Sprawdź nas też tutaj

News

Niespodzianka z okazji 20-lecia płyty WWO „Masz i pomyśl”

„Ta surowość jest dziś wiele warta, tak już się nie nagrywa”.

Opublikowany

 

6 września 2000 roku swoją premierę miał jeden z najważniejszych dla polskiej sceny hip-hopowej album – „Masz i pomyśl” grupy W Witrynach Odbicia (WWO). Wydana przez wywodzących się z warszawskiej formacji hip-hopowej Zip Skład Sokoła i Jędkera debiutancka płyta błyskawicznie znalazła uznanie wśród słuchaczy.


W 1999 nagrywając ZIP Skład zrobiliśmy kawałek „Jest jak jest, będzie co będzie”, podczas pisania którego skumaliśmy, ze mamy razem więcej do powiedzenia w tym składzie, ten kawałek zapowiadał nowy projekt. – powiedział Sokół

Na albumie znalazły się utwory do dziś uznawane za podwaliny rodzimego rapu: „Obejrzyj sobie wiadomości” – pierwszy singiel opublikowany w sierpniu 2000 roku zapowiadający album, kultowy dziś „Jeszcze będzie czas”, do którego w nieistniejącym już klubie Lokomotywa powstał teledysk czy „W witrynach odbicia”. Na legendarnym dziś albumie pojawiło się wiele postaci, które miały i mają ogromny wpływ na całą scenę w Polsce. Oprócz Sokoła i Jędkera album produkowali między innymi legendarny DJ 600V, za chwile debiutujący kultowym producenckim albumem Waco, a także Kuba O, występujący dziś pod pseudonimem ₪ – producent kolektywu Hewra. Na albumie zagościli między innymi reprezentanci macierzystego Zip Składu (Pono, Fu, Felipe, Koras i Mieron), Molesty (Włodi i Pele) oraz JWP (Kosi).MC’s, czyli ja i Sokół pisali zwrotki i je rapowali w studio, a następnie na koncertach, a DJ Deszczu Strugi grał na plackach i skreczował. 2 MC’s and 1 DJ. Klasyka gatunku rap. – wspomina Jędker

Deszczu robił skrecze już na ZIP Składzie, na WWO „Masz i Pomyśl” też był jeszcze zaproszonym DJ, ale tak nam się pracowało i na tyle dobrze się rozumieliśmy, że na kolejnej płycie był już oficjalnie i nierozerwalnie częścią WWO.” – dodaje Sokół

W dwudziestą rocznicę premiery albumu Sony Music zapowiada wydanie zremasterowanego dwupłytowego albumu winylowego, który w tej formie trafi w ręce słuchaczy po raz pierwszy. Pierwsze wydanie z przed 20 lat nie było bowiem dokładnym odwzorowaniem albumu. Płyta wydana zostanie w numerowanej wersji kolekcjonerskiej (1000 szt.) na dwóch 180 gramowych czarnych krążkach. Poligrafię rocznicowego album przygotował Janek Bersz, który dwadzieścia lat temu zaprojektował okładkę pierwszego wydania albumu „Masz i pomyśl”.

Na pytanie, czy coś zmieniłbyś dziś w materiale po 20 latach Sokół powiedział: „Nie, to nie ma sensu. Ta surowość jest dziś wiele warta, tak już się nie nagrywa.” Jędker dodaje „A niby dlaczego? Tam jest przecież to co miałem 20 lat temu w głowie.”

Premiera albumu winylowego „Masz i pomyśl” już 30 października 2020. Winylowy album można już zamawiać na stronie Prosto. Płyta dostępna jest również na dwupłytowym wydawnictwie CD oraz w serwisach cyfrowych.

 
32 komentarze
32 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Dorian
2 lat temu

Kiedyś ta płyta była dla mnie świętością, dziś gdy widzę jastrzębia występującego w reklamie podpasek i paszy dla świń i łasego na jeszcze więcej podobnych ofert,jest mi zwyczajnie wstyd, że jako małolat, zamiast znalezc naprawdę wartościowe wzorce, dałem sobie porysować dekiel farmazonami od jakiegoś czopka z warszawskiego śródmieścia o ksywie sokół i jemu podobnych, zamiast dotrzeć do naprawdę wartościowych, ponadczasiwych treści mądrych ludzi.

Don hujan
2 lat temu
Reply to  Dorian

Dla takich komentarzy jak ten Doriana, powinno tu być oprócz łapek w dół i w górę serduszko.

uszata_kurwa
2 lat temu

Niespodzianka to by była jakby ta uszata komercyjna kurwa zaczęła machać uszami i latać.

piklak
2 lat temu
Reply to  uszata_kurwa

az sie poplakalem ze smiechu jak sobie to wyobrazilem

Gombao 33
2 lat temu

DOOKACHE

żENADA
2 lat temu

Przeproście jędkera kurwy, zniszczyliście my życie, ale sokół jeszcze zarobi na jego powrocie

Dorian
2 lat temu
Reply to  żENADA

dobrze mówisz, zniszczyli Jędkera bo robił rzeczy, które oni bez żadnego wstydu,bez żadnej żenady, na o wiele batdziej festyniarskim poziomie zaczeli masowo robić po nim.

almondo dekorator
2 lat temu
Reply to  Dorian

No i kurwa dobrze, ze zniszczyli za robienie z siebie muzycznej dziwki. Nie powinno sie przepraszac Jedkera tylko jechac z kolejnymi kurwami. Problem polega na tym, ze teraz trzebaby jechac z 95% tej smiesznej sceny, a na to nawet Paluchowi vel Biurokrata Ochrony Rapu zycia by nie starczylo, wiec jest jak jest.

PejaTVN
2 lat temu

Ileż można pierdolic o tym co było, kurwa niech teraz nagrają taki album pełny wartości a nie jakieś wspominki pedalskie.

Mam zakola jak TPS
2 lat temu

To szambo było już asłuchalne 20 lat temu, a co dopiero teraz.

Quelle
2 lat temu

WWO- Wyruchany W Odbyt… Dziękuję za uwagę!

BEZBEK
2 lat temu
Reply to  Quelle

Feat. Twój stary

Ptr
2 lat temu
Reply to  BEZBEK

I jego stara na plackach

pjoter
2 lat temu
Reply to  Ptr

Na krowich plackach

wkk7w
2 lat temu

co wy pierdolicie, 20 lat temu ta plyta dobrze siadala. tylko, ze wy wtedy skakaliscie ojcu z jajka na jajko :/

Poznań
2 lat temu
Reply to  wkk7w

Święte słowa.Sam wydrapałem kluczem na przystanku WWO tak jak na teledysku;-)

EJ TY KOLO!
2 lat temu
Reply to  Poznań

EJ CHUJE DO SZCZANIA CZEKAM W CHUJ NA KOLEJNĄ PORCJĘ REAL RAPU OD WWO, WSZYSTKIE PŁYTY STOJĄ W ORGINALE NA PÓŁECZCE.

Odb
2 lat temu

Niespodziewany trans z okazji 20-lecia płyty MPO „Masz i ruchaj”

Niedzielne Wanny Jacka
2 lat temu

WWF – Nie bój sie zmiany klimatu

Prawda
2 lat temu

20:14 7

Opublikowany 1 dzień temu 7 września 2020 Przez Redakcja

WONSKI DENIRO / OSIEDLE B PACINO
2 lat temu

„O RETY KROKIETY
NA WANNIE ROZJ*BANE DROGIE KREMY
DAJCIE WY MNIE WYJŚĆ Z TEJ ŁAZIENKI”

Pastisz flow Belle Mondziaka ️‍ – moja produkcja – jest ogień w kuklach bez kitu sprawdzajcie mordziątka :))))

TO JEST TO MENCIU:

https://youtu.be/Y5OqcoiC92w

Dirk Nowitzki
2 lat temu

Plyta spoko ,ale nie kultowa bez jaj

Kosi
2 lat temu

Już to pisałem ostatnio! NIC WAM SIE NIEPODOBA!!! Nienawiść dla nienawiści….
Ta strona „glam chłam” to miejscie na zbiorowa terapie! Wyzwiska i poniżanie wszystkiego to jest podstawa rurkowego młodego zwyrola… Haha…

Naczelnik
2 lat temu
Reply to  Kosi

Props mordo, same pryszczate hujki tu siedzą lub inne zjeby pokroju tego co jedzie po polkach bo mu żadna nigdy nie dała i nie da hehehe kurwy nie ludzie tfuuu wam na mordy przegrywy

DonJakiDon
2 lat temu

Świetna płyta ! Wychowałem się na niej, oryginał jest ale nie na półce jak u EJ TY KOLO! tylko w kartonie w piwnicy wraz z innymi klasykami. Razem przeszło 50 płyt, niestety Żona kazała mi je wynieść 🙁 Muszę kiedyś je wyciągnąć i odświeżyć: ZIP, WACO świeży materiał, WSP, WBU, DJ 600V, STYL REPREZENTACJI PIERWSZEJ LIGI, NAS psychedryna i wiele innych zapomnianych…praktycznie wszystkie kupione w MAYERze. Kiedyś jak je odświeżę to wrzucę zdjęcie.

Facio od krabów
2 lat temu
Reply to  DonJakiDon

Hahaha ty polaczku pantoflarzu

Jaktojaki Don- Hujan
2 lat temu

Może i jest pantoflarzem ale żona ma rację, zero tolerancji dla zaśmiecającego dom i łeb patologicznego badziewia z marginesu społeczeństwa.

EJ TY KOLO!
2 lat temu
Reply to  DonJakiDon

TY SIĘ PEDALE NIE POCZUWAJ I NAWET NIE PORÓWNUJ DO MNIE NIE TA LIGA CHŁOPCZE.

Anka
2 lat temu
Reply to  DonJakiDon

Zmień żonę

Wojtas
2 lat temu

Zastanawiam się kto zrobił krzywdę części społeczności na tym forum, że wciąż piszą o transach i ruchaniu w dupę. Myślę że to są takie miernoty,że nawet geje mówią na nich pedały.
Odnośnie WWO zawsze na propsie, a jedker zmienił styl kiedy starzy słuchacze rapu zaczęli zmieniać swoim dzieciakom pieluchy i zżarły go gimby w rurkach

Hokej
2 lat temu

Ja to uważam że takie płyty powinny finansować jakieś domy dziecka, a nie już na tym zrobiliśmy i minęło trochę czasu to znowu pora na żniwa. Wiem se jedker zarobi i to pewnie o to chodzi. Osobiście oczywiście jestem lamusem i szkoda mi 300 zł na bluze. Wolę ten hajs przeznaczyć na dziecko i jego rozwój. Ps. Sokół o Jedker szacunek dla was za wasza robotę i pozdrawiam hejtujących mnie. Też tak robiłem w podstawówce tylko na żywo twarzą w twarz.

Sprzed
2 lat temu

„z przed” no kurwa top redaktorka

Popularne