Sprawdź nas też tutaj

Recenzja

Peepz – „ALL.Trueizm”

Zdecydowanie nie jest to album dla słuchaczy rapowego mainstreamu.

Opublikowany

 

okładka peepz
Okładka płyty Peepz "ALL.Trueizm"

Peepz, czyli hypeman zeszłorocznego Młodego Wilka – Barto’cuta12 wydał swój nowy album zatytułowany „ALL.Trueizm”. Reprezentant założonego w 2017 roku kolektywu BUMP’12 postanowił poeksperymentować z różnymi gatunkami muzyki rozrywkowej, by stworzyć nietypowy jak na polskie realia rapowy album pośrednio nawiązujący m.in. do obozu Top Dawg.

„ALL.Trueizm” to projekt tworzony przez Peepz’a na przestrzeni ostatnich trzech lat. Pochodzący ze Śląska artysta przy pomocy miłych dla ucha chilloutowych brzmień przenosi słuchaczy na słoneczną plażę, by przy szumie fal i przyjemnym wakacyjnym słońcu zatopić się w świat głębokich refleksji. Intro płyty już od pierwszych sekund wprowadza tajemniczą, lecz jednocześnie mocno relaksującą aurę, która pozwala słuchaczom wniknąć w tworzony przez rapera klimat. Zdecydowanym plusem krążka jest jego skrajna nietypowość – wyjątkowe sample, różnorodne tempo utworów czy mnogość koncepcji na stworzenie poszczególnych kawałków to główne elementy charakteryzujące nowe wydawnictwo Peepz’a. Za podkłady instrumentalne odpowiada sam gospodarz krążka przy współpracy z takimi artystami jak: Barto’cut12, Brak Oczu, Devv, John Reverb i Miroff.

Utwory z albumu „ALL.Trueizm” podzielić można na dwie kategorie: na te, które bronią się ciekawą treścią liryczną, przyjemnym instrumentalem oraz przyjaznym flow, oraz te, które bardzo ciężko przesłuchać do końca z powodu słabo przystępnego wykonu. Na szczególną uwagę zasługują kawałki „Epicentrum”, „RA” oraz „DNA”. Utwory te są w stanie przykuć uwagę słuchacza z szerszego grona odbiorców, potrafią zaciekawić oraz nawet dobrze ich się słucha. Sytuacja niestety nie wygląda aż tak kolorowo w przypadku pozostałych kawałków. Utwory takie jak „Drugs”, „Loteria” czy „Ostatni człowiek” nie oferują nic ciekawego i dodatkowo zniechęcają do dalszego słuchania płyty („Ostatni człowiek” jest akurat ostatnim trackiem z albumu, więc skipowanie tego kawałka spowoduje szybsze zakończenie przygody z przesłuchiwanym wydawnictwem). Ogólnie rzecz biorąc, liczba utworów „lepszych” jest mniejsza od liczby utworów „gorszych”, co automatycznie obniża ocenę ogólną całego krążka. Sam wokal Peepz’a jest na całkiem dobrym poziomie, jednak zdecydowanie lepiej brzmi on w bardziej „agresywnych” kawałkach typu „Epicentrum” czy „Terytorium”.

Nową płytę członka BUMP’12 z całą pewnością nie można polecić „mainstreamowym” słuchaczom, ponieważ ogólny koncept połączony ze specyficzną aurą większości by się po prostu nie spodobał. Klimat, którym przesiąknięty jest „ALL.Trueizm” na pewno jednak przypadnie do gustu tej szczególnej grupie odbiorców, której niestraszne są różnego rodzaju eksperymenty artystyczne i którzy lubią zagłębiać się w kontemplację przy nieszablonowych melodiach. Nie pozostaje teraz nic innego jak życzyć Peepz’owi dalszego rozwoju kariery i spełniania swoich marzeń. Ma on spory potencjał, jednak jeśli chce osiągnąć sukces na polskiej scenie hip-hopowej, powinien dopracować nieco swój styl, by stał się przystępny nie tylko dla ludzi ze swojej subgrupy kulturowej, ale także dla odbiorców o zupełnie innych upodobaniach muzycznych.

Więcej o płycie przeczytacie pod hasztagami #ALL.Trueizm #Peepz

Ocena płyty Peepz – „ALL.Trueizm” 5.5/10

5.5 Ocena redakcji
6.8 Ocena słuchaczy (5 głosy)
Teksty6
Bity5.5
Flow5
  Zaloguj się, żeby ocenić
Sort by:

 

Verified

Show more
{{ pageNumber+1 }}

Tracklista

 1. All.Trueizm
 2. Epicentrum
 3. Homme
 4. Acid
 5. Funfary
 6. Ra
 7. Przyziemny Polot
 8. Disco ft. Barto’cut12
 9. DNA
 10. Syst##
 11. Terytorium
 12. Drugs
 13. Loteria
 14. Ostatni Człowiek

7 komentarzy
7 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
codexx
3 lat temu

wreszcie jakaś zajebista okładka płyty w tej nudnej jak pizda PL rapgrze

Odb
3 lat temu

Pipa -„All.Chuizm”

SYN TEDEGO
3 lat temu

Podobno boski romek jebnął szpagat. Ktoś coś na ten temat?

Günter
3 lat temu
Reply to  SYN TEDEGO

Rozjebał się na drużynę mistrzów, jak robił fikoł przez kozioł.

GR SOLDIER
3 lat temu

bardzo fajnoe P.O.Z.D.E.R

Pizda
3 lat temu

Cambodia child devoured by a crocodile

Wulgarny
3 lat temu

Bałto cwel sam nie umie dobrze nawijać, a ma hypemana hahaha kurwa ilu jeszcze chuji do szczania przyciągnie ten kurwidołek którym jest polski hip hop

Popularne