgromadziła ponad 5000 uczestników a na scenie swoje koncerty zagrali: Gibbs, Reto, Żabson i Kuban. Wraca do Was w 2024 pod nową nazwą, z nową koncepcją i 2-dniami pełnymi atrakcji i koncertów!


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Kiełbasa Diho. „Wkrótce w sklepie”

Nowa inicjatywa reprezentanta GM2L.

Opublikowany

 

Przez

diho kiełbasa

Nie ma to jak kiełbasa w trasie podana w przydrożnym hotelu – rapował Diho w numerze „Pirat”. Teraz raper sugeruje, że ma zamiar wprowadzić do sklepów własne kiełbasy „Diho”.

Diho udostępnił krótki spot reklamowy kiełbas „Diho”. – Kiełbasę podano. Zapraszam, skosztuj – mówi w nagraniu. W opisie reklamy raper dodał: – Wkrótce w sklepie obok Ciebie.

Czy Diho faktycznie zamierza wejść w biznes wędliniarski, a może to tylko zapowiedź nowego singla? Przekonamy się o tym zapewne niebawem. Sezon grillowy już się rozpoczął, więc może faktycznie raper postanowił sprawdzić się w tej gałęzi biznesu.

Poniżej wideo.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Julia Wieniawa nie ma wątpliwości, kto wygrał beef Białas vs White 2115

„Bardzo lubię beefy”.

Opublikowany

 

Przez

białas julia wieniawa

Beef Białasa i White’a 2115 można nazwać weekendowym, bo rozegrał się ciągu dwóch dni. Julia Wieniawa goszcząc w programie Bartosza Boruciaka na MixtapeTV wskazała zwycięzcę niedawnego konfliktu.

– Zazdroszczę raperom swobodnego wyrażania myśli i spontanicznego reagowania na to, co dzieje się w ich życiu, w ich otoczeniu czy w społeczeństwie. Bardzo lubię beefy. To że jak wychodzi piosenka, to zaraz wychodzi druga – powiedziała wokalistka.

Kiedy gospodarz programu zapytał ją o zwycięzcę beefu Białas – White 2115, ta odpowiedziała: – Słyszałam piosenkę White’a i Białasa. Choć nie znam genezy konfliktu, no to sorry, ale jednak OG Białas wygrał.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Nie tylko Bambi. Mamy drugie 3 mln w Polsce

„3 mln club”.

Opublikowany

 

Przez

Zaledwie kilka dni po sukcesie Bambi, która jako pierwsza raperka w historii zdobyła 3 mln słuchaczy na Spotify, identycznym wynikiem może się pochwalić Young Leosia.

Przekroczenie 3 milionów słuchaczy to kamień milowy dla polskiego rapu. Przed Bambi nie udało się to żadnemu hip-hopowemu artyście w kraju. Minął zaledwie tydzień, a identycznym wynikiem może się pochwalić również Young Leosia.

– 3 mln club – skomentowała krótko raperka.

Young Leosia i Bambi nie tylko są w tej samej wytwórni i są zgranym duetem przyjaciółek, ale teraz także jako jedyne w Polsce mogą pochwalić się tak ogromną ilością odbiorców. Kto by przypuszczał jeszcze parę lat temu, że taki wynik wykręcą kobiety, a nie panowie, którzy zdominowali tę muzykę w naszym kraju.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Fejk Małolata K2 doprowadził kobietę do targnięcia się na swoje życie?

Raper stanowczo odpiera zarzuty.

Opublikowany

 

Przez

małolat k2

Małolat K2 wcale nie zabawiał się w aucie z kobietą Denisa Załęckiego. Jak poinformował freakfighter jego dziewczyna została doprowadzona do sytuacji, w której targnęła się na swoje życie. Raper stanowczo reaguje na te doniesienia twierdząc, że to kłamstwa.

Załęcki ostro o Małolacie K2

Podczas środowego Roastu Clout MMA 5, Denis Załęcki odniósł się do filmików Małolata K2, który twierdził, że uprawiał miłość z jego dziewczyną w aucie.

– Chcę poruszyć temat Małolata K2. Kiedy zobaczył te filmiki i tańce (Josefa Bratana z dziewczynami) postanowił się wybić, bo w tym roku prawdopodobnie będzie mógł wrócić do Polski i stoczyć ze mną walkę. Jest to zwykła k*rwa bez zasad. Wstawił filmik jak niby moja kobieta robiła mu w aucie loda. Wrzucił filmik dziewczyny, którą poznał w burdelu. Wstawił tej dziewczyny tatuaż na plecach i jest to zupełnie inny tatuaż. Jest to dziewczyna o innym kolorze włosów. Ze swoją dziewczyną jestem od 2 lat i nie ma możliwości, żeby wyjechała do Grecji bez mojej wiedzy – mówił.

Załęcki wyjaśnił też sprawę odnośnie pojawiania się jego dziewczyny na obscenicznych streamach Josefa Bratana. Wspomniana kobieta była w 2022 roku partnerką rapera i razem postanowili tworzyć tego typu content z live’ami z hotelu. Po rozstaniu z Josefem dziewczyna związała się z Denisem Załęckim, któremu nie przeszkadzała jej poprzednia działalność na streamach.

Oświadczenie Załęckiego

Dziewczyna Denisa targnęła się na swoje życie?

W dalszej części programu Załęcki poinformował o tragicznej próbie swojej drugiej połówki. – Moja dziewczyna chciała popełnić sam*bójstwo – powiedział, nie kryjąc ogromnych emocji. – Gdyby Małolat K2 to był normalny chłop, to takich kłamstw by nie gadał – dodał.

W programie ujawniono, że rzekomo dziewczyna Denisa miała być też w ciąży i dziecko jest zagrożone.

Małolat K2 twierdzi, że Denis wszystko wymyślił

– Nasz wielki Bad Boy się rozpłakał na konferencji, bo podobno jego dziewczyna chciała popełnić sam*bójstwo. To powiedz mi Denisku, dlaczego w ogóle przyjechałeś na tę konferencję? Jeżeli dzieje się krzywda twojej drugiej połówce, to powinieneś być przy niej. A nie przyjechałeś na konferencję pajacować. Pierwsze pięć minut popłakałeś, a przez półtorej godziny świrowałeś i się cieszyłeś. Usiądź na butlę i przestań ludzi okłamywać – mówi raper.

– Chodzą już słuchy, że niby jego kobieta była w ciąży. Trzy dni temu nie była w ciąży, a akurat dzisiaj zaszła w ciążę. I niby zagrożona jest ciąża. Do żadnej walki nie dojdzie, tylko jestem ciekawy, kto mu podpowiedział, bo on nie jest na tyle inteligentny, żeby na to wpaść. Czy to nie przypadkiem Clout mu podpowiedział, żeby tak zagrać, bo już mają rozj*baną galę. Ferrari odpadł, a dla Załęckiego nie ma zawodnika, bo wszyscy są lepsi, a Ferrari był jedynym dla niego na podbudowanie – dodaje.

Kto ma w tym sporze racje? Wygląda na to, że Małolat K2 faktycznie wypuścił fejka, żeby osiągnąć dla siebie jakieś korzyści. Nie wiemy jednak czy targnięcie się na życie dziewczyny Załęckiego jest faktycznie prawdą. Trudno też nie odmówić racji Małolatowi, bo Załęcki po pięciu minutowym płaczu, przez resztę programu wyzywał się z innymi uczestnikami. W takiej sytuacji, kiedy zdrowie jego kobiety jest rzekomo zagrożone wydaje się to co najmniej nie na miejscu.

Poniżej wideo z wypowiedziami.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: