Sprawdź nas też tutaj

News

Niespodzianka z okazji 20-lecia płyty WWO „Masz i pomyśl”

„Ta surowość jest dziś wiele warta, tak już się nie nagrywa”.

Opublikowany

 

6 września 2000 roku swoją premierę miał jeden z najważniejszych dla polskiej sceny hip-hopowej album – „Masz i pomyśl” grupy W Witrynach Odbicia (WWO). Wydana przez wywodzących się z warszawskiej formacji hip-hopowej Zip Skład Sokoła i Jędkera debiutancka płyta błyskawicznie znalazła uznanie wśród słuchaczy.

W 1999 nagrywając ZIP Skład zrobiliśmy kawałek „Jest jak jest, będzie co będzie”, podczas pisania którego skumaliśmy, ze mamy razem więcej do powiedzenia w tym składzie, ten kawałek zapowiadał nowy projekt. – powiedział Sokół

Na albumie znalazły się utwory do dziś uznawane za podwaliny rodzimego rapu: „Obejrzyj sobie wiadomości” – pierwszy singiel opublikowany w sierpniu 2000 roku zapowiadający album, kultowy dziś „Jeszcze będzie czas”, do którego w nieistniejącym już klubie Lokomotywa powstał teledysk czy „W witrynach odbicia”. Na legendarnym dziś albumie pojawiło się wiele postaci, które miały i mają ogromny wpływ na całą scenę w Polsce. Oprócz Sokoła i Jędkera album produkowali między innymi legendarny DJ 600V, za chwile debiutujący kultowym producenckim albumem Waco, a także Kuba O, występujący dziś pod pseudonimem ₪ – producent kolektywu Hewra. Na albumie zagościli między innymi reprezentanci macierzystego Zip Składu (Pono, Fu, Felipe, Koras i Mieron), Molesty (Włodi i Pele) oraz JWP (Kosi).

MC’s, czyli ja i Sokół pisali zwrotki i je rapowali w studio, a następnie na koncertach, a DJ Deszczu Strugi grał na plackach i skreczował. 2 MC’s and 1 DJ. Klasyka gatunku rap. – wspomina Jędker

Deszczu robił skrecze już na ZIP Składzie, na WWO „Masz i Pomyśl” też był jeszcze zaproszonym DJ, ale tak nam się pracowało i na tyle dobrze się rozumieliśmy, że na kolejnej płycie był już oficjalnie i nierozerwalnie częścią WWO.” – dodaje Sokół

W dwudziestą rocznicę premiery albumu Sony Music zapowiada wydanie zremasterowanego dwupłytowego albumu winylowego, który w tej formie trafi w ręce słuchaczy po raz pierwszy. Pierwsze wydanie z przed 20 lat nie było bowiem dokładnym odwzorowaniem albumu. Płyta wydana zostanie w numerowanej wersji kolekcjonerskiej (1000 szt.) na dwóch 180 gramowych czarnych krążkach. Poligrafię rocznicowego album przygotował Janek Bersz, który dwadzieścia lat temu zaprojektował okładkę pierwszego wydania albumu „Masz i pomyśl”.

Na pytanie, czy coś zmieniłbyś dziś w materiale po 20 latach Sokół powiedział: „Nie, to nie ma sensu. Ta surowość jest dziś wiele warta, tak już się nie nagrywa.” Jędker dodaje „A niby dlaczego? Tam jest przecież to co miałem 20 lat temu w głowie.”

Premiera albumu winylowego „Masz i pomyśl” już 30 października 2020. Winylowy album można już zamawiać na stronie Prosto. Płyta dostępna jest również na dwupłytowym wydawnictwie CD oraz w serwisach cyfrowych.

 
33 komentarze

33
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
wkk7w

co wy pierdolicie, 20 lat temu ta plyta dobrze siadala. tylko, ze wy wtedy skakaliscie ojcu z jajka na jajko :/

Poznań

Święte słowa.Sam wydrapałem kluczem na przystanku WWO tak jak na teledysku;-)

EJ TY KOLO!

EJ CHUJE DO SZCZANIA CZEKAM W CHUJ NA KOLEJNĄ PORCJĘ REAL RAPU OD WWO, WSZYSTKIE PŁYTY STOJĄ W ORGINALE NA PÓŁECZCE.

żENADA

Przeproście jędkera kurwy, zniszczyliście my życie, ale sokół jeszcze zarobi na jego powrocie

Dorian

dobrze mówisz, zniszczyli Jędkera bo robił rzeczy, które oni bez żadnego wstydu,bez żadnej żenady, na o wiele batdziej festyniarskim poziomie zaczeli masowo robić po nim.

almondo dekorator

No i kurwa dobrze, ze zniszczyli za robienie z siebie muzycznej dziwki. Nie powinno sie przepraszac Jedkera tylko jechac z kolejnymi kurwami. Problem polega na tym, ze teraz trzebaby jechac z 95% tej smiesznej sceny, a na to nawet Paluchowi vel Biurokrata Ochrony Rapu zycia by nie starczylo, wiec jest jak jest.

Dorian

Kiedyś ta płyta była dla mnie świętością, dziś gdy widzę jastrzębia występującego w reklamie podpasek i paszy dla świń i łasego na jeszcze więcej podobnych ofert,jest mi zwyczajnie wstyd, że jako małolat, zamiast znalezc naprawdę wartościowe wzorce, dałem sobie porysować dekiel farmazonami od jakiegoś czopka z warszawskiego śródmieścia o ksywie sokół i jemu podobnych, zamiast dotrzeć do naprawdę wartościowych, ponadczasiwych treści mądrych ludzi.

Sokół One

Ale Ty jesteś niedojebany i zakompleksiony. Przegrałeś życie, teraz się na Sokoła sadzisz umysłowy impotencie.

Don hujan

Dla takich komentarzy jak ten Doriana, powinno tu być oprócz łapek w dół i w górę serduszko.

uszata_kurwa

Niespodzianka to by była jakby ta uszata komercyjna kurwa zaczęła machać uszami i latać.

piklak

az sie poplakalem ze smiechu jak sobie to wyobrazilem

Kosi

Już to pisałem ostatnio! NIC WAM SIE NIEPODOBA!!! Nienawiść dla nienawiści….
Ta strona „glam chłam” to miejscie na zbiorowa terapie! Wyzwiska i poniżanie wszystkiego to jest podstawa rurkowego młodego zwyrola… Haha…

Naczelnik

Props mordo, same pryszczate hujki tu siedzą lub inne zjeby pokroju tego co jedzie po polkach bo mu żadna nigdy nie dała i nie da hehehe kurwy nie ludzie tfuuu wam na mordy przegrywy

Odb

Niespodziewany trans z okazji 20-lecia płyty MPO „Masz i ruchaj”

DonJakiDon

Świetna płyta ! Wychowałem się na niej, oryginał jest ale nie na półce jak u EJ TY KOLO! tylko w kartonie w piwnicy wraz z innymi klasykami. Razem przeszło 50 płyt, niestety Żona kazała mi je wynieść 🙁 Muszę kiedyś je wyciągnąć i odświeżyć: ZIP, WACO świeży materiał, WSP, WBU, DJ 600V, STYL REPREZENTACJI PIERWSZEJ LIGI, NAS psychedryna i wiele innych zapomnianych…praktycznie wszystkie kupione w MAYERze. Kiedyś jak je odświeżę to wrzucę zdjęcie.

Facio od krabów

Hahaha ty polaczku pantoflarzu

Jaktojaki Don- Hujan

Może i jest pantoflarzem ale żona ma rację, zero tolerancji dla zaśmiecającego dom i łeb patologicznego badziewia z marginesu społeczeństwa.

EJ TY KOLO!

TY SIĘ PEDALE NIE POCZUWAJ I NAWET NIE PORÓWNUJ DO MNIE NIE TA LIGA CHŁOPCZE.

Anka

Zmień żonę

Wojtas

Zastanawiam się kto zrobił krzywdę części społeczności na tym forum, że wciąż piszą o transach i ruchaniu w dupę. Myślę że to są takie miernoty,że nawet geje mówią na nich pedały.
Odnośnie WWO zawsze na propsie, a jedker zmienił styl kiedy starzy słuchacze rapu zaczęli zmieniać swoim dzieciakom pieluchy i zżarły go gimby w rurkach

Gombao 33

DOOKACHE

Hokej

Ja to uważam że takie płyty powinny finansować jakieś domy dziecka, a nie już na tym zrobiliśmy i minęło trochę czasu to znowu pora na żniwa. Wiem se jedker zarobi i to pewnie o to chodzi. Osobiście oczywiście jestem lamusem i szkoda mi 300 zł na bluze. Wolę ten hajs przeznaczyć na dziecko i jego rozwój. Ps. Sokół o Jedker szacunek dla was za wasza robotę i pozdrawiam hejtujących mnie. Też tak robiłem w podstawówce tylko na żywo twarzą w twarz.

Niedzielne Wanny Jacka

WWF – Nie bój sie zmiany klimatu

Prawda

20:14 7

Opublikowany 1 dzień temu 7 września 2020 Przez Redakcja

Sprzed

„z przed” no kurwa top redaktorka

WONSKI DENIRO / OSIEDLE B PACINO

„O RETY KROKIETY
NA WANNIE ROZJ*BANE DROGIE KREMY
DAJCIE WY MNIE WYJŚĆ Z TEJ ŁAZIENKI”

Pastisz flow Belle Mondziaka ️‍ – moja produkcja – jest ogień w kuklach bez kitu sprawdzajcie mordziątka :))))

TO JEST TO MENCIU:

https://youtu.be/Y5OqcoiC92w

PejaTVN

Ileż można pierdolic o tym co było, kurwa niech teraz nagrają taki album pełny wartości a nie jakieś wspominki pedalskie.

Dirk Nowitzki

Plyta spoko ,ale nie kultowa bez jaj

Mam zakola jak TPS

To szambo było już asłuchalne 20 lat temu, a co dopiero teraz.

Quelle

WWO- Wyruchany W Odbyt… Dziękuję za uwagę!

BEZBEK

Feat. Twój stary

Ptr

I jego stara na plackach

pjoter

Na krowich plackach

Popularne