Sprawdź nas też tutaj

News

„Najlepsze kawałki powstawały, kiedy coś odj*bałem”. Album Bonsona dostępny

Krążek „Królu Złoty” trafił do sklepów.

Opublikowany

 

Najnowszy solowy album Bonsona, „Królu Złoty”, od piątku 27 marca dostępny jest w sklepach i serwisach cyfrowych. „Najlepsze kawałki powstawały, kiedy coś od***ałem. (…) Chyba też po raz pierwszy aż tak katowałem swoich znajomych nagraną płytą. Przez trzy czy cztery miesiące słuchaliśmy jej co weekend i naprawdę jaram się tymi numerami” – tak o wydawnictwie opowiada artysta w rozmowie o swoim wydawnictwie.

„Królu Złoty” to ironiczne odwołanie do osobowości Bonsona. Artysta znany jest z dość hulaszczego trybu życia, sukcesywnie jednak w jego życiu następuje stabilizacja. Stara się opierać pokusom, mimo to demony często czekają za rogiem i nie zawsze udaje się odeprzeć ich atak. „Król się bawi, złotem płaci”, ale czy wszystko złoto, co się świeci? Czy wszystko jest tak kolorowe i fajne jak się wydaje?

To jest solówka, więc mogę sobie pozwolić na wszystko. Korzystam z tego, bo byłbym głupi, gdybym tego nie robił. Bo co, słuchacze się ode mnie odwrócą? Musiałbym chyba odwalić naprawdę frajerską akcję. Kombinowanie może się nie spodobać, ale nie będzie też budzić nie wiadomo jakich reakcji. – rozmowa z Krzyśkiem Nowakiem dla newonce.

Jak zapowiedział sam raper i wytwórnia Def Jam Recordings Poland, najnowsze wydawnictwo Bonsona to jego najbardziej nieoczywista produkcja. W wersji preorderowej składa się z 11 utworów oraz dwóch bonus tracków. Artysta nie współpracował jeszcze przy żadnej swojej płycie z tyloma producentami, co pokazuje tylko szeroki przekrój albumu.

Każdy ma swój plac zabaw. Nie chcę na siłę robić muzyki, której nie czuję. To jest moja strefa komfortu, z której wychodzę za sprawą formy. Zaczynałem od trueschoolu, a poszedłem w innym kierunku, więc jestem jedną nogą poza nią. Właśnie w przypadku „Królu Złoty” boję się, że forma może przesłonić treść. Puściłem „Złap mnie” i miałem wrażenie, że mało kto wsłuchał się w tekst. Dostałem mnóstwo wiadomości w stylu „fajny letniaczek do radia”. U mnie od początku chodziło o emocje, ale może faktycznie za bardzo przyzwyczaiłem ludzi do podawania ich na 90 BPM-ach. Tylko, że mnie już nie bawi nawijanie tego samego na takich samych beatach. Tym razem dążyłem do melodii i wyszło to dość naturalnie. Chyba też po raz pierwszy aż tak katowałem swoich znajomych nagraną płytą. Przez trzy czy cztery miesiące słuchaliśmy jej co weekend i naprawdę jaram się tymi numerami. – rozmowa z Markiem Fallem dołączona do wydania deluxe albumu „Królu Złoty”

Krążek promowały single „Najlepsze rzeczy”, „Złap mnie” i „Bracie mój” ft. Deys & Szpaku.

Zawsze chciałem śpiewać. Na tej płycie udało mi się wydobyć z siebie kilka całkiem niezłych dźwięków i chciałbym to kontynuować. Oczywiście nadal jestem raperem i to że nagram sobie czasem coś innego, nie znaczy, że przestanę rapować. Na tej płycie są zresztą rzeczy całkowicie klasyczne, w których nie ma fragmentów śpiewanych. Po słuchaczach widzę, że są zaskoczeni tą zmianą, ale ona nie jest tak drastyczna, żeby ich odrzuciło. – rozmowa z Danielem Kiełbasą dla Interia Muzyka

Będzie to odważna teza, ale „Królu Złoty” to najlepszy album szczecińskiego rapera. Balansujący na krawędzi rozsądku i zabawy, dojrzały oraz taki, w którym ponownie pada to, czego być nie powinno. „Ale to jest moje życie i stracę je sobie, gdy zechcę”. Nie gadaj tak chłopie. Tyle dobrych płyt przed tobą, ale pobić tę może być ciężko. – Dawid Bartkowski recenzuje album „Królu Złoty” dla Interia Muzyka.

Wydawnictwo w wersji deluxe prezentuje się następująco (fot. Katarzyna Krempińska / @e_magine.jpg):

 
10 komentarzy
10 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Borubar
11 miesięcy temu

Królu Złoty czyli podstawowy tekst każdego menela żeby wysępić 50 gera. Tylko ten pur jest wyjątkowo brzydki

Ze mna
11 miesięcy temu
Reply to  Borubar

KIEDY NEWS O KUBANCZYKU? GOSC ROZPUSZCZAL FARMAZONY NA PRODUXENTA L PRO I NAZYWAL GO FRAJEREM, A KIEDY L PRO OPUBLIKOWAL DOWODY NA KLAMSTA FRAJERCZYKA GOSC STRASZY GO POZWEM NA 200000
BEKA Z KUBANCZYKA KTORY NAZYWAL SIE ULICA I MA FEAT Z MAJOREM A TERAZ BDZIE GONIL PO SADACH

Belmondoe
11 miesięcy temu
Reply to  Borubar

O rety, kotlety. Na stole lezy paka mery mery, dajcieze mi wyjsc z pakamery

Odb
11 miesięcy temu

„Najlepsze wanny powstawały, kiedy coś zaj*bałem”. Wanna Bonsona dostępna do kąpieli

halun
11 miesięcy temu
Reply to  Odb

XDDDDDDDDDD

QueboRPK
11 miesięcy temu
Reply to  Odb

W wannie to codziennie rucha cię rafalala pedale jebany

Klefedrondo
11 miesięcy temu

Ej bonson ssij jaja pedale

Alonzo Mourning
11 miesięcy temu

Ale ty kurwa nie masz nawet średniawek,a gdzie dopiero najlepsze kawałki-chłopie złoty z czym do ludu.30 preorderow to i tak w chuj jak na twoje dukanie

Radas
11 miesięcy temu

Nie leczący się alkoholik. Potwierdzone info

Kox
11 miesięcy temu

Popularne