Sprawdź nas też tutaj

szybkie donosy

Okoliczny Element oficjalnie w Step Records

Opublikowany

 

Wakacje fanom sportu od zawsze kojarzą się z letnim oknem transferowym. W tym roku również i wytwórnia Step Records na wzór najlepszych drużyn nie zwalnia tempa, raz za razem upubliczniając kolejne roszady w składzie personalnym opolskiego labelu. Z nieskrywaną dumą chcielibyśmy poinformować o dołączeniu do naszej ekipy jednego z najbardziej znanych i kultowych podziemnych składów. Okoliczny Element oficjalnie w Step RecordsOkoliczny Element – opolski zespół, w którego skład wchodzą Mejdej (Dinal) oraz Ninja. Muzyka Okolicznego Elementu utrzymana jest w specyficznym wyluzowanym klimacie, którego obecnie tak bardzo brakuje na polskiej scenie. Teksty charakteryzują się duża ilością nawiązań do klasyki współczesnej popkultury (muzyka, film, sztuka), a sami twórcy w swoich numerach nie stronią od humorystycznych akcentów, nie zapominając przy tym o korzeniach gatunku. 

Ekipa cieszy się wieloletnim uznaniem wśród fanów podziemnych brzmień zbierając setki pozytywnych recenzji oraz komentarzy od koneserów niezależnego rapu. Należy pamiętać o tym, że Mejdej (odpowiedzialny jednocześnie za rap, jak i przeważającą część produkcji) współtworzył niegdyś wespół z Wankejem i Urbkiem legendarny zespół Dinal. Po zawieszeniu działalności przez korzenną formację nastał czas na otwarcie nowego rozdziału na muzycznej drodze i nawiązanie współpracy z innym młodym opolskim MC – Ninją. Tak właśnie powstał Okoliczny Element.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ppoaZQ8jXBs

 

Do tej pory ukazały się dwie płyty Okolicznego Elementu: „Pierwsza Rozgrzewkowa” EP (nielegal 2009) – wydana we współpracy ze Step Records (z tej płyty pochodzi największy dotychczasowy hit w dorobku opolskiego składu „Balsam Party”, z przymrużeniem oka traktujący o zaletach tego kultowego w pewnych kręgach trunku) oraz „Schody Donikąd” LP (nielegal 2011). Serdecznie zapraszamy do legalnego odsłuchu obu dotychczasowych płyt Okolicznego Elementu.
Okoliczny Element „Pierwsza Rozgrzewkowa” EP

Okoliczny Element „Schody Donikąd”

W 2011 roku następuje przełom w karierze zespołu, kiedy to ostatecznie decydują się podjąć profesjonalną współpracę z wytwórnią Step Records i spróbować swoich sił na legalnej scenie. Na jesień zapowiedziane zostały reedycje dwóch pierwszych, a zarazem klasycznych już produkcji Okolicznego Elementu, które ujrzą światło dziennie nakładem opolskiego labelu. Ponadto zespół ujawnił, że pracuje nad premierowym materiałem, który ma ukazać się jeszcze w tym roku.

 
3 komentarze
3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
donosiciel
11 lat temu

WIADOME OD DAWNA, PISAŁEM W KOMENTARZU O TYM MIESIĄC TEMU PONAD, DLACZEGO TERAZ DOPIERO NEWSA ZROBLISCIE ? TAK SAMO Z ONAREM, PISAŁEM PRAWIE 2 MIECHY TEMU, A WY NIEDAWNO DOPIERO

HEJTEROD1410
11 lat temu

O KURWA JARAM SIE

pyszcza
11 lat temu

jakie studenty hahaha

Popularne