GLAMRAP POLECA: Hip Hop Festival w Poznaniu. Kup bilety już teraz!

Sprawdź nas też tutaj

News

„Open’er szuka niewolników”. Jan Śpiewak o praktykach festiwalu

Za wolontariat na festiwalu trzeba uiścić kaucję. Afera na siłę czy normalna praktyka?

Opublikowany

 

opener

Jeden z największych festiwali muzycznych w kraju Open’er Festival ogłosił, że szuka wolontariuszy. Wszyscy chętni na pomoc w organizacji komercyjnej imprezy muszą przygotować się na kaucję w wysokości 950 zł. Mogą za to liczyć m.in. na… jeden ciepły posiłek dziennie. Czy to szukanie afery na siłę czy normalne praktyki dużych festiwali?

Wolontariat na Open’erze

Fundacja ALTER ART, czyli organizator Open’er Festiwalu poinformowała, że wolontariusze, którzy chcą pomóc nieodpłatnie przy organizacji festiwalu są zobowiązani do wpłaty zwrotnej kaucji. – Warunkiem udziału w wolontariacie organizowanym przez Fundację ALTER ART jest podpisanie porozumienia o Wolontariacie oraz wpłata kaucji w wysokości 950 zł w terminie do 20 czerwca 2023r. Kaucja zostanie zwrócona wolontariuszowi w terminie 7 dni od dnia zakończenia imprezy, pod warunkiem prawidłowego wykonania przydzielonych mu zadań – czytamy.

Jan Śpiewak: „Szukają niewolników”

– Opener szuka niewolników, którzy za darmo będą zapierniczać i bierze za to jeszcze tysiaka kaucji xD festiwal jest organizowany przez fundację, żeby za dużo podatków nie płacić. Karnet na festiwal kosztuje 950 zł. Festiwal polskiego folwarcznego kapitalizmu – poinformował działacz społeczny Jan Śpiewak.Wolonatriusz dostanie… jeden ciepły posiłek

Organizatorzy festiwalu dodali też, że każdy wolonatriusz będzie miał przyznany jeden ciepły posiłek w ciągu dnia, nieodpłatne miejsce na polu namiotowym oraz możliwość uczestnictwa w festiwalu w czasie wolnym. Ile wspomnianego „czasu wolnego” każdy z wolonatariuszy będzie miał, tego nie wiadomo. Warto jednak zapoznać się poniżej z relacjami osób, które w tego typu wolontariacie uczestniczyły i jakie mają z tym doświadczenia.

Czy to normalna praktyka?

Organizatorzy festiwalu systemem kaucyjnym chcą się zabezpieczyć przed nieuczciwymi osobami, które chciałyby się dostać na teren festiwalu za darmo, nie wykonując żadnej pracy. Warto też pamiętać, że zapis o zwrocie kaucji jest uznaniowy. Drugą stroną medalu jest to, że organizatorzy stawiają wymagania i żadają jakości za coś, za co nie płacą.

– To nie jest hospicjum, w którym można pracować na wolontariacie z potrzeby serca tylko impreza rozrywkowa, która przynosi na pewno jakieś dochody. Niech po prostu wynajmą firmę sprzątająca czy kogoś od obsługi eventow, wlicza koszty w cenę biletu i problem solved. Polska januszerka jak zawsze chciałaby zarobić najlepiej nie ponosząc żadnych kosztów – napisał jeden z użytkowników.

Każdy, komu tego typu warunki odpowiadają oczywiście może zgłosić się jako wolontariusz, co jest na pewno ciekawą przygodą. Musi mieć jednak na uwadze to, że jeżeli ktoś uzna, że nie wywiązał się odpowiednio ze swoich „obowiązków” kaucja może nie zostać zwrócona.

Poniżej możecie zapoznać się z relacją jednej z wolontariuszek Open’era i samemu wyciągnąć wnioski, czy warto pomóc przy organizacji tak dużego festiwalu.

Największe rapowe gwiazdy w Polsce

Open’er 2023 odbędzie się w dniach 28 czerwca – 1 lipca. Do Gdyni-Kosakowo przyjadą największe gwiazdy muzyczne i rapowe z całego świata. Na scenie pojawią się m.in. Kendrick Lamar, Lil Nas X, Machine Gun Kelly, a takze polscy artyści: Kuban, Bedoes czy Club2020.

Karnet 4-dniowy kosztuje 949 zł. Jednodniowy – 449 zł.75 komentarzy
75 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
TDF
25 dni temu

Ładnie dymają frajerów.

Chonorowy Dawca Spermy
25 dni temu
Reply to  TDF

Zgłoś się

Rap muzyka dla podludzi i innych nieludzi
25 dni temu
Reply to  TDF

Nie tylko oni szukują frajerów wiele film szuka kogoś na darmowe praktyki gdyby ten kraj byłby normalny już dawno by skrócił takie cwaniactwo bo kogo stać na takie coś? Tylko bananowe bękarty

Glamrap AI
25 dni temu

No niestety Owsiak król żebraków zatrudnia dzieci do żebrania za darmo to i inne festiwale myślą że też taks chcą

Panienka z dobrego domu
25 dni temu
Reply to  Glamrap AI

Ja raz stałam z puszką 😀 Jako że cały dzień występowałam w przedstawieniach, na zbiórkę miałam czas dopiero na koniec dnia, wieczorem i niewiele zebrałam. Potem dyrektorka szkoły (moja dobra sąsiadka de facto) oznajmiła mi, że musiałam coś podebrać z puszeczki 😀 A teraz Wy opowiedzcie o swoich traumach 😀

Glamrap AI
25 dni temu

Ja kiedyś też stałem z puszką ale zamysł był taki żeby wyyebać wszystko z tej puszki żeby łysy h.uj nic nie zarobił. Ostatecznie kim on jest żeby decydować kto bardziej potrzebuje tych pieniędzy, ja czy jakieś inne dziecko we szpitalu. Nie bede h.ujowi tłumaczył dlaczego ja potrzebuje te pieniądze bardziej bo i tak nie zrozumie okularnik zas.rany. Decyzja zapadła w centrum decyzyjnym i uciołem macki żebraczej mafii przy samej d.upie.

Kapitał
25 dni temu

Za zgromadzone srodki zakupiłem usługę u panienki ze złego domu

Panienka z dobrego domu
25 dni temu
Reply to  Kapitał

Taka to pożyje. A u mnie tylko termomix i robienie ciasteczek o fallicznych kształtach.

Zwyczajna powsinoga
25 dni temu
Reply to  TDF

Kto idzie na koncert 50 cęta i Rhymsta Rhymsa?

Antypaluch - part 2: WUCHTA P.DALIADY TEJ
24 dni temu
Reply to  TDF

ehehehe, wzniesienie dymania polaczkuff na wyzszy poziom XD
no, ale tak musi byc, ten festiwal taki ladny, zachodni… hamerykanski taki XD
myslisz, ze to juz przeginka w procesie dymania polaczkuff… pa na to, to sie dopiero zaczyna XD

Sentino to tez schizofrenik
25 dni temu

XD przyjedzie sobie pił nas x, zgarnie pół miliona złotych a ty polaczku zbieraj osrany papier toaletowy i jeszcze płać kaucję xDDD

Hahahaha xD
25 dni temu

Tylko skończony kretyn zapłaci za bilet normalną cenę i będzie tam służyć. Przecież to normalne, że wybiorą losowo połowę ludzi, którzy rzekomo nie dopełnili obowiązków i nie odzyskają hajsu.

DMYTRO KOCZOWNIK SOCJALNY Z MARIUPOLA
25 dni temu
Reply to  Hahahaha xD

JAN ŚPIEWAK
DAJ PIENIĄŻKI

Robur
25 dni temu
Reply to  Hahahaha xD

A kto każe Śpiewakowi się zgłaszać? O co ta afera? Skoro są chętni na takie warunki, to ich sprawa. Niech pan aktywista zorganizuje własny festiwal i zatrudni wolontariusz y na umowę o prace.

Ga, gu, gi, a oczy wielkie
25 dni temu
Reply to  Robur

Wyświechtana spiewka ludzi z mózgiem spranym neoliberalizmem „załóż swoją firmę, to zobaczysz”. Ku re w stwo i upadek zasad się tępi, a nie pi$@doli jakieś wymówki po tresurze neoliberalizmem w tvn. Zachowują się jak k$@wy, to jak k$@wy będą jechani. Je$@bać

Jan Michalczewski
25 dni temu

Wyświechtane frazesy o neoliberalizme i złych kapitalistach. Prywatny podmiot składa ci ofertę, możesz ją przyjąć albo nie. Jeśli oferta jest tak zła jak twierdzisz, to nikt się nie zgłosi i trzeba będzie zaproponować inne warunki. Nikt tu nie łamie żadnych zasad.

Małgorzata Rozenek OG official
25 dni temu

Prawdziwy Michalczewski:
Krzywa bajera o pszedsiembjorcach. Pan szef przychodzi z bajerą, możesz przyklepać albo nie. Jeśli to farmazon to idzie do wora i musi kombinować białko. NIKT TU NIE LAMIE ZASAD GRYPSERY

Jan Michalczewski
24 dni temu

Nie jestem prawdziwym Michalczewskim, po prostu użyłem nicku mojego ulubionego redaktora, prawdziwej opoki polskiego dziennikarstwa. Ale podszywanie się pod Rozenek – to jest dopiero obciach.XDD

Holka
25 dni temu

„polscy artyści: Kuban, Bedoes czy Club2020”

HAHAHAHA XDDDDDD

ARTYŚCI XDDDD

CO NAJWYŻEJ WYKONAWCY

DMYTRO KOCZOWNIK SOCJALNY Z MARIUPOLA
25 dni temu
Reply to  Holka

Bedoes dobry wieprz. Dałbym go na ruszt, a potem zjadł

Panienka z dobrego domu
25 dni temu

Zjadły to robaki Twój mózg, bo już za życia zaczął się rozkładać:)

DMYTRO KOCZOWNIK SOCJALNY Z MARIUPOLA
25 dni temu

Daj pieniądze

Panienka z dobrego domu
25 dni temu

Wolę dać co innego.

Koneser rapu
25 dni temu
Reply to  Holka

Od Kubana to ty się odwal, bo to obiektywnie naprawdę solidny raper.

Holka
25 dni temu
Reply to  Koneser rapu

XDDD

Fidelica Kastro
25 dni temu
Reply to  Holka

Typowy argument iXa tiktoka
Iksdededede
Kubana nie znam tego klubu69 też nie ale bedopies jest bardzo dobrym raperem żadne śmieszne iksdede od randomka nie jest argumentem 🙂

Filipek
23 dni temu

XDDD HAHAHAHAH 😀

Kizownik 69
25 dni temu

Co trzeba mieć w głowie żeby iść na rapowy koncert?

Lulu
25 dni temu

Incele już od pół roku modlą się i odprawiają rytułały, żeby doszło tam do serii wybuchów, które uśmiercą wszystkie te Julki i Oskarków z tego festiwalu.

Wnuk Wojciechowskiej
25 dni temu
Reply to  Lulu

CZYLI DOBRZE BY BYŁO JAK BY TAM BĄBKA WYBUCHŁA
SAME BANANY TAM BĘDĄ NA TYM FESTIWALU

Zapity
25 dni temu

O nie, znowu ktoś kogoś oszukał, o nie.

Fundacja Chorych na Rapa
25 dni temu

Chodząc na koncerty rapowe wspomagasz upośledzonych artystów, pomyśl jak byś ty jeden z drugim nie mógł wykonywać prawdziwej pracy ze względu na swoją ułomność… zero empatii w społeczeństwie, Twoje dzieci też mogą dostać Rapa.

fried_chicken
25 dni temu

Pieniądze warte,żeby posłuchać bedoesa i podotykać się siusiakami

BedopiesBDSM
24 dni temu

Lewacka sciera wypowiada się o pracy trzymajcie mnie.

Donald Kük
25 dni temu

Typowy rozwód kiedy jako mężczyzna próbujesz się rozwieść z polką:

Wersja lite, kiedy ma dobry humor: zakłada ci niebieską kartę, nagrywa jak pijesz piwo raz w tygodniu żebyś wyszedł na alkoholika, nastawia dzieci przeciwko tobie, wyzywa cię i prowokuje żebyś ją uderzył albo zaczął krzyczeć. Ona dostaje z waszymi dziećmi wasze mieszkanie a ty musisz się z niego wyprowadzić ale dalej opłacać rachunki oraz oczywiście alimenty. Mieszkasz w noclegowni albo wynajmujesz mieszkanie, żadna inna kobieta cię nie zechce bo wszystkie zasoby oddajesz byłej. Ona znajduje sobie drugiego i teraz ma zasoby od ciebie i jeszcze od tamtego.

Donald Kük
25 dni temu
Reply to  Donald Kük

Wersja hard kiedy ma zły humor, albo koleżanki feministki które ją nauczą jak to się robi: wmawia twojemu dziecku że je molestujesz, oskarża cię o pedofilię. Lądujesz w areszcie gdzie przez kilka miesięcy współosadzeni dzień w dzień cię biją, poniżają i gwałcą. Czekasz na rozprawę o alimenty ale nie doczekujesz się bo wieszasz się w celi. Polka myśli że szkoda bo chciałaby jeszcze coś z ciebie wyciągnąć, prokuratury też nic nie obchodzi tylko „no trudno” umarza śledztwo. Nikt nawet na ciebie nie splunie (bo nie ma czasu na takie pierdoły), nie ma dla ciebie miejsca nawet na ostatniej stronie gazety, bo jesteś samcem więc należało ci się za te wszystkie lata opresyjnego patriarchatu. Jutro koleżanki twojej byłej żony pójdą na marsz i będą krzyczeć że chłopaki też mogą płakać

Korwinmikke
25 dni temu

Nie chcesz, nie idziesz. Śpiewak komunista co tyłeczkiem śwista.

Ohnimoiz
25 dni temu

Kaucja wynosi tyle co bilety, żeby łajzy nie organizowały sobie miejscówki na imprezie za free. I o to cała afera.

niezla jazda
25 dni temu

Ale o co wam chodzi? Cos za cos, normalnie wolontariusze po 12 godzinach szorowania kibli beda mogli sobie za darmoszke obejrzec Kendricka Lamara a kaucje im przeciez zwroca. Tam juz dawno powinnien sie sprawie przyjrzec urzad skarbowy a pozniej prokuratura.

Halal masarny
25 dni temu

POLSKA KOŁCZELA – FESTYN DLA JULECZEK I OSKARKÓW

Edek tiktokerzyna nuci
25 dni temu

Nowy kawałek tygodnia i dnia. Edek nuci i wy nucita cały tydzień: Dziewczyny lubią w brąz i rysiek o tym wie. A dzisiej umile wam chwile nuceniem kawałek: Ic bin elonk tajm rekim emajkefą soloł tłist. No i do nucenia kamą bite łaki.

DMYTRO KOCZOWNIK SOCJALNY Z MARIUPOLA
25 dni temu

EDZJO ZAŚPIEWAJ CZERWONU KAŁYNU

Kukold Alfa
25 dni temu

Brawo Śpiewak!

Anty Roman
25 dni temu

Wszyscy Polacy są z polskiej wsi? Psychopata aka psychopaty?

Ga, gu, gi, a oczy wielkie
25 dni temu

Śpiewak to w sumie jedyna opcja, na którą mógłbym zagłosować. To jest poziom lewactwa, o które nic nie robiłem, którego potrzebowałem, a nie byłem tego świadomy. Bałbym się jednak, gdyby poszedł w politykę, żeby nie skońćzył jak kukiz.

Czadzica Guevara
25 dni temu

Przecież on już jest w polityce
A Ikonowicz? A WolneLewo to co

Magnus Anus
25 dni temu

Zwykły bananowiec, syn warszawskiego profesora, który nigdy w życiu nie pracował. Pasuje idealnie na idola lewicowego elektoratu. Jako poseł za 10 tysięcy miesięcznie będzie krzyczał w TVNie o nierównościach społecznych i niesprawiedliwości.

Popularne